EM i skiskyting 2019
EM i skiskyting 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Arrangør | International Biathlon Union | ||
Vertsby | Minsk | ||
Vertsland | Belarus | ||
Arena(er) | Olympic Sports Complex Raubichi | ||
Dato | 18.-24. februar 2019 | ||
Utgavenummer | 26 | ||
Øvelser | 8 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Ratschings 2018 – Minsk 2020 |
EM i skiskyting 2019 ble arrangert på Olympic Sports Complex Raubichi i Minsk i Belarus fra 18. til 24. februar 2019.[1]
Program
|
|
Resultater
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
20 km normaldistanse[2] | Krasimir Anev (BUL) | Tarjei Bø (NOR) | Endre Strømsheim (NOR) |
10 km sprint[3] | Tarjei Bø (NOR) | Jesper Nelin (SWE) | Dmitrij Malysjko (RUS) |
12,5 km jaktstart[4] | Tarjei Bø (NOR) | Matvej Jelisejev (RUS) | Håvard Gutubø Bogetveit (NOR) |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
15 km normaldistanse[5] | Hanna Öberg (SWE) | Julija Zjuravok (UKR) | Iryna Kryuko (BLR) |
7,5 km sprint[6] | Mona Brorsson (SWE) | Jekaterina Jurlova-Percht (RUS) | Hanna Öberg (SWE) |
10 km jaktstart[7] | Jekaterina Jurlova-Percht (RUS) | Iryna Kryuko (BLR) | Nadine Horchler (GER) |
Miksstafetter
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Singel miksstafett[8] | Russland | Sverige | Frankrike |
Miksstafett[9] | Sverige | Tyskland | Belarus |
Medaljeoversikt
Beste nasjon
| Beste utøver
|
|
Norges tropp
5. februar tok Norges Skiskytterforbund ut seks kvinner og seks menn til mesterskapet.[10] Aleksander Fjeld Andersen fra Geilo Idrettslag var reserve, men tok over plassen til Sindre Pettersen fra Nittedal Skiskytterlag som ble syk.[11]
Menn
Navn | Klubb | Normal- distanse | Singel miksstafett | Miksstafett | Sprint | Jaktstart |
---|---|---|---|---|---|---|
Bø, TarjeiTarjei Bø | Markane Idrettslag | 2 02 | —99 | —99 | 1 01 | 1 01 |
Strømsheim, EndreEndre Strømsheim | Bærums Skiklub | 3 03 | 4 | —99 | 19 | 11 |
Bogetveit, Håvard GutubøHåvard Gutubø Bogetveit | Førde Idrettslag | 56 | —99 | —99 | 10 | 3 03 |
Andersen, Aleksander FjeldAleksander Fjeld Andersen | Geilo Idrettslag | 10 | —99 | 5 | 25 | 13 |
Gjesbakk, FredrikFredrik Gjesbakk | Bossmo & Ytteren Idrettslag | 29 | —99 | 5 | 27 | DNS98 |
Leren, ToreTore Leren | Vingelen Idrettslag | 64 | —99 | —99 | 43 | 50 |
Pettersen, SindreSindre Pettersen | Nittedal Skiskytterlag | —99 | —99 | —99 | —99 | —99 |
Kvinner
Navn | Klubb | Normal- distanse | Singel miksstafett | Miksstafett | Sprint | Jaktstart |
---|---|---|---|---|---|---|
Femsteinevik, RagnhildRagnhild Femsteinevik | Hålandsdal Idrettslag | 9 | 4 | —99 | DNS98 | —99 |
Knotten, KarolineKaroline Knotten | Vingrom Idrettslag | 31 | —99 | 5 | 5 | 5 |
Enodd, JennyJenny Enodd | Budal Idrettslag | 42 | —99 | 5 | 13 | 25 |
Lien, IdaIda Lien | Simostranda Idrettslag | 45 | —99 | —99 | 9 | 7 |
Grue, ElineEline Grue | Kvikne Idrettslag | 58 | —99 | —99 | 79 | —99 |
Erdal, KarolineKaroline Erdal | Førde Idrettslag | 60 | —99 | —99 | 63 | —99 |
Se også
Referanser
- ^ Minsk richtet Organisationskomitees für Eiskunstlauf-EM 2019 und Biathlon-EM 2019 ein
- ^ MEN 20 KM INDIVIDUAL
- ^ MEN 10 KM SPRINT
- ^ MEN 12.5 KM PURSUIT
- ^ WOMEN 15 KM INDIVIDUAL
- ^ WOMEN 7.5 KM SPRINT
- ^ WOMEN 10 KM PURSUIT
- ^ SINGLE MIXED RELAY
- ^ MIXED 2X6+2X7.5 KM RELAY
- ^ «Uttak EM Minsk 18-24.februar». Norges Skiskytterforbund. 5. februar 2019. Besøkt 18. februar 2019.
- ^ «Reserven leverte». Hallingdølen. 21. februar 2019. Arkivert fra originalen 22. februar 2019. Besøkt 22. februar 2019.
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
- Kontiolax 1994
- Le Grand-Bornand 1995
- Ridnaun 1996
- Windischgarsten 1997
- Minsk 1998
- Izjevsk 1999
- Zakopane 2000
- Maurienne 2001
- Kontiolax 2002
- Forni Avoltri 2003
- Minsk 2004
- Novosibirsk 2005
- Langdorf 2006
- Bansko 2007
- Nové Město 2008
- Ufa 2009
- Otepää 2010
- Ridnaun 2011
- Osrblie 2012
- Bansko 2013
- Nové Město 2014
- Otepää 2015
- Tjumen 2016
- Duszniki-Zdrój 2017
- Ridnaun 2018
- Minsk 2019
- Minsk 2020
- Duszniki-Zdrój 2021
- Arber 2022
- Lenzerheide 2023
- Osrblie 2024
Autoritetsdata