Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 – bieg na 18 km mężczyzn
| |||
Miejsce | Ga-Pa | ||
---|---|---|---|
Złoty medal | Erik Larsson | ||
Srebrny medal | |||
Brązowy medal | Pekka Niemi |
- Główny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936.
Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 | ||
---|---|---|
18 km | mężczyźni | |
50 km | mężczyźni | |
Sztafety | mężczyźni |
Bieg mężczyzn na dystansie 18 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1936 w Garmisch-Partenkirchen został rozegrany 12 lutego. Wzięło w nim udział 75 zawodników z 22 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Szwecji Erik Larsson.
Wyniki
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
01 ! | Erik Larsson | Szwecja | 1:14:38 | – |
02 ! | Oddbjørn Hagen | Norwegia | 1:15:33 | +55 |
03 ! | Pekka Niemi | Finlandia | 1:16:59 | +2:21 |
4. | Martin Matsbo | Szwecja | 1:17:02 | +2:24 |
5. | Olaf Hoffsbakken | Norwegia | 1:17:37 | +2:59 |
6. | Arne Rustadstuen | Norwegia | 1:18:13 | +3:35 |
7. | Sulo Nurmela | Finlandia | 1:18:20 | +3:42 |
8. | Artur Häggblad | Szwecja | 1:18:55 | +4:17 |
9. | Bjarne Iversen | Norwegia | 1:18:56 | +4:18 |
10. | Lukáš Mihalák | Czechosłowacja | 1:19:01 | +4:23 |
11. | František Šimůnek | Czechosłowacja | 1:19:09 | +4:31 |
12. | Kalle Jalkanen | Finlandia | 1:19:27 | +4:49 |
13. | Vincenzo Demetz | Włochy | 1:20:06 | +5:28 |
14. | Cyril Musil | Czechosłowacja | 1:20:14 | +5:36 |
15. | Matti Lähde | Finlandia | 1:20:21 | +5:43 |
16. | Severino Menardi | Włochy | 1:20:34 | +5:56 |
17. | Ivan Lindgren | Szwecja | 1:21:04 | +6:26 |
18. | Walter Motz | III Rzesza | 1:21:20 | +6:42 |
19. | Giulio Gerardi | Włochy | 1:21:25 | +6:47 |
20. | Georg von Kaufmann | III Rzesza | 1:22:39 | +8:01 |
21. | Gustl Berauer | Czechosłowacja | 1:23:04 | +8:26 |
22. | Michał Górski | Polska | 1:23:11 | +8:33 |
23. | Alojz Klančnik | Jugosławia | 1:23:18 | +8:40 |
24. | Robert Gindre | Francja | 1:23:48 | +9:10 |
25. | Franc Smolej | Jugosławia | 1:24:03 | +9:25 |
26. | August Sonderegger | Szwajcaria | 1:24:27 | +9:49 |
27. | Toni Zeller | III Rzesza | 1:24:32 | +9:54 |
28. | Harald Bosio | Austria | 1:24:39 | +10:01 |
29. | Friedl Däuber | III Rzesza | 1:24:57 | +10:19 |
30. | Vello Kaaristo | Estonia | 1:25:11 | +10:33 |
31. | Willi Bernath | Szwajcaria | 1:25:12 | +10:34 |
32. | Marian Woyna Orlewicz | Polska | 1:25:27 | +10:49 |
33. | Bronisław Czech | Polska | 1:25:55 | +11:17 |
34. | Karl Magnus Satre | Stany Zjednoczone | 1:25:56 | +11:18 |
35. | Léonce Cretin | Francja | 1:26:11 | +11:33 |
36. | Hans Jamnig | Austria | 1:26:20 | +11:42 |
37. | Fernand Mermoud | Francja | 1:26:31 | +11:53 |
38. | Avgust Jakopič | Jugosławia | 1:26:48 | +12:10 |
39. | Fred Rössner | Austria | 1:27:05 | +12:27 |
40. | Dolfi Freiburghaus | Szwajcaria | 1:27:08 | +12:30 |
41. | Franz Gallwitz | Austria | 1:27:28 | +12:50 |
42. | Stanisław Karpiel | Polska | 1:27:31 | +12:51 |
43. | Alfred Jacomis | Francja | 1:27:49 | +13:11 |
44. | Leon Knap | Jugosławia | 1:28:31 | +13:53 |
45. | Berger Torrissen | Stany Zjednoczone | 1:29:08 | +14:30 |
46. | Richard Parsons | Stany Zjednoczone | 1:30:09 | +15:31 |
47. | Bud Clark | Kanada | 1:30:20 | +15:42 |
48. | Warren Chivers | Stany Zjednoczone | 1:30:25 | +15:45 |
49. | Shinzo Yamada | Japonia | 1:31:28 | +16:50 |
50. | Pauls Kaņeps | Łotwa | 1:31:44 | +17:06 |
51. | Eduard Müller | Szwajcaria | 1:32:04 | +17:26 |
52. | Raffaele Nasi | Włochy | 1:32:12 | +17:34 |
53. | Christo Koczow | Bułgaria | 1:32:30 | +17:52 |
54. | William Ball | Kanada | 1:32:46 | +18:08 |
55. | Tsutomu Sekido | Japonia | 1:32:48 | +18:10 |
56. | Ginzo Yamada | Japonia | 1:33:17 | +18:39 |
57. | Tom Mobraaten | Kanada | 1:33:28 | +18:50 |
58. | Herberts Dāboliņš | Łotwa | 1:34:20 | +19:42 |
59. | Hiroshi Tadano | Japonia | 1:35:28 | +20:50 |
60. | Ioan Coman | Rumunia | 1:36:21 | +21:43 |
61. | Iosif Covaci | Rumunia | 1:37:23 | +22:45 |
62. | Tomas Velasco | Hiszpania | 1:37:25 | +22:47 |
63. | Jesús Suárez | Hiszpania | 1:39:12 | +24:34 |
64. | Karl Johan Baadsvik | Kanada | 1:39:30 | +24:52 |
65. | José Oriol Canals | Hiszpania | 1:40:14 | +25:36 |
66. | Iwan Angełakow | Bułgaria | 1:41:44 | +27:06 |
67. | Alberts Riekstiņš | Łotwa | 1:42:16 | +27:38 |
68. | Dimityr Kostow | Bułgaria | 1:42:22 | +27:44 |
69. | Kārlis Bukass | Łotwa | 1:42:57 | +28:19 |
70. | Raczo Żekow | Bułgaria | 1:43:11 | +28:33 |
71. | Francis Walter | Wielka Brytania | 1:44:13 | +29:35 |
72. | Mehmut Şevket Karman | Turcja | 2:09:36 | +54:58 |
– | Enrique Millán | Hiszpania | DNF | – |
– | Dimitrios Negrepontis | Królestwo Grecji | DNF | – |
– | Cemal Tigin | Turcja | DNF | – |
Bibliografia
- Wyniki na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-02)]. (ang.)