Wereldkampioenschappen rodelen 2024
WK Rodelen 2024 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Madeleine Egle op de Rennschlitten- und Bobbahn Altenberg tijdens de training voor het WK. | |||||||
Gehouden in | Altenberg, Duitsland | ||||||
Accommodatie | Rennschlitten- und Bobbahn Altenberg | ||||||
Editie | 52e | ||||||
Jaar | 2024 | ||||||
Data | 26 - 28 januari | ||||||
Sport | Rodelen | ||||||
Organisator | Fédération Internationale de Luge de Course | ||||||
Evenementen | 9 | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Oostenrijk | ||||||
Tweede plaats | Duitsland | ||||||
Derde plaats | Letland | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen rodelen 2024 werden gehouden van 26 tot en met 28 januari 2024 op de Rennschlitten- und Bobbahn Altenberg in het Duitse Altenberg.
Wedstrijdschema
Datum | Tijd | Onderdeel |
---|---|---|
26 januari | 13:00 | Sprint |
27 januari | 08:50 | Dubbels (vrouwen) |
11:00 | Dubbels (mannen) | |
14:00 | Individueel (mannen) | |
28 januari | 10:45 | Individueel (vrouwen) |
14:00 | Team |
Medailles
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | ||||||
Individueel | Max Langenhan Duitsland | 1.47,813 | Nico Gleirscher Oostenrijk | 1.48,574 | Felix Loch Duitsland | 1.48,630 |
Individueel sprint | David Gleirscher Oostenrijk | 33,001 | Max Langenhan Duitsland | 33,071 | Kristers Aparjods Letland | 33,124 |
Dubbel | Juri Gatt Riccardo Schöpf Oostenrijk | 1.22,924 | Thomas Steu Wolfgang Kindl Oostenrijk | 1.22,970 | Tobias Wendl Tobias Arlt Duitsland | 1.23,279 |
Dubbel sprint | Mārtiņš Bots Roberts Plūme Letland | 27,863 | Thomas Steu Wolfgang Kindl Oostenrijk | 27,895 | Juri Gatt Riccardo Schöpf Oostenrijk | 27,973 |
Vrouwen | ||||||
Individueel | Lisa Schulte Oostenrijk | 1.43,901 | Julia Taubitz Duitsland | 1.44,005 | Madeleine Egle Oostenrijk | 1.44,076 |
Individueel sprint | Julia Taubitz Duitsland | 37,702 | Natalie Maag Zwitserland | 37,774 | Elīna Ieva Vītola Letland | 37,813 |
Dubbel | Selina Egle Lara Michaela Kipp Oostenrijk | 1.24,761 | Anda Upīte Zane Kaluma Letland | 1.24,811 | Chevonne Forgan Sophia Kirkby Verenigde Staten | 1.24,897 |
Dubbel sprint | Andrea Vötter Marion Oberhofer Italië | 28,421 | Anda Upīte Zane Kaluma Letland | 28,438 | Marta Robežniece Kitija Bogdanova Letland | 28,467 |
Team | ||||||
Estafette | Duitsland Julia Taubitz Tobias Wendl & Tobias Arlt Max Langenhan Dajana Eitberger & Saskia Schirmer | 3.10,869 | Verenigde Staten Summer Britcher Dana Kellogg & Frank Ike Tucker West Chevonne Forgan & Sophia Kirkby | 3.11,227 | Letland Elīna Ieva Vītola Mārtiņš Bots & Roberts Plūme Kristers Aparjods Anda Upīte & Zane Kaluma | 3.11,275 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Oostenrijk | 4 | 3 | 2 | 9 |
2 | Duitsland | 3 | 2 | 2 | 7 |
3 | Letland | 1 | 2 | 4 | 7 |
4 | Italië | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Verenigde Staten | 0 | 1 | 1 | 2 |
6 | Zwitserland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
Externe link
- (en) Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties
- FIL World Championships - Additional Information. International Luge Federation. Geraadpleegd op 1 februari 2024.