Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – ósemka kobiet
Rywalizacja w ósemkach kobiet w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 8 a 13 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.
Do zawodów zgłoszonych zostało 7 osad.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).
Data | Godzina | |
---|---|---|
UTC-03:00 | ||
8 sierpnia 2016 | 08:50 | Eliminacje |
11 sierpnia 2016 | 09:50 | Repasaże |
13 sierpnia 2016 | 11:06 | Finały |
Rekordy
Nazwa | Zawodnicy | Kraj | Rezultat | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata[1] | Emily Regan Amanda Polk Katelin Snyder Kerry Simmonds Grace Luczak Heidi Robbins Lauren Schmetterling Victoria Opitz Caroline Lind | Stany Zjednoczone | 5:54,160 | Lucerna | 14 lipca 2013 |
Rekord olimpijski[2] | Anna Cummins Samantha Magee Mary Whipple Laurel Korholz Alison Cox Kate Johnson Megan Dirkmaat Lianne Nelson Caryn Davies | Stany Zjednoczone | Ateny | 5:56,550 | 15 sierpnia 2004 |
Wyniki
Eliminacje
Do finału bezpośrednio awansowali zwycięzcy biegów. Pozostałe osady wzięły udział w repasażu.
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Katelin Snyder Meghan Musnicki Amanda Polk Elle Logan Tessa Gobbo Lauren Schmetterling Emily Regan Amanda Elmore Kerry Simmonds | Stany Zjednoczone | 6:06,34 | Q |
2. | 2 | Wianca van Dorp Lies Rustenburg José van Veen Ellen Hogerwerf Sophie Souwer Monica Lanz Olivia van Rooijen Claudia Belderbos Ae-Ri Noort | Holandia | 6:14,36 | |
3. | 3 | Ioana Craciun Laura Oprea Daniela Druncea Adelina Cojocariu Roxana Cogianu Mădălina Bereș Andreea Boghian Mihaela Petrilă Iuliana Popa | Rumunia | 6:16,24 | |
4. | 4 | Fiona Albert Jessica Morrison Alexandra Hagan Meaghan Volker Molly Goodman Olympia Aldersey Lucy Stephan Charlotte Sutherland Sarah Banting | Australia | 6:22,68 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Zoe De Toledo Frances Houghton Polly Swann Zoe Lee Jessica Eddie Katie Solesbury Greves Melanie Wilson Karen Bennett Olivia Carnegie-Brown | Wielka Brytania | 6:09,52 | Q |
2. | 2 | Kayla Pratt Rebecca Scown Ruby Tew Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Genevieve Behrent Emma Dyke Francie Turner | Nowa Zelandia | 6:12,05 | |
3. | 1 | Cristy Nurse Lisa Roman Antje von Seydlitz-Kurzbach Christine Roper Lauren Wilkinson Susanne Grainger Natalie Mastracci Caileigh Filmer Lesley Thompson-Willie | Kanada | 6:12,44 |
Repasaże
Cztery pierwsze osady awansowały do finału. Pozostałe osady odpadły.
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Cristy Nurse Lisa Roman Antje von Seydlitz-Kurzbach Christine Roper Lauren Wilkinson Susanne Grainger Natalie Mastracci Caileigh Filmer Lesley Thompson-Willie | Kanada | 6:28,07 | Q |
2. | 4 | Ioana Craciun Laura Oprea Daniela Druncea Adelina Cojocariu Roxana Cogianu Mădălina Bereș Andreea Boghian Mihaela Petrilă Iuliana Popa | Rumunia | 6:32,63 | Q |
3. | 3 | Kayla Pratt Rebecca Scown Ruby Tew Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Genevieve Behrent Emma Dyke Francie Turner | Nowa Zelandia | 6:34,90 | Q |
4. | 2 | Wianca van Dorp Lies Rustenburg José van Veen Ellen Hogerwerf Sophie Souwer Monica Lanz Olivia van Rooijen Claudia Belderbos Ae-Ri Noort | Holandia | 6:35,96 | Q |
5. | 5 | Fiona Albert Jessica Morrison Alexandra Hagan Meaghan Volker Molly Goodman Olympia Aldersey Lucy Stephan Charlotte Sutherland Sarah Banting | Australia | 6:40,45 |
Finał
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
3 | Katelin Snyder Meghan Musnicki Amanda Polk Elle Logan Tessa Gobbo Lauren Schmetterling Emily Regan Amanda Elmore Kerry Simmonds | Stany Zjednoczone | 6:01,49 | ||
4 | Zoe De Toledo Frances Houghton Polly Swann Zoe Lee Jessica Eddie Katie Solesbury Greves Melanie Wilson Karen Bennett Olivia Carnegie-Brown | Wielka Brytania | 6:03,98 | ||
2 | Ioana Craciun Laura Oprea Daniela Druncea Adelina Cojocariu Roxana Cogianu Mădălina Bereș Andreea Boghian Mihaela Petrilă Iuliana Popa | Rumunia | 6:04,10 | ||
4. | 6 | Kayla Pratt Rebecca Scown Ruby Tew Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Genevieve Behrent Emma Dyke Francie Turner | Nowa Zelandia | 6:05,48 | |
5. | 5 | Cristy Nurse Lisa Roman Antje von Seydlitz-Kurzbach Christine Roper Lauren Wilkinson Susanne Grainger Natalie Mastracci Caileigh Filmer Lesley Thompson-Willie | Kanada | 6:06,04 | |
6. | 1 | Wianca van Dorp Lies Rustenburg José van Veen Ellen Hogerwerf Sophie Souwer Monica Lanz Olivia van Rooijen Claudia Belderbos Ae-Ri Noort | Holandia | 6:08,37 |
Przypisy
Bibliografia
- W8+ Women's Eight - Heat. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-20)]. (ang.).
- W8+ Women's Eight - Repechage. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-21]. (ang.).
- W8+ Women's Eight - Final. worldrowing.com. [dostęp 2017-12-21]. (ang.).
- Rowing - Olympic Games 2016 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2017-12-21]. (ang.).