EM i landeveissykling 2021
EM i landeveissykling 2021 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Landeveissykling | ||
Arrangør | European Cycling Union | ||
Vertsby | Trento | ||
Vertsland | Italia | ||
Arena(er) | Trento | ||
Dato | 8. - 12. september 2021 | ||
Utgavenummer | 27 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (en) |
EM i landeveissykling 2021 ble arrangert i Trento i Italia fra 8. til 12. september 2021.[1]
Elite
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Menn | ||||||
Fellesstart[2] | Sonny Colbrelli Italia | 4:19:45 | Remco Evenepoel Belgia | 4:19:45 | Benoît Cosnefroy Frankrike | 4:21:15 |
Temporitt[3] | Stefan Küng Sveits | 24:29.80 | Filippo Ganna Italia | 24:37.50 | Remco Evenepoel Belgia | 24:44.46 |
Kvinner | ||||||
Fellesstart[4] | Ellen van Dijk Nederland | 2:50:35 | Liane Lippert Tyskland | 2:51:53 | Rasa Leleivytė Litauen | 2:51:53 |
Temporitt[5] | Marlen Reusser Sveits | 27:12.95 | Ellen van Dijk Nederland | 27:32.26 | Lisa Brennauer Tyskland | 28:15.22 |
Under-23
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Menn | ||||||
Fellesstart[6] | Thibau Nys Belgia | 3:06:57 | Filippo Baroncini Italia | 3:06:57 | Juan Ayuso Pesquera Spania | 3:06:57 |
Temporitt[7] | Johan Price-Pejtersen Danmark | 25:35.29 | Søren Wærenskjold Norge | 26:08.98 | Daan Hoole Nederland | 26:09.76 |
Kvinner | ||||||
Fellesstart[8] | Silvia Zanardi Italia | 2:11:15 | Kata Blanka Vas Ungarn | 2:11:17 | Évita Muzic Frankrike | 2:11:17 |
Temporitt[9] | Vittoria Guazzini Italia | 29:02.08 | Hannah Ludwig Tyskland | 29:40.97 | Elena Pirrone Italia | 29:47.92 |
Junior
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Menn | ||||||
Fellesstart[10] | Romain Grégoire Frankrike | 2:35:42 | Per Strand Hagenes Norge | 2:35:42 | Lenny MartinezMartinez Frankrike | 2:35:42 |
Temporitt[11] | Alec Segaert Belgia | 26:26.61 | Cian Uijtdebroeks Belgia | 26:31.70 | Eddy Le Huitouze Frankrike | 27:06.99 |
Kvinner | ||||||
Fellesstart[12] | Linda Riedmann Tyskland | 1:53:09 | Eleonora Ciabocco Italia | 1:53:09 | Eglantine Rayer Frankrike | 1:53:11 |
Temporitt[13] | Alena Ivanchenko Russland | 29:11.82 | Antonia Niedermaier Tyskland | 29:43.61 | Elise Uijen Nederland | 30:05.35 |
Blandet lagstafett
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Temporitt | Matteo Sobrero Filippo Ganna Alessandro De Marchi Elena Cecchini Marta Cavalli Elisa Longo Borghini | 51:59.01 | Miguel Heidemann Justin Wolf Max Walscheid Corinna Lechner Mieke Kröger Tanja Erath | 52:20.08 | Koen Bouwman Jos van Emden Bauke Mollema Floortje Mackaij Amy Pieters Demi Vollering | 52:25.28 |
Referanser
- ^ «Program».
- ^ «Men Elite Road Race» (PDF). uec.ch. Besøkt 12. september 2021.
- ^ «Men Elite Individual Time Trial» (PDF). uec.ch. Besøkt 9. september 2021.
- ^ «Women Elite Road Race» (PDF). uec.ch. Besøkt 11. september 2021.
- ^ «Women Elite Individual Time Trial» (PDF). uec.ch. Besøkt 9. september 2021.
- ^ «Men Under23 Road Race» (PDF). uec.ch. Besøkt 11. september 2021.
- ^ «Men Under 23 Individual Time Trial» (PDF). uec.ch. Besøkt 9. september 2021.
- ^ «Women Under23 Road Race» (PDF). uec.ch. Besøkt 10. september 2021.
- ^ «Women Under23 Individual Time Trial» (PDF). uec.ch. Besøkt 9. september 2021.
- ^ «Men Junior Road Race» (PDF). uec.ch. Besøkt 10. september 2021.
- ^ «Men Junior Individual Time Trial» (PDF). uec.ch. Besøkt 8. september 2021.
- ^ «Women Junior Road Race» (PDF). uec.ch. Besøkt 10. september 2021.
- ^ «Women Junior Individual Time Trial» (PDF). uec.ch. Besøkt 8. september 2021.
Eksterne lenker
- (en) Offisielt nettsted
- (en) 2021 European Road Championships – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- v
- d
- r
- Trutnov 1995
- Man 1996
- Villach 1997
- Uppsala 1998
- Lisboa 1999
- Kielce 2000
- Apremont 2001
- Bergamo/Grassobbio 2002
- Athen/Vouliagmeni 2003
- Otepää 2004
- Moskva 2005
- Valkenburg/Heerlen 2006
- Sofia 2007
- Verbania/Pallanza/Arona/Stresa 2008
- Hooglede-Gits 2009
- Ankara 2010
- Offida 2011
- Goes 2012
- Olomouc 2013
- Nyon 2014
- Tartu 2015
- Plumelec 2016
- Herning 2017
- Glasgow 2018
- Alkmaar 2019
- Plouay 2020
- Trento 2021
- München 2022
- Drenthe 2023
- Vinnere av landeveisrittene: Elite, kvinner
- Elite, menn
- U23, kvinner
- U23, menn
- Junior, kvinner
- Junior, menn
- Vinnere av temporittene: Elite, kvinner
- Elite, menn
- U23, kvinner
- U23, menn
- Junior, kvinner
- Junior, menn