Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2013
| |||
Dyscyplina | kajakarstwo | ||
---|---|---|---|
Organizator | Duisburg | ||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 28 sierpnia | ||
Zamknięcie (finał) | 1 września |
40. Mistrzostwa świata w kajakarstwie odbyły się w dniach 28 sierpnia – 1 września 2013 roku w Duisburgu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej wywalczyli reprezentanci gospodarzy. Dorobek medalowy Polski wyniósł 6 medali (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe).
Końcowa klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 8 | 6 | 2 | 16 |
2 | Węgry | 7 | 5 | 5 | 17 |
3 | Rosja | 4 | 4 | 1 | 9 |
4 | Kanada | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Nowa Zelandia | 2 | 0 | 1 | 3 |
6 | Polska | 1 | 3 | 2 | 6 |
7 | Australia | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Brazylia | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Azerbejdżan | 1 | 0 | 0 | 1 |
Portugalia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Szwecja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Białoruś | 0 | 3 | 2 | 5 |
15 | Czechy | 0 | 1 | 2 | 3 |
16 | Wielka Brytania | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | Argentyna | 0 | 1 | 0 | 1 |
Bułgaria | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Dania | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Uzbekistan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21 | Francja | 0 | 0 | 2 | 2 |
Hiszpania | 0 | 0 | 2 | 2 | |
23 | Chile | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rumunia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Serbia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Klasyfikacja medalowa niepełnosprawnych
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Wielka Brytania | 5 | 3 | 1 | 9 |
2 | Brazylia | 2 | 0 | 1 | 3 |
3 | Ukraina | 1 | 1 | 2 | 4 |
4 | Kanada | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Niemcy | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Austria | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hiszpania | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8 | Stany Zjednoczone | 0 | 2 | 2 | 4 |
9 | Polska | 0 | 1 | 2 | 3 |
10 | Rosja | 0 | 1 | 1 | 2 |
11 | Australia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rumunia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polinezja Francuska | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Włochy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Wałentyn Demjanenko | 38,462 | Iwan Sztyl | 38,717 | Alfonso Benavides | 39,060 |
C-1 500 m | Isaquias Queiroz | 1:50,940 | Vadim Menkov | 1:51,939 | Erik Leue | 1:53,032 |
C-1 1000 m | Attila Vajda | 4:09,123 | Sebastian Brendel | 4:10,365 | Isaquias Queiroz | 4:14,154 |
C-1 5000 m | Sebastian Brendel | 22:17,864 | Attila Vajda | 22:24,149 | Mark Oldershaw | 22:44,535 |
C-2 200 m | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz | 36,331 | Rosja Aleksander Kovalenko Nikołaj Lipkin | 36,551 | Białoruś Dzmitry Rabchanka Aleksandr Vauchetskiy | 36,654 |
C-2 500 m | Rosja Wiktor Mełantjew Iwan Sztyl | 1:44,285 | Węgry Henrik Vasbányai Róbert Mike | 1:44,575 | Czechy Jaroslav Radoň Filip Dvořák | 1:45,082 |
C-2 1000 m | Węgry Henrik Vasbányai Róbert Mike | 3:52,602 | Rosja Wiktor Mełantjew Ilja Pierwuchin | 3:53,934 | Czechy Jaroslav Radoň Filip Dvořák | 3L54,788 |
C-4 1000 m | Niemcy Kurt Kuschela Erik Leue Erik Rebstock Peter Kretschmer | 3:28,502 | Białoruś Dzmitry Rabchanka Dzmitry Vaitsishkin Dienis Garaża Aleksandr Vauchetskiy | 3:29,297 | Węgry Dávid Korisánszky Péter Korisánszky András Vass Dávid Varga | 3:30,568 |
Sztafeta C-1 200 m | Rosja Andriej Kraitor Wiktor Mełantjew Andriej Ganin Iwan Sztyl | 2:48,255 | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Stefan Kiraj Sebastian Brendel | 2:50,205 | Kanada Jason McCoombs Mark Oldershaw Gabriel Beauchesne-Sévigny Benjamin Russell | 2:51,579 |
K-1 200 m | Petter Öström | 34,644 | Mark de Jonge | 34,674 | Saúl Craviotto | 34,896 |
K-1 500 m | Tom Liebscher | 1:40,514 | René Holten Poulsen | 1:41,628 | Arnaud Hybois | 1:41,802 |
K-1 1000 m | Max Hoff | 3:44,210 | Ken Wallace | 3:44,652 | Bence Dombvári | 3:44,680 |
K-1 5000 m | Ken Wallace | 19:44,059 | Daniel Dal Bo | 19:46,138 | Edward Rutherford | 19:47,275 |
K-2 200 m | Rosja Jurij Postrigaj Aleksandr Djaczenko | 31,182 | Wielka Brytania Liam Heath Jon Schofield | 31,755 | Niemcy Ronald Rauhe Jonas Ems | 31,901 |
K-2 500 m | Portugalia Emanuel Silva João Ribeiro | 1:36,622 | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 1:32,711 | Francja Sébastien Jouve Maxime Beaumont | 1:33,023 |
K-2 1000 m | Niemcy Max Rendschmidt Marcus Gross | 3:22,331 | Białoruś Pawieł Miadzvedzeu Oleg Jurenia | 3:23,002 | Węgry Rudolf Dombi Roland Kökény | 3:23,021 |
K-4 1000 m | Rosja Witalij Jurczenko Wasilij Pogreban Anton Wasiljew Oleg Żestkow | 2:58,692 | Czechy Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba | 2:59,375 | Australia Tate Smith David Smith Murray Stewart Jacob Clear | 2:59,942 |
Sztafeta K-1 200 m | Polska Piotr Siemionowski Denis Ambroziak Sebastian Szypuła Dawid Putto | 2:27,605 | Rosja Jurij Postrigaj Maksim Mołochkow Oleg Charitonow Aleksandr Djaczenko | 2:27,967 | Węgry Miklós Dudás Sándor Tótka Péter Molnár Dávid Hérics | 2:28,092 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Laurence Vincent-Lapointe | 51,330 | Stanilija Stamienowa | 52,028 | Zsanett Lakatos | 52,527 |
C-2 500 m | Kanada Laurence Vincent-Lapointe Sara-Jane Caumartin | 2:03,004 | Węgry Zsanett Lakatos Kincső Takács | 2:04,842 | Chile Nancy Millan Maria Mailliard | 2:07,876 |
K-1 200 m | Lisa Carrington | 39,552 | Marta Walczykiewicz | 39,712 | Špela Ponomarenko Janić | 39,951 |
K-1 500 m | Danuta Kozák | 1:57,395 | Katrin Wagner-Augustin | 1:58,300 | Lisa Carrington | 1:58,619 |
K-1 1000 m | Erika Medveczky | 4:11,345 | Verena Hantl | 4:14,126 | Edyta Dzieniszewska | 4:14,677 |
K-1 5000 m | Teneale Hatton | 22:08,367 | Renáta Csay | 22:31,301 | Anne Rikala | 22:32,654 |
K-2 200 m | Niemcy Franziska Weber Tina Dietze | 37,525 | Polska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 38,181 | Serbia Nikolina Moldovan Olivera Moldovan | 38,223 |
K-2 500 m | Niemcy Franziska Weber Tina Dietze | 1:47,070 | Węgry Katalin Kovács Natasa Dusev-Janics | 1:48,006 | Polska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:48,537 |
K-2 1000 m | Węgry Gabriella Szabó Krisztina Fazekas-Zur | 3:53,740 | Niemcy Carolin Leonhardt Conny Waßmuth | 3:56,344 | Rumunia Irina Lauric Bianca Plesca | 3:58,996 |
K-4 1000 m | Węgry Gabriella Szabó Danuta Kozák Krisztina Fazekas-Zur Ninetta Vad | 1:32,272 | Niemcy Franziska Weber Tina Dietze Katrin Wagner-Augustin Verena Hantl | 1:33,510 | Białoruś Margarita Tiszkiewicz Nadieżda Papok Olga Chudenko Maryna Litwinczuk | 1:33,642 |
Sztafeta K-1 200 m | Węgry Natasa Dusev-Janics Ninetta Vad Krisztina Fazekas-Zur Danuta Kozák | 2:49,415 | Polska Karolina Naja Edyta Dzieniszewska Ewelina Wojnarowska Marta Walczykiewicz | 2:49,609 | Rosja Natalija Podolskaja Jelena Polakowa Natalija Lobowa Natalija Proskurina | 2:51,679 |
Niepełnosprawni
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m A mężczyzn | Fernando Fernandes de Pádua | 51,330 | Ian Marsden | 51,920 | Christian Mathes | 53,021 |
K-1 200 m TA mężczyzn | Mendy Swoboda | 40,790 | Wiktor Potanin | 43,205 | Pier Alberto Buccoliero | 45,892 |
K-1 200 m LTA mężczyzn | Tom Kierey | 38,891 | Iulian Serban | 39,505 | Jurij Kichajew | 39,840 |
V-1 200 m A mężczyzn | Ołeksandr Hreczko | 1:01,610 | Jakub Tokarz | 1:03,813 | Daniel Hopwood | 1:11,275 |
V-1 200 m TA mężczyzn | Javier Reja | 56,111 | Nicholas Heald | 56,719 | Tomasz Moździerski | 56,754 |
V-1 200 m LTA mężczyzn | Caio Ribeiro de Carvalho | 50,613 | Patrick Viriamu | 51,713 | Mirosław Rosiński | 52,561 |
K-1 200 m A kobiet | Jeanette Chippington | 59,808 | Swietłana Kuprijanowa | 1:03,305 | Aleksandra Dupik | 1:06,423 |
K-1 200 m TA kobiet | Emma Wiggs | 56,892 | Megan Blunk | 57,507 | Natalija Lagutenko | 1:04,275 |
K-1 200 m LTA kobiet | Christine Gauthier | 54,317 | Anne Dickens | 54,889 | Cindy Moreau | 54,977 |
V-1 200 m A kobiet | Jeanette Chippington | 1:05,628 | Kara Kennedy | 1:17,466 | Anne Yoshida | 1:31,382 |
V-1 200 m TA kobiet | Jeanette Chippington | 1:03,243 | Megan Blunk | 1:10,838 | Tamara Oliveira da Silva | 1:11,469 |
V-1 200 m LTA kobiet | Andrea Green | 59,967 | Christine Gauthier | 1:01,878 | Anya Pierce | 1:03,898 |
Bibliografia
- Wyniki mistrzostw świata. ICF. [dostęp 2014-05-31]. (ang.).