Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce 2012
| |||
Organizator | Oceania Athletics Association | ||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Cairns | ||
Arena | Barlow Park | ||
Data otwarcia | 27 czerwca 2012 | ||
Data zamknięcia | 29 czerwca 2012 | ||
Liczba reprezentacji | 11+10 |
12. Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie Barlow Park w Cairns od 27 do 29 czerwca 2012 roku. Cairns po raz drugi było gospodarzem tych mistrzostw, poprzednio gościło lekkoatletów w 2010. Podobnie jak w poprzednich mistrzostwach rywalizacja odbywała się w dwóch grupach regionalnych – wschodniej i zachodniej. W każdej z nich startowali zawodnicy z 10 reprezentacji krajów skupionych w Oceania Athletics Association[1].
Region zachodni
W grupie regionalnej zachodniej startowali zawodnicy z następujących reprezentacji: Australia, Guam, Kiribati, Mariany Północne, Mikronezja, Nauru, Papua-Nowa Gwinea, Vanuatu, Wyspy Marshalla i Wyspy Salomona. Dodatkowo odrębną reprezentację stanowili lekkoatleci z Australii Północnej (złożonej z zawodników z Terytorium Północnego i północnej części Queenslandu). Poza konkursem wystąpili zawodnicy z Japonii oraz niektórzy lekkoatleci australijscy[1][2].
Chód na 10 000 metrów mężczyzn był konkurencją pokazową i nie był wliczany do klasyfikacji medalowej[1].
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Joe Matmat | 11,06 | Reginald Worealevi | 11,08 | Kendy Kenneth | 11,28 |
Bieg na 200 m | James Grimm | 21,57 | Paul Pokana | 22,13 | Luke Grimley Joe Matmat | 22,14 |
Bieg na 400 m | Ethan Millward | 47,54 | Jackson Mallory | 47,87 | Kevin Kapmatana | 48,65 |
Bieg na 800 m | Harris Scouller | 1:52,76 | Arnold Sorina | 1:53,33 | Derek Mandell | 1:56,31 |
Bieg na 1500 m | Derek Mandell | 4:02,81 | Michael Ryde | 4:12,47 | / Billy Bragg | 4:14,94 |
Bieg na 5000 m | / Darren Peacock | 16:13,19 | Christopher Magtoto | 16:26,54 | / Paulo Dejesus | 16:35,75 |
Bieg na 10 000 m[a] | Christopher Magtoto | 34:17,44 | Tony Gordon | 36:37,82 | – | – |
Bieg na 110 m przez płotki | Greg Eyears | 14,69 | Sean Kweifio-Okai | 15,77 | Michael Herreros | 17,32 |
Bieg na 400 m przez płotki | Jeofry Limtiaco | 57,57 | Nathan McConchie | 58,22 | Michael Herreros | 1:05,85 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami[b] | Anthony Lynch | 10:43,68 | – | – | – | – |
Sztafeta 4 × 100 m[c][1] | Papua-Nowa Gwinea Reginald Worealevi Kevin Kapmatana Solomon Kaiap Joe Matmat | 42,30 | Australia Sean Kweifio-Okai James Grimm Luke Grimley Greg Eyears | 42,59 | Vanuatu Daniel Philimon Kendy Kenneth George Vingaria Molisingi Westly Faerua | 45,37 |
Sztafeta 4 × 400 m[d][1] | Australia Ethan Millward Luke Grimley James Grimm Jackson Mallory | 3:12,56 | Papua-Nowa Gwinea Paul Pokana John Rivan Joe Matmat Kevin Kapmatana | 3:15,60 | Vanuatu Arnold Sorina Tony Lulu Westly Faerua Kendy Kenneth | 3:32,21 |
Chód na 5000 m[a] | Brandon Dewar | 21:39,81 | Nicholas Dewar | 22:24,31 | – | – |
Chód na 10 000 m[e][1] | / Dane Bird-Smith | 40,21 | Nicholas Dewar | 44,09 | Brandon Dewar | 46:04 |
Skok wzwyż[f][1] | / Blake Acton | 1,96 | David Jessem | 1,93 | Joel Mason | 1,90 |
Skok w dal | Scott Crowe | 7,44 | Robert Stevens | 7,12 | Anthony Di Quinzio | 6,67 w |
Trójskok | Alex Lorraway | 15,32 | Daniel Pagnoccolo | 14,20 | Anthony Di Quinzio | 13,98 |
Pchnięcie kulą | Joseph Dabana | 13,53 | Michael Day | 12,58 | Raobu Tarawa | 12,35 |
Rzut dyskiem | Michael Day | 40,16 | Joseph Dabana | 38,99 | Raobu Tarawa | 38,03 |
Rzut młotem[b] | Joseph Dabana | 27,21 | – | – | – | – |
Rzut oszczepem[b] | Calumn Hockey | 46,70 | – | – | – | – |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Lovelite Detenamo | 12,28 | Larissa Chambers | 12,29 | Yvonne Bennet | 13,20 |
Bieg na 200 m | Larissa Chambers | 24,70 | / Amanda Morris | 25,98 | Yvonne Bennet | 27,04 |
Bieg na 400 m | Donna Koniel | 56,17 | Tamara Tisdall | 57,14 | Sarah Salmon | 57,89 |
Bieg na 800 m | / Kate Johnston | 2:12,38 | Haley Nemra | 2:16,04 | Donna Koniel | 2:16,41 |
Bieg na 1500 m | / Kate Johnston | 4:32,16 | Olivia Lucas | 4:47,15 | Amy Atkinson | 4:57,76 |
Bieg na 5000 m[g] | Hilda Mabe | 22:03,24 | – | – | – | – |
Bieg na 400 m przez płotki | Donna Koniel | 1:01,54 | Sarah Salmon | 1:06,37 | Kristy Hirschhausen | 1:24,07 |
Sztafeta 4 × 100 m[h][1] | Australia Tamara Tisdall Allyson Nankivell Courtney Geraghty Larissa Chambers | 49,55 | Papua-Nowa Gwinea Adrine Monagi Donna Koniel Tehilah Womola Priscilla Samuel | 50,65 | Mariany Północne Reylynn Sapong Rachel Abrams Liamwar Rangamar Yvonne Bennet | 53,79 |
Sztafeta 4 × 400 m[i] | Australia Sarah Salmon Zoe Bogiatzis Nicole Gusman Tamara Tisdall | 4:00,81 | Papua-Nowa Gwinea Donna Koniel Poro Gahekave Tehilah Womola Tuna Tine | 4:01,77 | – | – |
Chód na 5000 m[j] | Claire Tallent | 21:57,48 | Kelly Ruddick | 23:09,62 | – | – |
Chód na 10 000 m | Claire Tallent | 44:19 | Tanya Holliday | 45:23 | Kelly Ruddick | 49:39 |
Skok wzwyż | Kristen Smith | 1,68 | Anneke Turner | 1,68 | / Teagan Harris | 1,65 |
Trójskok[j] | Allyson Nankivell | 13,31 w | Rachael Smalley | 11,38 | – | – |
Pchnięcie kulą[j] | Rebecca Direen | 12,87 | – | – | – | – |
Rzut dyskiem[j][k][1] | Claudia Steiner | 38,81 | Phoebe Sloane | 37,46 | – | – |
Rzut młotem | Jacinta Faint | 47,76 | / Madeleine MacFarlene | 41,55 | Codie Hockey | 37,64 |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Australia | 21 | 19 | 8 | 48 |
02 !2. | Papua-Nowa Gwinea | 4 | 6 | 3 | 13 |
03 !3. | / Australia Północna | 4 | 2 | 3 | 9 |
04 !4. | Guam | 3 | 1 | 4 | 8 |
05 !5. | Nauru | 3 | 1 | 0 | 4 |
06 !6. | Wyspy Salomona | 1 | 0 | 0 | 1 |
07 !7. | Vanuatu | 0 | 1 | 3 | 4 |
08 !8. | Wyspy Marshalla | 0 | 1 | 0 | 1 |
09 !9. | Mariany Północne | 0 | 0 | 3 | 3 |
10 !10. | Kiribati | 0 | 0 | 2 | 2 |
Suma | 36 | 31 | 26 | 93 |
Region wschodni
W grupie regionalnej wschodniej startowali zawodnicy z następujących reprezentacji: Fidżi, Niue, Norfolk, Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Samoa, Samoa Amerykańskie, Tonga i Wyspy Cooka[1][3].
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Isaac Tatoa | 10,65 | David Alexandrine | 10,87 | Matthew Wyatt | 11,19 |
Bieg na 200 m | Roy Ravana | 21,66 | David Alexandrine | 22,02 | Epeli Ika | 23,19 |
Bieg na 400 m[a] | Liam Mitchell | 48,83 | Ratutira Narara | 49,34 | – | – |
Bieg na 800 m | Adrien Kela | 1:55,82 | Emosi Bure | 2:02,86 | Penetekoso Fale | 2:13,60 |
Bieg na 1500 m | Adrien Kela | 4:04,53 | Theo Houdret | 4:15,20 | Emosi Bure | 4:27,01 |
Bieg na 5000 m | Nordine Benfodda | 15:57,90 | Gilles Brouillaud | 16:52,43 | Sébastien Guesdon | 17:03,92 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami[a] | Theo Houdret | 10:13,80 | Gilles Brouillaud | 10:47,19 | – | – |
Sztafeta 4 × 100 m[i] | Nowa Zelandia Isaac Tatoa Liam Mitchell Blair Grant Matthew Wyatt | 41,91 | Tonga Sione Talanoa Leveni HuʻAvi Siueni Filimone Epeli Ika | 43,16 | – | – |
Sztafeta 4 × 400 m[i] | Nowa Zelandia William Cowper Matthew Wyatt Philip Wyatt Liam Mitchell | 3:23,28 | Polinezja Francuska Raihau Maiau Teiva Brinkfield Namataiki Tevenino Grégory Bradai | 3:32,30 | – | – |
Skok wzwyż[a] | Raihau Maiau | 1,85 | Daniel Griffiths | 1,74 | – | – |
Skok w dal[a] | Raihau Maiau | 7,42 w | Matthew Wyatt | 6,81 | – | – |
Trójskok[b] | Scott Thompson | 14,74 | – | – | – | – |
Pchnięcie kulą | Emanuele Fuamatu | 18,26 | Jerram Huston | 14,89 | Damian Smuts | 14,62 |
Rzut dyskiem | Alex Rose | 56,29 | Marshall Hall | 50,43 | Damian Smuts | 41,02 |
Rzut młotem[a] | Alex Rose | 51,10 | Damian Smuts | 49,50 | – | – |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Larissa Dyke | 12,32 | Zoe Ballantyne | 12,46 | Nneka Okpala | 12,58 |
Bieg na 200 m | Zoe Ballantyne | 24,97 | Suliana Gusuivalu | 25,35 | Larissa Dyke | 25,85 |
Bieg na 400 m[g] | Suliana Gusuivalu | 57,14 | – | – | – | – |
Bieg na 1500 m[g] | Christina Taylor | 4:40,21 | – | – | – | – |
Bieg na 5000 m[j] | Elodie Mevel | 20:27,63 | Isabelle Oblet | 20:46,84 | – | – |
Bieg na 10 000 m[g] | Elodie Mevel | 42:43,71 | – | – | – | – |
Bieg na 100 m przez płotki[g] | Zoe Ballantyne | 14,51 | – | – | – | – |
Bieg na 400 m przez płotki[g] | Zoe Ballantyne | 1:01,63 | – | – | – | – |
Bieg na 3000 m z przeszkodami[j] | Christina Taylor | 11:21,94 | Isabelle Oblet | 13:11,12 | – | – |
Sztafeta 4 × 100 m[l] | Fidżi Mereseini Naidau Suliana Gusuivalu Elenoa Sailosi Miriama Senokonoko | 49,72 | – | – | – | – |
Sztafeta 4 × 400 m[i] | Fidżi Suliana Gusuivalu Mereseini Naidau Elenoa Sailosi Miriama Senokonoko | 3:59,33 | Nowa Zelandia Zoe Ballantyne Katelyn Matthews Ashleigh Sando Maggie Unternahrer | 4:00,71 | ||
Chód na 5000 m[g] | Roseanne Robinson | 24:34,24 | – | – | – | – |
Chód na 10 000 m[g] | Roseanne Robinson | 49:43 | – | – | – | – |
Skok wzwyż[g] | Vianca Du Toit | 1,71 | – | – | – | – |
Trójskok[j] | Nneka Okpala | 12,85 | Greer Alsop | 12,38 w | – | – |
Pchnięcie kulą[j] | Alexaraee Toeaina | 11,44 | Atanasia Takosi | 10,93 | – | – |
Rzut dyskiem | Alexaraee Toeaina | 48,99 | Claire Morgan | 44,91 | Atanasia Takosi | 40,78 |
Rzut młotem[j] | Rebecca Hodgson | 47,78 | Alexaraee Toeaina | 41,98 | – | – |
Rzut oszczepem[j] | Tori Peeters | 42,21 | Claire Morgan | 34,20 | – | – |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Nowa Zelandia | 17 | 7 | 5 | 29 |
02 !2. | Nowa Kaledonia | 4 | 8 | 2 | 14 |
03 !3. | Fidżi | 4 | 3 | 1 | 8 |
04 !4. | Polinezja Francuska | 4 | 1 | 0 | 5 |
05 !5. | Samoa | 3 | 0 | 1 | 4 |
06 !6. | Samoa Amerykańskie | 2 | 3 | 0 | 5 |
07 !7. | Tonga | 0 | 1 | 1 | 2 |
08 !8. | Norfolk | 0 | 1 | 0 | 1 |
Suma | 34 | 24 | 10 | 68 |
Uwagi
- ↑ a b c d e f g Wystąpiło tylko dwóch zawodników.
- ↑ a b c d Wystąpił tylko jeden zawodnik.
- ↑ Zwyciężyła startująca poza konkursem sztafeta „B” Australii w czasie 39,45.
- ↑ Zwyciężyła startująca poza konkursem sztafeta Japonii z wynikiem 3:06,90, a czwarte miejsce zajęła sztafeta „B” Australii z wynikiem 3:24,69.
- ↑ Konkurencja pokazowa, nie wliczana do klasyfikacji medalowej.
- ↑ Zwyciężył startujący poza konkursem Jason Strano z Australii z wynikiem 2,00 m.
- ↑ a b c d e f g h i Wystąpiła tylko jedna zawodniczka.
- ↑ Zwyciężyła startująca poza konkursem sztafeta Japonii w czasie 44,39.
- ↑ a b c d Wystąpiły tylko dwie sztafety.
- ↑ a b c d e f g h i j Wystąpiły tylko dwie zawodniczki.
- ↑ Zwyciężyła startująca poza konkursem Dani Samuels z Australii z wynikiem 56,70 m.
- ↑ Wystąpiła tylko jedna sztafeta.
Przypisy
- ↑ a b c d e f g h i j Oceania Regional Championships 2012 – 27/06/2012 to 29/06/2012 Barlow Park – Cairns. Results [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-08] (ang.).
- ↑ Şevket F. Erbay: 2012 Oceania Champs W. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
- ↑ Şevket F. Erbay: 2012 Oceania Champs E. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
Bibliografia
- Oceania Regional Championships 2012 – 27/06/2012 to 29/06/2012 Barlow Park – Cairns. Results [online], Oceania Athletics Association [dostęp 2022-09-08] (ang.).
- Şevket F. Erbay: 2012 Oceania Champs W. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
- Şevket F. Erbay: 2012 Oceania Champs E. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
- p
- d
- e