Championship League Snooker
|
|
Liczba uczestników | 128 |
Miejsce | Leicester Arena, Leicester |
Zwycięzca | Shaun Murphy |
II miejsce | Mark Williams |
Najwyższy break | 145 Cao Yupeng |
Rozegrane mecze | 253 |
Championship League Snooker 2023 – pierwszy rankingowy turniej snookerowy sezonu 2023/2024. to dwudziesta pierwsza edycja zawodów snookerowych rozgrywanych w Morningside Arena w Leicester w Anglii. W turnieju wystąpiło 128 zawodników, którzy w 42 grupach rozegranych na przestrzeni jednego miesiąca (26 czerwca – 21 lipca) rozegrali swoje mecze[1].
Zwycięzcą został Shaun Murphy, który finale pokonał Marka Williamsa 3:0[2][3].
- Wszystkie mecze faz grupowych są rozgrywane w formacie lepszy z 4 frejmów – mecz do trzech wygranych z możliwym zakończeniem przy remisie 2–2.
- Za zwycięstwo w meczu fazy grupowej przydzielane są 3 punkty, za remis 1 punkt, zaś za porażkę 0 punktów.
- Kryteria klasyfikowania zawodników w grupach: większa liczba zdobytych punktów, różnica frejmów, zwycięzca bezpośredniego spotkania (w przypadku liczby zawodników większej niż dwóch zastosowanie ma „małą tabela”), najwyższy break w danej grupie.
- W pierwszym etapie 128 zawodników zostało przydzielonych do trzydziestu dwóch 4-osobowych grup. W nich zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy grup awansowali do drugiego etapu.
- W drugim etapie 32 zawodników zostało przydzielonych do ośmiu 4-osobowych grup. W nich zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy grup awansowali do trzeciego etapu.
- W trzecim etapie 8 zawodników zostało przydzielonych do dwóch 4-osobowych grup. W nich zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy grup awansowali do meczu finałowego.
- W meczu finałowym do trzech wygranych partii, dwóch zawodników zmierzyło się o triumf w całych zawodach[4].
Zawodnicy
Etap 1
Grupa 1 (10.07.2023): Michael Holt, Scott Donaldson, Rod Lawler, Alfred Burden
Grupa 2 (11.07.2023): Judd Trump, Xu Si, Jimmy White, Reanne Evans
Grupa 3 (26.06.2023): Sean McAllister, Craig Steadman, Adam Duffy, Ashley Carty
Grupa 4 (12.07.2023): Shaun Murphy, Tian Pengfei, Lukas Kleckers, Andrew Pagett
Grupa 5 (29.06.2023): Kyren Wilson, Andy Hicks, Josh Mulholland, Louis Heathcote
Grupa 6 (30.06.2023): Mark Williams, Dylan Emery, Ken Doherty, Daniel Holoyda
Grupa 7 (6.07.2023): Allister Carter, Jackson Page, Long Zehuang, Ryan Davies
Grupa 8 (7.07.2023): Robert Milkins, Dominic Dale, Muhammad Asif, Alex Taubman
Grupa 9 (14.07.2023): Gary Wilson, John Astley, Nutcharut Wongharuthai, Ma Hailong
Grupa 10 (28.06.2023): Ryan Day, Michael White, Himanshu Dinesh Jain, Jiang Jun
Grupa 11 (27.06.2023): Hossein Vafaei, Aaron Hill, Martin O’Donnell, Fergal Quinn
Grupa 12 (12.07.2023): Barry Hawkins, Zhang Anda, Sanderson Lam, Jamie O’Neill
Grupa 13 (13.07.2023): David Gilbert, Yuan Sijun, Sean O’Sullivan, Ishpreet Singh Chadha
Grupa 14 (14.07.2023): Ricky Walden, David Lilley, Peng Yisong, Liu Hongyu
Grupa 15 (4.07.2023): Stuart Bingham, Matthew Stevens, Allan Taylor, Duane Jones
Grupa 16 (3.07.2023): Jimmy Robertson, Ben Woollaston, Liam Graham, Peter Lines
Grupa 17 (5.07.2023): Zhou Yuelong, Ashley Hugill, Oliver Brown, Chris Totten
Grupa 18 (11.07.2023): Joe Perry, Jamie Clarke, Andy Lee, Stuart Carrington
Grupa 19 (10.07.2023): Noppon Saengkham, Mark Davis, Jenson Kendrick, Ross Muir
Grupa 20 (8.07.2023): Matthew Selt, James Cahill, Andres Petrov, Sydney Wilson
Grupa 21 (27.06.2023): Chris Wakelin, Oliver Lines, Anton Kazakov, Liam Pullen
Grupa 22 (28.06.2023): Joe O’Connor, Robbie Williams, Zak Surety, Alfie Davies
Grupa 23 (7.07.2023): Fan Zhengyi, Sam Craigie, Fergal O’Brien, Ahmed Aly
Grupa 24 (6.07.2023): Pang Junxu, Wu Yize, Hammad Miah, Stan Moody
Grupa 25 (8.07.2023): Si Jiahui, Mark Joyce, Mohamed Ibrahim, Haydon Pinhey
Grupa 26 (5.07.2023): Jak Jones, Jamie Jones, Rebecca Kenna, Dean Young
Grupa 27 (30.06.2023): Jordan Brown, Julien Leclercq, Joshua Thomond, Barry Pinches
Grupa 28 (4.07.2023): Anthony Hamilton, Ben Mertens, Ryan Thomerson, Xing Zihao
Grupa 29 (29.06.2023): Thepchaiya Un-Nooh, Elliot Slessor, Victor Sarkis, Florian Nüßle
Grupa 30 (26.06.2023): Graeme Dott, David Grace, Daniel Wells, Andrew Higginson
Grupa 31 (13.07.2023): Cao Yupeng, Lü Haotian, Ian Burns, Steven Hallworth
Grupa 32 (3.07.2023): Xiao Guodong, Martin Gould, Alexander Ursenbacher, Rory McLeod[5]
Etap 2
Grupa A (19.07.2023): Michael Holt, Ben Woollaston, Zhou Yuelong, Xiao Guodong
Grupa B (20.07.2023): Judd Trump, Matthew Stevens, Joe Perry, Cao Yupeng
Grupa C (18.07.2023): Ashley Carty, Liu Hongyu, Noppon Saengkham, Daniel Wells
Grupa D (19.07.2023): Shaun Murphy, David Gilbert, James Cahill, Thepchaiya Un-Nooh
Grupa E (17.07.2023): Kyren Wilson, Sanderson Lam, Chris Wakelin, Anthony Hamilton
Grupa F (17.07.2023): Mark Williams, Martin O’Donnell, Robbie Williams, Barry Pinches
Grupa G (20.07.2023): Long Zehuang, Michael White, Sam Craigie, Jak Jones
Grupa H (18.07.2023): Robert Milkins, John Astley, Pang Junxu, Si Jiahui[6]
Etap 3
Grupa 1 (21.07.2023): Xiao Guodong, Shaun Murphy, Chris Wakelin, Robert Milkins
Grupa 2 (21.07.2023): Cao Yupeng, Noppon Saengkham, Mark Williams, Sam Craigie[7]
Finał (21.07.2023): Shaun Murphy, Mark Williams[8]
Nagrody
Etap 1
- Zwycięzca – 3,000 £
- Drugie miejsce – 2,000 £
- Trzecie miejsce – 1,000 £
Etap 2
- Zwycięzca – 4,000 £
- Drugie miejsce – 3,000 £
- Trzecie miejsce – 2,000 £
- Czwarte miejsce – 1,000 £
Etap 3
- Zwycięzca – 6,000 £
- Drugie miejsce – 4,000 £
- Trzecie miejsce – 2,000 £
- Czwarte miejsce – 1,000 £
Finał
- Zwycięzca – 20,000 £
- Finalista – 10,000 £
Łączna pula nagród – 328 000 £[9]
Etap 1
| Ta sekcja od 2023-07 zawiera treści, przy których brakuje odnośników do źródeł. Należy dodać przypisy do treści niemających odnośników do źródeł. Dodanie listy źródeł bibliograficznych jest problematyczne, ponieważ nie wiadomo, które treści one uźródławiają. Sprawdź w źródłach: Encyklopedia PWN • Google Books • Google Scholar • Federacja Bibliotek Cyfrowych • BazHum • BazTech • RCIN • Internet Archive (texts / inlibrary) Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tej sekcji. |
Grupa 1
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Michael Holt | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 6 |
2 | Alfred Burden | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 |
3 | Rod Lawler | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
4 | Scott Donaldson | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 1 |
- Michael Holt 3-0 Alfred Burden
- Scott Donaldson 2-2 Rod Lawler
- Scott Donaldson 1-3 Alfred Burden
- Michael Holt 1-3 Rod Lawler
- Rod Lawler 0-3 Alfred Burden
- Michael Holt 3-1 Scott Donaldson
Grupa 2
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Judd Trump | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 |
2 | Xu Si | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
3 | Reanne Evans | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
4 | Jimmy White | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Judd Trump 3-0 Reanne Evans
- Xu Si 3-0 Jimmy White
- Xu Si 2-2 Reanne Evans
- Judd Trump 3-0 Jimmy White
- Jimmy White 1-3 Reanne Evans
- Judd Trump 2-2 Xu Si
Grupa 3
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Ashley Carty | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
2 | Sean McAllister | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 5 | +2 | 5 |
3 | Craig Steadman | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 6 | 0 | 3 |
4 | Adam Duffy | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | -5 | 1 |
- Sean McAllister 2-2 Ashley Carty
- Craig Steadman 2-2 Adam Duffy
- Craig Steadman 2-2 Ashley Carty
- Sean McAllister 3-1 Adam Duffy
- Adam Duffy 0-3 Ashley Carty
- Sean McAllister 2-2 Craig Steadman
Grupa 4
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Shaun Murphy | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 |
2 | Tian Pengfei | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | 6 |
3 | Lukas Kleckers | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | -1 | 3 |
4 | Andrew Pagett | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Shaun Murphy 3-0 Andrew Pagett
- Tian Pengfei 3-1 Lukas Kleckers
- Tian Pengfei 3-1 Andrew Pagett
- Shaun Murphy 3-1 Lukas Kleckers
- Lukas Kleckers 3-0 Andrew Pagett
- Shaun Murphy 3-1 Tian Pengfei
Grupa 5
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Kyren Wilson | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 |
2 | Louis Heathcote | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 |
3 | Andy Hicks | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 3 |
4 | Josh Mulholland | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Kyren Wilson 3-0 Louis Heathcote
- Andy Hicks 3-1 Josh Mulholland
- Andy Hicks 1-3 Louis Heathcote
- Kyren Wilson 3-0 Josh Mulholland
- Josh Mulholland 0-3 Louis Heathcote
- Kyren Wilson 3-1 Andy Hicks
Grupa 6
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Mark Williams | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 |
2 | Dylan Emery | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 |
3 | Ken Doherty | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 3 |
4 | Daniel Holoyda | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Mark Williams 3-0 Daniel Holoyda
- Dylan Emery 3-0 Ken Doherty
- Dylan Emery 3-1 Daniel Holoyda
- Mark Williams 3-1 Ken Doherty
- Ken Doherty 3-0 Daniel Holoyda
- Mark Williams 3-0 Dylan Emery
Grupa 7
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Long Zehuang | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Jackson Page | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 5 | +2 | 5 |
3 | Allister Carter | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
4 | Ryan Davies | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | -5 | 1 |
- Allister Carter 2-2 Ryan Davies
- Jackson Page 2-2 Long Zehuang
- Jackson Page 3-1 Ryan Davies
- Allister Carter 1-3 Long Zehuang
- Long Zehuang 3-0 Ryan Davies
- Allister Carter 2-2 Jackson Page
Grupa 8
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Robert Milkins | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 |
2 | Dominic Dale | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 5 | +1 | 6 |
3 | Mohammad Asif | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
4 | Alex Taubman | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 | 0 |
- Robert Milkins 3-0 Alex Taubman
- Dominic Dale 3-1 Mohammad Asif
- Dominic Dale 3-1 Alex Taubman
- Robert Milkins 2-2 Mohammad Asif
- Mohammad Asif 3-1 Alex Taubman
- Robert Milkins 3-0 Dominic Dale
Grupa 9
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | John Astley | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | +4 | 7 |
2 | Ma Hailong | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 6 | 0 | 3 |
3 | Gary Wilson | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
4 | Nutcharut Wongharuthai | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
- Gary Wilson 2-2 Ma Hailong
- John Astley 3-1 Nutcharut Wongharuthai
- John Astley 2-2 Ma Hailong
- Gary Wilson 2-2 Nutcharut Wongharuthai
- Nutcharut Wongharuthai 2-2 Ma Hailong
- Gary Wilson 1-3 John Astley
Grupa 10
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Michael White | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 9 |
2 | Ryan Day | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
3 | Jiang Jun | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
4 | Himanshu Dinesh Jain | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Ryan Day 2-2 Jiang Jun
- Michael White 3-1 Himanshu Dinesh Jain
- Michael White 3-1 Jiang Jun
- Ryan Day 3-0 Himanshu Dinesh Jain
- Himanshu Dinesh Jain 0-3 Jiang Jun
- Ryan Day 1-3 Michael White
Grupa 11
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Martin O’Donnell | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Hossein Vafaei | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
3 | Aaron Hill | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 3 |
4 | Fergal Quinn | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | -3 | 3 |
- Hossein Vafaei 1-3 Fergal Quinn
- Aaron Hill 0-3 Martin O’Donnell
- Aaron Hill 3-0 Fergal Quinn
- Hossein Vafaei 2-2 Martin O’Donnell
- Martin O’Donnell 3-1 Fergal Quinn
- Hossein Vafaei 3-1 Aaron Hill
Grupa 12
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Sanderson Lam | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | +4 | 7 |
2 | Barry Hawkins | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 5 | +2 | 5 |
3 | Zhang Anda | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
4 | Jamie O’Neill | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 9 | -6 | 0 |
- Barry Hawkins 3-1 Jamie O’Neill
- Zhang Anda 1-3 Sanderson Lam
- Zhang Anda 3-1 Jamie O’Neill
- Barry Hawkins 2-2 Sanderson Lam
- Sanderson Lam 3-1 Jamie O’Neill
- Barry Hawkins 2-2 Zhang Anda
Grupa 13
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | David Gilbert | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Yuan Sijun | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 |
3 | Ishpreet Singh Chadha | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
4 | Sean O’Sullivan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | -9 | 0 |
- David Gilbert 2-2 Ishpreet Singh Chadha
- Yuan Sijun 3-0 Sean O’Sullivan
- Yuan Sijun 3-0 Ishpreet Singh Chadha
- David Gilbert 3-0 Sean O’Sullivan
- Sean O’Sullivan 0-3 Ishpreet Singh Chadha
- David Gilbert 3-1 Yuan Sijun
Grupa 14
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Liu Hongyu | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 |
2 | David Lilley | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
3 | Ricky Walden | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
4 | Peng Yisong | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 1 |
- Ricky Walden 1-3 Liu Hongyu
- David Lilley 3-1 Peng Yisong
- David Lilley 0-3 Liu Hongyu
- Ricky Walden 2-2 Peng Yisong
- Peng Yisong 1-3 Liu Hongyu
- Ricky Walden 2-2 David Lilley
Grupa 15
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Matthew Stevens | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 6 |
2 | Allan Taylor | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
3 | Stuart Bingham | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
4 | Duane Jones | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
- Stuart Bingham 2-2 Duane Jones
- Matthew Stevens 3-1 Allan Taylor
- Matthew Stevens 3-0 Duane Jones
- Stuart Bingham 1-3 Allan Taylor
- Allan Taylor 2-2 Duane Jones
- Stuart Bingham 3-1 Matthew Stevens
Grupa 16
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Ben Woollaston | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 |
2 | Jimmy Robertson | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
3 | Peter Lines | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
4 | Liam Graham | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | -5 | 1 |
- Jimmy Robertson 1-3 Peter Lines
- Ben Woollaston 3-0 Liam Graham
- Ben Woollaston 3-0 Peter Lines
- Jimmy Robertson 3-1 Liam Graham
- Liam Graham 2-2 Peter Lines
- Jimmy Robertson 2-2 Ben Woollaston
Grupa 17
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Zhou Yuelong | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
2 | Oliver Brown | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
3 | Chris Totten | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
4 | Ashley Hugill | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | -3 | 3 |
- Zhou Yuelong 3-0 Chris Totten
- Ashley Hugill 3-1 Oliver Brown
- Ashley Hugill 1-3 Chris Totten
- Zhou Yuelong 0-3 Oliver Brown
- Oliver Brown 2-2 Chris Totten
- Zhou Yuelong 3-0 Ashley Hugill
Grupa 18
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Joe Perry | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 |
2 | Jamie Clarke | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 5 | +1 | 6 |
3 | Stuart Carrington | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
4 | Andy Lee | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Joe Perry 2-2 Stuart Carrington
- Jamie Clarke 3-1 Andy Lee
- Jamie Clarke 3-1 Stuart Carrington
- Joe Perry 3-0 Andy Lee
- Andy Lee 0-3 Stuart Carrington
- Joe Perry 3-0 Jamie Clarke
Grupa 19
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Noppon Saengkham | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Mark Davis | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
3 | Ross Muir | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
4 | Jenson Kendrick | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | -5 | 1 |
- Noppon Saengkham 3-0 Ross Muir
- Mark Davis 3-0 Jenson Kendrick
- Mark Davis 2-2 Ross Muir
- Noppon Saengkham 3-1 Jenson Kendrick
- Jenson Kendrick 2-2 Ross Muir
- Noppon Saengkham 2-2 Mark Davis
Grupa 20
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | James Cahill | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
2 | Matthew Selt | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
3 | Sydney Wilson | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
4 | Andres Petrov | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 8 | -6 | 1 |
- Matthew Selt 3-0 Sydney Wilson
- James Cahill 3-0 Andres Petrov
- James Cahill 0-3 Sydney Wilson
- Matthew Selt 3-0 Andres Petrov
- Andres Petrov 2-2 Sydney Wilson
- Matthew Selt 0-3 James Cahill
Grupa 21
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Chris Wakelin | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 |
2 | Oliver Lines | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
3 | Liam Pullen | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
4 | Anton Kazakov | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 1 |
- Chris Wakelin 3-0 Liam Pullen
- Oliver Lines 2-2 Anton Kazakov
- Oliver Lines 2-2 Liam Pullen
- Chris Wakelin 3-1 Anton Kazakov
- Anton Kazakov 1-3 Liam Pullen
- Chris Wakelin 0-3 Oliver Lines
Grupa 22
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Robbie Williams | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | +4 | 7 |
2 | Zak Surety | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
3 | Joe O’Connor | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | -1 | 3 |
4 | Alfie Davies | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | -3 | 3 |
- Joe O’Connor 1-3 Alfie Davies
- Robbie Williams 2-2 Zak Surety
- Robbie Williams 3-1 Alfie Davies
- Joe O’Connor 3-0 Zak Surety
- Zak Surety 3-0 Alfie Davies
- Joe O’Connor 1-3 Robbie Williams
Grupa 23
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Sam Craigie | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 7 |
2 | Fan Zhengyi | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
3 | Fergal O’Brien | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
4 | Ahmed Aly | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | -9 | 0 |
- Fan Zhengyi 3-0 Ahmed Aly
- Sam Craigie 3-0 Fergal O’Brien
- Sam Craigie 3-0 Ahmed Aly
- Fan Zhengyi 2-2 Fergal O’Brien
- Fergal O’Brien 3-0 Ahmed Aly
- Fan Zhengyi 2-2 Sam Craigie
Grupa 24
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Pang Junxu | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 |
2 | Wu Yize | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
3 | Hammad Miah | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
4 | Stan Moody | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | -5 | 1 |
- Pang Junxu 3-0 Stan Moody
- Wu Yize 2-2 Hammad Miah
- Wu Yize 3-1 Stan Moody
- Pang Junxu 3-1 Hammad Miah
- Hammad Miah 2-2 Stan Moody
- Pang Junxu 3-1 Wu Yize
Grupa 25
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Si Jiahui | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Mark Joyce | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
3 | Mohamed Ibrahim | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 6 | 0 | 3 |
4 | Haydon Pinhey | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | -5 | 1 |
- Si Jiahui 3-1 Haydon Pinhey
- Mark Joyce 2-2 Mohamed Ibrahim
- Mark Joyce 3-0 Haydon Pinhey
- Si Jiahui 2-2 Mohamed Ibrahim
- Mohamed Ibrahim 2-2 Haydon Pinhey
- Si Jiahui 3-0 Mark Joyce
Grupa 26
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Jak Jones | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Jamie Jones | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
3 | Dean Young | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 6 | 0 | 3 |
4 | Rebecca Kenna | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 8 | -6 | 1 |
- Jak Jones 2-2 Dean Young
- Jamie Jones 3-0 Rebecca Kenna
- Jamie Jones 2-2 Dean Young
- Jak Jones 3-0 Rebecca Kenna
- Rebecca Kenna 2-2 Dean Young
- Jak Jones 3-1 Jamie Jones
Grupa 27
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Barry Pinches | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | +4 | 7 |
2 | Julien Leclercq | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 6 |
3 | Jordan Brown | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
4 | Joshua Thomond | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 1 |
- Jordan Brown 2-2 Barry Pinches
- Julien Leclercq 3-1 Joshua Thomond
- Julien Leclercq 1-3 Barry Pinches
- Jordan Brown 2-2 Joshua Thomond
- Joshua Thomond 1-3 Barry Pinches
- Jordan Brown 0-3 Julien Leclercq
Grupa 28
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Anthony Hamilton | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
2 | Xing Zihao | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
3 | Ben Mertens | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 6 | 0 | 3 |
4 | Ryan Thomerson | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
- Anthony Hamilton 3-0 Xing Zihao
- Ben Mertens 2-2 Ryan Thomerson
- Ben Mertens 2-2 Xing Zihao
- Anthony Hamilton 2-2 Ryan Thomerson
- Ryan Thomerson 1-3 Xing Zihao
- Anthony Hamilton 2-2 Ben Mertens
Grupa 29
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Thepchaiya Un-Nooh | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 |
2 | Florian Nüßle | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
3 | Elliot Slessor | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | -4 | 3 |
4 | Victor Sarkis | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 | 0 |
- Thepchaiya Un-Nooh 3-0 Florian Nüßle
- Elliot Slessor 3-1 Victor Sarkis
- Elliot Slessor 0-3 Florian Nüßle
- Thepchaiya Un-Nooh 3-1 Victor Sarkis
- Victor Sarkis 0-3 Florian Nüßle
- Thepchaiya Un-Nooh 3-0 Elliot Slessor
Grupa 30
- Graeme Dott 0-3 Andrew Higginson
- David Grace 0-3 Daniel Wells
- David Grace 2-2 Andrew Higginson
- Graeme Dott 1-3 Daniel Wells
- Daniel Wells 3-0 Andrew Higginson
- Graeme Dott 3-1 David Grace
Grupa 31
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Cao Yupeng | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 |
2 | Lü Haotian | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
3 | Ian Burns | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
4 | Steven Hallworth | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Cao Yupeng 3-0 Steven Hallworth
- Lü Haotian 2-2 Ian Burns
- Lü Haotian 3-0 Steven Hallworth
- Cao Yupeng 3-0 Ian Burns
- Ian Burns 3-1 Steven Hallworth
- Cao Yupeng 3-1 Lü Haotian
Grupa 32
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Xiao Guodong | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Alexander Ursenbacher | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
3 | Martin Gould | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
4 | Rory McLeod | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
- Xiao Guodong 2-2 Rory McLeod
- Martin Gould 2-2 Alexander Ursenbacher
- Martin Gould 2-2 Rory McLeod
- Xiao Guodong 3-1 Alexander Ursenbacher
- Alexander Ursenbacher 3-0 Rory McLeod
- Xiao Guodong 3-0 Martin Gould
Etap 2
Grupa A
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Xiao Guodong | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
2 | Michael Holt | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
3 | Zhou Yuelong | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
4 | Ben Woollaston | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
- Michael Holt 2-2 Xiao Guodong
- Ben Woollaston 2-2 Zhou Yuelong
- Michael Holt 2-2 Zhou Yuelong
- Ben Woollaston 2-2 Xiao Guodong
- Zhou Yuelong 0-3 Xiao Guodong
- Michael Holt 3-0 Ben Woollaston
Grupa B
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Cao Yupeng | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
2 | Judd Trump | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 5 | +2 | 5 |
3 | Matthew Stevens | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
4 | Joe Perry | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | -3 | 2 |
- Judd Trump 2-2 Cao Yupeng
- Matthew Stevens 2-2 Joe Perry
- Judd Trump 2-2 Joe Perry
- Matthew Stevens 2-2 Cao Yupeng
- Joe Perry 0-3 Cao Yupeng
- Judd Trump 3-1 Matthew Stevens
Grupa C
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Noppon Saengkham | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Liu Hongyu | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
3 | Ashley Carty | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 7 | -2 | 3 |
4 | Daniel Wells | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
- Ashley Carty 1-3 Noppon Saengkham
- Liu Hongyu 2-2 Daniel Wells
- Ashley Carty 3-1 Daniel Wells
- Liu Hongyu 0-3 Noppon Saengkham
- Daniel Wells 2-2 Noppon Saengkham
- Ashley Carty 1-3 Liu Hongyu
Grupa D
- Shaun Murphy 3-1 James Cahill
- David Gilbert 2-2 Thepchaiya Un-Nooh
- Shaun Murphy 3-0 Thepchaiya Un-Nooh
- David Gilbert 3-0 James Cahill
- Thepchaiya Un-Nooh 2-2 James Cahill
- Shaun Murphy 2-2 David Gilbert
Grupa E
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Chris Wakelin | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Kyren Wilson | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 |
3 | Anthony Hamilton | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 |
4 | Sanderson Lam | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 8 | -6 | 1 |
- Kyren Wilson 3-0 Anthony Hamilton
- Sanderson Lam 2-2 Chris Wakelin
- Kyren Wilson 1-3 Chris Wakelin
- Sanderson Lam 0-3 Anthony Hamilton
- Chris Wakelin 3-0 Anthony Hamilton
- Kyren Wilson 3-0 Sanderson Lam
Grupa F
- Mark Williams 3-0 Barry Pinches
- Martin O’Donnell 2-2 Robbie Williams
- Mark Williams 3-0 Robbie Williams
- Martin O’Donnell 3-1 Barry Pinches
- Robbie Williams 3-0 Barry Pinches
- Mark Williams 3-0 Martin O’Donnell
Grupa G
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Sam Craigie | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 |
2 | Michael White | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
3 | Long Zehuang | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 6 | 0 | 3 |
4 | Jak Jones | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 1 |
- Long Zehuang 2-2 Jak Jones
- Michael White 0-3 Sam Craigie
- Long Zehuang 2-2 Sam Craigie
- Michael White 3-1 Jak Jones
- Sam Craigie 3-1 Jak Jones
- Long Zehuang 2-2 Michael White
Grupa H
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Robert Milkins | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
2 | Si Jiahui | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
3 | John Astley | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 6 | -1 | 4 |
4 | Pang Junxu | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
- Robert Milkins 3-0 John Astley
- Pang Junxu 1-3 Si Jiahui
- Robert Milkins 2-2 Si Jiahui
- Pang Junxu 2-2 John Astley
- Si Jiahui 1-3 John Astley
- Robert Milkins 2-2 Pang Junxu
Etap 3
Grupa 1
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Shaun Murphy | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 5 | +2 | 5 |
2 | Chris Wakelin | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
3 | Robert Milkins | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 6 | 0 | 3 |
4 | Xiao Guodong | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 7 | -2 | 2 |
- Robert Milkins 2-2 Chris Wakelin
- Shaun Murphy 2-2 Xiao Guodong
- Shaun Murphy 3-1 Chris Wakelin
- Robert Milkins 2-2 Xiao Guodong
- Xiao Guodong 1-3 Chris Wakelin
- Robert Milkins 2-2 Shaun Murphy
Grupa 2
Poz. | Zawodnik | M | Z | R | P | Frejmy wygrane | Frejmy przegrane | Różnica frejmów | Pkt |
1 | Mark Williams | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | +4 | 7 |
2 | Sam Craigie | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
3 | Noppon Saengkham | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
4 | Cao Yupeng | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
- Cao Yupeng 0-3 Noppon Saengkham
- Sam Craigie 2-2 Mark Williams
- Sam Craigie 2-2 Noppon Saengkham
- Cao Yupeng 1-3 Mark Williams
- Sam Craigie 3-0 Cao Yupeng
- Noppon Saengkham 1-3 Mark Williams
Finał
- Shaun Murphy 3-0 Mark Williams
Brejki stupunktowe
| Ta sekcja od 2023-07 wymaga zweryfikowania podanych informacji. Należy podać wiarygodne źródła w formie przypisów bibliograficznych. Część lub nawet wszystkie informacje w sekcji mogą być nieprawdziwe. Jako pozbawione źródeł mogą zostać zakwestionowane i usunięte. Sprawdź w źródłach: Encyklopedia PWN • Google Books • Google Scholar • Federacja Bibliotek Cyfrowych • BazHum • BazTech • RCIN • Internet Archive (texts / inlibrary) Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tej sekcji. |
- 145, 141, 134, 133, 122 Cao Yupeng
- 140, 132, 111, 105 Thepchaiya Un-Nooh
- 140, 114 Ma Hailong
- 140 Sean McAllister
- 138, 104, 102, 102 Zhang Anda
- 137 Robbie Williams
- 136, 128, 121, 119, 101 Mark Williams
- 135, 123, 113, 101 David Gilbert
- 135 Pang Junxu
- 134, 128, 118, 111, 102, 100 Kyren Wilson
- 134 Michael Holt
- 133, 133, 110, 106, 100 Shaun Murphy
- 132, 106 Yuan Sijun
- 132 Ian Burns
- 131 Gary Wilson
- 131 Ben Mertens
- 131 Martin O’Donnell
- 129 Allan Taylor
- 128, 102 Joe Perry
- 128 John Astley
- 126 Oliver Lines
- 124, 101 Michael White
- 123, 109, 101 Xiao Guodong
- 123, 100 Noppon Saengkham
- 120, 119, 109, 109, 103, 102 Judd Trump
- 120 Hossein Vafaei
- 117 Jackson Page
- 117 Sam Craigie
- 116 Adam Duffy
- 116 Lukas Kleckers
- 116 Mohammad Asif
- 115, 110, 103 Anthony Hamilton
- 115 Lü Haotian
- 114, 107, 105 Zhou Yuelong
- 114 Chris Wakelin
- 112, 106, 104 Matthew Selt
- 112 Mark Joyce
- 111 Craig Steadman
- 111 Peng Yisong
- 111 Matthew Stevens
- 110, 102, 101 Fan Zhengyi
- 109 Jamie Jones
- 108 Dylan Emery
- 105 Ken Doherty
- 105 Stuart Bingham
- 105 Mark Davis
- 104 Ross Muir
- 104 Alexander Ursenbacher
- 104 Si Jiahui
- 103, 102 Julien Leclercq
- 103 Victor Sarkis
- 100 Stan Moody
- 100 Daniel Wells
Przypisy
- ↑ wst.tv: Championship League 2023. World Snooker Tour. [dostęp 2023-06-05]. (ang.).
- ↑ Murphy Takes Season Opener [online], World Snooker, 21 lipca 2023 [dostęp 2023-07-22] (ang.).
- ↑ MattM. Lynch MattM., SHAUN MURPHY WINS THIRD TITLE OF 2023 [online], Championship League Snooker, 21 lipca 2023 [dostęp 2023-07-22] (ang.).
- ↑ Championship League Snooker 2023 - Format. championshipleaguesnooker.co.uk. [dostęp 2023-06-05]. (ang.).
- ↑ Championship League Snooker 2023 - Stage 1. championshipleaguesnooker.co.uk. [dostęp 2023-06-05]. (ang.).
- ↑ Championship League Snooker 2023 - Stage 2. championshipleaguesnooker.co.uk. [dostęp 2023-06-05]. (ang.).
- ↑ Championship League Snooker 2023 - Stage 3. championshipleaguesnooker.co.uk. [dostęp 2023-06-05]. (ang.).
- ↑ Championship League Snooker 2023 - The Final. championshipleaguesnooker.co.uk. [dostęp 2023-06-05]. (ang.).
- ↑ MarcinM. Kutz MarcinM., Championship League Snooker 2023 [online], www.snookerworld.pl, 2023 [dostęp 2023-07-22] .
Linki zewnętrzne
Turnieje rankingowe | |
---|
Inne ważne turnieje | |
---|