World Tour w siatkówce plażowej 2015
| |||
Data | kwiecień - październik 2015 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Cały świat | ||
Organizator | FIVB | ||
Zwycięzcy | |||
Mężczyźni | Alison Cerutti / Bruno Oscar Schmidt | ||
Kobiety | Ágatha Bednarczuk / Bárbara Seixas |
World Tour w siatkówce plażowej 2015 to rozgrywki organizowane przez FIVB. Od 2015 roku zmienił się format rozgrywek. Oprócz turniejów Open i Grand Slam dodano turnieje Major, a sezon kończył się Finałami World Tour[1]. W tamtym sezonie odbyło się 5 turniejów Grand Slam, 3 turnieje Major oraz 6 turniejów Open (turniej w Pradze odbył się tylko dla kobiet)[2]. W Hadze zorganizowano Mistrzostwa Świata, które wliczały się do rozgrywek World Tour[3].
Zawody
Klasyfikacja turniejów
Finały World Tour |
World Championships |
Major |
Grand Slam |
Open |
Mężczyźni
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Fuzhou Open Fuzhou, Chiny 21 - 25 kwietnia | Markus Böckermann Lars Flüggen 21-19, 21-19 | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen | Youssef Krou Édouard Rowlandson 19-21, 21-17, 15-9 | Todd Rogers Stafford Slick |
Lucerne Open Lucerna, Szwajcaria 12 - 17 maja | Marco Caminati Alex Ranghieri walkower | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen | Murat Giginoglu Volkan Gögtepe 21-18, 18-21, 15-4 | Alexei Strasser Nico Beelerz |
Moscow Grand Slam Moskwa, Rosja 25 - 31 maja | Adrián Gavira Pablo Herrera 21-19, 21-19 | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado | Jonathan Erdmann Kay Matysik 21-19, 21-17 | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt |
Porec Major Series Poreč, Chorwacja 2 - 7 czerwca | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 21-15, 21-13 | Josh Binstock Sam Schachter | Marco Caminati Alex Ranghieri 21-18, 18-21, 15-10 | Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst |
Stavanger Major Series Stavanger, Norwegia 9 - 14 czerwca | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado 21-13, 21-14 | Piotr Kantor Bartosz Łosiak | Grzegorz Fijałek Mariusz Prudel 21-13, 21-15 | Matteo Ingrosso Paolo Ingrosso |
St. Petersburg Grand Slam Petersburg, Rosja 16 - 20 czerwca | Jake Gibb Casey Patterson 16-21, 23-21, 15-13 | Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst | Theo Brunner Nick Lucena 21-19, 21-16 | Clemens Doppler Alexander Horst |
World Championships Haga, Holandia 26 czerwca - 5 lipca | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 12-21, 21-14, 22-20 | Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado 22-20, 21-13 | Theo Brunner Nick Lucena |
Gstaad Major Series Gstaad, Szwajcaria 7 - 12 lipca | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21-16, 13-21, 15-10 | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 18-21, 21-16, 15-10 | Adrian Carambula Alex Ranghieri |
Yokohama Grand Slam Jokohama, Japonia 21 - 26 lipca | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21-15, 21-15 | Ben Saxton Chaim Schalk | Clemens Doppler Alexander Horst 21-17, 21-16 | Viacheslav Krasilnikov Konstantin Semenov |
Long Beach Grand Slam Long Beach, Stany Zjednoczone 18 - 23 sierpnia | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21-16, 20-22, 15-13 | Phil Dalhausser Nick Lucena | Adrian Gavira Pablo Herrera 9-21, 21-17, 15-12 | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen |
Olsztyn Poland Grand Slam Olsztyn, Polska 25 - 30 sierpnia | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21-10, 21-15 | Jake Gibb Casey Patterson | Ben Saxton Chaim Schalk 21-17, 21-18 | Jonathan Erdmann Kay Matysik |
Rio Open Rio de Janeiro, Brazylia 2 - 6 września | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 21-15, 25-23 | Markus Böckermann Lars Flüggen | Saymon Barbosa Gustavo Carvalhaes 21-14, 17-21, 15-8 | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt |
Sochi Open Soczi, Rosja 8 - 13 września | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 24-22, 21-19 | Phil Dalhausser Nick Lucena | Daniele Lupo Paolo Nicolai 21-18, 15-21, 15-13 | Viacheslav Krasilnikov Konstantin Semenov |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 22 - 26 września | Phil Dalhausser Nick Lucena 21-16, 21-17 | Markus Böckermann Lars Flüggen | Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš 21-17, 21-13 | Mārtiņš Pļaviņš Haralds Regza |
SWATCH FIVB World Tour Finals Fort Lauderdale, Stany Zjednoczone 29 września - 4 października | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 21-13, 21-15 | Phil Dalhausser Nick Lucena | Evandro Oliveira Pedro Solberg Salgado 21-19, 21-14 | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen |
Kobiety
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Fuzhou Open Fuzhou, Chiny 22 - 26 kwietnia | Jamie Broder Kristina May 21–17, 23–21 | Chantal Laboureur Julia Sude | Kerri Walsh April Ross 13–21, 21–13, 15–11 | Wang Fan Yue Yuan |
Lucerne Open Lucerna, Szwajcaria 12 - 17 maja | Karla Borger Britta Büthe 16–21, 21–16, 15–13 | Madelein Meppelink Marleen Van Iersel | Jamie Broder Kristina May 21–18, 21–15 | Barbara Hansel Stefanie Schwaiger |
Prague Open Praga, Czechy 19 - 24 maja | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas 21–12, 21–18 | Heather Bansley Sarah Pavan | Eduarda Lisboa Elize Maia walkower | Carolina Salgado Maria Clara Salgado |
Moscow Grand Slam Moskwa, Rosja 25 - 31 maja | Talita Antunes Larissa França 21–17, 21–14 | Madelein Meppelink Marleen Van Iersel | Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth 14–21, 21–19, 16–14 | Wang Fan Yue Yuan |
Porec Major Series Poreč, Chorwacja 1 - 6 czerwca | Talita Antunes Larissa França 21–16, 25–27, 15–12 | Heather Bansley Sarah Pavan | Louise Bawden Taliqua Clancy 21–15, 21–17 | Jamie Broder Kristina May |
Stavanger Major Series Stavanger, Norwegia 8 - 13 czerwca | Maria Antonelli Juliana Felisberta 21–16, 21–15 | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas | Madelein Meppelink Marleen Van Iersel 21–17, 16–21, 15–13 | Laura Ludwig Kira Walkenhorst |
St. Petersburg Grand Slam Petersburg, Rosja 17 - 21 czerwca | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas 23–21, 21–19 | Maria Antonelli Juliana Felisberta | Fernanda Alves Taiana Lima 17–21, 21–19, 17–15 | Karla Borger Britta Büthe |
World Championships Haga, Holandia 26 czerwca - 4 lipca | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas 21–18, 22–20 | Fernanda Alves Taiana Lima | Maria Antonelli Juliana Felisberta 23–25, 21–18, 15–9 | Katrin Holtwick Ilka Semmler |
Gstaad Major Series Gstaad, Szwajcaria 6 - 11 lipca | Talita Antunes Larissa França 21–13, 21–17 | Fernanda Alves Taiana Lima | Heather Bansley Sarah Pavan walkower | Kerri Walsh April Ross |
Yokohama Grand Slam Jokohama, Japonia 21 - 26 lipca | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–14, 21–17 | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas | Heather Bansley Sarah Pavan 15–21, 22–20, 15–9 | Jennifer Fopma April Ross |
Long Beach Grand Slam Long Beach, Stany Zjednoczone 18 - 23 sierpnia | Talita Antunes Larissa França 21–18, 21–16 | Kerri Walsh April Ross | Laura Ludwig Kira Walkenhorst 21–17, 21–13 | Louise Bawden Taliqua Clancy |
Olsztyn Poland Grand Slam Olsztyn, Polska 25 - 29 sierpnia | Talita Antunes Larissa França 21–12, 25–23 | Madelein Meppelink Marleen Van Iersel | Monika Brzostek Kinga Wojtasik 21–12, 21–16 | Jantine van der Vlist Sophie van Gestel |
Rio Open Rio de Janeiro, Brazylia 2 - 6 września | Talita Antunes Larissa França 32–30, 18–21, 15–12 | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas | Madelein Meppelink Marleen Van Iersel 21–15, 21–17 | Maria Antonelli Juliana Felisberta |
Sochi Open Soczi, Rosja 8 - 13 września | Marta Menegatti Viktoria Orsi Toth 21–19, 21–16 | Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré | Joana Heidrich Nadine Zumkehr 21–18, 21–18 | Taru Lahti Riikka Lehtonen |
Xiamen Open Xiamen, Chiny 23 - 27 września | Joana Heidrich Nadine Zumkehr 21–18, 21–17 | Ana Gallay Georgina Klug | Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré 21–14, 24–22 | Katrin Holtwick Ilka Semmler |
SWATCH FIVB World Tour Finals Fort Lauderdale, Stany Zjednoczone 29 września - 4 października | Talita Antunes Larissa França 21–17, 21–18 | Laura Ludwig Kira Walkenhorst | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas 22–20, 14–21, 15–10 | Heather Bansley Sarah Pavan |