Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1985
6. Mistrzostwa Azji w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozegrane w trzeciej dekadzie września 1985 w stolicy Indonezji, Dżakarcie
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
Bieg na 100 m | Zheng Chen | 10.28 | Mohammed Purnomo | 10.33 | Chang Jae-keun | 10.35 |
Bieg na 200 m | Chang Jae-keun | 20.57 | Mohammed Purnomo | 21.19 | Li Feng | 21.20 |
Bieg na 400 m | Isidro del Prado | 45.61 | Mohamed Amer Al-Malki | 46.45 | Aouf Abdulrahman Yousef | 46.67 |
Bieg na 800 m | Batumalai Rajakumar | 1.47.37 | Charles Borromeo | 1.47.99 | Ryu Tae-kyung | 1.48.18 |
Bieg na 1500 m | Bagicha Singh | 3.56.85 | Suresh Yadav | 3.56.90 | Hussein Darwish | 3.57.07 |
Bieg na 5000 m | Kozu Akutsu | 14.22.11 | Haruo Urata | 14.22.42 | Lee Sang-geun | 14.23.02 |
Bieg na 10 000 m | Zhang Guowei | 29.58.73 | Lee Sang-geun | 30.10.05 | Vinod Kumar Pokhriyal | 32.09.62 |
Maraton | Ling Jong-hyen | 2.20.29 | Tomio Sueyoshi | 2.24.26 | Choe Il-sop | 2.24.52 |
Bieg na 110 m przez płotki | Yu Zhicheng | 13.94 | Masahiko Sugi | 14.20 | Li Jieqiang | 14.23 |
Bieg na 400 m przez płotki | Ahmed Hamada | 49.88 | Jasem Al-Douwaila | 50.81 | Hiroshi Kakimori | 50.85 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Shigeyuki Aikyo | 8.46.96 | Hwang Wen-cheng | 8.47.53 | Shanmugin Pitchaiah | 8.48.14 |
Sztafeta 4 x 100 m | Chiny Cai Jianming Yu Zhuanghui Li Tao Zheng Chen | 39.34 | Katar | 39.81 | Korea Południowa | 39.85 |
Sztafeta 4 x 400 m | Irak | 3:07.68 | Japonia | 3:07.92 | Filipiny | 3:09.95 |
Chód na 20 km | Liu Jianli | 1:26:52 | Chand Ram | 1:27:20 | Wang Zhicheng | 1.31.12 |
Skok wzwyż | Shuji Ujino | 2.24 | Takao Sakamoto | 2.22 | Liu Yunpeng | 2.22 |
Skok o tyczce | Ji Zebiao | 5.30 | Toshiyuki Hashioka | 5.20 | Liang Xueren | 5.10 |
Skok w dal | Liu Yuhuang | 8.00 | Pang Yan | 7.95 | Junichi Usui | 7.72 |
Trójskok | Tian Hongxin | 16.38 | Park Young-jun | 16.35 | Yasushi Ueta | 15.96 |
Pchnięcie kulą | Balwinder Singh | 17.88 | Gong Yitian | 17.80 | Bahadur Singh Chouhan | 17.21 |
Rzut dyskiem | Li Weinan | 55.30 | Wang Daoming | 54.62 | Kuldip Singh | 52.36 |
Rzut młotem | Raghubir Singh Bal | 64.34 | Xie Yingqi | 63.44 | Walid Saleh Al-Bekhit | 60.62 |
Rzut oszczepem | Pubu Ciren | 76.56 | Kim Sun-yun | 76.22 | Kazuhiro Mizoguchi | 74.90 |
Dziesięciobój | Guu Jin-shoei | 7538 pkt. | Lee Fu-an | 7469 pkt. | Wang Kangqiang | 7357 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
Bieg na 100 m | P.T. Usha | 11.64 | Ratjai Sripet | 11.95 | Lydia de Vega | 11.96 |
Bieg na 200 m | P.T. Usha | 23.05 | Reawadee Srithoa | 23.70 | Vandana Rao | 23.79 |
Bieg na 400 m | P.T. Usha | 52.62 | Shiny Abraham | 53.32 | Emma Tahapary | 55.08 |
Bieg na 800 m | Shiny Abraham | 2.03.16 | Sasithorn Chantanuhong | 2.03.46 | Yang Liuxia | 2.05.07 |
bieg na 1500 m | Yang Liuxia | 4.19.11 | Choi Ok-soon | 4.21.62 | Choi Jong-hui | 4.26.35 |
Bieg na 3000 m | Kim Lyong-soon | 9.27.75 | Li Xiuxia | 9.29.88 | Suman Rawat | 9.36.97 |
Bieg na 10 000 m | Paek Do-jong | 35:17.35 | Wang Huabi | 35:35.77 | Kim Myong-hui | 35:49.33 |
Maraton | Asha Aggarwal | 2:48:53 | Yuko Gordon | 2:54:16 | Ki Sun-bok | 2:57:28 |
Bieg na 100 m przez płotki | Liu Huajin | 13.22 | Chen Kemei | 13.48 | Chen Wen-ying | 13.59 |
Bieg na 400 m przez płotki | P.T. Usha | 56.64 | Manathoor D. Valsamma | 57.81 | Agrifina de la Cruz | 59.59 |
Sztafeta 4 x 100 m | Tajlandia | 45.07 | Chiny | 45.20 | Indie | 45.22 |
Sztafeta 4 x 400 m | Indie | 3:34.10 | Japonia | 3:39.51 | Chińskie Tajpej | 3:39.88 |
Chód na 10 km | Rian Bingyie | 50:38.81 | Xiong Yan | 51:04.66 | Iece Magdalena Siregar | 53:55.46 |
Skok wzwyż | Yang Wenqin | 1.90 | Ni Xiuling | 1.90 | Wu Wei-chun | 1.81 |
Skok w dal | Huang Donghuo | 6.60 | Liao Wenfen | 6.57 | Kim Mi-sook | 6.25 |
Pchnięcie kulą | Cong Yuzhen | 18.36 | Li Meisu | 17.74 | Han Yun-sook | 14.12 |
Rzut dyskiem | Li Xiaohui | 58.38 | Yu Hourun | 51.34 | Ikuko Kitamori | 50.48 |
Rzut oszczepem | Zhu Hongyang | 56.84 | Wang Jin | 53.44 | Emi Matsui | 53.28 |
Siedmiobój | Ye Lianying | 5319 pkt. | Dong Yuping | 5198 pkt. | Tung Fung-gao | 5117 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | ||||
1 | Chiny | 19 | 15 | 7 | 41 |
2 | Indie | 10 | 5 | 7 | 22 |
3 | Japonia | 3 | 7 | 6 | 16 |
4 | Korea Północna | 3 | 1 | 4 | 8 |
5 | Korea Południowa | 1 | 3 | 6 | 10 |
6 | Tajlandia | 1 | 3 | 0 | 4 |
7 | Chińskie Tajpej | 1 | 2 | 4 | 7 |
8 | Filipiny | 1 | 0 | 3 | 4 |
9 | Irak | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Malezja | 1 | 0 | 0 | 1 |
Bahrajn | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Indonezja | 0 | 2 | 2 | 4 |
13 | Kuwejt | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Katar | 0 | 1 | 0 | 1 |
Hongkong | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Oman | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bibliografia
- Asian Championships. GBRathletics. [dostęp 2010-08-22]. (ang.).
- Janusz Waśko, Andrzej Socha: Athletics National Records Evolution 1912 – 2006. Zamość – Sandomierz: 2007, s. 167.
- p
- d
- e
Seniorzy |
|
---|---|
Hala | |
Półmaraton | |
Bieg maratoński |
|
Biegi przełajowe | |
Chód sportowy | |
Juniorzy |
|
Juniorzy młodsi |
|