Bryting under Sommer-OL 2004 – Gresk-romersk stil menn 55 kg
Bryting under Sommer-OL 2004 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Fri stil | Gresk-romersk stil | ||||
55 kg | 55 kg | ||||
60 kg | 60 kg | ||||
66 kg | 66 kg | ||||
74 kg | 74 kg | ||||
84 kg | 84 kg | ||||
96 kg | 96 kg | ||||
120 kg | 120 kg | ||||
Kvinner | |||||
48 kg | 63 kg | ||||
55 kg | 72 kg |
Gresk-romersk stil menn 55 kg i bryting under Sommer-OL 2004 i Athen ble arrangert i august 2004 på Ano Liossia Olympic Hall.[1]
Resultater
Gruppespill
Gruppe 1
Utøver | K | V | T | KP | TP |
---|---|---|---|---|---|
István Majoros (HUN) | 2 | 2 | 0 | 6 | 8 |
Masatoshi Toyota (JPN) | 2 | 1 | 1 | 5 | 14 |
Jansel Ramírez (DOM) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Poeng | CP | ||
---|---|---|---|
Masatoshi Toyota (JPN) | 3–5 | István Majoros (HUN) | 1–3 PP |
Jansel Ramírez (DOM) | 0–11 | Masatoshi Toyota (JPN) | 0–4 ST |
István Majoros (HUN) | 5–0 | Jansel Ramírez (DOM) | 3–0 PO |
Gruppe 2
Utøver | K | V | T | KP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Lázaro Rivas (CUB) | 2 | 2 | 0 | 7 | 17 |
Hassan Rangraz (IRI) | 2 | 1 | 1 | 5 | 14 |
Samir Benchenaf (ALG) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Poeng | CP | ||
---|---|---|---|
Lázaro Rivas (CUB) | 11–0 | Samir Benchenaf (ALG) | 4–0 ST |
Hassan Rangraz (IRI) | 4–6 | Lázaro Rivas (CUB) | 1–3 PP |
Samir Benchenaf (ALG) | 0–10 | Hassan Rangraz (IRI) | 0–4 ST |
Gruppe 3
Utøver | K | V | T | KP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Irakli Chochua (GEO) | 2 | 2 | 0 | 6 | 7 |
Ercan Yıldız (TUR) | 2 | 1 | 1 | 4 | 4 |
Svajūnas Adomaitis (LTU) | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 |
Poeng | CP | ||
---|---|---|---|
Irakli Chochua (GEO) | 4–1 | Ercan Yıldız (TUR) | 3–1 PP |
Svajūnas Adomaitis (LTU) | 1–3 | Irakli Chochua (GEO) | 1–3 PP |
Ercan Yıldız (TUR) | 3–1 | Svajūnas Adomaitis (LTU) | 3–1 PP |
Gruppe 4
Utøver | K | V | T | KP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Oleksiy Vakulenko (UKR) | 2 | 2 | 0 | 6 | 7 |
Dennis Hall (USA) | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 |
Petr Švehla (CZE) | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 |
Poeng | CP | ||
---|---|---|---|
Petr Švehla (CZE) | 2–3 | Dennis Hall (USA) | 1–3 PP |
Oleksiy Vakulenko (UKR) | 4–0 | Petr Švehla (CZE) | 3–0 PO |
Dennis Hall (USA) | 0–3 | Oleksiy Vakulenko (UKR) | 0–3 PO |
Gruppe 5
Utøver | K | V | T | KP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Im Dae-won (KOR) | 2 | 2 | 0 | 6 | 10 |
Marian Sandu (ROU) | 2 | 1 | 1 | 4 | 9 |
Nurbakyt Tengizbayev (KAZ) | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 |
Poeng | CP | ||
---|---|---|---|
Im Dae-won (KOR) | 4–4 | Nurbakyt Tengizbayev (KAZ) | 3–1 PP |
Marian Sandu (ROU) | 3–6 | Im Dae-won (KOR) | 1–3 PP |
Nurbakyt Tengizbayev (KAZ) | 0–6 | Marian Sandu (ROU) | 0–3 PO |
Gruppe 6
Utøver | K | V | T | KP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Geidar Mamedaliyev (RUS) | 2 | 2 | 0 | 6 | 6 |
Dariusz Jabłoński (POL) | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 |
Mukesh Khatri (IND) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Poeng | CP | ||
---|---|---|---|
Geidar Mamedaliyev (RUS) | 3–0 | Mukesh Khatri (IND) | 3–0 PO |
Dariusz Jabłoński (POL) | 0–3 | Geidar Mamedaliyev (RUS) | 0–3 PO |
Mukesh Khatri (IND) | 0–3 | Dariusz Jabłoński (POL) | 0–3 PO |
Gruppe 7
Utøver | K | V | T | KP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Artiom Kiouregkian (GRE) | 3 | 3 | 0 | 10 | 17 |
Håkan Nyblom (DEN) | 3 | 2 | 1 | 6 | 5 |
Sheng Jiang (CHN) | 3 | 1 | 2 | 4 | 4 |
Uran Kalilov (KGZ) | 3 | 0 | 3 | 1 | 3 |
Poeng | CP | ||
---|---|---|---|
Håkan Nyblom (DEN) | 0–3 | Artiom Kiouregkian (GRE) | 0–3 PO |
Sheng Jiang (CHN) | 3–3 | Uran Kalilov (KGZ) | 3–1 PP |
Håkan Nyblom (DEN) | 2–1 | Sheng Jiang (CHN) | 3–1 PP |
Artiom Kiouregkian (GRE) | 6–0 | Uran Kalilov (KGZ) | 4–0 TO |
Håkan Nyblom (DEN) | 3–0 | Uran Kalilov (KGZ) | 3–0 PO |
Artiom Kiouregkian (GRE) | 8–0 | Sheng Jiang (CHN) | 3–0 PO |
Sluttspill
Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | |||||||||||
István Majoros (HUN) | 6 | ||||||||||||
Lázaro Rivas (CUB) | 1 | István Majoros (HUN) | 3 | ||||||||||
Irakli Chochua (GEO) | 12 | Oleksiy Vakulenko (UKR) | 1 | ||||||||||
Oleksiy Vakulenko (UKR) | 14 | István Majoros (HUN) | 3 | ||||||||||
Im Dae-won (KOR) | 0 | Geidar Mamedaliyev (RUS) | 1 | ||||||||||
Geidar Mamedaliyev (RUS) | 3 | Geidar Mamedaliyev (RUS) | 7 | ||||||||||
Artiom Kiouregkian (GRE) | 2 | Bronsefinale | |||||||||||
Oleksiy Vakulenko (UKR) | 1 | ||||||||||||
Artiom Kiouregkian (GRE) | 6 |
5. plass | |||
Lázaro Rivas (CUB) | 11 | ||
Irakli Chochua (GEO) | 0 |
Referanser
- ^ «Wrestling at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Arkivert fra originalen Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 18. april 2017. «Arkivert kopi». Archived from the original on 5. desember 2008. Besøkt 20. april 2017. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)