Afrikamesterskapet i friidrett 2018 – 400 meter kvinner
Afrikamesterskapet i friidrett 2018 – 400 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 400 meter kvinner | ||
Arrangement | Afrikamesterskapet i friidrett 2018 | ||
Sted | Asaba, Nigeria | ||
Arena | Stephen Keshi Stadium | ||
Dato | 2. – 3. august | ||
Deltakere | 27 | ||
Vinnertid | 49,96 | ||
Medaljevinnere | |||
Caster Semenya, Sør-Afrika | |||
Christine Botlogetswe, Botswana | |||
Yinka Ajayi, Nigeria | |||
Forrige | 2016 | ||
Neste | 2020 |
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10,000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4x100 m stafett | menn | kvinner | ||
4x400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landevei | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskos | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
400 meter for kvinner ved Afrikamesterskapet i friidrett 2018 ble arrangert 2. og 3. august på Stephen Keshi Stadium i Asaba, Nigeria.[1]
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De første 3 i hvert forsøksheat (Q) og de 4 raskeste ellers (q) kvalifisert for semifinalene.
Plassering | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Yinka Ajayi | Nigeria | 52,38 | Q |
2 | 1 | Caster Semenya | Sør-Afrika | 52,98 | Q |
3 | 1 | Christine Botlogetswe | Botswana | 53,19 | Q |
4 | 2 | Patience Okon George | Nigeria | 53,39 | Q |
5 | 4 | Veronica Mutua | Kenya | 53,55 | Q |
6 | 1 | Leni Shida | Uganda | 53,60 | Q |
7 | 2 | Margaret Barrie | Sierra Leone | 53,61 | Q |
8 | 1 | Maximila Imali | Kenya | 53,62 | q |
9 | 4 | Frehiywot Wondie | Etiopia | 53,88 | Q |
10 | 3 | Quincy Malekani | Zambia | 54,06 | Q |
11 | 3 | Soulatiou Saka | Benin | 54,25 | Q |
12 | 3 | Justine Palframan | Sør-Afrika | 54,30 | Q |
13 | 4 | Fatou Gaye | Senegal | 54,40 | q |
14 | 2 | Kadija Ouardi | Marokko | 54,48 | Q |
15 | 4 | Marcelle Bouele Bondo | Republikken Kongo | 54,56 | q |
16 | 3 | Nafy Mane | Senegal | 54,62 | q |
17 | 2 | Nevian Mongina | Kenya | 54,65 | |
18 | 4 | Galefele Moroko | Botswana | 54,90 | |
19 | 4 | Ngouyaka Angounou | Kamerun | 55,00 | |
20 | 1 | Worknesh Mesele | Etiopia | 55,12 | |
21 | 2 | Tjipekapora Herunga | Namibia | 55,90 | |
22 | 4 | Abygirl Sepiso | Zambia | 56,10 | |
23 | 2 | Goitseone Seleka | Botswana | 56,17 | |
24 | 1 | Mariama Mamoudou Ittatou | Niger | 56,52 | |
25 | 3 | Faith Dube | Zimbabwe | 56,54 | |
26 | 3 | Firezewid Tesfaye | Etiopia | 57,06 | |
27 | 2 | Adele Mafogan | Kamerun | 57,57 | |
28 - | 1 | Emerald Egwim | Nigeria | 99,99 DNS |
Semifinaler
Kvalifisering: De 3 første i hver semifinale (Q) og de 2 raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.
Plassering | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Yinka Ajayi | Nigeria | 51,43 | Q |
2 | 2 | Caster Semenya | Sør-Afrika | 51,87 | Q |
3 | 1 | Christine Botlogetswe | Botswana | 52,24 | Q |
4 | 1 | Leni Shida | Uganda | 52,42 | Q |
5 | 2 | Patience Okon George | Nigeria | 52,81 | Q |
6 | 1 | Quincy Malekani | Zambia | 52,96 | q |
7 | 2 | Margaret Barrie | Sierra Leone | 53,14 | Q |
8 | 2 | Veronica Mutua | Kenya | 53,87 | q |
9 | 1 | Soulatiou Saka | Benin | 54,06 | |
10 | 1 | Fatou Gaye | Senegal | 54,22 | |
11 | 2 | Frehiywot Wondie | Etiopia | 54,39 | |
12 | 2 | Marcelle Bouele Bondo | Republikken Kongo | 54,77 | |
13 | 2 | Kadija Ouardi | Marokko | 54,91 | |
14 | 2 | Nafy Mane | Senegal | 55,46 | |
15 | 1 | Justine Palframan | Sør-Afrika | 57,11 | |
16 - | 1 | Maximila Imali | Kenya | 99,99 DNF |
Finale
Plassering | Bane | Utøver | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Caster Semenya | Sør-Afrika | 49,96 | |
02 | 3 | Christine Botlogetswe | Botswana | 51,19 | |
03 | 6 | Yinka Ajayi | Nigeria | 51,34 | |
4 | 7 | Margaret Barrie | Sierra Leone | 52,06 | |
5 | 5 | Patience Okon George | Nigeria | 52,34 | |
6 | 8 | Leni Shida | Uganda | 52,78 | |
7 | 1 | Veronica Mutua | Kenya | 53,27 | |
8 | 2 | Quincy Malekani | Zambia | 54,10 |
Referanser
- ^ «African championships, Asaba (Nigeria) 1-5/08/2018». Africathle. Arkivert fra originalen 24. april 2019. Besøkt 27. august 2018.