Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej Kobiet 2010
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | UEFA | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Niemcy | ||
Otwarcie | 13 lipca 2010, Bochum | ||
Zamknięcie (finał) | 1 sierpnia 2010, Bielefeld | ||
Liczba drużyn | 16 (z 6 konfederacji) | ||
Liczba aren | 4 (w 4 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 32 | ||
Liczba bramek | 99 (3,09 na mecz) | ||
Oglądalność | 373 800 (11 681 na mecz) | ||
Król strzelców | Alexandra Popp (10 goli) | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa świata do lat 20 w piłce nożnej kobiet 2010 odbyły się w Niemczech w dniach 13 lipca do 1 sierpnia. Rozegrane zostały w następujących miastach:
Stadiony
Miasto | Stadion | Pojemność | Zdjęcie |
---|---|---|---|
Augsburg | Impuls Arena | 30,120 | |
Bielefeld | Bielefelder Alm | 27,300 | |
Bochum | Ruhrstadion | 31,328 | |
Drezno | Rudolf-Harbig-Stadion | 32,066 |
Kwalifikacje
Do mistrzostw świata U-20 kwalifikuje się 15 drużyn. Niemcy jako gospodarz turnieju bierze udział w rozgrywkach bez kwalifikacji
Konfederacja | Kwalifikacje | Zakwalifikowane drużyny |
---|---|---|
AFC (Azja) | Mistrzostwa Azji Kobiet U-19 w Piłce Nożnej 2009 | Korea Północna Korea Południowa Japonia |
CAF (Afryka) | Mistrzostwa Afryki U-20 w Piłce Nożnej Kobiet 2010 | Ghana Nigeria |
CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby) | Mistrzostwa Ameryki Północnej U-20 w Piłce Nożnej Kobiet 2010 | Stany Zjednoczone Meksyk Kostaryka |
CONMEBOL (Ameryka Południowa) | Mistrzostwa Ameryki Południowej U-20 w Piłce Nożnej Kobiet 2010 | Kolumbia Brazylia |
OFC (Oceania) | Mistrzostwa Oceanii U-20 w Piłce Nożnej Kobiet 2010 | Nowa Zelandia |
UEFA (Europa) | Mistrzostwa Europy U-19 w piłce nożnej kobiet 2009 | Anglia Szwecja Francja Szwajcaria |
Gospodarz turnieju | Niemcy |
Sędziowie
Afryka
Azja
Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby
| Europa
Ameryka Południowa
|
Faza grupowa
- Legenda
Bezpośredni awans do fazy pucharowej. | |
Odpadnięcie z turnieju. |
Grupa A
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Niemcy | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 4 | +7 |
Kolumbia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 |
Francja | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 |
Kostaryka | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | −7 |
13 lipca 2010 11:30 CET | Niemcy | 4:2 2:1 Raport | Kostaryka 45+1' Carolina Venegas 72' (k) Katherine Alvarado | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 23 995 Sędzia: Hong Eun-ah |
13 lipca 2010 14:30 CET | Kolumbia Lady Andrade 86' | 1:1 0:1 Raport | Francja 16' Marina Makanza | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 2 500 Sędzia: Etsuko Fukano |
16 lipca 2010 15:00 CET | Kostaryka | 0:2 0:0 Raport | Francja 67', 86' Marina Makanza | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 15 545 Sędzia: Dagmar Damkova |
16 lipca 2010 18:00 CET | Niemcy | 3:1 1:0 Raport | Kolumbia 82' Melissa Ortiz | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 15 545 Sędzia: Carol Anne Chenard |
20 lipca 2010 11:30 CET | Francja Pauline Crammer 49' | 1:4 0:2 Raport | Niemcy | Impuls Arena, Augsburg Widzów: 26 273 Sędzia: Alexandra Ihringova |
20 lipca 2010 11:30 CET | Kostaryka | 0:3 0:2 Raport | Kolumbia 24', 40' Daniela Montoya 90+3' (k) Yoreli Rincon | Rudolf-Harbig-Stadion, Drezno Sędzia: Cristina Dorcioman |
Grupa B
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szwecja | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 4 | +2 |
Korea Północna | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 |
Brazylia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 3 | +2 |
Nowa Zelandia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | −5 |
13 lipca 2010 11:30 CET | Brazylia | 0:1 0:0 Raport | Korea Północna 69' Ho Un-byol | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 10 065 Sędzia: Alexandra Ihringova |
13 lipca 2010 14:30 CET | Szwecja Antonia Görranson 56', 67' | 2:1 0:1 Raport | Nowa Zelandia 33' Hannah Wilkinson | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 10 065 Sędzia: Carol Anne Chenard |
16 lipca 2010 15:00 CET | Brazylia Rafaelle 53' (k) | 1:1 0:1 Raport | Szwecja 36' Antonia Göransson | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 6 630 Sędzia: Hong Eun-ah |
16 lipca 2010 18:00 CET | Korea Północna Yun Hyon-hi 12' Kim Un-hyang 65' (k) | 2:1 1:0 Raport | Nowa Zelandia 90' Bridgette Armstrong | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 6 630 Sędzia: Mercy Tagoe |
20 lipca 2010 14:30 CET | Nowa Zelandia Rosie White 89' | 1:4 0:2 Raport | Brazylia 25' Ludmila 59' Leah 87', 90' Débora | Rudolf-Harbig-Stadion, Drezno Widzów: 12 863 Sędzia: Dagmar Damkova |
20 lipca 2010 14:30 CET | Korea Północna Kim Myong-gum 26' Jon Myong-hwa 62' | 2:3 1:1 Raport | Szwecja | Impuls Arena, Augsburg Widzów: 26 273 Sędzia: Carol Anne Chenard |
Grupa C
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Meksyk | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 |
Nigeria | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 |
Japonia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 6 | +1 |
Anglia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | −3 |
14 lipca 2010 11:30 CET | Anglia Kerys Harrop 45' | 1:1 1:0 Raport | Nigeria 60' Desire Oparanozie | Impuls Arena, Augsburg Widzów: 2 400 Sędzia: Jenny Palmqvist |
14 lipca 2010 14:30 CET | Meksyk Renae Cuellar 31' Charlyn Corral 41' Nayeli Rangel 45' | 3:3 3:1 Raport | Japonia | Impuls Arena, Augsburg Widzów: 2 400 Sędzia: Bibiana Steinhaus |
17 lipca 2010 15:00 CET | Nigeria Amarachi Okoronkwo 6' Desire Oparanozie 17' | 2:1 2:0 Raport | Japonia | Impuls Arena, Augsburg Widzów: 3 100 Sędzia: Cristina Dorcioman |
17 lipca 2010 18:00 CET | Anglia | 0:1 0:0 Raport | Meksyk 62' Renae Cuellar | Impuls Arena, Augsburg Widzów: 3 100 Sędzia: Silvia Reyes |
21 lipca 2010 15:00 CET | Japonia Emi Nakajima 20' Natsuki Kishikawa 74', 78' | 3:1 1:0 Raport | Anglia 83' (k) Toni Duggan | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 5 420 Sędzia: Mercy Tagoe |
21 lipca 2010 15:00 CET | Nigeria Ebere Orji 16' | 1:1 1:0 Raport | Meksyk 77' Alina Garciamendez | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 2 450 Sędzia: Christina Pedersen |
Grupa D
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 |
Korea Południowa | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 |
Ghana | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 |
Szwajcaria | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | −11 |
14 lipca 2010 15:00 CET | Szwajcaria | 0:4 0:2 Raport | Korea Południowa 34, 52, 64' Ji So-yun 42' Lee Hyun-young | Rudolf-Harbig-Stadion, Drezno Widzów: 9 430 Sędzia: Silvia Reyes |
14 lipca 2010 18:00 CET | Stany Zjednoczone | 1:1 0:1 Raport | Ghana 7' Elizabeth Cudjoe | Rudolf-Harbig-Stadion, Drezno Widzów: 9 430 Sędzia: Dagmar Damkova |
17 lipca 2010 15:00 CET | Ghana Deborah Afriyie 28' Elizabeth Cudjoe 56' | 2:4 1:1 Raport | Korea Południowa 41, 87' Ji So-yun 82' Kim Na-rae 70' Kim Jin-young | Rudolf-Harbig-Stadion, Drezno Widzów: 17 234 Sędzia: Christina Pedersen |
17 lipca 2010 18:00 CET | Stany Zjednoczone | 5:0 3:0 Raport | Szwajcaria | Rudolf-Harbig-Stadion, Drezno Widzów: 17 234 Sędzia: Etsuko Fukano |
21 lipca 2010 18:00 CET | Korea Południowa | 0:1 0:1 Raport | Stany Zjednoczone | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 5 420 Sędzia: Bibiana Steinhaus |
21 lipca 2010 18:00 CET | Ghana Elizabeth Addo 31' Elizabeth Cudjoe 42' | 2:0 2:0 Raport | Szwajcaria | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 2 450 Sędzia: Hong Eun-ah |
Faza pucharowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
24 lipca - Bochum | |||||||||||||
Niemcy | 2 | ||||||||||||
29 lipca - Bochum | |||||||||||||
Korea Północna | 0 | ||||||||||||
Niemcy | 5 | ||||||||||||
25 lipca - Drezno | |||||||||||||
Korea Południowa | 1 | ||||||||||||
Meksyk | 1 | ||||||||||||
1 sierpnia – Bielefeld | |||||||||||||
Korea Południowa | 3 | ||||||||||||
Niemcy | 2 | ||||||||||||
24 lipca - Bielefeld | |||||||||||||
Nigeria | 0 | ||||||||||||
Szwecja | 0 | ||||||||||||
29 lipca - Bielefeld | |||||||||||||
Kolumbia | 2 | ||||||||||||
Kolumbia | 0 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
25 lipca - Augsburg | |||||||||||||
Nigeria | 1 | 1 sierpnia – Bielefeld | |||||||||||
Stany Zjednoczone | 1 (2) | ||||||||||||
Korea Południowa | 1 | ||||||||||||
Nigeria | 1 (4) | ||||||||||||
Kolumbia | 0 | ||||||||||||
Ćwierćfinały
24 lipca 2010 11:30 CET | Szwecja | 0:2 0:2 Raport | Kolumbia 11' Yorely Rincon 22' Tatiana Ariza | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 4,735 Sędzia: Hung Eun-ah |
24 lipca 2010 18:30 CET | Niemcy | 2:0 1:0 Raport | Korea Północna | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 16,946 Sędzia: Silvia Reyes |
25 lipca 2010 11:30 CET | Stany Zjednoczone Amber Brooks 9' | 1:1, po dogrywce k. 2:4 1:0, 1:1 Raport | Nigeria 79' Helen Ukaonu | Impuls Arena, Augsburg Widzów: 7,135 Sędzia: Alexandra Ihringova |
Rzuty karne | ||||
Christine Nairn Mollie Pathman Kristie Mewis Sydney Leroux | Joy Jegede Helen Ukaonu Esther Sunday Desire Oparanozie |
25 lipca 2010 18:30 CET | Meksyk Natalia Gomez Junco 83' | 1:3 0:2 Raport | Korea Południowa 14', 67' Lee Hyun-young 28' Ji So-yun | Rudolf-Harbig-Stadion, Drezno Widzów: 21,146 Sędzia: Dagmar Damkova |
Półfinały
29 lipca 2010 15:30 CET | Niemcy | 5:1 2:0 Raport | Korea Południowa 64' Ji So-yun | Ruhrstadion, Bochum Widzów: 18 217 Sędzia: Silvia Reyes |
29 lipca 2010 18:30 CET | Kolumbia | 0:1 0:1 Raport | Nigeria 2' Ebere Orji | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 7 040 Sędzia: Christina Pedersen |
Mecz o 3 miejsce
1 sierpnia 2010 12:00 CET | Korea Południowa Ji So-yun 49' | 1:0 0:0 Raport | Kolumbia | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 24 633 Sędzia: Bibiana Steinhaus |
Finał
1 sierpnia 2010 15:00 CET | Niemcy | 2:0 1:0 Raport | Nigeria | Bielefelder Alm, Bielefeld Widzów: 24 633 Sędzia: Carole Anne Sherard |
Niemcy
DRUGI TYTUŁ
Strzelczynie
10 goli
8 goli
- Ji So-yun
5 goli
4 gole
- Antonia Görranson
3 gole
- Marina Makanza
- Elizabeth Cudjoe
- Lee Hyun-young
- Kim Kulig
2 gole
- Débora Oliviera
- Daniela Montoya
- Yorely Rincon
- Mana Iwabuchi
- Natsuki Kishikawa
- Renae Cuellar
- Marina Hegering
- Sylvia Arnold
- Svenja Huth
- Desire Oparanozie
- Ebere Orji
1 gol
- Kerys Harrop
- Toni Duggan
- Leah
- Rafaelle
- Ludmila
- Pauline Crammer
- Elizabeth Addo
- Megumi Takase
- Emi Nakajima
- Lady Andrade
- Melissa Ortiz
- Tatiana Ariza
- Kim Jin-young
- Kim Na-rae
- Ho Un-byol
- Yun Hyon-hi
- Kim Un-hyang
- Kim Myong-gum
- Jon Myong-hwa
- Carolina Senegal
- Katherine Alvarado
- Charlyn Corral
- Nayeli Rangel
- Alina Garciamendez
- Natalia Gomez Junco
- Dzsenifer Morozsan
- Amarachi Okoronkwo
- Helen Ukaonu
- Hannah Wilkinson
- Bridgette Armstrong
- Rosie White
- Zakiya Bywaters
- Amber Brooks
- Kristie Mewis
- Sofia Jakobsson
Gole samobójcze
- Renae Cuellar
- Hyon Un-hui
Czerwone kartki
- Bianca Schmidt (Niemcy - Kostaryka, 13.07.2010, faza grupowa)
- Chong Mi-gyong (Niemcy - Korea Północna, 24.07.2010, ćwierćfinał)
Linki zewnętrzne
- Oficjalna witryna FIFA. fifa.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
- p
- d
- e
|