Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce 2013
66. Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 27 i 28 lipca 2013 w Starej Zagorze w Bułgarii.
W imprezie wystartowali zawodnicy z 10 krajów skupionych w Związku Lekkoatletycznym Krajów Bałkańskich – były to Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czarnogóra, Grecja, Macedonia, Mołdawia, Serbia, Rumunia oraz Turcja.
Rezultaty
PB – rekord życiowy | NR – rekord kraju | NUR – rekord kraju do lat 23 |
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m Wiatr: +3,0 m/s | Denis Dimitrow | 10,32 | Hrístos Kalamarás | 10,54 | Umutcan Emektaş | 10,56 |
Bieg na 200 m | Petyr Kremenski | 20,79 | Mihaíl Dardaneliótis | 21,50 | Zvonimir Ivašković | 21,58 |
Bieg na 400 m | Yavuz Can | 46,66 | Mateo Ružić | 47,38 | Tiberiu Alexandru Baneasu | 48,06 |
Bieg na 800 m | Konstadínos Nakópoulos | 1:49,93 | Valentin Voicu | 1:50,70 | Amel Tuka | 1:50,76 |
Bieg na 1500 m | Ioan Zaizan | 3:44,60 | Goran Nava | 3:44,89 | Süleyman Bekmezci | 3:45,19 |
Bieg na 3000 m | Jasmin Ljajić | 8:12,36 PB | Cihat Ulus | 8:13,53 PB | Andrei Stefana | 8:13,73 PB |
Bieg na 5000 m | Dino Bošnjak | 14:36,96 | Mirko Petrović | 14:38,02 | Ramazan Özdemir | 14:39,65 PB |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Mitko Cenow | 8:46,69 | Halil Akkaş | 8:55,33 | Daniel Ionut Betej | 9:00,89 |
Bieg na 110 m przez płotki Wiatr: +2,3 m/s | Konstandinos Duwalidis | 13,44 | Martin Arnaudow | 13,93 | Theópistos Mavrídis | 13,93 |
Bieg na 400 m przez płotki | Emir Bekrić | 48,96 | Alexei Cravcenco | 51,49 | Attila Nagy | 51,63 |
Sztafeta 4 × 100 m | Rumunia Bogdan Madaras Doru Teofilescu Alexandru Terpezanu Paul Ceici | 40,03 | Bułgaria Ognian Ognianow Bojan Petrow Petyr Kremenski Denis Dimitrow | 40,23 | Chorwacja Andrej Doricić Tomislav Kašnar Zvonimir Ivašković Luka Šakota | 40,28 |
Sztafeta 4 × 400 m | Chorwacja Josip Šakić Rudolf Kralj Željko Vincek Mateo Ružić | 3:08,66 | Serbia Goran Podunavac Miloš Raović Ivan Marković Emir Bekrić | 3:10,63 | Turcja Doruk Uğurer Batuhan Altıntaş Buğrahan Kocabeyoğlu Mehmet Güzel | 3:11,99 |
Skok wzwyż | Mihai Donişan | 2,31 PB | Wiktor Ninow | 2,24 | Marius Dumitrache | 2,15 |
Skok o tyczce | Panayiótis Láskaris | 5,40 | Ivan Horvat | 5,20 | Dimítrios Patsoukákis | 5,20 |
Skok w dal | Alper Kulaksız | 7,86 w | Denis Eradiri | 7,79 | Dino Pervan | 7,75 |
Trójskok | Marian Oprea | 17,24 | Złatozar Atanasow | 16,65 | Aşkin Karaca | 16,51 PB |
Pchnięcie kulą | Georgi Iwanow | 20,71 | Asmir Kolašinac | 20,59 | Mihaíl Stamatóyiannis | 19,02 |
Rzut dyskiem | Irfan Yıldırım | 63,01 | Sergiu Ursu | 62,78 | Andrei Gag | 57,47 |
Rzut młotem | Sergiu Marghiev | 73,77 | Özkan Baltacı | 70,41 PB | Mirko Mičuda | 69,59 |
Rzut oszczepem | Dejan Mileusnić | 76,34 | Konstadínos Vertoúdos | 71,30 | Aykut Tanrıverdi | 69,10 |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Iwet Łałowa | 11,15 | Grigoría-Emmanouéla Keramidá | 11,73 PB | Ana Maria Rosianu | 11,90 |
Bieg na 200 m | Grigoría-Emmanouéla Keramidá | 23,68 | Gabrieła Łalewa | 23,91 | Alina Andreea Panainte | 24,07 |
Bieg na 400 m | Adelina Pastor | 52,76 | Olesea Cojuhari | 53,01 | Wanja Stambołowa | 53,70 |
Bieg na 800 m | Dorina Korozsi | 2:05,60 | Teodora Kolarowa | 2:05,62 | María Kládou | 2:08,78 |
Bieg na 1500 m | Amela Terzić | 4:16,27 | Elif Karabulut | 4:16,68 PB | Biljana Cvijanović | 4:17,43 PB |
Bieg na 3000 m | Amela Terzić | 9:18,60 | Elif Karabulut | 9:22,12 PB | Slađana Perunović | 9:24,69 NR |
Bieg na 5000 m | Roxana Bârcă | 15:40,61 | Sonja Stolić | 16:30,48 | Emine Hatun Tuna | 16:31,21 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Siłwija Danekowa | 9:43,81 | Türkan Özata-Erişmiş | 10:04,77 | María Pardaloú | 10:06,38 |
Bieg na 100 m przez płotki | Olibía Petsoúdi | 13,55 | Andreea Ionescu | 13,68 | Beatrice Puiu | 13,78 |
Bieg na 400 m przez płotki | Wanja Stambołowa | 56,21 | Sanda Belgyan | 58,13 PB | Özge Akın | 59,55 |
Sztafeta 4 × 100 m | Bułgaria Marija Dankowa Gabrieła Łalewa Galina Nikołowa Iwet Łałowa | 45,41 | Turcja Aksel Demirtaş-Gürcan Birsen Engin Saliha Özyurt Sema Apak | 46,19 | Chorwacja Nika Župa Anita Banović Marina Banović Ivana Lončarek | 46,63 |
Sztafeta 4 × 400 m | Rumunia Alina Andreea Panainte Adelina Pastor Sandra Belgyan Bianca Răzor | 3:29,13 | Chorwacja Anamarija Petters Marija Hižman Kristina Dudek Anita Banović | 3:38,49 | Turcja Özge Akın Emel Şanlı Sema Apak Birsen Engin | 3:38,97 |
Skok wzwyż | Adonía Steryíou | 1,95 | Mirela Demirewa | 1,92 | Ana Šimić | 1,88 |
Skok o tyczce | Lorela Manu | 4,45 =PB | Jelena Radinovič-Vasič | 4,00 | Buse Arıkazan | 3,80 |
Skok w dal | Ivana Španović | 6,76 | Cristina Sandu | 6,51 | Alina Rotaru | 6,50 |
Trójskok | Carmen Toma | 14,56w | Gabrieła Petrowa | 13,92 PB 3 | Gita Dodowa | 13,67 |
Pchnięcie kulą | Radosława Mawrodiewa | 18,08 | Emel Dereli | 16,02 | Evaggelía Sofáni | 15,21 |
Rzut dyskiem | Nicoleta Grasu | 56,05 | Hrisoúla Anagnostopoúlou | 53,81 | Elçin Kayau | 50,80 |
Rzut młotem | Bianca Perie | 68,76 | Agápi Proskinitopoúlou | 60,63 | Ayşegül Alnıaçık | 59,29 |
Rzut oszczepem | Tatjana Jelača | 56,54 | Nicoleta Madalina Anghelescu | 55,43 | Christina Georgiewa | 47,93 |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Rumunia | 11 | 5 | 10 | 26 |
2. | Bułgaria | 9 | 9 | 3 | 21 |
3. | Grecja | 7 | 6 | 6 | 19 |
4. | Serbia | 6 | 6 | 0 | 12 |
5. | Turcja | 3 | 8 | 12 | 23 |
6. | Chorwacja | 2 | 4 | 6 | 12 |
7. | Mołdawia | 1 | 2 | 0 | 3 |
8. | Bośnia i Hercegowina | 1 | 0 | 2 | 3 |
9. | Czarnogóra | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- BalkanC Stara Zagora BUL 27 – 28 July 2013 [online], tilastopaja.org [dostęp 2013-08-09] (ang.).