World Tour w siatkówce plażowej 2016
| |||
Data | październik 2015 - wrzesień 2016 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Cały świat | ||
Organizator | FIVB | ||
Zwycięzcy | |||
Mężczyźni | Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš | ||
Kobiety | Laura Ludwig / Kira Walkenhorst |
World Tour w siatkówce plażowej 2016 to rozgrywki organizowane przez FIVB. World Tour zaczynał się w październiku 2015 roku natomiast kończył we wrześniu 2016. Rozegrano po 4 turnieje rangi Grand Slam oraz Major, a także 13 turniejów Open w przypadku mężczyzn i 10 turniejów Open w przypadku kobiet[1]. Zawody w Doha oraz Kish rozgrywane były tylko dla mężczyzn. Finałowy turniej sponsorowany był przez Swatch, a rozegrano go w Toronto[2].
Zawody
Klasyfikacja turniejów
Finały World Tour |
Major |
Grand Slam |
Open |
Mężczyźni
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Puerto Vallarta Open Puerto Vallarta, Meksyk 6 - 11 października | Phil Dalhausser Nick Lucena 21–12, 21–18 | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen | David Poniewaz Bennet Poniewaz 10–21, 21–18, 15–12 | Markus Böckermann Lars Flüggen |
Antalya Open Antalya, Turcja 21 - 25 października | Adrian Carambula Alex Ranghieri 21–19, 21–16 | Lombardo Ontiveros Juan Virgen | Mārtiņš Pļaviņš Haralds Regza 21–15, 21–17 | Esteban Grimalt Marco Grimalt |
Qatar Open Doha, Katar 8 - 13 listopada | Markus Böckermann Lars Flüggen 21–18, 16–21, 15–13 | Phil Dalhausser Nick Lucena | Tri Bourne John Hyden 21–15, 20–22, 15–12 | Youssef Krou Édouard Rowlandson |
Kish Island Open Kisz, Iran 15 - 19 lutego | Cherif Younousse Jefferson Pereira 21–13, 14–21, 15–12 | Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin | Piotr Kantor Bartosz Łosiak 21–19, 15–21, 15–11 | Michał Kądzioła Jakub Szałankiewicz |
Maceió Open Maceió, Brazylia 23 - 28 lutego | Phil Dalhausser Nick Lucena 21–19, 19–21, 15–12 | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado | Saymon Barbosa Gustavo Carvalhaes 21–18, 25–23 | Vitor Felipe Álvaro Morais Filho |
Rio de Janeiro Grand Slam Rio de Janeiro, Brazylia 8 - 13 marca | Piotr Kantor Bartosz Łosiak 21–19, 23–21 | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 19–21, 21–19, 20–18 | Grzegorz Fijałek Mariusz Prudel |
Vitória Open Vitória, Brazylia 15 - 20 marca | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21–13, 21–18 | Daniele Lupo Paolo Nicolai | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 21–18, 21–15 | Adrian Carambula Alex Ranghieri |
Qatar Open Doha, Katar 4 - 8 kwietnia | Adrian Carambula Alex Ranghieri 21–17, 21–19 | Alexander Huber Robin Seidl | Piotr Kantor Bartosz Łosiak walkower | Markus Böckermann Lars Flüggen |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 12 - 16 kwietnia | Adrian Gavira Pablo Herrera 14–21, 21–19, 15–12 | Tri Bourne John Hyden | Lombardo Ontiveros Juan Virgen 21–15, 24–22 | Viacheslav Krasilnikov Konstantin Semenov |
Fuzhou Open Fuzhou, Chiny 19 - 23 kwietnia | Phil Dalhausser Nick Lucena 21–18, 21–15 | Daniele Lupo Paolo Nicolai | Adrian Gavira Pablo Herrera 17–21, 21–19, 15–12 | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš |
Fortaleza Open Fortaleza, Brazylia 26 kwietnia - 1 maja | Oscar Brandão André Stein 15–21, 21–18, 11–5 (poddanie) | Jonathan Erdmann Kay Matysik | Lombardo Ontiveros Juan Virgen 23–21, 21–17 | Esteban Grimalt Marco Grimalt |
Sochi Open Soczi, Rosja 3 - 8 maja | Daniele Lupo Paolo Nicolai 21–15, 21–18 | Viacheslav Krasilnikov Konstantin Semenov | Tri Bourne John Hyden 21–19, 19–21, 15–9 | Adrian Carambula Alex Ranghieri |
Antalya Open Antalya, Turcja 10 - 15 maja | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš walkower | Markus Böckermann Lars Flüggen | Grzegorz Fijałek Mariusz Prudel 21–14, 21–13 | Georgios Kotsilianos Nikos Zoupanis |
Cincinnati Open Cincinnati, Stany Zjednoczone 17 - 21 maja | Saymon Barbosa Gustavo Carvalhaes 22–20, 21–8 | Josh Binstock Sam Schachter | Phil Dalhausser Nick Lucena 21–15, 21–16 | Ryan Doherty John Mayer |
Moscow Grand Slam Moskwa, Rosja 24 - 29 maja | Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst 21–19, 7–21, 17–15 | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt | Piotr Kantor Bartosz Łosiak 19–21, 22–20, 15–12 | Jake Gibb Casey Patterson |
Smart Major Hamburg Hamburg, Niemcy 7 - 12 czerwca | Phil Dalhausser Nick Lucena 29–27, 21–12 | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen | Viacheslav Krasilnikov Konstantin Semenov 15–21, 22–20, 15–10 | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt |
Poland Grand Slam Olsztyn, Polska 15 - 19 czerwca | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 21–19, 21–15 | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt | Saymon Barbosa Gustavo Carvalhaes 21–15, 19–21, 15–11 | Jake Gibb Casey Patterson |
Porec Major Poreč, Chorwcaja 28 czerwca - 3 lipca | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21–13, 16–21, 15–12 | Clemens Doppler Alexander Horst | Ben Saxton Chaim Schalk 19–21, 30–28, 20–18 | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš |
Gstaad Major Gstaad, Szwajcaria 5 - 10 lipca | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado 24–22, 21–16 | Phil Dalhausser Nick Lucena | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 21–14, 34–32 | Adrian Gavira Pablo Herrera |
A1 Major Klagenfurt Klagenfurt, Austria 26 - 31 sierpnia | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 21–18, 21–18 | Saymon Barbosa Gustavo Carvalhaes | Ben Saxton Chaim Schalk 23–21, 17–21, 15–12 | Michał Bryl Bartosz Łosiak |
Long Beach Grand Slam Long Beach, Stany Zjednoczone 23 - 28 sierpnia | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado 21–19, 17–21, 15–9 | Phil Dalhausser Nick Lucena | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 21–18, 21–19 | Marco Caminati Alex Ranghieri |
SWATCH FIVB World Tour Finals Toronto, Kanada 14 - 18 września | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21–19, 21–19 | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado | Tri Bourne John Hyden 21–14, 22–20 | Ben Saxton Chaim Schalk |
Kobiety
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Puerto Vallarta Open Puerto Vallarta, Meksyk 7 - 11 października | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–18, 21–16 | Eduarda Lisboa Elize Maia | Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth 21–18, 21–15 | Jantine van der Vlist Sophie van Gestel |
Antalya Open Antalya, Turcja 20 - 24 października | Barbora Hermannová Markéta Sluková 21–15, 21–17 | Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth | Emily Day Jennifer Kessy 18–21, 21–14, 15–13 | Ana Gallay Georgina Klug |
Maceió Open Maceió, Brazylia 23 - 28 lutego | Eduarda Lisboa Elize Maia 21–10, 21–13 | Madelein Meppelink Marleen Van Iersel | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas 21–13, 21–15 | Ana Gallay Georgina Klug |
Rio de Janeiro Grand Slam Rio de Janeiro, Brazylia 8 - 13 marca | Kerri Walsh April Ross 21–15, 21–13 | Monika Brzostek Kinga Wojtasik | Karla Borger Britta Büthe 21–18, 18–21, 15–10 | Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré |
Vitória Open Vitória, Brazylia 15 - 20 marca | Talita Antunes Larissa França 22–20, 21–19 | Kerri Walsh April Ross | Katrin Holtwick Ilka Semmler 20–22, 21–17, 15–11 | Louise Bawden Taliqua Clancy |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 13 - 17 kwietnia | Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré 21–17, 21–14 | Barbara Hansel Stefanie Schwaiger | Kerri Walsh April Ross 24–22, 21–15 | Chantal Laboureur Julia Sude |
Fuzhou Open Fuzhou, Chiny 20 - 24 kwietnia | Kerri Walsh April Ross 21–15, 21–15 | Chantal Laboureur Julia Sude | Joana Heidrich Nadine Zumkehr walkower | Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré |
Fortaleza Open Fortaleza, Brazylia 27 kwietnia - 1 maja | Eduarda Lisboa Elize Maia 21–17, 21–18 | Maria Antonelli Juliana Felisberta | Rebecca Cavalcanti Liliane Maestrini 21–19, 21–19 | Linline Matauatu Miller Pata |
Sochi Open Soczi, Rosja 3 - 8 maja | Joana Heidrich Nadine Zumkehr 21–11, 19–21, 15–7 | Elsa Baquerizo Liliana Fernández | Katrin Holtwick Ilka Semmler 20–22, 21–15, 15–10 | Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth |
Antalya Open Antalya, Turcja 10 - 14 maja | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 23–21, 21–16 | Taru Lahti Riikka Lehtonen | Katrin Holtwick Ilka Semmler 21–18, 21–16 | Ana Gallay Georgina Klug |
Cincinnati Open Cincinnati, Stany Zjednoczone 17 - 21 maja | Kerri Walsh April Ross 20–22, 21–14, 18–16 | Xia Xinyi Xue Chen | Elsa Baquerizo Liliana Fernández 21–17, 21–18 | Jantine van der Vlist Sophie van Gestel |
Moscow Grand Slam Moskwa, Rosja 24 - 29 maja | Kerri Walsh April Ross 22–20, 21–17 | Talita Antunes Larissa França | Heather Bansley Sarah Pavan 21–16, 21–18 | Maria Antonelli Juliana Felisberta |
Smart Major Hamburg Hamburg, Niemcy 7 - 11 czerwca | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–19, 19–21, 15–12 | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas | Talita Antunes Larissa França 21–15, 21–17 | Kerri Walsh April Ross |
Poland Grand Slam Olsztyn, Polska 14 - 18 czerwca | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–18, 15–21, 15–10 | Talita Antunes Larissa França | Natalia Dubovcova Dominika Nestarcova 22–20, 21–14 | Eduarda Lisboa Elize Maia |
Porec Major Poreč, Chorwcaja 28 czerwca - 2 lipca | Chantal Laboureur Julia Sude 21–19, 21–18 | Heather Bansley Sarah Pavan | Karla Borger Britta Büthe 21–19, 21–23, 15–11 | Laura Ludwig Kira Walkenhorst |
Gstaad Major Gstaad, Szwajcaria 5 - 9 lipca | Talita Antunes Larissa França 21–18, 21–14 | Kerri Walsh April Ross | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–13, 21–16 | Madelein Meppelink Marleen Van Iersel |
A1 Major Klagenfurt Klagenfurt, Austria 25 - 30 sierpnia | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 24–22, 14–21, 15–11 | Joana Heidrich Nadine Zumkehr | Nina Betschart Tanja Hüberli 14–21, 21–14, 22–20 | Ana Gallay Georgina Klug |
Long Beach Grand Slam Long Beach, Stany Zjednoczone 23 - 28 sierpnia | Kerri Walsh April Ross 21–16, 21–16 | Elsa Baquerizo Liliana Fernández | Chantal Laboureur Julia Sude 21–16, 21–17 | Katrin Holtwick Ilka Semmler |
SWATCH FIVB World Tour Finals Toronto, Kanada 13 - 18 września | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–18, 21–16 | Joana Heidrich Nadine Zumkehr | Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré 21–19, 21–18 | Talita Antunes Larissa França |