World Tour w siatkówce plażowej 2017
| |||
Data | luty - sierpień 2017 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Cały świat | ||
Organizator | FIVB | ||
Zwycięzcy | |||
Mężczyźni | Evandro Oliveira / André Stein | ||
Kobiety | Talita Antunes / Larissa França |
World Tour w siatkówce plażowej 2017 są prestiżowymi rozgrywkami organizowanymi przez FIVB. Kolejny raz zmieniono system klasyfikacji turniejów. Tym razem wprowadzono system gwiazdek, w którym to zawody z większą ilością gwiazdek oferują większe nagrody pieniężne oraz punktowe[1]. Rozegrano trzy turnieje 5-gwiazdkowe, dwa 4-gwiazdkowe, po cztery 3-gwiazdkowe jak i 2-gwiazdkowe, a także sześć turniejów 1-gwiazdkowych[2]. Mistrzostwa Świata, które wliczały się do cyklu rozgrywek odbyły się w Wiedniu, a sezon zakończył się Finałami World Tour w Hamburgu[3][4].
Zawody
Klasyfikacja turniejów
Finały World Tour |
World Championships |
Turniej 5-gwiazdkowy |
Turniej 4-gwiazdkowy |
Turniej 3-gwiazdkowy |
Turniej 2-gwiazdkowy |
Turniej 1-gwiazdkowy |
Mężczyźni
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Fort Lauderdale Major Fort Lauderdale, Stany Zjednoczone 7 - 11 lutego | Saymon Barbosa Álvaro Morais Filho 21–15, 21–17 | Evandro Oliveira André Stein | Phil Dalhausser Nick Lucena 14–21, 21–13, 15–10 | Ryan Doherty John Hyden |
Kish Island Open Kisz, Iran 15 - 18 lutego | Viacheslav Krasilnikov Nikita Liamin 18–21, 21–19, 15–8 | Piotr Kantor Bartosz Łosiak | Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 13–21, 21–17, 15–7 | Lorenz Schümann Julius Thole |
Shepparton Open Shepparton, Australia 4 - 5 marca | Christopher McHugh Damien Schumann 21–18, 21–18 | Cole Durant Zachery Schubert | Ben O'Dea Sam O'Dea 21–12, 21–14 | Marty Lorenz Adam Roberts |
Langkawi Open Langkawi, Malezja 15 - 16 kwietnia | Nivaldo Diaz Sergio González 21–17, 21–18 | Peter Eglseer Florian Schnetzer | Kusti Nõlvak Mart Tiisaar 21–17, 21–17 | Djordje Klasnic Lazar Kolaric |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 20 - 23 kwietnia | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 21–14, 21–17 | Daniele Lupo Paolo Nicolai | Maciej Rudol Jakub Szałankiewicz 21–16, 21–17 | Armin Dollinger Jonathan Erdmann |
Rio de Janeiro Open Rio de Janeiro, Brazylia 17 - 21 maja | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 25–23, 21–12 | Piotr Kantor Bartosz Łosiak | Daniele Lupo Paolo Nicolai 21–15, 24–26, 15–11 | Theo Brunner Casey Patterson |
Moscow Open Moskwa, Rosja 31 maja - 4 czerwca | Phil Dalhausser Nick Lucena 21–17, 22–24, 18–16 | Viacheslav Krasilnikov Nikita Liamin | Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 18–21, 21–14, 15–8 | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš |
Dela Beach Open Haga, Holandia 14 - 18 czerwca | Viacheslav Krasilnikov Nikita Liamin 23–21, 22–20 | Adrian Gavira Pablo Herrera | Daniele Lupo Paolo Nicolai 21–18, 21–15 | Nico Beeler Marco Krattiger |
Porec Major Poreč, Chorwacja 26 czerwca - 2 lipca | Gustavo Carvalhaes Pedro Salgado Solberg 18–21, 25–23, 15–9 | Daniele Lupo Paolo Nicolai | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 18–21, 25–23, 15–9 | Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin |
Gstaad Major Gstaad, Szwajcaria 3 - 9 lipca | Phil Dalhausser Nick Lucena 21–18, 21–19 | Piotr Kantor Bartosz Łosiak | Saymon Barbosa Álvaro Morais Filho 21–12, 21–18 | Evandro Oliveira André Stein |
Warmia Mazury Olsztyn Open Olsztyn, Polska 19 - 23 lipca | Markus Böckermann Lars Flüggen 15–21, 21–18, 15–11 | Ryan Doherty John Hyden | Lombardo Ontiveros Juan Virgen 21–17, 22–20 | Mārtiņš Pļaviņš Haralds Regza |
Agadir Open Agadir, Maroko 21 - 23 lipca | Quincy Aye Youssef Krou 21–18, 21–14 | Júlio Nascimento Ahmed Tijan | Rahman Raoufi Bahman Salemi 19–21, 21–19, 16–14 | Mohamed Abicha Zouheir Elgraoui |
Espinho Open Espinho, Portugalia 28 - 30 lipca | Vitor Felipe George Wanderley 21–12, 21–13 | Júlio Nascimento Ahmed Tijan | Mathias Berntsen Anders Mol 22–20, 21–15 | Svein Oddmund Solhaug Christian Sørum |
World Championships Wiedeń, Austria 28 lipca - 6 sierpnia | Evandro Oliveira André Stein 23–21, 22–20 | Clemens Doppler Alexander Horst | Viacheslav Krasilnikov Nikita Liamin 21–17, 21–17 | Maarten Van Garderen Christiaan Varenhorst |
SWATCH FIVB World Tour Finals presented by Vodaphone Hamburg, Niemcy 23 - 27 sierpnia | Phil Dalhausser Nick Lucena 21–15, 21–13 | Evandro Oliveira André Stein | Daniele Lupo Paolo Nicolai 21–17, 19–21, 15–12 | Piotr Kantor Bartosz Łosiak |
Kobiety
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Fort Lauderdale Major Fort Lauderdale, Stany Zjednoczone 7 - 12 lutego | Talita Antunes Larissa França 21–15, 21–18 | Eduarda Lisboa Ágatha Bednarczuk | Chantal Laboureur Julia Sude 21–14, 21–14 | Summer Ross Brooke Sweat |
Shepparton Open Shepparton, Australia 4 - 5 marca | Julie Gordon Camille Saxton 21–17, 21–14 | Kim Behrens Anni Schumacher | Phoebe Bell Nicole Laird 21–14, 21–16 | Leonie Körtzinger Sandra Seyfferth |
Sydney Open Sydney, Australia 17 - 19 marca | Julie Gordon Camille Saxton 21–14, 21–16 | Mariafe Artacho Jessyka Ngauamo | Louise Bawden Nicole Laird 21–18, 22–24, 15–11 | Kim Behrens Anni Schumacher |
Langkawi Open Langkawi, Malezja 15 - 16 kwietnia | Kim DiCello Emily Stockman 22–20, 22–24, 17–15 | Sarka Nakladalova Martina Williams | Lena Plesiutschnig Cornelia Rimser 21–18, 21–13 | Nadine Strauss Teresa Strauss |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 20 - 23 kwietnia | Fernanda Alves Bárbara Seixas 21–12, 19–21, 16–14 | Wang Fan Yue Yuan | Victoria Bieneck Isabel Schneider 21–16, 21–19 | Maria Antonelli Carolina Horta |
Rio de Janeiro Open Rio de Janeiro, Brazylia 16 - 21 maja | Eduarda Lisboa Ágatha Bednarczuk 21–14, 13–21, 15–13 | Melissa Humana-Paredes Sarah Pavan | Barbora Hermannova Markéta Sluková 23–21, 21–18 | Fernanda Alves Bárbara Seixas |
Moscow Open Moskwa, Rosja 31 maja - 4 czerwca | Talita Antunes Larissa França 21–16, 21–14 | Summer Ross Brooke Sweat | Eduarda Lisboa Ágatha Bednarczuk 21–14, 21–8 | Victoria Bieneck Isabel Schneider |
Dela Beach Open Haga, Holandia 14 - 18 czerwca | Maria Antonelli Carolina Salgado 21–17, 21–11 | Joana Heidrich Anouk Vergé-Dépré | Eduarda Lisboa Ágatha Bednarczuk 16–21, 21–13, 15–11 | Melissa Humana-Paredes Sarah Pavan |
Nanjing Open Nankin, Chiny 16 - 18 czerwca | Betsi Flint Kelley Kolinske 21–19, 21–12 | Wen Shuhui Xia Xinyi | Ieva Dumbauskaite Monika Povilaityte 25–23, 17–21, 15–7 | Sarka Nakladalova Martina Williams |
Monaco Open Monako, Monako 17 - 18 czerwca | Juliana Felisberta Carolina Horta 21–16, 15–21, 15–13 | Kim Behrens Anni Schumacher | Panagiota Karagkouni Konstantina Tsopoulou 21–15, 16–21, 15–9 | Shaunna Polley Kelsie Wills |
Nantong Open Nantong, Chiny 23 - 25 czerwca | Wen Shuhui Xia Xinyi 21–18, 21–14 | Wang Xinxin Xue Chen | Ieva Dumbauskaite Monika Povilaityte 26–24, 21–19 | Yulia Abalakina Ksenia Dabizha |
Porec Major Poreč, Chorwacja 26 czerwca - 1 lipca | Melissa Humana-Paredes Sarah Pavan 32–34, 21–12, 15–6 | Barbora Hermannova Markéta Sluková | Nina Betschart Tanja Hüberli 21–19, 21–14 | Fernanda Alves Bárbara Seixas |
Gstaad Major Gstaad, Szwajcaria 3 - 8 lipca | Chantal Laboureur Julia Sude 21–18, 22–20 | Talita Antunes Larissa França | Melissa Humana-Paredes Sarah Pavan 21–15, 21–12 | Joana Heidrich Anouk Vergé-Dépré |
Daegu Open Daegu, Korea Południowa 14 - 16 lipca | Miki Koshikawa Megumi Murakami 21–14, 15–21, 17–15 | Varapatsorn Radarong Tanarattha Udomchavee | Katerina Valkova Diana Zolnercikova 21–14, 24–22 | Lisa Arnholdt Leonie Welsch |
Warmia Mazury Olsztyn Open Olsztyn, Polska 19 - 23 lipca | Talita Antunes Larissa França 20–22, 21–18, 16–14 | Melissa Humana-Paredes Sarah Pavan | Eduarda Lisboa Ágatha Bednarczuk walkower | Nicole Branagh Kerri Walsh |
Ulsan Open Ulsan, Korea Południowa 20 - 22 lipca | Betsi Flint Kelley Kolinske 21–16, 21–13 | Varapatsorn Radarong Tanarattha Udomchavee | Shaunna Polley Kelsie Wills 21–17, 21–18 | Taravadee Naraphornrapat Rumpaipruet Numwong |
Agadir Open Agadir, Maroko 21 - 23 lipca | Nicole Eiholzer Dunja Gerson 21–19, 21–18 | Azusa Futami Akiko Hasegawa | Aline Chamereau Lézana Placette 21–9, 21–12 | Erika Bobadilla Gabriela Filippo |
World Championships Wiedeń, Austria 28 lipca - 5 sierpnia | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 19–21, 21–13, 15–9 | Lauren Fendrick April Ross | Talita Antunes Larissa França 21–12, 16–21, 18–16 | Melissa Humana-Paredes Sarah Pavan |
SWATCH FIVB World Tour Finals presented by Vodaphone Hamburg, Niemcy 23 - 26 sierpnia | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–17, 19–21, 15–10 | Eduarda Lisboa Ágatha Bednarczuk | Talita Antunes Larissa França 21–17, 21–19 | Melissa Humana-Paredes Sarah Pavan |