Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 – czwórka podwójna mężczyzn
| |||
Dyscyplina | wioślarstwo | ||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 10 września | ||
Zamknięcie (finał) | 12 września | ||
Liczba zawodników | 52 zawodników (13 osad) | ||
I miejsce | Konrad Wasielewski | ||
II miejsce | David Šain | ||
III miejsce | Wołodymyr Pawłowśkyj |
Czwórka podwójna mężczyzn (M4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.
Harmonogram konkurencji
Wydarzenie | Runda |
---|---|
Piątek, 10 września 2010 | Eliminacje |
Piątek, 10 września 2010 | Repasaże |
Sobota, 11 września 2010 | Półfinały A/B |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał B |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał A |
Medaliści
Wyniki
Eliminacje
Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R
Eliminacje 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Nikita Morgaczow Igor Sałow Artiom Kosow Siergiej Fiodorowcew | Rosja | 5:50,31 | PA/B |
2 | Petr Buzrla Martin Basl Petr Ouředníček Jan Andrle | Czechy | 5:52,46 | PA/B |
3 | Wołodymyr Pawłowśkyj Serhij Hryń Serhij Biłouszczenko Iwan Dowhod´ko | Ukraina | 5:53,68 | PA/B |
4 | Bjørn Jostein Singstad Thorstein Nordby Truls Albert Hans-Gunnar Grepperud Eikeland | Norwegia | 6:09,57 | R |
5 | Hannes De Reu Bart Poelvoorde Alexander Koch Tim Maeyens | Belgia | 6:16,05 | R |
Eliminacje 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | Chorwacja | 5:47,48 | PA/B |
2 | Simone Raineri Matteo Stefanini Simone Venier Alessio Sartori | Włochy | 5:51,09 | PA/B |
3 | Valeri Prosvirnin Vladimir Latin Andrei Jämsä Igor Kuzmin | Estonia | 5:55,31 | PA/B |
4 | Pedro Ramos Paulo Quesado Tomé Perdigão Bruno Amorim | Portugalia | 6:17,43 | R |
Eliminacje 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | Polska | 5:46,30 | PA/B |
2 | Hans Gruhne Tim Grohmann Lauritz Schoof Mathias Rocher | Niemcy | 5:47,65 | PA/B |
3 | Jean-Marie Imbert Sigmund Verstraete Pierre-Jean Peltier Benjamin Chabanet | Francja | 6:00,62 | PA/B |
4 | Jes Struck Kristian Østergaard Michael Ludwigsen Mikkel Jacobsen | Dania | 6:34,34 | R |
Repasaże
Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jes Struck Kristian Østergaard Michael Ludwigsen Mikkel Jacobsen | Dania | 6:28,97 | PA/B |
2 | Bjørn Jostein Singstad Thorstein Nordby Truls Albert Hans-Gunnar Grepperud Eikeland | Norwegia | 6:30,22 | PA/B |
3 | Pedro Ramos Paulo Quesado Tomé Perdigão Bruno Amorim | Portugalia | 6:30,30 | PA/B |
4 | Hannes De Reu Bart Poelvoorde Alexander Koch Tim Maeyens | Belgia | 6:30,55 |
Półfinały A/B
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB
Półfinały A/B 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | Chorwacja | 5:56,22 | FA |
2 | Hans Gruhne Tim Grohmann Lauritz Schoof Mathias Rocher | Niemcy | 5:57,85 | FA |
3 | Nikita Morgaczow Igor Sałow Artiom Kosow Siergiej Fiodorowcew | Rosja | 6:00,46 | FA |
4 | Valeri Prosvirnin Vladimir Latin Andrei Jämsä Igor Kuzmin | Estonia | 6:04,85 | FB |
5 | Jes Struck Kristian Østergaard Michael Ludwigsen Mikkel Jacobsen | Dania | 6:19,35 | FB |
6 | Pedro Ramos Paulo Quesado Tomé Perdigão Bruno Amorim | Portugalia | 6:33,15 | FB |
Półfinały A/B 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | Polska | 5:57,71 | FA |
2 | Simone Raineri Matteo Stefanini Simone Venier Alessio Sartori | Włochy | 5:58,56 | FA |
3 | Wołodymyr Pawłowśkyj Serhij Hryń Serhij Biłouszczenko Iwan Dowhod´ko | Ukraina | 5:59,60 | FA |
4 | Petr Buzrla Martin Basl Petr Ouředníček Jan Andrle | Czechy | 6:00,06 | FB |
5 | Jean-Marie Imbert Sigmund Verstraete Pierre-Jean Peltier Benjamin Chabanet | Francja | 6:14,70 | FB |
6 | Bjørn Jostein Singstad Thorstein Nordby Truls Albert Hans-Gunnar Grepperud Eikeland | Norwegia | 6:20,50 | FB |
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Petr Buzrla Martin Basl Petr Ouředníček Jan Andrle | Czechy | 5:58,18 | |
2 | Valeri Prosvirnin Vladimir Latin Andrei Jämsä Igor Kuzmin | Estonia | 5:58,48 | |
3 | Jean-Marie Imbert Sigmund Verstraete Pierre-Jean Peltier Benjamin Chabanet | Francja | 6:01,55 | |
4 | Bjørn Jostein Singstad Thorstein Nordby Truls Albert Hans-Gunnar Grepperud Eikeland | Norwegia | 6:05,03 | |
5 | Pedro Ramos Paulo Quesado Tomé Perdigão Bruno Amorim | Portugalia | 6:07,87 | |
6 | Jes Struck Kristian Østergaard Michael Ludwigsen Mikkel Jacobsen | Dania | 6:10,34 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | Polska | 5:53,04 | ||
David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | Chorwacja | 5:54,05 | ||
Wołodymyr Pawłowśkyj Serhij Hryń Serhij Biłouszczenko Iwan Dowhod´ko | Ukraina | 5:54,36 | ||
4 | Hans Gruhne Tim Grohmann Lauritz Schoof Mathias Rocher | Niemcy | 5:55,50 | |
5 | Nikita Morgaczow Igor Sałow Artiom Kosow Siergiej Fiodorowcew | Rosja | 5:58,75 | |
6 | Simone Raineri Matteo Stefanini Simone Venier Alessio Sartori | Włochy | 6:01,50 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki konkurencji podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 (ang.)
- p
- d
- e
mężczyźni | |
---|---|
kobiety |