World Tour w siatkówce plażowej 2019
| |||
Data | sierpień 2018 - wrzesień 2019 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Cały świat | ||
Organizator | FIVB | ||
Zwycięzcy | |||
Mężczyźni | Anders Mol / Christian Sørum | ||
Kobiety | Melissa Humana-Paredes / Sarah Pavan |
World Tour w siatkówce plażowej 2019 organizowany przez FIVB rozpoczynał się w sierpniu 2019 roku, a kończył we wrześniu 2019. Kalendarz rozgrywek został ogłoszony 18 sierpnia 2018 i miał składać się z trzech turniejów 5-gwiazdkowych (w tym finał World Tour), dwunastu 4-gwiazdkowych, pięciu 3-gwiazdkowego, ośmiu 2-gwiazdkowych oraz dwudziestu siedmiu 1-gwiazdkowych[1].
Zawody
Klasyfikacja turniejów
Finały World Tour |
World Championships |
Turniej 5-gwiazdkowy |
Turniej 4-gwiazdkowy |
Turniej 3-gwiazdkowy |
Turniej 2-gwiazdkowy |
Turniej 1-gwiazdkowy |
Mężczyźni
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Siófok Open Siófok, Węgry 23 - 26 sierpnia | Romain Di Giantommaso Jérémy Silvestre 21–15, 18–21, 15–12 | Patrikas Stankevičius Matas Navickas | Eric Stadie Robin Sowa 21–18, 21–19 | Đorđe Klašnić Marko Plavšić |
Montpellier Open Montpellier, Francja 28 sierpnia – 1 września | Édouard Rowlandson Olivier Barthélémy 21–15, 21–12 | Youssef Krou Quincy Ayé | Romain Di Giantommaso Jérémy Silvestre 21–16, 25–27, 15–10 | Florian Breer Yves Haussener |
Qinzhou Open Qinzhou, Chiny 30 września - 4 października | Tri Bourne Trevor Crabb 21–18, 21–9 | Taras Myskiv Valeriy Samoday | Dries Koekelkoren Tom van Walle 21–13, 21–13 | Cole Durant Damien Schumann |
Caspian Sea Series Bandar Torkaman Tour Bandar-e Torkaman, Iran 2 - 5 października | Bahman Salemi Arash Vakili 21–11, 22–20 | Rahman Raoufi Abdolhamed Mirzaali | Abbas Pouraskari Aghmohammad Salagh 21–16, 21–11 | Alexey Kuleshov Artem Petrossyants |
Caspian Sea Series Babolsar Tour Babolsar, Iran 9 - 12 października | Rahman Raoufi Abdolhamed Mirzaali 21–19, 21–19 | Alexey Sidorenko Alexandr Dyachenko | Alireza Aghajani Abbas Pouraskari 21–18, 21–16 | Danijel Pokeršnik Danijel Pokeršnik |
Yangzhou Open Yangzhou, Chiny 10 - 14 października | Konstantin Semenov Ilya Leshukov 14–21, 21–19, 15–13 | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy | Gustavo Carvalhaes Saymon Santos walkower | Sam Pedlow Sam Schachter |
Caspian Sea Series Bandar Anzali Tour Bandar-e Anzali, Iran 16 - 19 października | Alexey Sidorenko Alexandr Dyachenko walkower | Bahman Salemi Arash Vakili | Rahman Raoufi Abolhamed Mirzaali 21–18, 21–17 | Abbas Pouraskari Alireza Aghajani |
Las Vegas Open Las Vegas, Stany Zjednoczone 17 - 21 października | Christian Sørum Anders Mol 21–13, 21–17 | Grzegorz Fijałek Michał Bryl | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy 21–13, 18–21, 20–18 | Trevor Crabb Tri Bourne |
Ljubljana Winter Edition Lublana, Słowenia 29 listopada - 2 grudnia | Aliaksandr Dziadkou Pavel Piatrushka 21–19, 21–16 | Selçuk Şekerci Safa Urlu | Paul Burnett Maximilian Guehrer 16–21, 21–9, 16–14 | Robin Sowa Eric Stadie |
The Hague Open Haga, Holandia 2 - 6 stycznia | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy 21–11, 21–18 | Julius Thole Clemens Wickler | Konstantin Semenov Ilya Leshukov 21–17, 14–21, 15–12 | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen |
Vizag Open India Visakhapatnam, Indie 28 lutego - 3 marca | Armin Dollinger Simon Kulzer walkower | Hsieh Ya-jen Wang Chin-ju | Sergiy Grabovskyy Cameron Wheelan 21–15, 21–17 | Hitoshi Murakami Takashi Tsuchiya |
Sydney Open Sydney, Australia 6 - 10 marca | Marco Grimalt Esteban Grimalt 21–18, 21–12 | Enrico Rossi Adrian Carambula | Stafford Slick William Allen walkower | Youssef Krou Édouard Rowlandson |
Kg Speu Open Kâmpóng Spœ, Kambodża 7 - 10 marca | Maxim Sivolap Artem Yarzutkin 21–18, 21–18 | Grant Goldschmidt Leo Williams | Mads Rosager Jacob Brinck 21–18, 18–21, 15–10 | Moritz Kindl Arwin Kopschar |
Doha Open Doha, Katar 12 - 16 marca | Marco Grimalt Esteban Grimalt 21–15, 21–15 | Nick Lucena Phil Dalhausser | Pablo Herrera Adrián Gavira 21–17, 23–21 | Michał Bryl Grzegorz Fijałek |
Siem Reap Open Siĕm Réab, Kambodża 21 - 24 marca | Christoph Dressler Alexander Huber 16–21, 21–13, 15–13 | Maxim Sivolap Artem Yarzutkin | Quentin Métral Yves Haussener 18–21, 21–10, 15–12 | Peter Eglseer Florian Schnetzer |
SMM Pak Bara Beach in Satun Satun, Tajlandia 8 - 11 kwietnia | Denys Denysenko Vladyslav Iemelianchyk 21–10, 21–14 | Rahman Raoufi Abolhamed Mirzaali | Dmitriy Yakovlev Sergey Bogatu 28–26, 14–21, 15–9 | Dunwinit Kaewsai Kitti Duangjinda |
Langkawi Open Langkawi, Malezja 11 - 14 kwietnia | Daniil Kuvichka Anton Kislytsyn 21–16, 21–15 | Andrey Bolgov Vladislav Ermilov | Takashi Tsuchiya Hitoshi Murakami 21–15, 21–18 | Adrian Sdebel Piotr Ilewicz |
Göteborg Open Göteborg, Szwecja 18 - 21 kwietnia | Aliaksandr Dziadkou Pavel Piatrushka 21–14, 21–14 | Toms Šmēdiņš Haralds Regža | Selçuk Şekerci Safa Urlu 21–13, 21–14 | Martin Appelgren Alexander Annerstedt |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 24 - 28 kwietnia | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy 21–19, 21–13 | Pablo Herrera Adrián Gavira | Cherif Younousse Ahmed Tijan 13–21, 21–15, 15–10 | Enrico Rossi Adrian Carambula |
Kuala Lumpur Open Kuala Lumpur, Malezja 30 kwietnia - 4 maja | Alison Cerutti Álvaro Morais Filho 24–22, 21–18 | Reid Priddy Theo Brunner | John Hyden Ryan Doherty 21–17, 21–7 | Alexander Walkenhorst Sven Winter |
Itapema Open Itapema, Brazylia 15 - 19 maja | Anders Mol Christian Sørum 21–19, 28–26 | Michał Bryl Grzegorz Fijałek | Steven van de Velde Christiaan Varenhorst walkower | Piotr Kantor Bartosz Łosiak |
Aydin Masters Aydın, Turcja 16 - 19 maja | Maciej Rudoł Jakub Szałankiewicz 21–14, 19–21, 15–13 | Alex Ranghieri Marco Caminati | Sven Winter Alexander Walkenhorst 21–16, 21–17 | Jasper Bouter Ruben Penninga |
Jinjiang Open presented by Jinjiang Culture & Tourism Jinjiang, Chiny 22 - 26 maja | Anders Mol Christian Sørum 14–21, 21–17, 15–12 | Evandro Oliveira Bruno Oscar Schmidt | George Wanderley André Stein 21–17, 21–10 | Trevor Crabb Tri Bourne |
Boracay Open Boracay, Filipiny 23 - 26 maja | Banlue Nakprakhong Narongdet Kangkon 19–21, 22–20, 15–8 | Yuya Ageba Nobuaki Taira | Jumpei Ikeda Katsuhiro Shiratori 16–21, 26–24, 16–14 | Maximilian Trummer Simon Baldauf |
Ostrava Open Ostrawa, Czechy 29 maja - 2 czerwca | Anders Mol Christian Sørum 17–21, 21–15, 15–10 | Ondřej Perušič David Schweiner | Michał Bryl Grzegorz Fijałek 10–21, 21–19, 15–7 | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy |
Baden Open presented by Sport.Land.Nö Baden, Austria 6 - 10 czerwca | Clemens Doppler Alexander Horst 21–16, 21–17 | Maxim Sivolap Artem Yarzutkin | Alejandro Huerta César Menéndez 21–19, 18–21, 16–14 | Christoph Dressler Alexander Huber |
Warsaw Open Warszawa, Polska 12 - 16 czerwca | Evandro Oliveira Bruno Oscar Schmidt 11–21, 21–17, 15–12 | Anders Mol Christian Sørum | Ilya Leshukov Konstantin Semenov 21–19, 17–21, 16–14 | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy |
Ios Island Open Ios, Grecja 14 - 16 czerwca | Florian Gosselin Jérémy Silvestre 21–16, 15–21, 15–12 | Maxim Sivolap Artem Yarzutkin | David Lenc Filip Habr 19–21, 21–18, 15–11 | Felix Friedl Maximilian Trummer |
World Championships Hamburg, Niemcy 28 czerwca - 7 lipca | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy 19–21, 21–17, 15–11 | Julius Thole Clemens Wickler | Anders Mol Christian Sørum 19–21, 21–15, 15–10 | Tri Bourne Trevor Crabb |
Qidong Open Qidong, Chiny 4 - 7 lipca | Christoph Dressler Alexander Huber 21–18, 21–13 | Peter Eglseer Florian Schnetzer | Surin Jongklang Adisorn Khaolumtarn 24–22, 24–22 | Maxim Sivolap Artem Yarzutkin |
Gstaad Major Gstaad, Szwajcaria 9 - 13 lipca | Anders Mol Christian Sørum 21–17, 21–15 | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen | Evandro Oliveira Bruno Oscar Schmidt 16–21, 21–17, 15–12 | Paolo Nicolai Daniele Lupo |
Espinho Open Espinho, Portugalia 17 - 21 lipca | Alison Cerutti Álvaro Morais Filho 21–13, 15–21, 15–9 | George Wanderley André Stein | Mārtiņš Pļaviņš Edgars Točs 16–21, 21–17, 15–12 | Marco Grimalt Esteban Grimalt |
Edmonton Open Edmonton, Kanada 17 - 21 lipca | Nico Beeler Marco Krattiger 21–15, 23–25, 15–8 | Grant O'Gorman Ben Saxton | Stafford Slick William Allen 21–13, 21–16 | Alex Ranghieri Marco Caminati |
Tokyo Open Tokio, Japonia 24 - 28 lipca | Anders Mol Christian Sørum 21–17, 21–18 | Nils Ehlers Lars Flüggen | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 21–12, 21–17 | Alison Cerutti Álvaro Morais Filho |
WT 1 star in Emilia Romagna presented by BPER Cervia, Włochy 25 - 28 lipca | Maksim Hudyakov Igor Velichko 22–20, 15–21, 15–12 | Florian Ertl Johannes Kratz | Maxim Sivolap Artem Yarzutkin 21–19, 21–14 | Grant Goldschmidt Leo Williams |
Vienna Major Wiedeń, Austria 31 lipca - 4 sierpnia | Anders Mol Christian Sørum 21–11, 21–17 | Alison Cerutti Álvaro Morais Filho | Michał Bryl Grzegorz Fijałek 21–17, 17–21, 15–11 | Phil Dalhausser Nick Lucena |
Ljubljana Open Lublana, Słowenia 1 - 4 sierpnia | Tadej Boženk Vid Jakopin 16–21, 21–18, 15–11 | Jan Pokeršnik Nejc Zemljak | Yorick de Groot Mees Blom 21–18, 21–18 | Florian Ertl Johannes Kratz |
Malbork Open Malbork, Polska 1 - 4 sierpnia | Michał Kądzioła Marcin Ociepski 23–21, 21–17 | Patrikas Stankevičius Audrius Knašas | Mariusz Prudel Mikołaj Miszczuk 24–22, 21–15 | Martin Chiniewicz Michał Korycki |
Beacharena Vaduz Vaduz, Liechtenstein 7 - 11 sierpnia | Moritz Kindl Mathias Seiser 17–21, 21–19, 16–14 | Daniil Kuvichka Anton Kislytsyn | Jasper Bouter Ruben Penninga 21–18, 21–15 | Florian Ertl Johannes Kratz |
Miguel Pereira Open Miguel Pereira, Brazylia 8 - 11 sierpnia | Renato Carvalho Rafael Carvalho 21–19, 24–22 | Arthur Lanci Adrielson Silva | Hevaldo Moreira Vinícius Freitas 12–21, 21–15, 15–13 | Joalisson Gomes Leonardo Vieira |
Budapest Open Budapeszt, Węgry 8 - 11 sierpnia | Samuele Cottafava Jakob Windisch 21–16, 19–21, 15–9 | Daniel Bergerud Lars Retterholt | Toms Šmēdiņš Haralds Regža 21–18, 23–21 | Kensuke Shōji Masato Kurasaka |
Moscow Open Moskwa, Rosja 14 - 18 sierpnia | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 21–12, 21–16 | Alison Cerutti Álvaro Morais Filho | Julius Thole Clemens Wickler walkower | Gustavo Carvalhaes Saymon Santos |
Knokke-Heist Openn Knokke-Heist, Belgia 15 - 18 sierpnia | Jérémy Silvestre Timothée Platre 21–18, 19–21, 17–15 | Pavel Shustrov Alexey Gusev | Maximilian Trummer Mathias Seiser 21–15, 21–13 | Anshel ver Eecke Tim Lemmens |
Rubavu Open Rubavu, Rwanda 21 - 24 sierpnia | Kensuke Shōji Masato Kurasak 12–21, 21–17, 17–15 | Jacob Stormly Nicolai Overgaard | Javier Bello Joaquin Bello 21–18, 21–15 | Hitoshi Murakami Keisuke Shimizu |
Jūrmala Open Jurmała, Łotwa 21 - 25 sierpnia | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 23–21, 21–14 | Kusti Nõlvak Mart Tiisaar | Aliaksandr Dziadkou Pavel Piatrushka 21–19, 21–16 | Armin Dollinger Eric Stadie |
Salalah Open Salalah, Oman 24 - 27 sierpnia | Daniel Thomsen Morten Overgaard 21–23, 21–11, 15–9 | Haitham Alshereiqi Ahmed Alhousni | Piotr Janiak Piotr Ilewicz 21–15, 12–21, 15–9 | Nouh Al-Jalbubi Mazin Alhashmi |
Montpellier Open Montpellier, Francja 27 - 31 sierpnia | Dirk Boehlé Stefan Boermans 25–23, 21–15 | Quincy Ayé Arnaud Gauthier-Rat | Laurenz Leitner Florian Schnetzer 21–15, 25–27, 15–8 | Michael Murauer Arwin Kopschar |
Oslo Open Oslo, Norwegia 28 sierpnia - 1 września | Anders Mol Nils Ringøen 21–16, 21–18 | Markus Mol Christian Sørum | Hendrik Mol Mathias Berntse 23–21, 21–10 | Lars Retterholt Daniel Bergerud |
FIVB World Tour Finals Rzym, Włochy 4 - 8 września | Viacheslav Krasilnikov Oleg Stoyanovskiy 21–16, 21–16 | Julius Thole Clemens Wickler | Anders Mol Christian Sørum 21–16, 21–15 | Jake Gibb Taylor Crabb |
Kobiety
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Siófok Open Siófok, Węgry 23 - 26 sierpnia | Tjaša Jančar Tjaša Kotnik 21–19, 21–12 | Sara Cavretti Matas Navickas | Satono Ishitsubo Asami Shiba 21–14, 21–17 | Agata Ceynowa Martyna Kłoda |
Montpellier Open Montpellier, Francja 28 sierpnia – 1 września | Alexandra Jupiter Lézana Placette 21–15, 12–21, 15–12 | Esmée Böbner Zoé Vergé-Dépré | Nicole Eiholzer Elena Steinemann 22–20, 14–21, 15–6 | Ophélie Lusson Laura Longuet |
Zhongwei Open Zhongwei, Chiny 14 - 16 września | Wen Shuhui Wang Jingzhe 21–14, 26–24 | Wang Fan Xue Chen | Maria Clara Salgado Elize Maia 21–18, 21–18 | Zhu Lingdi Lin Meimei |
Qinzhou Open Qinzhou, Chiny 30 września - 4 października | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti 18–21, 21–15, 15–12 | Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth | Sarah Sponcil Kelly Claes 21–13, 21–16 | Evgenia Ukolova Jekatierina Birłowa |
Yangzhou Open Yangzhou, Chiny 10 - 14 października | Alexandra Klineman April Ross 21–19, 21–16 | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti | Sara Hughes Summer Ross 16–21, 23–21, 15–5 | Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes |
Las Vegas Open Las Vegas, Stany Zjednoczone 17 - 21 października | Heather Bansley Brandie Wilkerson 21–17, 17–21, 15–9 | Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes | Carolina Solberg Salgado Maria Antonelli walkower | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti |
Chetumal Open Chetumal, Meksyk 24 - 28 października | Heather Bansley Brandie Wilkerson 21–12, 21–13 | Caitlin Ledoux Geena Urango | Kerri Walsh Jennings Brooke Sweat 16–21, 21–8, 15–10 | Megan McNamara Nicole McNamara |
Ljubljana Winter Edition Lublana, Słowenia 29 listopada – 2 grudnia | Panagiota Karagkouni Vassiliki Arvaniti 21–18, 21–15 | Vytenė Vitkauskaitė Urtė Andriukaitytė | Diana Lunina Maryna Samoday 21–14, 21–15 | Varvara Brailko Anete Namiķe |
The Hague Open Haga, Holandia 2 - 6 stycznia | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti 21–10, 21–18 | Sarah Sponcil Kelly Claes | Taru Lahti Anniina Parkkinen 15–21, 21–13, 15–6 | Alexandra Klineman April Ross |
Phnom Penh Open Phnom Penh, Kambodża 21 - 24 lutego | Panagiota Karagkouni Vassiliki Arvaniti 21–14, 21–17 | Amanda Dowdy Corinne Quiggle | Chiyo Suzuki Yurika Sakaguchi 19–21, 23–21, 15–12 | Rumpaipruet Numwong Tanarattha Udomchavee |
Vizag Open India Visakhapatnam, Indie 27 lutego - 2 marca | Martina Bonnerová Martina Maixnerová 19–21, 21–18, 15–9 | Chiyo Suzuki Yurika Sakaguchi | Nadine Strauss Teresa Strauss 21–16, 21–18 | Miller Patai Sherysyn Toko |
Sydney Open Sydney, Australia 6 - 10 marca | Becchara Palmer Nicole Laird 21–19, 21–14 | Emily Day Betsi Flint | Kerri Walsh Jennings Brooke Sweat 22–20, 21–13 | Wang Fan Xia Xinyi |
Battambang Open Bătdâmbâng, Kambodża 4 - 7 kwietnia | Lara Dykstra Cassie House 21–19, 21–14 | Konstantina Tsopoulou Dimitra Manavi | Satono Ishitsubo Asami Shiba 22–20, 21–13 | Sakurako Fujii Minori Kumada |
SMM Pak Bara Beach in Satun Satun, Tajlandia 8 - 11 kwietnia | Kou Nai-han Liu Pi-hsin 18–21, 21–18, 15–12 | Miller Pata Sherysyn Toko | Diana Lunina Maryna Samoday 23–21, 21–15 | Andrea Galindo Claudia Galindo |
Langkawi Open Langkawi, Malezja 11 - 14 kwietnia | Lara Dykstra Cassie House 16–21, 21–19, 15–13 | Diana Lunina Maryna Samoday | Konstantina Tsopoulou Dimitra Manavi 13–21, 21–13, 15–13 | Mayu Sawame Yurika Sakaguchi |
Göteborg Open Göteborg, Szwecja 18 - 21 kwietnia | Emi van Driel Raïsa Schoon 21–17, 21–18 | Inna Makhno Iryna Makhno | Ane Hjortland Victoria Kjølberg 21–14, 18–21, 17–15 | Katja Stam Julia Wouters |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 24 - 28 kwietnia | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti 25–23, 26–24 | Barbora Hermannová Markéta Sluková | Mariafe Artacho del Solar Taliqua Clancy 21–18, 21–13 | Summer Ross Sara Hughes |
Kuala Lumpur Open Kuala Lumpur, Malezja 30 kwietnia - 4 maja | Barbora Hermannová Markéta Sluková 24–26, 22–20, 15–12 | Kerri Walsh Jennings Brooke Sweat | Julia Sude Karla Borger 23–21, 21–19 | Paula Soria María Belén Carro |
Tuan Chau Island Open Tuần Châu, Wietnam 9 - 12 maja | Ksenia Dabizha Daria Rudykh 21–16, 21–16 | Ekaterina Syrtseva Alexandra Moiseeva | Yukako Suzuki Yui Nagata 21–19, 21–17 | Beata Vaida Ioana-Alexandra Ordean |
Itapema Open Itapema, Brazylia 15 - 19 maja | Alexandra Klineman April Ross 25–23, 18–21, 15–10 | Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes | Heather Bansley Brandie Wilkerson 21–19, 17–21, 22–20 | Marleen van Iersel Joy Stubbe |
Aydin Masters Aydın, Turcja 16 - 19 maja | Maria Voronina Mariia Bocharova 21–17, 16–21, 16–14 | Diana Lunina Maryna Samoday | Laura Caluori Dunja Gerson 21–14, 21–14 | Taylor Pischke Sophie Bukovec |
Jinjiang Open presented by Jinjiang Culture & Tourism Jinjiang, Chiny 22 - 26 maja | Kerri Walsh Jennings Brooke Sweat 21–17, 21–19 | Mariafe Artacho del Solar Taliqua Clancy | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti 21–19, 21–15 | Ágatha Bednarczuk Eduarda Lisboa |
Boracay Open Boracay, Filipiny 23 - 26 maja | Satono Ishitsubo Asami Shiba 21–15, 21–18 | Sakurako Fujii Minori Kumada | Brittany Kendall Stefanie Weiler 23–25, 21–13, 15–13 | Tjaša Kotnik Tjaša Jančar |
Ostrava Open Ostrawa, Czechy 29 maja - 2 czerwca | Ágatha Bednarczuk Eduarda Lisboa 21–19, 21–17 | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti | Sanne Keizer Madelein Meppelink 25–23, 21–17 | Kerri Walsh Jennings Brooke Sweat |
Silk Road Nantong Nantong, Chiny 30 maja - 2 czerwca | Wen Shuhui Wang Jingzhe 21–9, 18–21, 15–12 | Angela Lavalle Carolina Horta | Ksenia Dabizha Daria Rudykh 21–13, 21–16 | Jagoda Gruszczyńska Aleksandra Gromadowska |
Silk Road Tangshan Nankin, Chiny 6 - 9 czerwca | Wen Shuhui Wang Jingzhe 21–17, 21–15 | Angela Lavalle Carolina Horta | Chiyo Suzuki Yurika Sakaguchi 21–18, 22–20 | Agata Zuccarelli Gaia Traballi |
Baden Open presented by Sport.Land.Nö Baden, Austria 6 - 10 czerwca | Katharina Schützenhöfer Lena Plesiutschnig 21–17, 21–12 | Katja Stam Julia Wouters | Nadine Strauss Teresa Strauss 21–19, 18–21, 19–17 | Sarah Cools Lisa van den Vonder |
Warsaw Open Warszawa, Polska 12 - 16 czerwca | Mariafe Artacho del Solar Taliqua Clancy 22–20, 21–17 | Kelley Larsen Emily Stockman | Ágatha Bednarczuk Eduarda Lisboa 23–21, 21–16 | Carolina Solberg Salgado Maria Antonelli |
Ios Island Open Ios, Grecja 14 - 16 czerwca | Konstantina Tsopoulou Dimitra Manavi 21–18, 21–16 | Ioana-Alexandra Ordean Beata Vaida | Anaya Evans Ellie Austin 21–17, 22–20 | Sofia Ögren Camilla Nilsson |
World Championships Hamburg, Niemcy 28 czerwca - 7 lipca | Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes 23–21, 23–21 | Alexandra Klineman April Ross | Mariafe Artacho del Solar Taliqua Clancy 21–18, 22–20 | Nina Betschart Tanja Hüberli |
Qidong Open Qidong, Chiny 4 - 7 lipca | Wen Shuhui Wang Jingzhe 21–14, 14–21, 15–7 | Michaela Kubíčková Michala Kvapilová | Chiyo Suzuki Yurika Sakaguchi 21–17, 21–11 | Kou Nai-han Liu Pi-hsin |
Gstaad Major Gstaad, Szwajcaria 9 - 14 lipca | Alexandra Klineman April Ross 15–21, 21–17, 15–12 | Carolina Solberg Salgado Maria Antonelli | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti 21–14, 21–12 | Tanja Hüberli Nina Betschart |
Daegu Open Daegu, Korea Południowa 11 - 14 lipca | Alexandra Moiseeva Ekaterina Syrtseva 15–21, 21–17, 15–12 | Kaho Sakaguchi Reika Murakami | Dhita Juliana Putu Utami 17–21, 21–18, 16–14 | Eva Freiberger Valerie Teufl |
Alba Adriatica presented by Offertevillaggi.com Alba Adriatica, Włochy 12 - 14 lipca | Emi van Driel Raïsa Schoon 21–17, 21–11 | Agata Zuccarelli Gaia Traballi | Katja Stam Julia Wouters 21–16, 21–17 | Federica Frasca Arianna Barboni |
Espinho Open Espinho, Portugalia 16 - 21 lipca | Nadezda Makroguzova Svetlana Kholomina 21–17, 21–16 | Kelly Claes Sarah Sponcil | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti 21–18, 18–21, 15–12 | Ágatha Bednarczuk Eduarda Lisboa |
Edmonton Open Edmonton, Kanada 17 - 21 lipca | Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes 21–11, 21–16 | Betsi Flin Emily Day | Akiko Hasegawa Azusa Futami 21–19, 21–17 | Becchara Palmer Nicole Laird |
Tokyo Open Tokio, Japonia 24 - 28 lipca | Ágatha Bednarczuk Eduarda Lisboa 21–19, 21–18 | April Ross Alexandra Klineman | Heather Bansley Brandie Wilkerson 21–19, 21–11 | Julia Sude Karla Borger |
Vienna Major Wiedeń, Austria 31 lipca - 4 sierpnia | Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes 21–19, 21–16 | Carolina Solberg Salgado Maria Antonelli | Ágatha Bednarczuk Eduarda Lisboa 31–29, 21–19 | Taiana Lima Talita Antunes |
Ljubljana Open Lublana, Słowenia 1 - 4 sierpnia | Inna Makhno Iryna Makhno 14–21, 21–16, 15–13 | Ane Hjortland Victoria Kjølberg | Katja Stam Julia Wouters 21–13, 21–11 | Kaho Sakaguchi Reika Murakami |
Beacharena Vaduz Vaduz, Liechtenstein 7 - 11 sierpnia | Emma Piersma Pleun Ypma 21–14, 21–14 | Reika Murakami Kaho Sakaguchi | Sayaka Mizoe Suzuka Hashimoto walkower | Katja Stam Julia Wouters |
Miguel Pereira Open Miguel Pereira, Brazylia 8 - 11 sierpnia | Diana Silva Andressa Ramalho 21–14, 19–21, 15–9 | Vitória Rodrigues Vanilda Leão | Josemari Alves Juliana Feloisberta 20–22, 21–16, 15–13 | Izabel Santos Aline Lebioda |
Budapest Open Budapeszt, Węgry 8 - 11 sierpnia | Chiyo Suzuki Yurika Sakaguchi 19–21, 21–17, 15–8 | Daria Mastikova Polina Tsyganova | Emi van Driel Raïsa Schoon 21–14, 21–15 | Francesca Kirwan Olivia MacDonald |
Moscow Open Moskwa, Rosja 14 - 18 sierpnia | Anouk Vergé-Dépré Joana Heidrich 21–18, 16–21, 15–8 | Taiana Lima Talita Antunes | Kerri Walsh Jennings Brooke Sweat 24–26, 21–18, 15–10 | Julia Sude Karla Borger |
Knokke-Heist Openn Knokke-Heist, Belgia 15 - 18 sierpnia | Andrea Galindo Claudia Galindo 21–16, 19–21, 15–10 | Cecilie Olsen Sofia Bisgaard | Emi van Driel Raïsa Schoon 21–13, 21–17 | Els Vandesteene Maud Catry |
Rubavu Open Rubavu, Rwanda 21 - 24 sierpnia | Iris Reinders Mexime van Driel 21–16, 23–21 | Cecilie Olsen Signe Zibrandtsen | Victoria Palmer Jessica Grimson 21–10, 21–14 | Charlotte Nzayisenga Judith Hakizimana |
Zhongwei Open Zhongwei, Chiny 22 - 25 sierpnia | Wen Shuhui Wang Jingzhe 21–17, 13–21, 15–13 | Sayaka Mizoe Miki Koshikawa | Chen Chunxia Zhu Lingdi 21–13, 21–16 | Chiyo Suzuki Yurika Sakaguchi |
FIVB World Tour Finals Rzym, Włochy 4 - 8 września | Laura Ludwig Margareta Kozuch 21–19, 21–17 | Ágatha Bednarczuk Eduarda Lisboa | Ana Patrícia Ramos Rebecca Cavalcanti 19–21, 21–18, 16–14 | Anouk Vergé-Dépré Joana Heidrich |
Przypisy
- ↑ Kalendarz rozgrywek. fivb.com. (ang.).