Биатлон на Зимским олимпијским играма 2018 — штафета за мушкарце
Биатлон на Зимским олимпијским играма 2018 — штафета за мушкарце | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Борилиште | Олимпијски центар за биатлон и скијашко трчање Алепнзија | ||||||||||||
Датум | 22. фебруар 2014. | ||||||||||||
Бр. учесника | 72 из 18 земље | ||||||||||||
Победничко време | 1:12:03,4 | ||||||||||||
Освајачи медаља | |||||||||||||
| |||||||||||||
← 2018 2022 → |
Биатлон на ЗОИ 2018. | ||||
---|---|---|---|---|
Појединачно | мушкарци | жене | ||
Спринт | мушкарци | жене | ||
Потера | мушкарци | жене | ||
Масовни старт | мушкарци | жене | ||
Штафете | мушкарци | мешовито | жене |
Такмичење у дисциплини штафета у мушкој конкуренцији, на Зимским олимпијским играма 2018. у Пјонгчангу, (Јужна Кореја) одржано је 23. фебруара на комплексу за скијашко трчање и биатлон Алпензија са почетком у 20.15 часова по локалном времену.
Титулу олимпијских победница из Сочија 2014. бранила је штафета из Немачке.
Правила такмичења
Екипа се стастоји од 4 биатлонца, од којих сваки трчи 7,5 km, са два гађања; једно у лежећем и једно у стојећем ставу. За свако гађање (5 мета) такмичар има 8 метака, од којих 5 иду у шаржер, а преостала три (уколико буду потребни) морају се ручно напунити. Уколико и после испуцаних 8 метака, има непогођених мета, трчи се казнени круг од по 150 м за сваки промашај. Први тркачи свих екипа крећу у исто време, а сваки следећи, зависно од тога којим редом његов претходник из тима стигне на место предаје штафета. Предаја се врши додиривањем, на било ком месту на телу, у „зони“ предаје дугој 50 метара. Предају надгледају посебне судије. Прво гађање, првог такмичара је на мети која одговара стартном броју штафете, а друго по редоследу стизања на гађање.
Земље учеснице
Учествало је 72 такмичара (18 штафета) из 18 земаља.[1]
Резултати
Пласман | Ст. бр | Држава | Време | Промашаји (Л+С) | Заостатак |
---|---|---|---|---|---|
3 | Пепе Фемлинг Јеспер Нелин Себастијан Самуелсон Фредрик Линдстрем Шведска | 18:50,9 18:59,9 18:31,5 18:54,.2 1.15:16,5 | 0+0 0+1 0+1 0+3 0+1 0+0 0+0 0+1 0+2 0+5 | – | |
1 | Ларс Хелге Биркеланд Тарјеј Бе Јоханес Тингнес Бе Емил Хегле Свендсен Норвешка | 18:48,1 19:17,5 18:16,3 19:50,1 1.16:12,0 | 0+1 0+1 0+3 0+3 0+0 0+1 0+0 1+3 0+4 1+8 | +55,5 | |
4 | Ерик Лесер Бенедикт Дол Арнд Пајфер Симон Шемп Немачка | 18:23,6 19:48,2 18:23,8 20:48,0 1.17:23,6 | 0+0 0+1 0+0 2+3 0+0 0+0 0+3 1+3 0+3 3+7 | +2:07,1 | |
4. | 8 | Тобијас Еберхард Симон Едер Јулијан Еберхард Доминик Ландертингер Аустрија | 19:03,6 18:47,4 19:53,9 20:24,1 1.18:09,0 | 0+1 0+2 0+0 0+1 0+1 2+3 0+0 0+3 0+2 2+9 | +2:52,5 |
5. | 2 | Симон Детју Емилијен Жаклин Мартен Фуркад Антонен Гигона Француска | 20:12,1 19:06,0 20:01.2 19:23,8 1:18:43,1 | 0+2 2+3 0+0 0+1 0+1 1+3 0+1 0+1 0+4 3+8 | +3:26,6 |
6. | 17 | Лоуел Бејли Шон Доерти Тим Берк Лајф Нордгрен САД | 19:14,2 19:14.0 19:32,5 21:06,0 1.19:06,7 | 0+2 0+2 0+1 0+0 0+0 0+3 2+3 0+3 2+6 0+8 | +3:50,2 |
7. | 11 | Ондреј Моравец Михал Шлезингер Јарослав Соукуп Михал Крчмарж Чешка | 18:58,1 18:36,5 20:40,3 21:08,7 1:19:23,6 | 0+0 0+3 0+1 0+0 0+1 1+3 0+2 1+3 0+4 2+9 | +4:07,1 |
8. | 16 | Белорусија Anton Smolski Raman Yaliotnau Sergey Bocharnikov Vladimir Chepelin | 1:20:06.0 18:51.4 19:55.8 21:02.4 20:16.4 | 2+6 1+6 0+0 0+1 0+1 1+3 2+3 0+1 0+2 0+1 | +4:49.5 |
9 | 9 | Украјина Artem Pryma Serhiy Semenov Vladimir Semakov Dmytro Pidruchnyi | 1:20:17.3 18:47.5 20:19.4 20:55.7 20:14.7 | 0+0 2+9 0+0 0+0 0+0 0+3 0+0 1+3 0+0 1+3 | +5:00.8 |
10 | 10 | Миха Довжан Клемен Бауер Митја Дриновец Ленарт Облак Словенија | 19:33,5 19:44,1 20:23,1 20:36,6 1:20:17,3 | 0+0 0+2 0+1 1+3 0+3 0+0 0+1 0+0 0+5 1+5 | +5:00,8 |
11 | 12 | Канада Christian Gow Scott Gow Macx Davies Brendan Green | 1:20:56.8 19:11.8 19:23.3 22:16.0 20:05.7 | 0+4 1+7 0+0 0+3 0+0 0+0 0+3 1+3 0+1 0+1 | +5:40.3 |
12 | 5 | Италија Thomas Bormolini Lukas Hofer Giuseppe Montello Dominik Windisch | 1:21:35.6 20:03.8 19:00.7 20:37.5 21:53.6 | 1+5 3+11 0+1 0+3 0+1 0+2 0+0 1+3 1+3 2+3 | +6:19.1 |
13 | 13 | Естонија Rene Zahkna Kalev Ermits Roland Lessing Kauri Kõiv | 1:22:26.4 19:32.7 20:05.6 21:12.2 21:35.9 | 1+5 2+10 0+2 0+2 0+0 1+3 1+3 0+2 0+0 1+3 | +7:09.9 |
14. | 18 | Георге Бута Ремус Фаур Георге Поп [[Корнел Пукијану] Румунија | 20:32,7 20:16,9 20:25,6 21:35,9 | 0+1 2+7 0+0 0+1 0+0 0+2 0+1 0+1 0+0 2+3 1:22:51,1 | +7:34,6 |
15. | 6 | Швајцарска Serafin Wiestner Benjamin Weger Jeremy Finello Mario Dolder | 1:23:06.1 21:30.0 19:17.2 20:22.6 21:56.3 | 2+8 3+11 2+3 0+3 0+3 0+2 0+2 0+3 0+0 3+3 | +7:49.6 |
16. | 7 | Красимир Анев Антон Синапов Димитар Герџиков Владимир Илијев Бугарска | 19:59,9 19:52,2 Круг Круг | 0+0 1+3 0+2 0+2 1+3 1+3 1+5 2+8 | |
17. | 14 | Максим Браун Василиј Подкоритов Владислав Витенко Роман Јеремин Казахстан | 20:13,2 20:55,7 Круг Круг0 | 0+0 0+1 0+3 0+1 0+2 2+3 0 0+5 2+5 | |
18. | 15 | Матеј Казар Томаш Хасила Шимон Бартко Мартин Оченаш Словачка | 18:42,0 22:04,0 Круг Круг | 0+0 0+0 0+3 1+3 4+3 0+2 4+6 1+5 |
- Круг = Такмичар престигнут за цео круг нема резултат.
Референце
Спољашње везе
- Резултати на званичном сајту ЗОИ 2018
- п
- р
- у
- 1968:Александар Тихонов, Николај Пузанов, Виктор Маматов, Владимир Гундарцев
- 1972:Александар Тихонов, Ринат Сафин, Иван Бјаков, Виктор Маматов
- 1976:Александар Елизаров, Иван Бјаков, Александар Тихонов, Николај Кругов
- 1980:Владимир Аликин, Александар Тихонов,Владимир Баршанов, Анатојиј Аљабјев
- 1984:Дмитриј Васиљев, Јуриј Кашкаров,Алгамантас Шална, Сергеј Буљигин
- 1988:Дмитриј Васиљев, Sergei Tchepikov, Александар Попов, Валериј Медведцев
- 1992: Рико Грос, Јенс Штајниген, Марк Кирхнер, Фриц Фишер
- 1980:Рико Грос, Франк Лук, Марк Кирхнер, Свен Фишер
- 1998: Рико Грос, Петер Зедел, Свен Фишер, Франк Лук
- 2002: Халвард Ханеволд, Фруде Андресен, Егил Јеланд, Оле Ејнар Бјерндален
- 2006:Свен Фишер, Михаел Грајс, Рико Грос, Михаил Реш
- 2010:Халвард Ханеволд, Тарјеј Бе, Емил Хегле Свендсен, Оле Ејнар Бјерндален
- 2014:Алексеј Волков, Јевгениј Устјугов, Дмитриј Малишко, Антон Шипулин
- 2014:}Пепе Фемлинг,Јеспер Нелин, Себастијан Самуелсон, Фредрик Линдстрем
- Освајачи олимпијских медаља у биатлону — штафета