Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 – dwójka podwójna mężczyzn
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948.
Wielka Brytania | |
Dania | |
Urugwaj |
Rywalizacja w dwójkach podwójnych mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 rozgrywana była między 5 a 9 sierpnia 1948 na torze regatowym Henley Royal Regatta w Henley-on-Thames. Wystartowało 12 osad z 12 krajów.
Terminarz
Data | |
---|---|
5 sierpnia 1948 | Runda 1 |
6 sierpnia 1948 | Repasaże |
7 sierpnia 1948 | Półfinały |
9 sierpnia 1948 | Finały |
Format
W rundzie 1 rozegrano cztery wyścigi, z których zwycięskie osady awansowały do półfinału, pozostałe zaś do repasaży. Z trzech wyścigów repasażowych zwycięskie osady z każdego wyścigu awansowały do półfinału, pozostałe osady odpadały z rywalizacji. Z trzech wyścigów półfinałowych zwycięskie osady z każdego wyścigu awansowały do finału.
Wyniki
Runda 1
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Francja | Jacques Maillet Christian Guilbert | 6:47,8 | Q |
2. | Wielka Brytania | Dickie Burnell Bert Bushnell | 6:56,9 | |
3. | Włochy | Mario Ustolin Francesco Dapiran | 6:59,2 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Dania | Ebbe Parsner Aage Larsen | 6:50,1 | Q |
2. | Szwajcaria | Maurice Gueissaz Maurice Matthey | 6:58,7 | |
3. | Kanada | Gabriel Beaudry Fred Graves | 7:09,3 |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Belgia | Ben Piessens Willy Collet | 6:50,9 | Q |
2. | Holandia | Tom Neumeier Henk van der Meer | 6:56,1 | |
3. | Urugwaj | Juan Rodríguez William Jones | 7:14,0 |
- Bieg 4
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone | Joe Angyal Arthur Gallagher | 7:01,3 | Q |
2. | Argentyna | Ángel Malvicino Teodoro Nölting | 7:08,0 | |
3. | Węgry | Sándor Ormándi József Simó | 7:12,1 |
Repasaże
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Wielka Brytania | Dickie Burnell Bert Bushnell | b.d. | Q |
2. | Holandia | Tom Neumeier Henk van der Meer | 7:00,2 | |
3. | Argentyna | Ángel Malvicino Teodoro Nölting | 7:07,1 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Włochy | Mario Ustolin Francesco Dapiran | 6:53,9 | Q |
2. | Szwajcaria | Maurice Gueissaz Maurice Matthey | 7:00,2 | |
3. | Węgry | Sándor Ormándi József Simó | 7:12,5 |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Urugwaj | Juan Rodríguez William Jones | 7:02,1 | Q |
2. | Kanada | Gabriel Beaudry Fred Graves | 7:08,7 |
Półfinały
- Bieg 1
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Wielka Brytania | Dickie Burnell Bert Bushnell | 7:55,1 | Q |
2. | Stany Zjednoczone | Joe Angyal Arthur Gallagher | 8:07,3 | |
3. | Belgia | Ben Piessens Willy Collet | 8:17,2 |
- Bieg 2
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Dania | Ebbe Parsner Aage Larsen | 7:48,3 | Q |
2. | Włochy | Mario Ustolin Francesco Dapiran | 7:58,2 |
- Bieg 3
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas | Kwal |
---|---|---|---|---|
1. | Urugwaj | Juan Rodríguez William Jones | 8:03,2 | Q |
2. | Francja | Jacques Maillet Christian Guilbert | 8:33,2 |
Finał
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | Czas |
---|---|---|---|
Wielka Brytania | Dickie Burnell Bert Bushnell | 6:51,3 | |
Dania | Ebbe Parsner Aage Larsen | 6:55,3 | |
Urugwaj | Juan Rodríguez William Jones | 7:12,4 |
Bibliografia
- Olympic Official Reports Collection - Official Reports 1948 [online], s. 417 - 432 (ang.).
- Olympedia - Double Sculls, Men [online] (ang.).