Startliste |
---|
|
| | Bingoal WB BWB |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 21 | Matteo Malucelli (ITA) | 113. | 22 | Johan Meens (BEL) | 87. | 23 | Rémy Mertz (BEL) | 103. | 24 | Dimitri Peyskens (BEL) | 105. | 25 | Alexander Salby (DEN) | 51. | 26 | Marco Tizza (ITA) | 107. | 27 | Aaron Van der Beken (BEL) | 36. | Sportsdirektør: Alessandro Spezialetti |
|
| | Eolo-Kometa EOK |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 51 | Mirco Maestri (ITA) | 13. | 52 | Simone Bevilacqua (ITA) | 34. | 53 | Giovanni Lonardi (ITA) | 35. | 54 | David Martin (ESP) | 22. | 55 | Andrea Pietrobon (ITA) | 110. | 56 | Samuele Rivi (ITA) | 29. | 57 | Javier Serrano (ESP) | 14. | Sportsdirektør: Stefano Zanatta |
|
Green Project-Bardiani CSF-Faizanè BCF |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 61 | Filippo Fiorelli (ITA) | 23. | 62 | Iker Bonillo (ESP) | 43. | 63 | Lorenzo Conforti (ITA) | 38. | 64 | Luca Colnaghi (ITA) | 28. | 65 | Davide Gabburo (ITA) | 16. | 66 | Alessio Nieri (ITA) | 108. | 67 | Alessandro Pinarello (ITA) | 52. | Sportsdirektør: Mirko Rossato |
| | |
Movistar Team MOV |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 91 | Fernando Gaviria (COL) | 2. | 92 | Juri Hollmann (GER) | 47. | 93 | Johan Jacobs (SUI) | 58. | 94 | Oier Lazkano (ESP) | 66. | 95 | Lluís Mas (ESP) | 20. | 96 | Iván Romeo (ESP) | 59. | 97 | Gonzalo Serrano (ESP) | 12. | Sportsdirektør: Maximilian Sciandri |
| Q36.5 Pro Cycling Team Q36 |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 101 | Matteo Moschetti (ITA) | 5. | 102 | Matteo Badilatti (SUI) | 62. | 103 | Marcel Camprubí (ESP) | 64. | 104 | Corey Davis (USA) | 48. | 105 | Alessandro Fedeli (ITA) | 76. | 106 | Tobias Ludvigsson (SWE) | 39. | 107 | Cyrus Monk (AUS) | 45. | Sportsdirektør: Gabriele Missaglia |
| |
Team Corratec COR |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 121 | Attilio Viviani (ITA) | 44. | 122 | Matteo Amella (ITA) | | 123 | Stefano Gandin (ITA) | 53. | 124 | Alessandro Iacchi (ITA) | 97. | 125 | Alexander Konychev (ITA) | 89. | 126 | Simone Olivero (ITA) | 73. | 127 | Veljko Stojnić (SRB) | 112. | Sportsdirektør: Serge Parsani |
| Team DSM DSM |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 131 | Marius Mayrhofer (GER) | 100. | 132 | Patrick Eddy (AUS) | 104. | 133 | Alexander Edmondson (AUS) | 55. | 134 | Niklas Märkl (GER) | 46. | 135 | Lorenzo Milesi (ITA) | 37. | 136 | Moritz Kärsten (GER) | 78. | 137 | Casper van Uden (NED) | 3. | Sportsdirektør: Luke Roberts |
| |
| Tudor Pro Cycling Team TUD |
---|
Nr. | Rytter | Plassering | 161 | Arvid de Kleijn (NED) | 1. | 162 | Arthur Kluckers (LUX) | 109. | 163 | Sebastian Kolze Changizi (DEN) | 81. | 164 | Aloïs Charrin (FRA) | 71. | 165 | Miká Heming (GER) | 80. | 166 | Rick Pluimers (NED) | 74. | 167 | Maikel Zijlaard (NED) | 15. | Sportsdirektør: Claudio Cozzi |
|