World Tour w siatkówce plażowej 2006
| |||
Data | maj - listopad 2006 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Cały świat | ||
Organizator | FIVB | ||
Zwycięzcy | |||
Mężczyźni | Emanuel Rego / Ricardo Santos | ||
Kobiety | Juliana Felisberta / Larissa França |
World Tour w siatkówce plażowej 2006 był organizowany przez FIVB i składał się 14 turniejów męskich w tym cztery turnieje rangi Grand Slam oraz 15 turniejów żeńskich i również cztery turnieje rangi Grand Slam[1]. Zaplanowane na październik męskie zawody w Kapsztadzie zostały odwołane[2]. W Acapulco zwyciężyli Jake Gibb i Sean Rosenthal wśród mężczyzn oraz Misty May grająca w parze z Kerri Walsh wśród kobiet, co sprawiło, że Amerykanie wygrali ten sam turniej w obu kategoriach od lipca 1995 roku.
Zawody
Klasyfikacja turniejów
Grand Slam |
Open |
Mężczyźni
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
China Open Szanghaj, Chiny 23 - 27 maja | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães 21-19, 21-18 | Franco Neto Pedro Cunha | Julius Brink Christoph Dieckmann 19-21, 22-20, 16-14 | Emanuel Rego Ricardo Santos |
VIP Open Zagrzeb, Chorwacja 31 maja - 4 czerwca | Emanuel Rego Ricardo Santos 21-14, 21-17 | Phil Dalhausser Todd Rogers | Mike Lambert Stein Metzger 21-13, 16-21, 15-7 | Pedro Solberg Salgado Roberto Lopes |
Easy Living Italian Open Roseto degli Abruzzi, Włochy 7 - 11 czerwca | Patrick Heuscher Stefan Kobel 14-21, 21-17, 15-12 | Emanuel Rego Ricardo Santos | Harley Marques Benjamin Insfran 25-23, 21-13 | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães |
Volkswagen Open de Portugal Espinho, Portugalia 14 - 18 czerwca | Julius Brink Christoph Dieckmann 21-13, 21-17 | Emanuel Rego Ricardo Santos | Franco Neto Pedro Cunha 21-19, 21-15 | Riccardo Lione Matteo Varnier |
1to1 energy Grand Slam Gstaad, Szwajcaria 21 - 25 czerwca | Emanuel Rego Ricardo Santos 21-17, 21-19 | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães | Julius Brink Christoph Dieckmann 21-17, 16-21, 15-13 | Franco Neto Pedro Cunha |
ConocoPhillips Grand Slam Stavanger, Norwegia 28 czerwca - 2 lipca | Emanuel Rego Ricardo Santos 21-19, 23-21 | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães | Harley Marques Benjamin Insfran 21-9, 21-19 | Mariano Baracetti Martín Conde |
World Series 13 Marsylia, Francja 5 - 9 lipca | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães 21-15, 14-21, 15-12 | Emanuel Rego Ricardo Santos | Franco Neto Pedro Cunha walkower | Patrick Heuscher Stefan Kobel |
Montréal Open Montreal, Kanada 12 - 16 lipca | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães 21-15, 21-13 | Markus Dieckmann Jonas Reckermann | Emanuel Rego Ricardo Santos 21-18, 19-21, 15-7 | Franco Neto Tande Ramos |
St. Petersburg Open Petersburg, Rosja 19 - 23 lipca | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães 21-18, 21-17 | Julius Brink Christoph Dieckmann | Jochem De Gruijter Gijs Ronnes 21-19, 21-19 | Emanuel Rego Ricardo Santos |
Henkel Grand Chelem Paryż, Francja 6 - 30 lipca | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães 21-11, 21-17 | Jake Gibb Sean Rosenthal | Emanuel Rego Ricardo Santos 21-14, 27-29, 16-14 | Julius Brink Christoph Dieckmann |
Grand Slam presented by Nokia Klagenfurt, Austria 2 - 6 sierpnia | Phil Dalhausser Todd Rogers 21-19, 21-17 | Emanuel Rego Ricardo Santos | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães 22-20, 21-17 | Mariano Baracetti Martín Conde |
Mazury Open presented by the Hotel Anders Stare Jabłonki, Polska 9 - 13 sierpnia | Emanuel Rego Ricardo Santos 21-19, 17-21, 15-9 | Franco Neto Pedro Cunha | Wu Penggen Xu Linyin 18-21, 22-20, 15-10 | Márcio Araújo Fábio Luiz Magalhães |
Vitória Open Vitória, Brazylia 27 września - 1 październik | Julius Brink Christoph Dieckmann 21-17, 21-19 | Jake Gibb Sean Rosenthal | Franco Neto Pedro Cunha 21-18, 21-19 | Emanuel Rego Ricardo Santos |
Corona Open Acapulco, Meksyk 24 - 28 października | Jake Gibb Sean Rosenthal 19-21, 21-16, 15-13 | Emanuel Rego Ricardo Santos | Phil Dalhausser Todd Rogers 21-14, 22-20 | Wu Penggen Xu Linyin |
Kobiety
Turniej | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce | 4 miejsce |
---|---|---|---|---|
Play Station Portable Italian Open Modena, Włochy 10 - 14 maja | Juliana Felisberta Larissa França 21-19, 27-25 | Misty May Kerri Walsh | Tian Jia Wang Jie 15-21, 21-18, 15-11 | Rachel Scott Elaine Youngs |
China Open Szanghaj, Chiny 24 - 28 maja | Xue Chen Zhang Xi 23-21, 21-14 | Tian Jia Wang Jie | Juliana Felisberta Larissa França 21-14, 21-12 | Zhang Ying Zuo Man |
Infote Athens Open Ateny, Grecja 31 maja - 4 czerwca | Misty May Kerri Walsh 21-14, 21-14 | Ji Linjun Wang Lu | Juliana Felisberta Larissa França 21-16, 26-24 | Rachel Scott Elaine Youngs |
1to1 Energy Open Gstaad, Szwajcaria 20 - 24 czerwca | Misty May Kerri Walsh 21-17, 21-17 | Juliana Felisberta Larissa França | Tian Jia Wang Jie 21-19, 21-14 | Xue Chen Zhang Xi |
ConocoPhillips Grand Slam Stavanger, Norwegia 27 czerwca - 1 lipca | Juliana Felisberta Larissa França 21-18, 21-17 | Shelda Bede Adriana Behar | Ana Paula Henkel Leila Barros 18-21, 21-16, 15-13 | Stephanie Pohl Okka Rau |
World Series 13 Marsylia, Francja 4 - 8 lipca | Juliana Felisberta Larissa França 21-19, 25-23 | Shelda Bede Adriana Behar | Ana Paula Henkel Leila Barros 21-19, 17-21, 20-18 | Tian Jia Wang Jie |
Montréal Open Montreal, Kanada 12 - 16 lipca | Ana Paula Henkel Leila Barros 21-15, 27-25 | Juliana Felisberta Larissa França | Tian Jia Wang Jie 13-21, 21-19, 15-12 | Stephanie Pohl Okka Rau |
St. Petersburg Open Petersburg, Rosja 19 - 22 lipca | Juliana Felisberta Larissa França 21-11, 21-17 | Xue Chen Zhang Xi | Shelda Bede Adriana Behar 21-11, 21-14 | Talita Antunes Renata Ribeiro |
Henkel Grand Chelem Paryż, Francja 25 - 29 lipca | Juliana Felisberta Larissa França 20-22, 21-15, 15-13 | Misty May Kerri Walsh | Ana Paula Henkel Leila Barros 21-17, 21-15 | Shelda Bede Adriana Behar |
A1 Grand Slam presented by Nokia Klagenfurt, Austria 2 - 5 sierpnia | Tian Jia Wang Jie 20-22, 21-16, 15-11 | Juliana Felisberta Larissa França | Stephanie Pohl Okka Rau 21-19, 21-15 | Vasso Karantasiou Vassiliki Arvaniti |
GE Money Bank Warsaw Open Warszawa, Polska 30 sierpnia - 3 września | Tian Jia Wang Jie 22-20, 21-17 | Xue Chen Zhang Xi | Ana Paula Henkel Leila Barros 21-15, 22-24, 15-8 | Alexandra Moiseeva Natalya Uryadova |
Porto Santo Line/TMN Open Porto Santo, Portgualia 13 - 17 września | Talita Antunes Renata Ribeiro 38-36, 21-18 | Juliana Felisberta Larissa França | Tian Jia Wang Jie 21-15, 21-14 | Helke Claasen Antje Röder |
Vitória Open Vitória, Brazylia 26 - 30 września | Juliana Felisberta Larissa França 19-21, 21-14, 15-10 | Ana Paula Henkel Leila Barros | Misty May Kerri Walsh 21-17, 21-15 | Nicole Branagh Elaine Youngs |
Corona Open Acapulco, Meksyk 25 - 29 października | Misty May Kerri Walsh 21-15, 21-18 | Talita Antunes Renata Ribeiro | Nila Ann Håkedal Ingrid Tørlen 16-21, 21-17, 15-9 | Juliana Felisberta Larissa França |
Phuket Thailand Open Phuket, Tajlandia 1 - 5 listopada | Xue Chen Zhang Xi 21-18, 21-15 | Tian Jia Wang Jie | Misty May Kerri Walsh 21-15, 21-13 | Nila Ann Håkedal Ingrid Tørlen |