Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 – 200 m stylem dowolnym kobiet
- Główny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024.
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 | |||
| |||
Miejsce | Francja | ||
---|---|---|---|
Termin | 28 lipca 2024 | ||
Liczba ekip | 27 | ||
Liczba sportowców | 31 | ||
Obiekt rozgrywek | |||
Złoty medal | Mollie O’Callaghan | ||
Srebrny medal | Ariarne Titmus | ||
Brązowy medal | Siobhan Haughey |
200 m stylem dowolnym kobiet – konkurencja pływacka, która odbyła się podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Eliminacje i półfinały zostały rozegrane 28 lipca, a finał 29 lipca 2024.
Terminarz
Data | Godzina rozpoczęcia (CET)[1] | Runda |
---|---|---|
28 lipca 2024 | 12:00 | Eliminacje |
21:50 | Półfinały | |
29 lipca 2024 | 21:53 | Finał |
Rekordy
Rekord świata i rekord olimpijski przed rozpoczęciem zawodów[2]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Ariarne Titmus | 1:52,23 | Brisbane | 12 czerwca 2024 |
Rekord olimpijski | 1:53,50 | Tokio | 28 lipca 2021 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodniczka | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
29 lipca | finał | Mollie O’Callaghan | 1:53,27 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Mollie O’Callaghan | Australia | 1:55,79 | Q |
2. | 4 | 3 | Mary-Sophie Harvey | Kanada | 1:56,21 | Q |
3. | 4 | 4 | Ariarne Titmus | Australia | 1:56,23 | Q |
4. | 2 | 3 | Li Bingjie | Chiny | 1:56,28 | Q |
5. | 2 | 4 | Siobhan Haughey | Hongkong | 1:56,38 | Q |
6. | 2 | 5 | Claire Weinstein | Stany Zjednoczone | 1:56,48 | Q |
7. | 3 | 3 | Erika Fairweather | Nowa Zelandia | 1:56,54 | Q |
8. | 2 | 6 | Maria Fernanda Costa | Brazylia | 1:56,65 | Q |
9. | 4 | 5 | Yang Junxuan | Chiny | 1:56,83 | Q |
10. | 3 | 5 | Barbora Seemanová | Czechy | 1:57,02 | Q |
11. | 4 | 6 | Erin Gemmell | Stany Zjednoczone | 1:57,23 | Q |
12. | 3 | 2 | Valentine Dumont | Belgia | 1:57,50 | Q |
13. | 2 | 2 | Lilla Minna Ábrahám | Węgry | 1:57,77 | Q |
14. | 4 | 2 | Aimee Canny | Południowa Afryka | 1:57,81 | Q |
15. | 3 | 7 | Snæfríður Jórunnardóttir | Islandia | 1:58,32 | Q |
16. | 4 | 1 | Rebecca Diaconescu | Rumunia | 1:59,29 | Q |
17. | 4 | 7 | Julia Mrozinski | Niemcy | 1:59,87 | |
18. | 2 | 1 | Enkhkhuslen Batbayar | Mongolia | 1:59,94 | |
19. | 2 | 7 | Lea Polonsky | Izrael | 2:00,38 | |
20. | 3 | 1 | María Yegres | Wenezuela | 2:00,66 | |
21. | 4 | 8 | Andrea Becali | Kuba | 2:03,38 | |
22. | 3 | 8 | Julimar Ávila | Honduras | 2:04,88 | |
23. | 1 | 4 | Dhinidhi Desinghu | Indie | 2:06,96 | |
24. | 2 | 8 | Lojine Abdalla Salah | Egipt | 2:07,19 | |
25. | 1 | 5 | Ariana Southa Dirkzwager | Laos | 2:07,22 | |
26. | 1 | 3 | Jehanara Nabi | Pakistan | 2:10,69 | |
27. | 1 | 6 | Kaltra Meca | Albania | 2:12,21 | |
28. | 1 | 7 | Maha Alshehhi | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 2:17,17 | |
29. | 1 | 1 | Mashael Meshari A Alayed | Arabia Saudyjska | 2:19,61 | |
30. | 1 | 2 | Duana Lama | Nepal | 2:20,74 | |
31. ! | 3 | 6 | Nikolett Pádár | Węgry | 9:99,99 ! | DSQ |
Półfinały
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 5 | Ariarne Titmus | Australia | 1:54,64 | Q |
2. | 2 | 4 | Mollie O’Callaghan | Australia | 1:54,70 | Q |
3. | 1 | 3 | Claire Weinstein | Stany Zjednoczone | 1:55,24 | Q |
4. | 2 | 3 | Siobhan Haughey | Hongkong | 1:55,51 | Q |
5. | 2 | 2 | Yang Junxuan | Chiny | 1:55,90 | Q |
6. | 1 | 2 | Barbora Seemanová | Czechy | 1:56,06 | Q |
7. | 2 | 6 | Erika Fairweather | Nowa Zelandia | 1:56,31 | Q |
8. | 1 | 4 | Mary-Sophie Harvey | Kanada | 1:56,37 | Q |
9. | 2 | 7 | Erin Gemmell | Stany Zjednoczone | 1:56,46 | |
10. | 1 | 5 | Li Bingjie | Chiny | 1:56,56 | |
11. | 1 | 6 | Maria Fernanda Costa | Brazylia | 1:56,89 | |
12. | 1 | 1 | Aimee Canny | Południowa Afryka | 1:57,34 | |
13. | 1 | 7 | Valentine Dumont | Belgia | 1:57,50 | |
14. | 2 | 1 | Lilla Minna Ábrahám | Węgry | 1:57,78 | |
15. | 2 | 8 | Snæfríður Jórunnardóttir | Islandia | 1:58,78 | |
16. | 1 | 8 | Rebecca Diaconescu | Rumunia | 1:59,58 |
Finał
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 ! | 5 | Mollie O’Callaghan | Australia | 1:53,27 | |
2 ! | 4 | Ariarne Titmus | Australia | 1:53,81 | |
3 ! | 6 | Siobhan Haughey | Hongkong | 1:54,55 | |
4. | 8 | Mary-Sophie Harvey | Kanada | 1:55,29 | |
5. | 2 | Yang Junxuan | Chiny | 1:55,38 | |
6. | 7 | Barbora Seemanová | Czechy | 1:55,47 | |
7. | 1 | Erika Fairweather | Nowa Zelandia | 1:55,59 | |
8. | 3 | Claire Weinstein | Stany Zjednoczone | 1:56,60 |
Przypisy
Bibliografia
- Wyniki eliminacji. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- Wyniki półfinałów. olympics.com. [dostęp 2024-07-29]. (ang.).
- Wyniki finału. olympics.com. [dostęp 2024-07-30]. (ang.).
- p
- d
- e
Mistrzynie olimpijskie w pływaniu (200 m stylem dowolnym)
- p
- d
- e
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024
Mężczyźni
Kobiety
Sztafety
Mężczyźni | |
---|---|
Kobiety | |
Sztafeta mieszana |