Mistrzostwa Litwy w Lekkoatletyce 2001
Mistrzostwa Litwy w Lekkoatletyce 2001 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 3 i 4 lipca na stadionie im. S. Dariusa i Girėnasa w Kownie.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Sigitas Kavaliauskas | 10,96 | Donatas Jakševičius | 10,96 | Eugenijus Liubenka | 11,02 |
Bieg na 200 m | Vytautas Kancleris | 21,56 | Eugenijus Liubenka | 21,72 | Stanislav Michno | 21,82 |
Bieg na 400 m | Raimondas Turla | 48,15 | Stanislav Michno | 48,27 | Nerijus Janutis | 48,56 |
Bieg na 800 m | Evaldas Martinka | 1:50.26 | Dainius Kižys | 1:51.89 | Paulius Jakubauskas | 1:52.26 |
Bieg na 1500 m | Evaldas Martinka | 3:49.39 | Dainius Kižys | 3:54.23 | Darius Gruzdys | 3:55.85 |
Bieg na 5000 m | Dainius Šaučikovas | 14:54.01 | Egidijus Rupšys | 14:55.76 | Arūnas Balčiūnas | 15:06.53 |
Bieg na 110 m przez płotki | Vytautas Kancleris | 14,33 | Rolandas Stanionis | 15,22 | - | |
Bieg na 400 m przez płotki | Tomas Ališauskas | 55,53 | Ridas Karaška | 55,71 | Dainius Ratautas | 56,19 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Mindaugas Pukštas | 8:43.40 | Mindaugas Tomanas | 9:15.65 | Linas Šalkauskas | 9:24.47 |
Sztafeta 4 x 100 m | Kowno Donatas Jakševičius | 41,90 | Wilno Marijus Gendrinas | 42,17 | Kłajpeda Denis Jevdokimov | 42,46 |
Sztafeta 4 x 400 m | Kowno Dainius Ratautas | 3:17.51 | Kłajpeda Gediminas Butenis | 3:18.53 | Wilno Jaroslav Liachovskij | 3:24.86 |
Trójskok | Audrius Raizgys | 16,08 | Ardydas Nazarovas | 15,86 | Arinijus Veiknys | 15,35 |
Skok w dal | Arinijus Veiknys | 7,75 | Valentin Linik | 7,62 | Marijus Gendrėnas | 7,55 |
Skok wzwyż | Aurelijus Eirošius | 2,17 | Deividas Rinkevičius | 2,08 | Mantas Šaulys | 2,00 |
Skok o tyczce | Regimantas Kičas | 4,30 | Algis Simutis | 4,20 | Darius Draudvila | 4,10 |
Pchnięcie kulą | Saulius Kleiza | 18,67 | Gintautas Degutis | 18,51 | Tomas Keinys | 17,03 |
Rzut młotem | Edgaras Brinkis | 60,47 | Žydrūnas Vasiliauskas | 59,86 | Dalius Čižauskas | 53,20 |
Rzut dyskiem | Virgilijus Alekna | 68,20 | Romas Ubartas | 60,78 | Andrius Butrimas | 49,05 |
Rzut oszczepem | Tomas Intas | 78,12 | Arūnas Jurkšas | 75,66 | Ričardas Keršulis | 65,84 |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Audra Dagelytė | 11,67 | Edita Lingytė | 11,89 | Svetlana Charisova | 11,96 |
Bieg na 200 m | Žana Minina | 24,08 | Edita Lingytė | 24,21 | Svetlana Charisova | 24,63 |
Bieg na 400 m | Žana Minina | 53,94 | Jūratė Kudirkaitė | 56,54 | Laura Balsytė | 57,39 |
Bieg na 800 m | Irina Krakoviak | 2:04.33 | Vida Bytautienė | 2:05.08 | Inesa Kliukoitytė | 2:09.65 |
Bieg na 1500 m | Irina Krakoviak | 4:12.56 | Rasa Drazdauskaitė | 4:12.80 | Diana Maciušonytė | 4:33.82 |
Bieg na 5000 m | Inga Juodeškienė | 15:57.93 | Živilė Balčiūnaitė | 16:27.39 | Inga Januševičienė | 18:00.29 |
Bieg na 100 m przez płotki | Diana Radavičienė | 14,55 | Viktorija Žemaitytė | 15,08 | Enrika Baliutavičiūtė | 15,97 |
Bieg na 400 m przez płotki | Inesa Kliukoitytė | 1:01.71 | Diana Radavičienė | 1:03.31 | Aurelija Venskaitytė | 1:04.03 |
Bieg na 2000 m z przeszkodami | Sandra Stanevičiūtė | 7:22.54 | - | - | ||
Sztafeta 4 x 100 m | Kowno Adrija Grocienė | 47,10 | Nowe Okmiany Sigita Sagaidokaitė | 48,87 | Wilno Akvilė Buitkutė | 49,16 |
Sztafeta 4 x 400 m | Wilno Šarūnė Baltrūnaitė | 3:50.13 | Szawle Laura Balsytė | 3:53.09 | Kowno Aurelija Venskaitytė | 3:55.63 |
Trójskok | Živilė Žebarauskaitė | 13,31 | Virginija Petkevičienė | 12,99 | Adrija Grocienė | 12,63 |
Skok w dal | Živilė Šikšnelytė | 6,11 | Adrija Grocienė | 5,99 | Živilė Žebarauskaitė | 5,63 |
Skok wzwyż | Nelė Žilinskienė | 1,92 | Jolanta Kviatkovskaja | 1,84 | Deimantė Meiliūnaitė | 1,65 |
Skok o tyczce | Rita Snarskaitė | 3,10 | Anna Jermolajeva | 2,20 | Kristina Sabalytė | 2,00 |
Pchnięcie kulą | Austra Skujytė | 16,03 | Rūta Rakštytė | 14,76 | Kornelija Balčiūnaitė | 12,57 |
Rzut młotem | Lina Skladaitytė | 45,42 | Laima Venclovaitė | 44,41 | Kristina Povilonytė | 43,27 |
Rzut dyskiem | Raminta Sakalauskaitė | 47,91 | Viktorija Patapova | 43,99 | Kristina Dirmeikytė | 41,22 |
Rzut oszczepem | Rita Ramanauskaitė | 57,07 | Indrė Jakubaitytė | 53,22 | Inga Stasiulionytė | 49,64 |
Tabela medalowa miast
Poz. | Miasto | Złoto | Srebro | Brąz | Łącznie |
1 | Kowno | 18 | 20 | 11 | 49 |
2 | Wilno | 15 | 6 | 10 | 31 |
3 | Szawle | 2 | 3 | 3 | 8 |
4 | Kłajpeda | 1 | 3 | 6 | 10 |
5 | Święciany | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Nowe Okmiany | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Mariampol | 0 | 3 | 0 | 3 |
8 | Poniewież | 0 | 0 | 3 | 3 |
9 | Wyłkowyszki | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Wyniki mistrzostw w bazie Litweskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 2010-03-05]. (lit.).