Sanie la Jocurile Olimpice de iarnă din 2022 - Ștafetă mixtă
Sanie la Jocurile Olimpice de iarnă din 2022 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Individual | masculin | feminin | |||
Echipaj în doi | masculin | ||||
Ștafetă | mixt |
Proba de sanie, ștafetă mixtă de la Jocurile Olimpice de iarnă din 2022 de la Beijing, China a avut loc pe 10 februarie 2022[1] la Pista de bob, skeleton și sanie Xiaohaituo.
Program
Orele sunt orele Chinei (ora României + 6 ore).
Dată | Ora | Rundă |
---|---|---|
10 februarie | 21:30-22:38 | Finala |
Rezultate
Loc | Nr. de concurs | Țară | Simplu feminin | Simplu masculin | Dublu | Total | Diferența |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14 | Germania Natalie Geisenberger Johannes Ludwig Tobias Wendl / Tobias Arlt | 1:00,090 | 1:01,407 | 1:01,909 | 3:03,406 | +0.000 — |
2 | 13 | Austria Madeleine Egle Wolfgang Kindl Thomas Steu / Lorenz Koller | 1:00,054 | 1:01,342 | 1:02,090 | 3:03,486 | +0,080 |
3 | 12 | Letonia Elīza Tīruma Kristers Aparjods Mārtiņš Bots / Roberts Plūme | 1:00,578 | 1:01,451 | 1:02,325 | 3:04,354 | +0,948 |
4 | 10 | COR Tatiana Ivanova Roman Repilov Alexander Denisyev / Vladislav Antonov | 1:00,147 | 1:01,757 | 1:02,763 | 3:04,667 | +1,261 |
5 | 11 | Italia Andrea Vötter Leon Felderer Emanuel Rieder / Simon Kainzwaldner | 1:00,618 | 1:01,960 | 1:02,274 | 3:04,852 | +1,446 |
6 | 8 | Canada Trinity Ellis Reid Watts Tristan Walker / Justin Snith | 1:00,880 | 1:02,222 | 1:02,133 | 3:05,235 | +1,829 |
7 | 9 | Statele Unite ale Americii Ashley Farquharson Chris Mazdzer Zachary Di Gregorio / Sean Hollander | 1:00,332 | 1:02,077 | 1:03,332 | 3:05,741 | +2,335 |
8 | 6 | Polonia Klaudia Domaradzka Mateusz Sochowicz Wojciech Chmielewski / Jakub Kowalewski | 1:01.448 | 1:02,727 | 1:02,961 | 3:07,136 | +3,730 |
9 | 2 | România Raluca Strămăturaru Valentin Crețu Vasile Gîtlan / Darius Șerban | 1:01,402 | 1:02,743 | 1:03,547 | 3:07,692 | +4,286 |
10 | 1 | Cehia Anna Čežíková Michael Lejsek Filip Vejdělek / Zdeněk Pěkný | 1:01,852 | 1:03,545 | 1:04,159 | 3:09,556 | +6,150 |
11 | 5 | Ucraina Yulianna Tunytska Anton Dukach Ihor Stakhiv / Andrii Lysetskyi | 1:01,123 | 1:04,244 | 1:04,237 | 3:09,604 | +6,198 |
12 | 3 | China Wang Peixuan Fan Duoyao Huang Yebo / Peng Junyue | 1:01,947 | 1:03,467 | 1:04,768 | 3:10,182 | +6,776 |
13 | 4 | Coreea de Sud Aileen Frisch Lim Nam-kyu Park Jin-yong / Cho Jung-myung | 1:02,682 | 1:05,265 | 1:03,291 | 3:11,238 | +7,832 |
7 | Slovacia Katarína Šimoňáková Jozef Ninis Tomáš Vaverčák / Matej Zmij | 1:01,579 | 1:02,338 | NT | NT | +9 |
Note
- ^ „Program competiții”. olympics.com. Accesat în .