Sporty wodne na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010
| |||
Data | 4 – 13 października | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Nowe Delhi | ||
Liczba konkurencji | 56 | ||
Liczba zawodników | 458 | ||
Liczba reprezentacji | 42 |
Sporty wodne na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010 odbyły się w dniach 4 - 13 października 2010 w SPM Swimming Pool Complex w Nowym Delhi (zawody w pływaniu synchronicznym odbyły się w dniach 6-7 października). Sporty wodne obejmowały: pływanie, skoki do wody i pływanie synchroniczne. W pływackiej tabeli medalowej zwyciężyli Australijczycy (22 złote medale, 54 medale w ogóle). W tabeli skoków do wody - Kanadyjczycy (5 złotych medali, 9 medali w ogóle), zaś w pływaniu synchronicznym - Kanadyjki (2 złote medale).
Pływanie
Mężczyźni
Konkurencja | Wynik | Wynik | Wynik | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Brent Hayden | 22.01 | Roland Schoeman | 22.14 | Gideon Louw | 22.22 |
50 m stylem dowolnym S9 | Matthew Cowdrey | 25.33 WR | Simon Miller | 26.70 | Prasanta Karmaka | 27.48 |
100 m stylem dowolnym | Brent Hayden | 47.98 GR | Simon Burnett | 48.54 | Eamon Sullivan | 48.69 |
100 m stylem dowolnym S8 | Ben Austin | 1:00.44 | Sean Fraser | 1:00.77 | Blake Cochrane | 1:00.95 |
100 m stylem dowolnym S10 | Benoît Huot | 53.70 GR | Andrew Pasterfield | 55.04 | Rob Welbourn | 55.10 |
200 m stylem dowolnym | Robbie Renwick | 1:47.88 | Kenrick Monk | 1:47.90 | Thomas Fraser-Holmes | 1:48.22 |
400 m stylem dowolnym | Ryan Cochrane | 3:48.48 | Ryan Napoleon | 3:48.59 | David Carry | 3:50.06 |
1500 m stylem dowolnym | Ryan Cochrane | 15:01.49 | Heerden Herman | 15:03.70 | Daniel Fogg | 15:13.50 |
50 m stylem grzbietowym | Liam Tancock | 24.62 GR | Hayden Stoeckel | 25.08 | Ashley Delaney | 25.21 |
100 m stylem grzbietowym | Liam Tancock | 53.59 GR | Daniel Bell | 54.43 | Ashley Delaney | 54.51 |
200 m stylem grzbietowym | James Goddard | 1:55.58 GR | Gareth Kean | 1:57.37 | Ashley Delaney | 1:58.18 |
50 m stylem klasycznym | Cameron van der Burgh | 27.18 GR | Glenn Snyders Brenton Rickard | 27.67 | − | − |
100 m stylem klasycznym | Cameron van der Burgh | 1:00.10 | Christian Sprenger | 1:00.29 | Brenton Rickard | 1:00.46 |
200 m stylem klasycznym | Brenton Rickard | 2:10.89 GR | Michael Jamieson | 2:10.97 | Christian Sprenger | 2:11.44 |
50 m stylem motylkowym | Jason Dunford | 23.35 | Geoff Huegill | 23.37 | Roland Schoeman | 23.44 |
100 m stylem motylkowym | Geoff Huegill | 51.69 GR | Ryan Pini Antony James | 52.50 | − | − |
200 m stylem motylkowym | Chad le Clos | 1:56.48 GR | Michael Rock | 1:57.15 | Stefan Hirniak | 1:57.26 |
200 m stylem zmiennym | James Goddard | 1:58.10 GR | Joe Roebuck | 1:59.86 | Leith Brodie | 2:00.00 |
400 m stylem zmiennym | Chad le Clos | 4:13.25 GR | Joe Roebuck | 4:15.84 | Riaan Schoeman | 4:16.86 |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | Australia Kyle Richardson Eamon Sullivan Tommaso D’Orsogna James Magnussen Cameron Prosser* | 3:13.92 GR | Anglia Adam Brown Simon Burnett Ross Davenport Grant Turner | 3:15.05 | Południowa Afryka Gideon Louw Graeme Moore Roland Schoeman Darian Townsend | 3:15.21 |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | Australia Thomas Fraser-Holmes Nicholas Frost Ryan Napoleon Kenrick Monk Leith Brodie* | 7:10.29 GR | Szkocja Andrew Hunter David Carry Jak Scott Robert Renwick Lewis Smith* Cameron Brodie* | 7:14.02 | Południowa Afryka Jean Basson Darian Townsend Jan Venter Chad le Clos Sebastien Rousseau* Heerden Herman* | 7:14.18 |
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym | Australia Ashley Delaney Brenton Rickard Geoff Huegill Eamon Sullivan Christian Sprenger* Kyle Richardson* | 3:33.15 GR | Południowa Afryka Charl Crous Cameron van der Burgh Chad le Clos Gideon Louw Sebastien Rousseau* Jean Basson* | 3:36.12 | Anglia Liam Tancock Daniel Sliwinski Antony James Simon Burnett Christopher Walker-Hebborn* Adam Brown* | 3:36.31 |
Kobiety
Konkurencja | Wynik | Wynik | Wynik | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m stylem dowolnym | Yolane Kukla | 24.86 | Francesca Halsall | 24.98 | Hayley Palmer | 25.01 |
50 m stylem dowolnym S9 | Natalie du Toit | 29.17 GR | Annabelle Williams | 29.42 | Stephanie Millward | 29.69 |
100 m stylem dowolnym | Alicia Coutts | 54.09 | Emily Seebohm | 54.30 | Francesca Halsall | 54.57 |
100 m stylem dowolnym S9 | Natalie du Toit | 1:02.36 GR | Stephanie Millward | 1:03.69 | Ellie Cole | 1:05.20 |
200 m stylem dowolnym | Kylie Palmer | 1:57.50 | Jazmin Carlin | 1:58.29 | Rebecca Adlington | 1:58.47 |
400 m stylem dowolnym | Rebecca Adlington | 4:05.68 GR | Kylie Palmer | 4:07.85 | Jazmin Carlin | 4.08.22 |
800 m stylem dowolnym | Rebecca Adlington | 8:24.69 | Wendy Trott | 8:26.96 | Melissa Gorman | 8:32.37 |
50 m stylem grzbietowym | Sophie Edington | 28.00 GR | Gemma Spofforth | 28.03 | Georgia Davies Emily Seebohm | 28.33 |
100 m stylem grzbietowym | Emily Seebohm | 59.79 | Gemma Spofforth | 1:00.02 | Julia Wilkinson | 1:00.74 |
200 m stylem grzbietowym | Meagen Nay | 2:07.56 GR | Elizabeth Simmonds | 2:07.90 | Emily Seebohm | 2:08.28 |
50 m stylem klasycznym | Leiston Pickett | 30.84 | Leisel Jones | 31.10 | Kate Haywood | 31.17 |
100 m stylem klasycznym | Leisel Jones | 1:05.84 | Samantha Marshall | 1:07.97 | Kate Haywood | 1:08.29 |
200 m stylem klasycznym | Leisel Jones | 2:25.38 | Tessa Wallace | 2:25.60 | Sarah Katsoulis | 2:25.92 |
50 m stylem motylkowym | Francesca Halsall | 26.24 | Marieke Guehrer | 26.27 | Emily Seebohm | 26.29 |
100 m stylem motylkowym | Alicia Coutts | 57.53 | Ellen Gandy | 58.06 | Jemma Lowe | 58.42 |
100 m stylem motylkowym S9 | Natalie du Toit | 1:07.32 | Stephanie Millward | 1:13.11 | Ellie Cole | 1:14.04 |
200 m stylem motylkowym | Jessicah Schipper | 2:07.04 | Audrey Lacroix | 2:07.31 | Ellen Gandy | 2:07.75 |
200 m stylem zmiennym | Alicia Coutts | 2:09.70 GR | Emily Seebohm | 2:10.83 | Julia Wilkinson | 2:12.09 |
400 m stylem zmiennym | Hannah Miley | 4:38.83 GR | Samantha Hamill | 4:39.45 | Keri-Anne Payne | 4:41.07 |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | Australia Alicia Coutts Marieke Guehrer Felicity Galvez Emily Seebohm | 3:36.36 GR | Anglia Amy Smith Francesca Halsall Emma Saunders Jessia Sylvester | 3.40.03 | Nowa Zelandia Hayley Palmer Penelope Marshall Amaka Gessler Natasha Hind | 3.42.12 |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | Australia Kylie Palmer Blair Evans Bronte Barratt Meagen Nay | 7:53.71 GR | Nowa Zelandia Lauren Boyle Penelope Marshall Amaka Gessler Natasha Hind | 7:57.46 | Anglia Joanne Jackson Rebecca Adlington Emma Saunders Sasha Matthews | 7:58.61 |
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym | Australia Emily Seebohm Leisel Jones Jessicah Schipper Alicia Coutts | 3:56.99 | Anglia Gemma Spofforth Kate Haywood Ellen Gandy Francesca Halsall | 4:00.09 | Kanada Julia Wilkinson Annamay Pierse Audrey Lacroix Victoria Poon | 4:03.96 |
- Legenda
- WR: rekord świata
- GR: rekord igrzysk
- *: Pływali tylko w eliminacjach
Tabela medalowa zawodów pływackich
Poz. | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 22 | 16 | 16 | 54 |
2 | Anglia | 7 | 16 | 11 | 34 |
3 | Południowa Afryka | 7 | 4 | 5 | 16 |
4 | Kanada | 5 | 1 | 4 | 10 |
5 | Szkocja | 2 | 3 | 1 | 6 |
6 | Kenia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Nowa Zelandia | 0 | 4 | 2 | 6 |
8 | Walia | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | Papua-Nowa Gwinea | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | Indie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Łącznie | 44 | 46 | 43 | 133 |
Skoki do wody
Mężczyźni
Konkurencja | |||
---|---|---|---|
Trampolina 1 m | Alexandre Despatie | Matthew Mitcham | Scott Robertson |
Trampolina 3 m | Alexandre Despatie | Reuben Ross | Grant Nel |
Wieża 10 m | Tom Daley | Matthew Mitcham | Bryan Nickson Lomas |
Trampolina 3 m synchronicznie | Kanada Alexandre Despatie Reuben Ross | Australia Matthew Mitcham Ethan Warren | Malezja Bryan Nickson Lomas Ken Nee Yeoh |
Wieża 10 m synchronicznie | Anglia Max Brick Tom Daley | Australia Matthew Mitcham Ethan Warren | Kanada Eric Sehn Kevin Geyson |
Kobiety
Konkurencja | |||
---|---|---|---|
Trampolina 1 m | Jennifer Abel | Sharleen Stratton | Emilie Heymans |
Trampolina 3 m | Sharleen Stratton | Jennifer Abel | Jaele Patrick |
Wieża 10 m | Pandelela Rinong Pamg | Melissa Wu | Alexandra Croak |
Trampolina 3 m synchronicznie | Kanada Jennifer Abel Emilie Heymans | Australia Briony Cole Sharleen Stratton | Australia Jaele Patrick Olivia Wright |
Wieża 10 m synchronicznie | Australia Melissa Wu Alexandra Croak | Malezja Pandelela Rinong Pamg Mun Yee Leong | Australia Briony Cole Anabelle Smith |
Tabela medalowa skoków
Poz. | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Kanada | 5 | 2 | 2 | 9 |
2 | Australia | 2 | 7 | 6 | 15 |
3 | Anglia | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Malezja | 1 | 1 | 2 | 4 |
Łącznie | 10 | 10 | 10 | 30 |
Pływanie synchroniczne
Konkurencja | |||
---|---|---|---|
Solistki | Marie-Pier Boudreau Gagnon | Jenna Randall | Lauren Smith |
Duety | Marie-Pier Boudreau Gagnon Chloe Issac | Olivia Allison Jenna Randall | Sarah Bombell Eloise Amberger |
Tabela medalowa pływania synchronicznego
Poz. | Państwo | Łącznie | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Kanada | 2 | 0 | 0 | 2 |
2 | Anglia | 0 | 2 | 0 | 2 |
3 | Australia | 0 | 0 | 1 | 1 |
4 | Szkocja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Łącznie | 2 | 2 | 2 | 6 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na RubaiSport.com. rubaisport.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-13)].
- Aquatics Diving, d2010results.thecgf.com, [dostęp 2022-09-17].
- Aquatics Swimming, d2010results.thecgf.com, [dostęp 2022-09-17].
- Synchronised Swimming, d2010results.thecgf.com, [dostęp 2022-09-17].
- p
- d
- e
Dyscypliny na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2010
- p
- d
- e
|