Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020
- Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2020.
Kod MKOl | SUI | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Komitet | Szwajcarski Komitet Olimpijski | |||||
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2020 Lozanna | ||||||
Liczba zawodników | 112 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 – reprezentacja Szwajcarii na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży rozegranych w Lozannie w dniach 9–22 stycznia 2020 roku. Skład reprezentacji liczył 112 zawodników.
Medaliści
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Amélie Klopfenstein | Narciarstwo alpejskie | Supergigant kobiet | 10 stycznia | [1] | |
Caroline Ulrich | Skialpinizm | Zawody indywidualne kobiet | 10 stycznia | [2] | |
Thomas Bussard | Skialpinizm | Zawody indywidualne mężczyzn | 10 stycznia | [3] | |
Amélie Klopfenstein | Narciarstwo alpejskie | Slalom gigant kobiet | 12 stycznia | [4] | |
Robin Bussard Thomas Bussard Thibe Deseyn Caroline Ulrich | Skialpinizm | Sztafeta mieszana | 14 stycznia | [5] | |
Siri Wigger | Biegi narciarskie | Cross stylem dowolnym kobiet | 18 stycznia | [6] | |
Marie Karoline Krista | Narciarstwo dowolne | Ski Cross kobiet | 19 stycznia | [7] | |
Siri Wigger | Biegi narciarskie | Sprint stylem dowolnym kobiet | 19 stycznia | [8] | |
Valerio Jud | Snowboarding | Snowboard cross mężczyzn | 20 stycznia | [9] | |
Anouk Dörig Valerio Jud Marie Krista Robin Tissières | Narciarstwo dowolne Snowboarding | Cross drużynowy | 21 stycznia | [10] | |
Thibe Deseyn | Skialpinizm | Zawody indywidualne kobiet | 10 stycznia | [2] | |
Robin Bussard | Skialpinizm | Zawody indywidualne mężczyzn | 10 stycznia | [3] | |
Sandro Zurbruegg | Narciarstwo alpejskie | Slalom gigant mężczyzn | 13 stycznia | [11] | |
Lena Volken | Narciarstwo alpejskie | Slalom kobiet | 14 stycznia | [12] | |
Luc Roduit | Narciarstwo alpejskie | Slalom mężczyzn | 14 stycznia | [13] | |
Siri Wigger | Biegi narciarskie | Bieg na 5 km stylem klasycznym kobiet | 21 stycznia | [14] | |
Luc Roduit | Narciarstwo alpejskie | Supergigant mężczyzn | 10 stycznia | [15] | |
Amélie Klopfenstein | Narciarstwo alpejskie | Kombinacja alpejska kobiet | 11 stycznia | [16] | |
Luc Roduit | Narciarstwo alpejskie | Slalom gigant mężczyzn | 13 stycznia | [11] | |
Bianca Gisler | Snowboarding | Slopestyle kobiet | 18 stycznia | [17] | |
Berenice Wicki | Snowboarding | Halfpipe kobiet | 20 stycznia | [18] | |
Anouk Dörig | Snowboarding | Snowboard cross kobiet | 20 stycznia | [19] | |
Nick Pünter | Snowboarding | Slopestyle mężczyzn | 20 stycznia | [20] | |
Livio Summermatter | Skeleton | Zawody indywidualne mężczyzn | 20 stycznia | [21] |
- Medale nieuwzględniane w klasyfikacji medalowej
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Nubya Aeschlimann | Hokej na lodzie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 kobiet | 15 stycznia | [22] | |
Angelina Hurschler | Hokej na lodzie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 kobiet | 15 stycznia | [22] | |
Jan Hornecker | Hokej na lodzie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 mężczyzn | 15 stycznia | [23] | |
Valerie Christmann | Hokej na lodzie | Turniej drużyn mieszanych 3×3 kobiet | 15 stycznia | [22] |
Skład reprezentacji
Na igrzyskach olimpijskich młodzieży wystąpi 112 zawodników (56 kobiet i 56 mężczyzn), którzy wystąpią w 15 dyscyplinach. Drużyna obejmuje również 77 trenerów i innych osób[24].
Dyscyplina | Kobiety | Mężczyźni | Razem |
---|---|---|---|
Biathlon | 4 | 4 | 8 |
Biegi narciarskie | 3 | 3 | 6 |
Bobsleje | 2 | 1 | 3 |
Curling | 2 | 2 | 4 |
Hokej na lodzie | 22 | 21 | 43 |
Kombinacja norweska | 0 | 1 | 1 |
Łyżwiarstwo figurowe | 2 | 2 | 4 |
Łyżwiarstwo szybkie | 0 | 1 | 1 |
Narciarstwo alpejskie | 3 | 3 | 6 |
Narciarstwo dowolne | 5 | 5 | 10 |
Short track | 1 | 1 | 2 |
Skeleton | 2 | 2 | 4 |
Skialpinizm | 2 | 2 | 4 |
Skoki narciarskie | 2 | 2 | 4 |
Snowboarding | 6 | 6 | 12 |
Razem | 56 | 56 | 112 |
|
|
Przypisy
- ↑ Alpine Skiing – Women's Super-G/Women's Alpine Combined Run 1 – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ a b Ski Mountaineering – Women's Individual – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ a b Ski Mountaineering – Men's Individual – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Women's Giant Slalom – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-12. [dostęp 2020-01-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Ski Mountaineering – Mixed Relay – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Cross-Country Skiing – Women's Cross-Country Cross Free – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Freestyle Skiing – Women's Ski Cross – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ Cross-Country Skiing – Women's Sprint Free – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-19)]. (ang.).
- ↑ Snowboard – Men's Snowboard Cross – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Freestyle Skiing - Snowboard – Team Ski-Snowboard Cross – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-21. [dostęp 2020-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-22)]. (ang.).
- ↑ a b Alpine Skiing – Men's Giant Slalom – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-13. [dostęp 2020-01-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-13)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Women's Slalom – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Men's Slalom – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-14. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)]. (ang.).
- ↑ Cross-Country Skiing – Women's 5km Classic – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-21. [dostęp 2020-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-22)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Men's Super-G – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-10. [dostęp 2020-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-10)]. (ang.).
- ↑ Alpine Skiing – Women's Alpine Combined – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-11. [dostęp 2020-01-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-12)]. (ang.).
- ↑ Snowboard – Women's Slopestyle – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-18. [dostęp 2020-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-18)]. (ang.).
- ↑ Snowboard – Women's Halfpipe – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Snowboard – Women's Snowboard Cross – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Snowboard – Men's Slopestyle – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ Skeleton – Men – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-20. [dostęp 2020-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)]. (ang.).
- ↑ a b c Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Women – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey – Mixed NOC 3-on-3 Tournament, Men – Medallists. lausanne2020.sport, 2020-01-15. [dostęp 2020-01-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-16)]. (ang.).
- ↑ 112 Schweizer Talente an den YOG Lausanne 2020. Szwajcarski Komitet Olimpijski, 2019-12-27. [dostęp 2020-01-02]. (niem.).