VM i mixed stafett i skiskyting 2010
VM i skiskyting 2010 | |||
---|---|---|---|
Skiskytterarenaen i Khanty-Mansjisk | |||
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Arrangør | IBU | ||
Vertsby | Khanty-Mansijsk | ||
Vertsland | Russland | ||
Arena(er) | Khanty-Mansijsk | ||
Dato | 28. mars 2010 | ||
Øvelser | 1 | ||
Verdensmesterskapet i skiskyting | |||
Forrige – neste | |||
Pyeongchang 2009 – Khanty-Mansijsk 2011 |
Det 3. VM i mixed stafett er en konkurranse innen skiskyting, som ble arrangert 28. mars 2010 i Khanty-Mansijsk i Russland i forbindelse med verdenscuprennene. Mesterskapet ble arrangert da mixed stafett ikke var med på programmet under Vinter-OL 2010 i Vancouver. Det ble arrangert egne mesterskap i mixed stafett også i 2005 og 2006.
2 x 6 km + 2 x 7,5 km mixed stafett
Plass | Land | Utøvere | Tid | Bom |
---|---|---|---|---|
1 | Tyskland | Simone Hauswald Magdalena Neuner Simon Schempp Arnd Peiffer | 1.18.17.4 | 0+3 0+1 0+0 0+2 |
2 | Norge | Ann Kristin Flatland Tora Berger Emil Hegle Svendsen Ole Einar Bjørndalen | + 1.24,0 | 0+1 0+3 0+0 0+2 |
3 | Sverige | Helena Jonsson Anna Carin Olofsson-Zidek Björn Ferry Carl Johan Bergman | + 1.30,8 | 0+5 0+3 0+2 0+1 |
4 | Russland | Jana Romanova Olga Zajtseva Maksim Tsjudov Ivan Tsjerezov | + 1.42,1 | 0+1 1+3 0+5 0+0 |
5 | Frankrike | Marie-Laure Brunet Sandrine Bailly Simon Fourcade Martin Fourcade | + 2.08,2 | 0+2 0+4 0+1 0+2 |
6 | Ukraina | Oksana Khvostenko Vita Semerenko Serhij Sednjev Andrij Deryzemlja | + 2.24,3 | 0+0 0+4 0+2 0+4 |
Kilder
- Resultatdatabase hos realbiathlon.com
- Resultatdatabase hos firstskisport.com
- v
- d
- r
- Saalfelden 1958
- Courmayeur 1959
- Umeå 1961
- Tavastehus 1962
- Seefeld 1963
- Elverum 1965
- Garmisch-Partenkirchen 1966
- Altenberg 1967
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Antholz 1976
- Vingrom 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzl/Ruhpolding 1985
- Falun/Oslo 1986
- Lahtis/Lake Placid 1987
- Chamonix 1988
- Feistritz 1989
- Minsk/Oslo/Kontiolax 1990
- Lahtis 1991
- Novosibirsk 1992
- Borovets 1993
- Canmore 1994
- Antholz 1995
- Ruhpolding 1996
- Brezno-Osrblie 1997
- Pokljuka/Hochfilzen 1998
- Kontiolax/Oslo 1999
- Oslo/Lahtis 2000
- Pokljuka 2001
- Oslo 2002
- Khanty-Mansijsk 2003
- Oberhof 2004
- Hochfilzen 2005
- Antholz 2007
- Östersund 2008
- Pyeongchang 2009
- Khanty-Mansijsk 2011
- Ruhpolding 2012
- Nové Město 2013
- Kontiolax 2015
- Oslo 2016
- Hochfilzen 2017
- Östersund 2019
- Antholz 2020
- Pokljuka 2021
- Oberhof 2023
- Nové Město 2024
- Lenzerheide 2025
- Otepää 2027
Autoritetsdata