Afrikamesterskapet i friidrett 2018 – 800 meter menn
Afrikamesterskapet i friidrett 2018 – 800 meter menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 800 meter menn | ||
Arrangement | Afrikamesterskapet i friidrett 2018 | ||
Sted | Asaba, Nigeria | ||
Arena | Stephen Keshi Stadium | ||
Dato | 2. – 3. august | ||
Vinnertid | 1.45,20 | ||
Medaljevinnere | |||
Nijel Amos, Botswana | |||
Emmanuel Korir, Kenya | |||
Mostafa Smaili, Marokko | |||
Forrige | 2016 | ||
Neste | 2020 |
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10,000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4x100 m stafett | menn | kvinner | ||
4x400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landevei | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskos | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
800 meter for menn ved Afrikamesterskapet i friidrett 2018 ble arrangert 2. og 3. august på Stephen Keshi Stadium i Asaba, Nigeria.[1]
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De første to i hvert heat (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifserte seg til finalen.
Plassering | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Jonathan Kitilit | Kenya | 1:46.55 | Q |
2 | 2 | Emmanuel Korir | Kenya | 1:46.92 | Q |
3 | 3 | Antoine Gakeme | Burundi | 1:46.99 | Q |
4 | 3 | Edose Ibadin | Nigeria | 1:47.28 | q |
5 | 2 | Nijel Amos | Botswana | 1:47.41 | Q |
6 | 3 | Riadh Chninni | Tunisia | 1:47.66 | q |
7 | 2 | Adisu Girma | Etiopia | 1:47.79 | |
8 | 3 | Tadese Lemi | Etiopia | 1:47.83 | |
9 | 3 | Tshepo Tshite | Sør-Afrika | 1:48.17 | |
10 | 1 | Ferguson Rotich | Kenya | 1:48.19 | Q |
11 | 1 | Mostafa Smaili | Marokko | 1:48.42 | Q |
12 | 1 | Ahmed Hasan | Etiopia | 1:48.46 | |
13 | 1 | Rashid Etiau | Uganda | 1:48.48 | |
14 | 2 | Yassine Hethat | Algerie | 1:48.59 | |
15 | 1 | Kabelo Mohlosi | Sør-Afrika | 1:48.60 | |
16 | 1 | Mohamed Belbachir | Algerie | 1:48.71 | |
17 | 3 | Geofrey Rutto | Uganda | 1:48.78 | |
18 | 1 | Nyasha Mutsetse | Zimbabwe | 1:49.40 | |
19 | 3 | Semere Medhanie | Eritrea | 1:49.66 | |
20 | 3 | Donald Nyamjua | Kamerun | 1:49.91 | |
21 | 3 | Boitumelo Masilo | Botswana | 1:49.97 | |
22 | 2 | Jerry Motsau | Sør-Afrika | 1:50.30 | |
23 | 1 | Kevin Bonbado | Republikken Kongo | 1:50.80 | |
24 | 2 | Benjamin Manuel Enzema | Ekvatorial-Guinea | 1:50.91 | |
25 | 1 | Djibril Ndar Fall | Senegal | 1:51.36 | |
26 | 2 | Santino Kenyi Oreng | Sør-Sudan | 1:51.56 | |
27 | 3 | Moussa Zaroumeye | Niger | 1:52.18 | |
28 | 2 | Hassan Mohammed Hassan Adam | Sudan | 1:52.73 | |
29 | 2 | Prosper Niyonkuru | Burundi | 1:52.83 | |
30 | 2 | Idow Ali | Somalia | 1:53.01 | |
31 | 1 | Yiech Pur Biel | Utøvernes flyktningelag | 1:53.20 | |
32 | 3 | Joseph Elia Ernesto | Utøvernes flyktningelag | 1:55.20 | |
33 | 1 | Adam Fadlelah Abdelwahab | Sudan | 1:55.65 | |
34 | 2 | James Nyang Chiangjiek | Utøvernes flyktningelag | 1:58.69 | [2] |
35 | 2 | Hamada Mohamed | Egypt | 9:99.99 DNS |
Finale
Plassering | Utøver | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Nijel Amos | Botswana | 1:45.20 | |
02 | Emmanuel Korir | Kenya | 1:45.65 | |
03 | Mostafa Smaili | Marokko | 1:45.90 | |
4 | Antoine Gakeme | Burundi | 1:45.91 | |
5 | Ferguson Rotich | Kenya | 1:46.33 | |
6 | Jonathan Kitilit | Kenya | 1:46.88 | |
7 | Edose Ibadin | Nigeria | 1:48.31 | |
8 | Riadh Chninni | Tunisia | 1:51.46 |