VM i alpint 2023 – Parallellstorslalåm kvinner
VM i alpint 2023 – Parallellstorslalåm kvinner | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Alpint | ||
Vertsby | Méribel | ||
Vertsland | Frankrike | ||
Arena(er) | Méribel | ||
Dato | 14.–15. februar 2023 | ||
Deltakernasjoner | 18 | ||
Deltakere | 41 | ||
Medaljeoversikt | |||
01 | Maria Therese Tviberg | ||
02 | Wendy Holdener | ||
03 | Thea Louise Stjernesund |
VM i alpint 2023 | ||||
---|---|---|---|---|
Lagkonkurranse | mikslag | |||
Parallellstorslalåm | menn | kvinner | ||
Slalåm | menn | kvinner | ||
Storslalåm | menn | kvinner | ||
Kombinasjon | menn | kvinner | ||
Super-G | menn | kvinner | ||
Utfor | menn | kvinner |
Parallellstorslalåm for kvinner under VM i alpint 2023 ble arrangert 14. og 15. februar 2023.[1][2]
Medaljevinnere | ||||||
Maria Therese Tviberg | Wendy Holdener | Thea Louise Stjernesund | ||||
Norge | Sveits | Norge |
Kvalifisering
Kvalifiseringen begynte 14. februar kl. 17:30.[3]
Rank | Startnr. | Utøver | Land | Rød bane | Blå bane | Noter |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Thea Louise Stjernesund | Norge | 33.40 (1) | Q | |
2 | 4 | Sara Hector | Sverige Sverige | 33.57 (1) | Q | |
3 | 3 | Marta Bassino | Italia Italia | 33.69 (2) | Q | |
4 | 5 | Lena Dürr | Tyskland | 33.92 (3) | Q | |
5 | 17 | Wendy Holdener | Sveits Sveits | 33.97 (4) | Q | |
6 | 12 | Clara Direz | Frankrike Frankrike | 34.02 (2) | Q | |
6 | 7 | Maryna Gąsienica-Daniel | Polen Polen | 34.02 (5) | Q | |
8 | 2 | Kristin Lysdahl | Norge | 34.09 (3) | Q | |
9 | 15 | Franziska Gritsch | Østerrike Østerrike | 34.11 (6) | Q | |
10 | 8 | Andrea Ellenberger | Sveits Sveits | 34.12 (4) | Q | |
11 | 6 | Coralie Frasse Sombet | Frankrike Frankrike | 34.20 (5) | Q | |
12 | 16 | Nina O'Brien | USA USA | 34.25 (6) | Q | |
13 | 13 | Maria Therese Tviberg | Norge | 34.30 (7) | Q | |
14 | 11 | Estelle Alphand | Sverige Sverige | 34.31 (8) | Q | |
15 | 34 | Marie Lamure | Frankrike Frankrike | 34.43 (7) | Q | |
16 | 14 | Camille Rast | Sveits Sveits | 34.46 (8) | Q | |
17 | 25 | Neja Dvornik | Slovenia | 34.49 (9) | ||
18 | 35 | Ava Sunshine | USA USA | 34.51 (10) | ||
18 | 37 | Adriana Jelinkova | Tsjekkia Tsjekkia | 34.51 (10) | ||
20 | 9 | Katharina Liensberger | Østerrike Østerrike | 34.52 (12) | ||
21 | 20 | Ricarda Haaser | Østerrike Østerrike | 34.62 (9) | ||
22 | 19 | Hanna Aronsson Elfman | Sverige Sverige | 34.72 (13) | ||
23 | 23 | Aline Danioth | Sveits Sveits | 34.93 (14) | ||
24 | 32 | Katie Hensien | USA USA | 35.12 (10) | ||
25 | 44 | Kim Vanreusel | Belgia Belgia | 35.21 (11) | ||
26 | 24 | Asja Zenere | Italia Italia | 35.28 (12) | ||
27 | 28 | Chiara Pogneaux | Frankrike Frankrike | 35.30 (13) | ||
28 | 21 | Martina Dubovská | Tsjekkia Tsjekkia | 35.38 (15) | ||
29 | 43 | Rebeka Jančová | Slovakia Slovakia | 35.41 (16) | ||
30 | 42 | Kiara Derks | Nederland Nederland | 35.61 (14) | ||
31 | 41 | Zuzanna Czapska | Polen Polen | 35.64 (17) | ||
31 | 38 | Nika Tomšič | Slovenia | 35.64 (15) | ||
33 | 22 | Katharina Huber | Østerrike Østerrike | 35.65 (16) | ||
34 | 30 | Luisa Bertani | Bulgaria | 35.84 (17) | ||
35 | 40 | Noa Szőllős | Israel Israel | 36.71 (18) | ||
36 | 36 | Erika Pykalainen | Finland Finland | 37.04 (19) | ||
37 | 10 | Andrea Filser | Tyskland | DNF | ||
26 | Jessica Hilzinger | Tyskland | DNF | |||
27 | Julia Scheib | Østerrike Østerrike | DNF | |||
39 | Elese Sommerová | Tsjekkia Tsjekkia | DNF | |||
45 | Anastasija Sjepilenko | Ukraina Ukraina | DNF | |||
18 | Paula Moltzan | USA USA | DNS | |||
29 | Lara Della Mea | Italia Italia | DNS | |||
31 | Beatrice Sola | Italia Italia | DNS | |||
33 | Magdalena Łuczak | Polen Polen | DNS |
Utslagsrunder
Utslagsrundene begynte 15. February kl. 12.00.[4]
Åttedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||||
1 | Thea Louise Stjernesund | ||||||||||||||||
16 | Camille Rast | +0,40 | 1 | Thea Louise Stjernesund | |||||||||||||
8 | Andrea Ellenberger | +0,22 | 9 | Maryna Gąsienica-Daniel | +0,33 | ||||||||||||
9 | Maryna Gąsienica-Daniel | 1 | Thea Louise Stjernesund | +0,06 | |||||||||||||
5 | Lena Dürr | 13 | Maria Therese Tviberg | ||||||||||||||
12 | Nina O'Brien | +0,05 | 5 | Lena Dürr | +0,11 | ||||||||||||
4 | Clara Direz | DNF | 13 | Maria Therese Tviberg | |||||||||||||
13 | Maria Therese Tviberg | 13 | Maria Therese Tviberg | ||||||||||||||
3 | Marta Bassino | +0,40 | 7 | Wendy Holdener | +0,67 | ||||||||||||
14 | Marie Lamure | 14 | Marie Lamure | ||||||||||||||
6 | Kristin Lysdahl | +0,18 | 11 | Franziska Gritsch | +0,24 | ||||||||||||
11 | Franziska Gritsch | 14 | Marie Lamure | DNF | |||||||||||||
7 | Wendy Holdener | 7 | Wendy Holdener | ||||||||||||||
10 | Coralie Frasse Sombet | +0,13 | 7 | Wendy Holdener | Bronsefinale | ||||||||||||
2 | Sara Hector | 2 | Sara Hector | +0,37 | 1 | Thea Louise Stjernesund | |||||||||||
15 | Estelle Alphand | +0,89 | 14 | Marie Lamure | DNF |
Se også
Referanser
- ^ «Calendar» (PDF). International Ski Federation. Besøkt 11. november 2022.
- ^ «Start list» (PDF). International Ski Federation. Besøkt 13. februar 2022.
- ^ «Women's Parallel – Official Results Qualification Race» (PDF). FIS. 14. februar 2023. Besøkt 14. februar 2023.
- ^ «Final results» (PDF). FIS. 15. februar 2023. Besøkt 15. februar 2023.