Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – sztafeta
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.
Złoty medal | Norwegia |
---|---|
Srebrny medal | Finlandia |
Brązowy medal | Francja |
Sztafeta w kombinacji norweskiej na Zimowych Igrzyskach olimpijskich 1998 odbyła się 20 lutego 1998 roku. Najpierw zawodnicy oddali po dwa skoki na normalnej skoczni olimpijskiej w Hakubie, a następnie wystartowali w sztafecie 4x5 kilometrów metodą Gundersena na trasie biegowej w Snow Harp. Tytułu mistrzowskiego broniła reprezentacja Japonii, która tym razem zajęła piąte miejsce. Nowymi mistrzami olimpijskimi zostali Norwegowie, srebrne medale wywalczyli reprezentanci Finlandii, a trzecie miejsce zajęli Francuzi.
Skoki narciarskie
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Skok 1 (m) | Skok 1 (pkt) | Skok 2 (m) | Skok 2 (pkt) | Punkty | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Finlandia | Jari Mantila Hannu Manninen Tapio Nurmela Samppa Lajunen | 88,0 88,5 84,5 86,5 | 437,5 112,5 113,0 103,0 109,0 | 91,0 90,0 86,0 94,5 | 468,5 119,0 116,0 107,5 126,0 | 906,0 231,5 229,0 210,5 235,0 | – |
2. | Austria | Mario Stecher Christoph Bieler Felix Gottwald Christoph Eugen | 90,5 93,0 84,5 83,0 | 438,0 117,5 117,5 102,5 100,5 | 96,5 85,5 90,0 90,0 | 465,5 131,0 105,5 113,5 115,5 | 903,5 248,5 223,0 216,0 216,0 | +0:04 |
3. | Norwegia | Fred Børre Lundberg Kenneth Braaten Halldor Skard Bjarte Engen Vik | 87,0 90,0 87,5 94,5 | 462,0 109,5 116,5 110 126,0 | 87,0 77,5 89,0 95,5 | 439,0 110,0 87,5 112,5 129,0 | 901,0 219,5 204,0 222,5 255,0 | +0:08 |
4. | Czechy | Marek Fiurášek Ladislav Rygl Jan Matura Milan Kučera | 81,5 92,0 91,5 91,5 | 457,5 97,5 120,0 119,0 121,0 | 79,5 86,5 93,0 92,0 | 443,0 93,0 107,0 123,0 120,0 | 900,5 190,5 227,0 242,0 241,0 | +0:09 |
5. | Japonia | Satoshi Mori Gen Tomii Tsugiharu Ogiwara Kenji Ogiwara | 90,5 87,5 89,5 89,0 | 459,5 117,0 111,5 116,0 115,0 | 85,5 85,0 88,0 86,0 | 433,5 106,5 105,5 113,5 108,0 | 893,0 223,5 217,0 229,5 223,0 | +0:21 |
6. | Francja | Fabrice Guy Nicolas Bal Ludovic Roux Sylvain Guillaume | 90,5 87,5 89,5 89,0 | 459,5 117,0 111,5 116,0 115,0 | 85,5 85,0 88,0 86,0 | 433,5 106,5 105,5 113,5 108,0 | 893,0 223,5 217,0 229,5 223,0 | +1:11 |
7. | Niemcy | Jens Deimel Matthias Looß Thorsten Schmitt Ronny Ackermann | 91,0 86,5 84,5 85,0 | 429,0 115,5 107,5 101,0 105,0 | 91,5 83,0 87,5 85,0 | 432,0 118,5 100,5 109,0 104,0 | 861,0 234,0 208,0 210,0 209,0 | +1:15 |
8. | Rosja | Aleksiej Fadiejew Władimir Łysenin Dmitrij Sinicyn Walerij Stolarow | 86,0 70,0 93,5 88,0 | 403,0 104,5 68,5 118,0 112,0 | 84,0 81,5 86,0 91,0 | 423,0 101,0 96,5 106,5 119,0 | 826,0 205,5 165,0 224,5 231,0 | +2:13 |
9. | Stany Zjednoczone | Bill Demong Tim Tetreault Dave Jarrett Todd Lodwick | 87,5 83,0 84,5 91,0 | 404,0 79,0 102,0 104,0 119,0 | 84,0 81,0 83,5 87,0 | 403,0 96,5 95,0 101,0 110,5 | 807,0 175,5 197,0 205,0 229,5 | +2:45 |
10. | Szwajcaria | Marco Zarucchi Jean-Yves Cuendet Urs Kunz Andreas Hartmann | 81,5 82,5 78,5 89,5 | 402,5 97,0 100,5 89,0 116,0 | 79,0 79,5 80,5 89,5 | 394,5 92,0 93,0 95,0 114,5 | 797,0 189,0 193,5 184,0 230,5 | +3:01 |
11. | Estonia | Tambet Pikkor Ago Markvardt Jens Salumäe Magnar Freimuth | 78,0 76,0 87,0 77,5 | 370,5 90,0 84,0 108,5 88,0 | 80,5 79,5 83,5 79,0 | 379,0 94,0 92,0 101,0 92,0 | 749,5 184,0 176,0 209,5 180,0 | +4:21 |
Biegi
Pozycja | Zawodnik | Państwo | Strata po skokach | Czas biegu | Miejsce w biegu | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Norwegia | Halldor Skard Kenneth Braaten Bjarte Engen Vik Fred Børre Lundberg | +0:08 | 54:03,5 13:38,6 13:29,1 13:40,1 13:15,7 | 2. | 54:11,5 | - | |
Finlandia | Samppa Lajunen Jari Mantila Tapio Nurmela Hannu Manninen | – | 55:30,4 13:58,2 14:21,4 13:53,8 13:17,0 | 5. | 55:30,4 | +1:18,9 | |
Francja | Sylvain Guillaume Nicolas Bal Ludovic Roux Fabrice Guy | +1:11 | 54:42,4 13:45,3 13:30,4 14:05,2 13:31,5 | 3. | 55:53,4 | +1:41,9 | |
4. | Austria | Christoph Eugen Christoph Bieler Mario Stecher Felix Gottwald | +0:04 | 56:00,6 14:13,6 14:51,9 13:42,3 13:12,8 | 8. | 56:04,6 | +1:53,1 |
5. | Japonia | Tsugiharu Ogiwara Satoshi Mori Gen Tomii Kenji Ogiwara | +0:21 | 55:57,8 13:55,6 14:04,5 14:46,9 13:10,8 | 7. | 56:18,8 | +2:07,3 |
6. | Niemcy | Matthias Looß Ronny Ackermann Thorsten Schmitt Jens Deimel | +1:15 | 55:07,0 14:24,3 13:28,3 13:44,7 13:29,7 | 4. | 56:22,0 | +2:10,5 |
7. | Szwajcaria | Marco Zarucchi Andreas Hartmann Jean-Yves Cuendet Urs Kunz | +3:01 | 53:40,6 13:33,6 13:33,3 13:41,8 12:51,9 | 1. | 56:41,6 | +2:30,1 |
8. | Czechy | Marek Fiurášek Milan Kučera Jan Matura Ladislav Rygl | +0:09 | 56:55,7 14:50,5 13:27,6 15:19,3 13:18,3 | 10. | 57:04,7 | +2:53,2 |
9. | Rosja | Aleksiej Fadiejew Władimir Łysenin Dmitrij Sinicyn Walerij Stolarow | +2:13 | 56:21,2 13:58,6 14:19,9 14:33,4 13:29,3 | 9. | 58:34,2 | +4:22,7 |
10. | Stany Zjednoczone | Dave Jarrett Tim Tetreault Bill Demong Todd Lodwick | +2:45 | 55:53,6 14:23,0 14:07,0 14:18,8 13:04,8 | 6. | 58:38,6 | +4:27,1 |
11. | Estonia | Ago Markvardt Jens Salumäe Tambet Pikkor Magnar Freimuth | +4:21 | 59:11,9 15:20,1 15:03,5 15:04,5 13:43,8 | 11. | 1:03:32,9 | +9:21,4 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)]. (ang.)
- 1998 Winter Games Official Results Book (str. 106-111). library.la84.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.)