Biegi narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2011
- Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2011.
Biegi narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2011 odbyły się w dniach 28 stycznia – 5 lutego 2011. Zawodnicy rywalizowali w jedenastu konkurencjach – pięciu męskich, pięciu żeńskich i w jednej sprinterskiej sztafecie mieszanej. Zwycięzcami klasyfikacji medalowej zostali reprezentanci Rosji.
Medaliści
Kobiety
Data | Godzina | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
28 stycznia 2011 | 10:00 UTC+3 | Kandilli | Bieg indywidualny na 5 km stylem klasycznym | Alija Iksanowa | Kateryna Hryhorenko | Virginia De Martin Topranin | Wyniki |
29 stycznia 2011 | 12:30 UTC+3 | Kandilli | Sprint stylem dowolnym | Alena Procházková | Eva Nývltová | Alina Kaszyna | Wyniki |
31 stycznia 2011 | 10:00 UTC+3 | Kandilli | Bieg łączony na 10 km | Alena Procházková | Alija Iksanowa | Kateryna Hryhorenko | Wyniki |
2 lutego 2011 | 12:00 UTC+3 | Kandilli | Sztafeta 3 × 5 km | Rosja | Ukraina | Francja | Wyniki |
5 lutego 2011 | 10:00 UTC+3 | Kandilli | Bieg masowy na 15 km stylem dowolnym | Alena Procházková | Alija Iksanowa | Kateryna Hryhorenko | Wyniki |
Mężczyźni
Data | Godzina | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
28 stycznia 2011 | 11:30 UTC+3 | Kandilli | Bieg indywidualny na 10 km stylem klasycznym | Władisław Skobielew | Akira Lenting | Giennadij Matwijenko | Wyniki |
29 stycznia 2011 | 12:30 UTC+3 | Kandilli | Sprint stylem dowolnym | Radik Gazjew | Baptiste Gros | Denis Wołotka | Wyniki |
31 stycznia 2011 | 12:00 UTC+3 | Kandilli | Bieg łączony na 15 km | Władisław Skobielew | Ilszat Nigmatullin | Aleksandr Ossipow | Wyniki |
2 lutego 2011 | 10:00 UTC+3 | Kandilli | Sztafeta 4 x 10 km | Francja | Rosja | Kazachstan | Wyniki |
5 lutego 2011 | 12:00 UTC+3 | Kandilli | Bieg masowy na 30 km stylem dowolnym | Władisław Skobielew | Ilszat Nigmatullin | Andriej Kal'sin | Wyniki |
Konkurencje mieszane
Data | Godzina | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 lutego 2011 | 10:00 UTC+3 | Kandilli | Sprint drużynowy | Słowacja | Francja | Ukraina | Wyniki |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
Lp. | Państwo | złoto | srebro | brąz | razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 6 | 5 | 2 | 13 |
2 | Słowacja | 4 | - | - | 4 |
3 | Francja | 1 | 2 | 1 | 4 |
4 | Ukraina | - | 2 | 3 | 5 |
5 | Japonia | - | 1 | - | 1 |
Czechy | - | 1 | - | 1 | |
7 | Kazachstan | - | - | 4 | 4 |
8 | Włochy | - | - | 1 | 1 |
Wyniki
Kobiety
Sprint stylem dowolnym
Lp. | Zawodniczka | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alena Procházková | Słowacja | 2:43,738 |
2. | Eva Nývltová | Czechy | 2:45,269 |
3. | Alina Kaszyna | Rosja | 2:45,300 |
4. | Kateryna Hryhorenko | Ukraina | 2:45,581 |
5. | Jana Janowska | Rosja | 2:49,206 |
6. | Tatjana Roszczina | Kazachstan | 2:50,081 |
Bieg łączony na 10 km
Lp. | Zawodniczka | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alena Procházková | Słowacja | 31:11,6 |
2. | Alija Iksanowa | Rosja | 31:12,2 |
3. | Kateryna Hryhorenko | Ukraina | 31:27,3 |
4. | Tatjana Roszczina | Kazachstan | 31:45,7 |
5. | Marina Matrosowa | Kazachstan | 31:50,5 |
6. | Agnieszka Szymańczak | Polska | 32:55,8 |
7. | Ivana Janečková | Czechy | 33:03,6 |
8. | Hanna Seppas | Szwecja | 33:07,0 |
9. | Pauline Caprini | Francja | 33:28,1 |
10. | Nadieżda Iżutina | Rosja | 33:28,4 |
Bieg indywidualny na 5 km stylem klasycznym
Lp. | Zawodniczka | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alija Iksanowa | Rosja | 14:45,7 |
2. | Kateryna Hryhorenko | Ukraina | +17,4 |
3. | Virginia De Martin Topranin | Włochy | +26,7 |
4. | Paulina Maciuszek | Polska | +30,7 |
5. | Alena Procházková | Słowacja | +33,8 |
6. | Swietłana Boczkariewa | Rosja | +36,6 |
7. | Jana Janowska | Rosja | +42,8 |
8. | Anouk Faivre-Picon | Francja | +43,7 |
9. | Tatjana Roszczina | Kazachstan | +46,1 |
10. | Agnieszka Szymańczak | Polska | +46,7 |
Bieg masowy na 15 km stylem dowolnym
Lp. | Zawodniczka | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alena Procházková | Słowacja | 43:33,2 |
2. | Alija Iksanowa | Rosja | +0,9 |
3. | Kateryna Hryhorenko | Ukraina | +8,8 |
4. | Ivana Janečková | Czechy | +19,4 |
5. | Paulina Maciuszek | Polska | +19,9 |
6. | Anouk Faivre-Picon | Francja | +30,5 |
7. | Swietłana Boczkariewa | Rosja | +42,9 |
8. | Risa Abe | Japonia | +1:30,0 |
9. | Marina Matrosowa | Kazachstan | +2:04,7 |
10. | Tatiana Morogowa | Rosja | +2:27,1 |
Sztafeta 3 × 5 km
Lp. | Zawodniczki | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Swietłana Boczkariewa, Jana Janowska, Alija Iksanowa | Rosja | 41:51,6 |
2. | Kateryna Hryhorenko, Maryna Ancybor, Zoja Zawjedjejewa | Ukraina | 42:55,2 FF |
3. | Marion Buillet, Pauline Caprini, Anouk Faivre-Picon | Francja | 42:55,2 FF |
4. | Agnieszka Szymańczak, Anna Staręga, Paulina Maciuszek | Polska | 43:12,8 |
5. | Chihiro Kasahara, Risa Abe, Ikumi Motoyama | Japonia | 43:53,5 |
6. | Marina Matrosowa, Wiktorija Łanczakowa, Tatjana Roszczina | Kazachstan | 44:02,9 |
7. | Natallia Mishuta, Yuliya Serafimava, Aliaksandra Knap | Białoruś | 47:01,3 |
8. | Adele Lay, Mary Thompson, Maja Zimmerman | Kanada | 48:36,2 |
9. | Gwyn Barrows, Morgan Cropsey, Marie Cartwright | Stany Zjednoczone | 52:45,8 |
10. | You Ja-young, Kim Bit-Na, Ju Hye-ri | Korea Południowa | 54:07,3 |
Mężczyźni
Sprint stylem dowolnym
Lp. | Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Radik Gazjew | Rosja | 3:02,322 |
2. | Baptiste Gros | Francja | 3:03,197 |
3. | Denis Wołotka | Kazachstan | 3:03,681 |
4. | Michaił Siemionow | Białoruś | 3:03,853 |
5. | Cyril Gaillard | Francja | 3:03,900 |
6. | Clement Molliet | Francja | 3:19,447 |
Bieg łączony na 15 km
Lp. | Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Władisław Skobielew | Rosja | 43:58,7 |
2. | Ilszat Nigmatullin | Rosja | 44:40,9 |
3. | Aleksandr Ossipow | Kazachstan | 44:47,9 |
4. | Michaił Siemionow | Białoruś | 44:56,3 |
5. | Iwan Drobjazko | Kazachstan | 45:16,7 |
6. | Martin Egraz | Francja | 45:25,3 |
7. | Giennadij Matwijenko | Kazachstan | 45:29,5 |
8. | Akira Lenting | Japonia | 45:30,8 |
8. | Anton Suzdalew | Rosja | 45:30,8 |
10. | Denis Wołotka | Kazachstan | 45:45,6 |
Bieg indywidualny na 10 km stylem klasycznym
Lp. | Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Władisław Skobielew | Rosja | 25:43,1 |
2. | Akira Lenting | Japonia | +55,3 |
3. | Giennadij Matwijenko | Kazachstan | +58,5 |
4. | Iwan Biłosiuk | Ukraina | +1:19,4 |
5. | Sabahattin Oglago | Turcja | +1:27,3 |
6. | Dmitrij Bakłanow | Rosja | +1:31,6 |
7. | Myrosław Biłosiuk | Ukraina | +1:39,2 |
8. | Cyril Gaillard | Francja | +1:47,8 |
9. | Witalij Sztun | Ukraina | +1:52,8 |
10. | Denis Wołotka | Kazachstan | +1:53,7 |
Bieg masowy na 30 km stylem dowolnym
Lp. | Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Władisław Skobielew | Rosja | 1:17:19,5 |
2. | Ilszat Nigmatullin | Rosja | +0,3 |
3. | Andrej Kal'sin | Rosja | +4,5 |
4. | Martin Egraz | Francja | +5,4 |
5. | Giennadij Matwijenko | Kazachstan | +6,3 |
6. | Iwan Biłosiuk | Ukraina | +8,2 |
7. | Iwan Drobiazko | Kazachstan | +21,6 |
8. | Akira Lenting | Japonia | +1:21,9 |
9. | Yuma Yoshida | Japonia | +1:42,1 |
10. | Witalij Sztun | Ukraina | +1:45,0 |
Sztafeta 4 × 10 km
Lp. | Zawodnicy | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Clement Molliet, Cyril Gaillard, Martin Egraz, Baptiste Gros | Francja | 1:40:44,8 |
2. | Dmitrij Bakłanow, Władisław Skobielew, Anton Suzdalew, Ilszat Nigmatullin | Rosja | 1:40:46,0 |
3. | Giennadij Matwijenko, Iwan Drobiazko, Aleksandr Ossipow, Denis Wołotka | Kazachstan | 1:42:28,3 |
4. | Nobuhito Kashiwabara, Akira Lenting, Yuta Osanai, Yuma Yoshida | Japonia | 1:42:35,4 |
5. | Vitaliy Sztun, Myrosław Biłosiuk, Oleksii Shvidkyi, Iwan Biłosiuk | Ukraina | 1:45:31,4 |
6. | Burhan Oglago, Sabahattin Oğlago, Suleyman Ates, Erkan Orhan | Turcja | 1:47:25,9 |
7. | Philipp Furrer, Florian Rueegg, Piet Heer, Mauro Gruber | Szwajcaria | 1:51:47,3 |
8. | Glauco Pizzutto, Andrea Gola, Mirco Bertolina, Folco Edoardo Pizzutto | Włochy | 1:53:31,7 |
9. | Benjamin Hebert, Jesse Heckrodt, Anthony Killick, Vince Ruel | Kanada | 1:55:49,1 |
10. | Kim Hee-jung, Jeong Jong-won, Kim Hak-jin, Park Sang-yong | Korea Południowa | 1:59:14,1 |
Konkurencje mieszane
Sprint drużynowy
Lp. | Zawodniczka/Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alena Procházková i Peter Mlynár | Słowacja | 14:55,8 |
2. | Marion Buillet i Baptiste Gros | Francja | 15:00,7 |
3. | Kateryna Hryhorenko i Iwan Biłosiuk | Ukraina | 15:08,1 |
4. | Anouk Faivre-Picon i Cyril Gaillard | Francja II | 15:15,1 |
5. | Marina Matrosowa i Denis Wołotka | Kazachstan | 15:18,7 |
6. | Alina Kaszyna i Radik Gazijew | Rosja | 15:27,6 |
7. | Wanda Giordanengo i Mirco Bertolina | Włochy | 15:35,3 |
8. | Risa Abe i Nobuhito Kashiwabara | Japonia | 15:41,0 |
9. | Ivana Janečková i Dušan Augustinak | Czechy | 15:43,1 |
10. | Sari Furuya i Yuta Osanai | Japonia | 15:56,2 |
Linki zewnętrzne
- Informacja o zawodach. universiadeerzurum.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-12-05)].
- p
- d
- e
Dyscypliny na Zimowej Uniwersjadzie 2011 - Erzurum 2011