Rugby Europe Championship 2019
- Główny artykuł: Rugby Europe International Championships 2018/2019.
Rugby Europe Championship – pierwszy poziom rozgrywek w ramach trzeciej edycji Rugby Europe International Championships. Do rywalizacji na tym szczeblu przystąpiło tych samych sześć zespołów co rok wcześniej, jako że w barażu z Portugalią miejsce w wyższej dywizji utrzymała Rumunia.
Tytuł mistrza Europy wywalczyła reprezentacja Gruzji, która zdobyła 24 na 25 możliwych punktów. Ostatnie miejsce z zaledwie jednym oczkiem zajęła reprezentacja Niemiec[1].
Tabela
Mistrz Rugby Europe |
Udział w barażu o utrzymanie |
Drużyna | Mecze | Wygrane | Remisy | Przegrane | Bilans punktów | Różnica | Punkty dodatkowe | Punkty | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gruzja | 5 | 5 | 0 | 0 | 162:34 | +128 | 4 | 24 |
2 | Hiszpania | 5 | 4 | 0 | 1 | 127:75 | +52 | 2 | 18 |
3 | Rumunia | 5 | 3 | 0 | 2 | 130:86 | +44 | 3 | 15 |
4 | Rosja | 5 | 2 | 0 | 3 | 130:85 | +45 | 0 | 11 |
5 | Belgia | 5 | 1 | 0 | 4 | 68:222 | −154 | 0 | 4 |
6 | Niemcy | 5 | 0 | 0 | 5 | 63:178 | −115 | 1 | 1 |
Spotkania
9 lutego 2019 14.00 EET (UTC+2) | Rumunia | 9:18 | Gruzja | Cluj Arena, Kluż-Napoka Widzów: 1500 Sędzia: Sean Gallagher |
Punkty: Vlaicu 9 (3K) Calafeteanu | (6:3) Relacja | Punkty: Abżandadze 6 (2K), Gorgadze 5 (P), karne przyłożenie – 7 |
9 lutego 2019 15.00 CET (UTC+1) | Belgia | 29:22 | Niemcy | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela Widzów: 4000 Sędzia: Szota Tewzadze |
Punkty: Benoy 5 (P), Dienst 5 (P), Jadot 5 (P), 2 karne przyłożenia – 14 Sotteau | (12:7) Relacja | Punkty: Otto 10 (2P), Parkinson 7 (2pd K), Füchsel 5 (P) |
10 lutego 2019 12.45 CET (UTC+1) | Hiszpania | 16:14 | Rosja | Estadio Nacional Complutense, Madryt Widzów: 5800 Sędzia: Joy Neville |
Punkty: Rabago 11 (pd 3K), Auzqui 5 (P) | (7:14) Relacja | Punkty: Ostrouszko 10 (2P), Kusznariow 4 (2pd) Gadżijew |
16 lutego 2019 14.00 MSK (UTC+3) | Rosja | 64:7 | Belgia | Stadion Centralny, Soczi Widzów: 3000 Sędzia: Cristian Șerban |
Punkty: Kusznariow 12 (6pd), Dawydow 10 (2P), Gierasimow 10 (2P), Artiemjew 5 (P), Gadżijew 5 (P), Kononow 5 (P), Ostrouszko 5 (P), Poliwałow 5 (P), Wawilin 5 (P), Januszkin 2 (pd) Matwiejew, Ostrouszko | (33:7) Relacja | Punkty: Montoisy 5 (P), De Moffarts 2 (pd) Sotteau |
16 lutego 2019 13.00 EET (UTC+2) | Rumunia | 38:10 | Niemcy | Stadionul Municipal, Botoszany Sędzia: Nika Amaszukeli |
Punkty: Vlaicu 8 (4pd), Dumitru 5 (P), Melinte 5 (P), Plai 5 (P), Popa 5 (P), Surugiu 5 (P), Zaharia 5 (P) | (17:3) Relacja | Punkty: Klewinghaus 5 (pd K), Nostadt 5 (P) Haupt, Schösser |
17 lutego 2019 18.00 GET (UTC+4) | Gruzja | 24:10 | Hiszpania | Stadion Awczala, Tbilisi Widzów: 3000 Sędzia: Christophe Ridley |
Punkty: Czilaczawa 5 (P), Gigauri 5 (P), Kerdikoszwili 5 (P), Lobżanidze 5 (P), Abżandadze 4 (2pd) | (12:5) Relacja | Punkty: Barnes 5 (P), O. Goia 5 (P) Barnes, J. Goia |
2 marca 2019 16.00 CET (UTC+1) | Belgia | 6:46 | Gruzja | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela Widzów: 2000 Sędzia: Ben Blain |
Punkty: De Moffarts 6 (2K) | (3:22) Relacja | Punkty: Cuckiridze 10 (2P), Dzneladze 5 (P), Gigaszwili 5 (P), Gogiczaszwili 5 (P), Midebadze 5 (P), Nemsadze 5 (P), Tchilaiszwili 5 (P), Apciauri 4 (2pd), Matiaszwili 2 (pd) |
2 marca 2019 15.00 CET (UTC+1) | Niemcy | 18:26 | Rosja | Fritz-Grunebaum-Sportpark, Heidelberg Widzów: 2100 Sędzia: Ludovic Cayre |
Punkty: Hilsenbeck 8 (pd 2K), Coetzee 5 (P), Lammers 5 (P) | (6:12) Relacja | Punkty: Kusznariew 6 (3pd), Dawydow 5 (P), Gadżijew 5 (P), Matwiejew 5 (P), Syczew 5 (P) |
3 marca 2019 12.45 CET (UTC+1) | Hiszpania | 21:18 | Rumunia | Estadio Nacional Complutense, Madryt Widzów: 6900 Sędzia: Adam Jones |
Punkty: Linklater 6 (3pd), Barthère 5 (P), Giemno 5 (P), López 5 (P) | (7:13) Relacja | Punkty: Vlaicu 8 (pd 2K), Dumitru 5 (P), Zaharia 5 (P) Van Heerden, Surugiu |
9 marca 2019 14.00 EET (UTC+2) | Rumunia | 22:20 | Rosja | Stadionul Municipal, Botoszany Widzów: 1200 Sędzia: Thomas Charabas |
Punkty: Vlaicu 9 (3K), Melinte 6 (2K), karne przyłożenie – 7 | (16:5) Relacja | Punkty: Artiemjew 5 (P), Gadżijew 5 (P), Sielski 5 (P), Wawilin 5 (P) Dawydow, Sielski |
10 marca 2019 16.00 GET (UTC+4) | Gruzja | 52:3 | Niemcy | AIA Arena, Kutaisi Widzów: 6000 Sędzia: Keith Allen |
Punkty: Modebadze 15 (3P), Aprasidze 10 (5pd), Chmaladze 5 (P), Lobżanidze 5 (P), Malaguradze 5 (P), Mamukaszwili 5 (P), Szarikadze 5 (P), Matiaszwili 2 (pd) Żwania | (21:3) Relacja | Punkty: Hilsenbeck 3 (K) Nostadt |
10 marca 2019 12.45 CET (UTC+1) | Hiszpania | 47:9 | Belgia | Estadio Nacional Complutense, Madryt Widzów: 8100 Sędzia: Marius Mitrea |
Punkty: Linklater 17 (P 6pd), Gimeno 5 (P), Guillaume 5 (P), J. Goia 5 (P), Jorba 5 (P), G. Rouet 5 (P), Walker-Fitton 5 (P) G. Rouet | (26:9) Relacja | Punkty: De Moffarts 9 (3K) Van Bost, Verschelden |
17 marca 2019 15.00 MSK (UTC+3) | Rosja | 6:22 | Gruzja | Stadion Kubań, Krasnodar Widzów: 5850 Sędzia: Tom Foley |
Punkty: Artiemjew 3 (K), Kusznariow 3 (K) Siekisow | (3:10) Relacja | Punkty: Malaguradze 7 (P pd), Cuckiridze 5 (P), Matiaszwili 3 (K), karne przyłożenie – 7 |
17 marca 2019 13.00 CET (UTC+1) | Niemcy | 10:33 | Hiszpania | Sportpark Höhenberg, Kolonia Widzów: 2200 Sędzia: Andrea Piardi |
Punkty: Honn 5 (P), Klewinghaus 5 (pd K) | (3:14) Relacja | Punkty: Rabago 8 (4pd), García 5 (P), Guillaume 5 (P), Mora 5 (P), Norton 5 (P), Walker-Fitton 5 (P) |
17 marca 2019 13.00 CET (UTC+1) | Belgia | 17:43 | Rumunia | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela Widzów: 3000 Sędzia: Craig Evans |
Punkty: Decubber 5 (P), Dienst 5 (P), A. Williams 5 (P), Pinte 2 (pd) Tchangué | (10:26) Relacja | Punkty: Plai 16 (2pd 4K), Cojocaru 5 (P), Lazăr 5 (P), Nistor 5 (P), Zaharia 5 (P), karne przyłożenie – 7 Antonescu |
Przypisy
- ↑ a b 2018-19 REIC Men XV [online], Rugby Europe [dostęp 2019-02-04] [zarchiwizowane z adresu 2019-02-04] (ang.).
- p
- d
- e
Puchar Narodów Europy | |
---|---|
RE International Championships |