28 sierpnia 2005

27 sierpnia 2005

26 sierpnia 2005

23 sierpnia 2005

• Piłka nożna – w rewanżowym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów piłkarze Wisły Kraków przegrali w Atenach z Panathinaikosem po dogrywce 1:4 (1:3; 0:0). Pierwszy mecz na własnym stadionie mistrzowie Polski wygrali 3:1. Wisła zagra w pierwszej rundzie Pucharu UEFA.
  • Kolarstwo szosowe – Amerykanin Levy Leipheimer (Gerolsteiner) wygrał wyścig kolarski Deutschland Tour, zaliczany do cyklu ProTour. Na mecie ostatniego, dziewiątego etapu z Bad Kreuznach do Bonn (168 km) najszybszy był Włoch Daniele Bennati (Lampre). W klasyfikacji generalnej Leipheimer wyprzedził Niemca Jana Ullricha.

22 sierpnia 2005

• TenisMarija Szarapowa (Rosja) awansowała na pozycję liderki rankingu światowego WTA.
  • Boks tajski – podczas nowojorskiej gali „Best of the Best” Mariusz Cieśliński zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim w kat. 58 kg. Polak pokonał jednogłośnie na punkty gwiazdę tego sportu, legendarnego Tajlandczyka Faphimai'ego Bunkerda.
  • Kolarstwo szosowe – Niemiec Jan Ullrich (T-Mobile) wygrał 8. etap zaliczanego do cyklu ProTour kolarskiego wyścigu Deutschland Tour – jazdę indywidualną na czas na trasie z Ludwigshafen do Weinheim o długości 31,1 km. Koszulkę lidera zachował Amerykanin Levi Leipheimer (Gerolsteiner).

21 sierpnia 2005

20 sierpnia 2005

19 sierpnia 2005

18 sierpnia 2005

• Kolarstwo szosowe – Amerykanin Levi Leipheimer wygrał po samotnym finiszu 4. etap zaliczanego do cyklu ProTour kolarskiego wyścigu Deutschland Tour z Kufstein do Soelden, w którym mieści się austriacka stacja alpejska. Kolarz ekipy Gerolsteiner zdobył też koszulkę lidera.

7 sierpnia 2005

• LekkoatletykaOlimpiada Iwanowa z Rosji ustanowiła na mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Helsinkach rekord świata w chodzie na 20 km kobiet. Jej wynik to 1:25,41.
  • Wyścigi samochodoweRobert Kubica jako pierwszy kierowca w World Series by Renault (zaplecze Formuły 1) wygrał dwa wyścigi w ciągu jednego weekendu (na niemieckim torze Oschersleben). Zdobyte punkty umocniły Polaka na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej mistrzostw (47 punktów przewagi nad Francuzem Tristanem Gommendym).
  • Szachy – polskie szachistki zdobyły w Göteborgu złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. To największy sukces w historii tej dyscypliny w kraju. Zespół grał w składzie: Iweta Radziewicz, Monika Soćko, Jolanta Zawadzka i Marta Zielińska.
  • Kolarstwo szosowe – Włoch Alessandro Ballan (Lampre-Caffita), po finiszu z peletonu, wygrał czwarty etap zaliczanego do cyklu ProTour kolarskiego wyścigu Eneco Tour of Benelux z Landgraaf do Verviers o długości 232 km. Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu pozostał Belg Rik Verbrugghe (Quick Step-Innergetic). Podczas etapu doszło z winy organizatorów do sporego zamieszania – peleton został poprowadzony w złym kierunku. Dopiero po interwencji policji (sic!) udało się skierować kolarzy na właściwą trasę.

6 sierpnia 2005

5 sierpnia 2005

• Kolarstwo szosowe – Włoch Simone Cadamuro (Domina Vacanze), po finiszu z peletonu, wygrał drugi etap wyścigu Eneco Tour of Benelux z Geldrop do Sittard. Liderem pozostał Holender Max Van Heeswijk (Discovery Channel).