Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 1995
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 1995 Rzym, Włochy | ||
| ||
Miejsce | Stadio Olimpico (Rzym) | |
---|---|---|
Data | wrzesień 1995 | |
Liczba konkurencji | 30 |
Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 1995 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na Stadionie olimpijskim we włoskim Rzymie we wrześniu 1995[1].
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Andriej Grigorjew | 10,40 | Giovanni Puggioni | 10,50 | Donald Onchiri | 10,61 |
Bieg na 200 m | Dino Napier | 20,74 | Ezio Madonia | 20,94 | Angelo Cipolloni | 21,00 |
Bieg na 400 m | Julius Chepkwony | 45,75 | Dino Napier | 45,96 | Patrick Ndururi | 46,02 |
Bieg na 800 m | Philip Kibitok | 1:45,63 | Sammy Langat | 1:45,70 | Boniface Kamaru | 1:45,86 |
Bieg na 1500 m | Azzedine Seddiki | 3:38,19 | Stephen Kipkorir | 3:39,70 | Samir Benfarès | 3:40,09 |
Bieg na 5000 m | Shem Kororia | 13:27,14 | Paul Tergat | 13:27,44 | Ismael Kirui | 13:33,12 |
Bieg na 10 000 m | Zeki Öztürk | 28:19,77 | Alyan Sultan Al-Qahtani | 28:24,40 | Mustapha Bamouh | 28:25,25 |
110 m przez płotki | Igor Kováč | 13,52 | Sven Göhler | 13,58 | Claude Edorh | 13,78 |
400 m przez płotki | Rusłan Maszczenko | 49,3 | Fabrizio Mori | 49,40 | Laurent Ottoz | 49,46 |
3000 m z przeszkodami | Saad Al-Asmari | 8:14,13 | Angelo Carosi | 8:18,85 | Joseph Keter | 8:22,55 |
Sztafeta 4 × 100 m | Włochy Milko Campus Ezio Madonia Angelo Cipolloni Sandro Floris | 40,20 | Tajlandia | 40,59 | Arabia Saudyjska | 40,62 |
Sztafeta 4 × 400 m | Kenia Kipchirchir Yego Patrick Ndururi Philip Kibitok Julius Chepkwony | 3:04,24 | Polska[2] Piotr Rysiukiewicz Robert Maćkowiak Tomasz Jędrusik Sylwester Węgrzyn | 3:04,58 | Włochy | 3:05,58 |
Maraton | Francesco Ingargiola | 2:14:53 | Pascal Blanchard | 2:17:12 | Waldemar Lisicki | 2:19:21 |
Chód na 20 km | Michele Didoni | 1:22:43 | Robert Korzeniowski | 1:22:59 | Ilja Markow | 1:23:03 |
Skok wzwyż | Ettore Ceresoli | 2,26 m | Siergiej Klugin | 2,24 m | Wjaczesław Tyrtysznik | 2,21 m |
Skok o tyczce | Jean Galfione | 5,70 m | Wiktor Czistiakow | 5,50 m | Aleksandr Awerbuch | 5,50 m |
Skok w dal | Bogdan Tudor | 8,05 m | Andriej Ignatow | 8,00 m | Iwajło Mładenow | 7,95 m |
Trójskok | Dienis Kapustin | 16,68 m | Władimir Krawczenko | 16,44 m | Piotr Weremczuk | 16,30 m |
Pchnięcie kulą | Ołeksandr Bahacz | 19,85 m | Roman Wirastjuk | 18,73 m | Jewgienij Palczikow | 18,50 m |
Rzut dyskiem | Wołodymyr Zinczenko | 60,98 m | Jo Van Daele | 59,04 m | Aleksandr Boriczewski | 59,02 m |
Rzut młotem | Aleksandr Sieliezniow | 77,72 m | Wadym Hrabowoj | 75,46 m | Witalij Alisiewicz | 74,58 m |
Rzut oszczepem | Boris Henry | 84,80 m | Andriej Morujew | 83,42 m | Konstandinos Gatsiudis | 82,70 m |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Jekatierina Leszczowa | 11,46 | Gabi Rockmeier | 11,77 | Dokjun Dokduang | 12,09 |
Bieg na 400 m | Tatjana Zacharowa | 52,62 | Tatjana Kuroczkina | 53,43 | Tamara Kuprijanowicz | 53,62 |
Bieg na 800 m | Irina Samorochowa | 2:03,31 | Zhang Meng | 2:03,35 | Natalla Duchnowa | 2:03,90 |
Bieg na 3000 m | Tetiana Biełowoł | 8:52,02 | Swietłana Mirosznik | 8:58,08 | Elisa Rea | 8:59,03 |
Maraton | Mun Gyong-ae | 2:38:59 | Pak Song-ok | 2:45:44 | Callie Molloy | 2:53:36 |
Skok we wzwyż | Tatjana Motkowa | 2,00 m | Monica Iagăr | 1,89 m | Iryna Mychalczenko | 1,83 m |
Skok w dal | Olga Rublova | 6,71 m | Ołena Chłopotnowa | 6,55 m | Wiktorija Werszynina | 6,55 m |
Pchnięcie kulą | Irina Chudoroszkina | 18,67 m | Wałentyna Feduszyna | 18,57 m | Irina Korżanienko | 18,50 m |
Klasyfikacja medalowa
* Organizator zawodów został zaznaczony tym kolorem, Polskę oznaczono tekstem pogrubionym.
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 10 | 4 | 5 | 19 |
2 | Włochy* | 4 | 4 | 4 | 12 |
3 | Kenia | 4 | 3 | 5 | 12 |
4 | Ukraina | 3 | 6 | 3 | 12 |
5 | Niemcy | 1 | 2 | 1 | 4 |
6 | Arabia Saudyjska | 1 | 1 | 1 | 3 |
Stany Zjednoczone | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Ukraina | 1 | 1 | 1 | 3 | |
9 | Korea Północna | 1 | 1 | 0 | 2 |
Rumunia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
11 | Maroko | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Słowenia | 1 | 0 | 0 | 2 |
Turcja | 1 | 0 | 0 | 2 | |
14 | Polska | 0 | 2 | 2 | 4 |
15 | Białoruś | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Tajlandia | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | Belgia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Chiny | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Bułgaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Grecja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ogółem (20 państw) | 30 | 30 | 30 | 90 |
Przypisy
Bibliografia
- CISM Military World Games 1995, 1999, 2003 [online], gbrathletics.com [dostęp 2019-11-11] (ang.).
- CISM Military World Games Rome 1995 [online], milsport.org [dostęp 2019-11-11] [zarchiwizowane z adresu 2011-07-20] (ang.).
- p
- d
- e
Dyscypliny | |
---|---|
pokazowe | |
Inne |