VM i futsal 2021
VM i futsal 2021 | |||
---|---|---|---|
Arrangement | |||
Lag | 24 | ||
Vertsland | Litauen | ||
Arenaer | 3 (i 3 byer) | ||
Dato | 12. september — 3. oktober 2021 | ||
Plasseringer | |||
Mester | Portugal | ||
Andreplass | Argentina | ||
Tredjeplass | Brasil | ||
Fjerdeplass | Kasakhstan | ||
Kamper | |||
Kamper | 51 | ||
Mål | 298 | ||
Tilskuere | 48 876 | ||
Toppscorer | Ferrão (9 mål) | ||
Beste spiller | Ricardinho |
VM i futsal 2021 ble arrangert i Litauen fra 12. september til 3. oktober 2021. Opprinnelig skulle mesterskapet blitt arrangert fra 12. september til 4. oktober 2020, men på grunn av koronaviruspandemien ble mesterskapet utsatt i ett år.[1]
Arenaer
Kaunas | Klaipėda | Vilnius |
---|---|---|
Žalgiris Arena Kapasitet: 13 800 | Švyturys Arena Kapasitet: 6 200 | Avia Solutions Group Arena Kapasitet: 10 000 |
Gruppespillet
Gruppe A
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kasakhstan | 3 | 2 | 1 | 0 | 10–2 | 8 | 7 |
2 | Venezuela | 3 | 2 | 1 | 0 | 4–2 | 2 | 7 |
3 | Costa Rica | 3 | 1 | 0 | 2 | 7–9 | −2 | 3 |
4 | Litauen | 3 | 0 | 0 | 3 | 3–11 | −8 | 0 |
12. september 2021 18:00 | ||||
Kasakhstan | 6–1 | Costa Rica | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 950 Dommer: Mohamed Hassan Ahmed Youssef (Egypt) | |
Rapport | ||||
12. september 2021 20:00 | ||||
Litauen | 1–2 | Venezuela | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 1 534 Dommer: Chris Sinclair (New Zealand) | |
Rapport | ||||
15. september 2021 18:00 | ||||
Costa Rica | 0–1 | Venezuela | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 846 Dommer: Ran An (Kina) | |
Rapport | ||||
15. september 2021 20:00 | ||||
Litauen | 0–3 | Kasakhstan | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 2 032 Dommer: Gábor Kovács (Ungarn) | |
Rapport | ||||
18. september 2021 20:00 | ||||
Costa Rica | 6–2 | Litauen | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 3 532 Dommer: Ebrahim Mehrabi (Iran) | |
Rapport | ||||
18. september 2021 20:00 | ||||
Venezuela | 1–1 | Kasakhstan | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: Dommer: Aymen Kammoun (Tunisia) | |
Rapport | ||||
Gruppe B
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 3 | 3 | 0 | 0 | 17–3 | 14 | 9 |
2 | Usbekistan | 3 | 1 | 0 | 2 | 8–10 | −2 | 3 |
3 | Guatemala | 3 | 1 | 0 | 2 | 9–14 | −5 | 3 |
4 | Egypt | 3 | 1 | 0 | 2 | 7–14 | −7 | 3 |
12. september 2021 16:00 | ||||
Russland | 9–0 | Egypt | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 500 Dommer: Gean Telles (Brasil) | |
Rapport | ||||
12. september 2021 18:00 | ||||
Usbekistan | 4–5 | Guatemala | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 500 Dommer: Nikola Jelić (Kroatia) | |
Rapport | ||||
15. september 2021 18:00 | ||||
Egypt | 6–3 | Guatemala | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 328 Dommer: Gelareh Nazemi Deylami (Iran) | |
Rapport | ||||
15. september 2021 20:00 | ||||
Usbekistan | 2–4 | Russland | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 469 Dommer: Cristian Espindola (Chile) | |
Rapport | ||||
18. september 2021 18:00 | ||||
Egypt | 1–2 | Usbekistan | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: Dommer: Dario Santamaria (Argentina) | |
Rapport | ||||
18. september 2021 20:00 | ||||
Guatemala | 1–4 | Russland | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: Dommer: Henry Gutiérrez (Bolivia) | |
Rapport | ||||
Gruppe C
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugal | 3 | 2 | 1 | 0 | 14–4 | 10 | 7 |
2 | Marokko | 3 | 1 | 2 | 0 | 10–4 | 6 | 5 |
3 | Thailand | 3 | 1 | 1 | 1 | 11–9 | 2 | 4 |
4 | Salomonøyene | 3 | 0 | 0 | 3 | 4–22 | −18 | 0 |
13. september 2021 18:00 | ||||
Marokko | 6–0 | Salomonøyene | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 314 Dommer: Daniel Rodríguez (Uruguay) | |
Rapport | ||||
13. september 2021 20:00 | ||||
Thailand | 1–4 | Portugal | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 362 Dommer: Ronny Zumbado (Costa Rica) | |
Rapport | ||||
16. september 2021 18:00 | ||||
Salomonøyene | 0–7 | Portugal | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 345 Dommer: Carlos Martínez (Paraguay) | |
Rapport | ||||
16. september 2021 20:00 | ||||
Thailand | 1–1 | Marokko | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 331 Dommer: Irina Velikanova (Russland) | |
Rapport | ||||
19. september 2021 20:00 | ||||
Salomonøyene | 4–9 | Thailand | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 302 Dommer: Cédric Pelissier (Frankrike) | |
Rapport | ||||
19. september 2021 20:00 | ||||
Portugal | 3–3 | Marokko | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 1 860 Dommer: Anthony Riley (New Zealand) | |
Rapport | ||||
Gruppe D
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasil | 3 | 3 | 0 | 0 | 18–2 | 16 | 9 |
2 | Tsjekkia | 3 | 1 | 1 | 1 | 6–6 | 0 | 4 |
3 | Vietnam | 3 | 1 | 1 | 1 | 5–12 | −7 | 4 |
4 | Panama | 3 | 0 | 0 | 3 | 4–13 | −9 | 0 |
13. september 2021 18:00 | ||||
Panama | 1–5 | Tsjekkia | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 554 Dommer: Fahad Alhosani (De forente arabiske emirater) | |
Rapport | ||||
13. september 2021 20:00 | ||||
Vietnam | 1–9 | Brasil | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 667 Dommer: Juan Cordero (Spania) | |
Rapport | ||||
16. september 2021 18:00 | ||||
Panama | 2–3 | Vietnam | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 767 Dommer: Eduardo Fernandes (Portugal) | |
Rapport | ||||
16. september 2021 20:00 | ||||
Brasil | 4–0 | Tsjekkia | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 904 Dommer: Carlos González (Guatemala) | |
Rapport | ||||
19. september 2021 18:00 | ||||
Brasil | 5–1 | Panama | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 1 643 Dommer: Daniel Matković (Sveits) | |
Rapport | ||||
19. september 2021 18:00 | ||||
Tsjekkia | 1–1 | Vietnam | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 280 Dommer: María Estefanía Pinto (Argentina) | |
Rapport | ||||
Gruppe E
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 3 | 3 | 0 | 0 | 12–3 | 9 | 9 |
2 | Paraguay | 3 | 2 | 0 | 1 | 6–6 | 0 | 6 |
3 | Japan | 3 | 1 | 0 | 2 | 11–10 | 1 | 3 |
4 | Angola | 3 | 0 | 0 | 3 | 6–16 | −10 | 0 |
14. september 2021 18:00 | ||||
Paraguay | 0–4 | Spania | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 550 Dommer: Khalid Hnich (Marokko) | |
Rapport | ||||
14. september 2021 20:00 | ||||
Angola | 4–8 | Japan | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 607 Dommer: Diego López (Costa Rica) | |
Rapport | ||||
17. september 2021 18:00 | ||||
Spania | 4–2 | Japan | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 712 Dommer: Valeria Palma (Chile) | |
Rapport | ||||
17. september 2021 20:00 | ||||
Angola | 1–4 | Paraguay | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: 798 Dommer: Ryan Shepheard (Australia) | |
Rapport | ||||
20. september 2021 18:00 | ||||
Spania | 4–1 | Angola | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: Dommer: Josh Wilkens (USA) | |
Rapport | ||||
20. september 2021 18:00 | ||||
Japan | 1–2 | Paraguay | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: Dommer: Roberto López (Panama) | |
Rapport | ||||
Gruppe F
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentina | 3 | 3 | 0 | 0 | 17–3 | 14 | 9 |
2 | Iran | 3 | 2 | 0 | 1 | 8–6 | 2 | 6 |
3 | Serbia | 3 | 1 | 0 | 2 | 11–7 | 4 | 3 |
4 | USA | 3 | 0 | 0 | 3 | 2–22 | −20 | 0 |
14. september 2021 18:00 | ||||
Serbia | 2–3 | Iran | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 766 Dommer: Carlos González (Guatemala) | |
Rapport | ||||
14. september 2021 20:00 | ||||
Argentina | 11–0 | USA | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 834 Dommer: Ondřej Černý (Tsjekkia) | |
Rapport | ||||
17. september 2021 18:00 | ||||
Iran | 4–2 | USA | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 1 106 Dommer: Tarek Elkhataby (Egypt) | |
Rapport | ||||
17. september 2021 20:00 | ||||
Argentina | 4–2 | Serbia | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 1 434 Dommer: Nurdin Bukujev (Kirgisistan) | |
Rapport | ||||
20. september 2021 20:00 | ||||
Iran | 1–2 | Argentina | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: Dommer: Alejandro Martínez Flores (Spania) | |
Rapport | ||||
20. september 2021 20:00 | ||||
USA | 0–7 | Serbia | Švyturys Arena, Klaipėda Tilskuere: Dommer: Chris Sinclair (New Zealand) | |
Rapport | ||||
Sluttspillet
Åttedelsfinaler
22. september 2021 17:30 | ||||
Russland | 3–2 | Vietnam | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 622 Dommer: Roberto López (Panama) | |
Rapport | ||||
22. september 2021 20:00 | ||||
Venezuela | 2–3 | Marokko | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 408 Dommer: Hussain Al-Bahhar (Bahrain) | |
Rapport | ||||
23. september 2021 17:30 | ||||
Kasakhstan | 7–0 | Thailand | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 464 Dommer: Mohamed Hassan Ahmed Youssef (Egypt) | |
Rapport | ||||
23. september 2021 17:30 | ||||
Argentina | 6–1 | Paraguay | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 564 Dommer: Nurdin Bukujev (Kirgisistan) | |
Rapport | ||||
23. september 2021 20:00 | ||||
Brasil | 4–2 | Japan | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 918 Dommer: Irina Velikanova (Russland) | |
Rapport | ||||
24. september 2021 17:30 | ||||
Usbekistan | 8–9 | Iran | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 907 Dommer: Diego López (Costa Rica) | |
Rapport | ||||
24. september 2021 20:00 | ||||
Portugal | 4–3 (e.e.o.) | Serbia | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 782 Dommer: Daniel Rodríguez (Uruguay) | |
Rapport | ||||
24. september 2021 17:30 | ||||
Spania | 5–2 | Tsjekkia | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 1 460 Dommer: Tomohiro Kozaki (Japan) | |
Rapport | ||||
Kvartfinaler
26. september 2021 17:30 | ||||
Marokko | 0–1 | Brasil | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 1 516 Dommer: Juan Cordero (Spania) | |
Rapport | ||||
26. september 2021 20:00 | ||||
Russland | 1–1 (e.e.o.) | Argentina | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 1 108 Dommer: Anthony Riley (New Zealand) | |
Rapport | ||||
Straffespark | ||||
---|---|---|---|---|
4–5 | ||||
27. september 2021 17:30 | ||||
Spania | 2–4 (e.e.o.) | Portugal | Avia Solutions Group Arena, Vilnius Tilskuere: 1 629 Dommer: Mohamed Hassan Ahmed Youssef (Egypt) | |
Rapport | ||||
27. september 2021 20:00 | ||||
Iran | 2–3 | Kasakhstan | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 512 Dommer: Ryan Shepheard (Australia) | |
Rapport | ||||
Semifinaler
29. september 2021 20:00 | ||||
Brasil | 1–2 | Argentina | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: 3 349 Dommer: Juan Cordero (Spania) | |
Rapport | ||||
30. september 2021 20:00 | ||||
Portugal | 2–2 (e.e.o.) | Kasakhstan | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: Dommer: Nikola Jelić (Kroatia) | |
Rapport | ||||
Straffespark | ||||
---|---|---|---|---|
4–3 | ||||
Bronsefinale
3. oktober 2021 18:00 | ||||
Brasil | 4–2 | Kasakhstan | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: Dommer: Valeria Palma (Chile) | |
Rapport | ||||
Finale
3. oktober 2021 20:00 | ||||
Argentina | 1–2 | Portugal | Žalgiris Arena, Kaunas Tilskuere: Dommer: Nurdin Bukujev (Kirgisistan) | |
Rapport | ||||
Referanser
- ^ «Three cities set to host the FIFA Futsal World Cup Lithuania 2020».
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- v
- d
- r
Nederland 1989 · Hongkong 1992 · Spania 1996 · Guatemala 2000 · Taiwan 2004 · Brasil 2008 · Thailand 2012 · Colombia 2016 · Litauen 2021