De 200 meter schoolslag mannen op de wereldkampioenschappen zwemmen 2011 vond plaats op 28 juli, series en halve finales, en 29 juli 2011, finale. Omdat het zwembad waarin de wedstrijd gehouden werd 50 meter lang is, bestond de race uit vier baantjes. Na afloop van de series kwalificeerden de zestien snelste zwemmers zich voor de halve finales, de snelste acht uit de halve finales gingen door naar de finale. Regerend wereldkampioen was Dániel Gyurta uit Hongarije.
Podium
Records
Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het kampioenschapsrecord
Uitslagen
Series
Rang | Naam | Land | Tijd | Serie | Baan | Bijz. |
1 | 5 | 2 | Giedrius Titenis | Litouwen | 2.10,33 | Q |
2 | 8 | 5 | Christian vom Lehn | Duitsland | 2.10,67 | Q |
3 | 8 | 3 | Eric Shanteau | Verenigde Staten | 2.10,77 | Q |
4 | 6 | 4 | Dániel Gyurta | Hongarije | 2.10,78 | Q |
5 | 7 | 3 | Michael Jamieson | Verenigd Koninkrijk | 2.11,06 | Q |
6 | 7 | 4 | Kosuke Kitajima | Japan | 2.11,17 | Q |
7 | 6 | 8 | Mike Brown | Canada | 2.11,51 | Q |
8 | 7 | 6 | Andrew Willis | Verenigd Koninkrijk | 2.11,59 | Q |
9 | 6 | 3 | Melquiades Alvarez | Spanje | 2.11,86 | Q |
10 | 5 | 7 | Glenn Snyders | Nieuw-Zeeland | 2.12,38 | Q |
11 | 8 | 2 | Neil Versfeld | Zuid-Afrika | 2.12,54 | Q |
12 | 6 | 2 | Laurent Carnol | Luxemburg | 2.12,56 | Q |
13 | 6 | 6 | Lennart Stekelenburg | Nederland | 2.12,69 | Q |
14 | 6 | 7 | Choi Kyu-woong | Zuid-Korea | 2.12,69 | Q |
15 | 8 | 4 | Naoya Tomita | Japan | 2.12,73 | Q |
16 | 8 | 7 | Akos Molnar | Hongarije | 2.12,78 | Q |
17 | 8 | 8 | Huang Chaosheng | China | 2.13,02 | |
18 | 7 | 7 | Elliott Keefer | Verenigde Staten | 2.13,13 | |
19 | 5 | 4 | Ihor Borysyk | Oekraïne | 2.13,17 | |
20 | 8 | 1 | Maksym Shemberev | Oekraïne | 2.13,18 | |
21 | 7 | 5 | Brenton Rickard | Australië | 2.13,51 | |
22 | 7 | 1 | Xue Ruipeng | China | 2.13,54 | |
23 | 8 | 6 | Hugues Duboscq | Frankrijk | 2.13,56 | |
24 | 5 | 6 | Sławomir Kuczko | Polen | 2.13,75 | |
25 | 5 | 1 | Jakob Sveinsson | IJsland | 2.13,84 | |
26 | 6 | 1 | Craig Calder | Australië | 2.13,90 | |
27 | 5 | 5 | Andrew Dickens | Canada | 2.14,36 | |
28 | 4 | 6 | Nuttapong Ketin | Thailand | 2.14,68 | |
29 | 4 | 5 | Carlos Almeida | Portugal | 2.14,86 | |
30 | 7 | 2 | Anton Lobanov | Rusland | 2.14,99 | |
31 | 4 | 1 | Jorge Murillo | Colombia | 2.15,41 | |
32 | 5 | 3 | Hunor Mate | Oostenrijk | 2.15,45 | |
33 | 7 | 8 | Vladislav Poljakov | Kazachstan | 2.15,70 | |
34 | 3 | 3 | Tomas Klobucnik | Slowakije | 2.16,53 | |
35 | 4 | 4 | Mattia Pesce | Italië | 2.16,67 | |
36 | 3 | 4 | Edgar Crespo | Panama | 2.17,38 | |
37 | 4 | 7 | Sofiane Daid | Algerije | 2.18,32 | |
38 | 3 | 7 | Irakli Bolkvadze | Georgië | 2.18,42 | |
39 | 4 | 2 | Martti Aljand | Estland | 2.18,65 | |
40 | 4 | 3 | David Oliver Mercado | Mexico | 2.18,72 | |
41 | 4 | 8 | Indra Gunawan | Indonesië | 2.18,89 | |
42 | 3 | 2 | Azad Al-Barazi | Syrië | 2.19,71 | |
43 | 3 | 5 | Aleksandrov Dmitrii | Kirgizië | 2.21,51 | |
44 | 3 | 8 | Pedro Pinotes | Angola | 2.21,65 | |
45 | 3 | 6 | Juan Guerra | El Salvador | 2.22,82 | |
46 | 2 | 3 | Eli Ebenezer Wong | Noordelijke Marianen | 2.23,35 | |
47 | 2 | 4 | Genaro Britez | Paraguay | 2.23,78 | |
48 | 3 | 1 | Timothy Ferris | Zimbabwe | 2.23,96 | |
49 | 2 | 5 | Jordy Groters | Aruba | 2.24,60 | |
50 | 2 | 7 | Wael Koubrousli | Libanon | 2.27,08 | |
51 | 2 | 6 | Diguan Pigot | Suriname | 2.27,21 | |
52 | 1 | 5 | Benjamin Schulte | Guam | 2.28,21 | |
53 | 1 | 4 | Andrew Rutherfurd | Bolivia | 2.30,78 | |
54 | 2 | 2 | Tarco Liobet | Bolivia | 2.30,98 | |
55 | 1 | 3 | Mamitina Ramanantsoa | Madagaskar | 2.35,35 | |
– | 5 | 8 | Panagiotis Samildis | Griekenland | | DNS |
– | 6 | 5 | Alexander Dale Oen | Noorwegen | | DNS |
Halve finales
Rang | Naam | Land | Tijd | Serie | Baan | Bijz. |
1 | Kosuke Kitajima | Japan | 2.08,81 | 1 | 3 | Q |
2 | Dániel Gyurta | Hongarije | 2.08,92 | 1 | 5 | Q |
3 | Christian vom Lehn | Duitsland | 2.09,44 | 1 | 4 | Q |
4 | Eric Shanteau | Verenigde Staten | 2.10,03 | 2 | 5 | Q |
5 | Andrew Willis | Verenigd Koninkrijk | 2.10,49 | 1 | 6 | Q |
6 | Michael Jamieson | Verenigd Koninkrijk | 2.10,54 | 2 | 3 | Q |
7 | Choi Kyu-woong | Zuid-Korea | 2.11,27 | 1 | 1 | Q |
8 | Giedrius Titenis | Litouwen | 2.11,43 | 2 | 4 | Q |
9 | Mike Brown | Canada | 2.11,63 | 2 | 6 | |
10 | Glenn Snyders | Nieuw-Zeeland | 2.11,68 | 1 | 2 | |
11 | Lennart Stekelenburg | Nederland | 2.11,72 | 2 | 1 | |
12 | Naoya Tomita | Japan | 2.11,98 | 2 | 8 | |
13 | Akos Molnar | Hongarije | 2.12,07 | 1 | 8 | |
14 | Melquiades Alvarez | Spanje | 2.12,15 | 2 | 2 | |
15 | Laurent Carnol | Luxemburg | 2.12,23 | 1 | 7 | |
16 | Neil Versfeld | Zuid-Afrika | 2.12,32 | 2 | 7 | |
Finale
Bronvermelding
- (en) Uitslag series[dode link]
- (en) Uitslag halve finales[dode link]
- (en) Uitslag finale