Wereldkampioenschap halve marathon 2002
Het wereldkampioenschap halve marathon 2002 vond plaats op 5 mei 2002. Het was de elfde keer dat de IAAF een wedstrijd organiseerde met als inzet de wereldtitel op de halve marathon. De wedstrijd vond plaats in de Belgische stad Brussel.
In totaal namen 201 atleten (waarvan 123 mannen en 78 vrouwen) uit 60 landen deel. Voor zowel de mannen als de vrouwen werd naast een individueel klassement ook een teamklassement samengesteld. De klassering van een land werd berekend aan de hand van de totaaltijd van de drie snelste lopers van dit land.
Uitslagen
Mannen
Individueel
Rang | Atlete | Land | Tijd | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1 | Paul Kosgei | KEN | 1:00.39 | |
2 | Jaouad Gharib | MAR | 1:00.42 | PB |
3 | John Yuda | TAN | 1:00.57 | |
4 | Yonas Kifle | ERI | 1:01.05 | |
5 | Tesfaye Jifar | ETH | 1:01.11 | |
6 | Shadrack Hoff | RSA | 1:01.23 | |
7 | Rachid Berradi | ITA | 1:01.32 | |
8 | Atsushi Sato | JPN | 1:01.37 | PB |
9 | Charles Kamathi | KEN | 1:02.01 | |
10 | Paul Kirui | KEN | 1:02.02 | |
11 | Julio Rey | ESP | 1:02.10 | |
12 | Javier Cortés | ESP | 1:02.13 | |
13 | Amebesse Tolossa | ETH | 1:02.19 | |
14 | Marco Mazza | ITA | 1:02.21 | |
15 | Hendrick Ramaala | RSA | 1:02.27 | |
16 | Alberto Chaíça | POR | 1:02.29 | |
17 | Toshihide Kato | JPN | 1:02.35 | |
18 | Augustin Togon | KEN | 1:02.59 | |
19 | Kurao Umeki | JPN | 1:03.00 | |
20 | Francis Yiga | UGA | 1:03.04 | PB |
21 | Zersenay Tadese | ERI | 1:03.05 | |
22 | Tetsuo Nishikawa | JPN | 1:03.06 | |
23 | Mohamed Serbouti | FRA | 1:03.08 | |
24 | Augusto Gomes | FRA | 1:03.09 | |
25 | David Morris | USA | 1:03.26 | |
26 | Jean-Berchmans Ndayisenga | BDI | 1:03.27 | |
27 | Guy Fays | BEL | 1:03.29 | |
28 | Janne Holmén | FIN | 1:03.33 | |
29 | Vital Gahungu | BDI | 1:03.35 | |
30 | Josia Thugwane | RSA | 1:03.39 | |
31 | Scott Larson | USA | 1:03.42 | |
32 | Moustafa Ahmed Cheboto | UGA | 1:03.44 | |
33 | Alberto Juzdado | ESP | 1:03.47 | |
34 | Alfred Shemweta | SWE | 1:03.49 | |
35 | Jim Jurcevich | USA | 1:03.51 | PB |
36 | Hassan El Ahmadi | FRA | 1:03.52 | |
37 | Worku Bikila | ETH | 1:03.55 | |
38 | Brian Sell | USA | 1:03.57 | PB |
39 | Odilón Cuahutle | MEX | 1:03.59 | PB |
40 | Daniele Caimmi | ITA | 1:04.00 | |
41 | Ndabili Bashingili | BOT | 1:04.18 | |
42 | Frédéric Collignon | BEL | 1:04.19 | PB |
43 | Christian Nemeth | BEL | 1:04.22 | |
44 | Getachew Kebede | ETH | 1:04.23 | |
45 | Antoni Peña | ESP | 1:04.24 | |
46 | Stéphane Hannot | FRA | 1:04.24 | |
47 | Medison Chibwe | ZAM | 1:04.28 | |
48 | Marco Gielen | NED | 1:04.33 | |
49 | Valdenor dos Santos | BRA | 1:04.34 | |
50 | Pavel Faschingbauer | CZE | 1:04.39 | |
51 | Zhang Donglin | CHN | 1:04.46 | |
52 | Thuso Dihoro | BOT | 1:04.53 | |
53 | George Ntshiliza | RSA | 1:04.59 | |
54 | Hidemori Noguchi | JPN | 1:05.06 | |
55 | Ahmed Jumaa Jaber | QAT | 1:05.07 | |
56 | Wodage Zvadya | ISR | 1:05.08 | |
57 | Magnus Bergman | SWE | 1:05.08 | |
58 | Jeff Campbell | USA | 1:05.24 | |
59 | Miguel Mallqui | PER | 1:05.26 | |
60 | Takhir Mamashayev | BLR | 1:05.28 | PB |
61 | Antoni Bernadó | AND | 1:05.29 | |
62 | Hilaire Ntirampeba | BDI | 1:05.31 | |
63 | Ali Mabrouk El-Zaidi | LBA | 1:05.32 | |
64 | Viktor Lomonosov | BLR | 1:05.33 | |
65 | Constantino León | PER | 1:05.36 | |
66 | Oleg Gutnik | BLR | 1:05.50 | |
67 | Li Zhuhong | CHN | 1:06.02 | |
68 | William Struyven | FRA | 1:06.02 | |
69 | Enoch Skosana | RSA | 1:06.03 | |
70 | Raúl Pacheco | PER | 1:06.04 | |
71 | Yusuf Zepak | TUR | 1:06.11 | |
72 | Ahmed Abdel Mougod Soliman | EGY | 1:06.12 | |
73 | Denis Curzi | ITA | 1:06.16 | |
74 | Tesfit Berhe | ERI | 1:06.16 | |
75 | Jumah Al-Noor | QAT | 1:06.19 | |
76 | Ramiro Morán | ESP | 1:06.20 | |
77 | Mcmillan Mwansa | ZAM | 1:06.27 | PB |
78 | Adamou Aboubakar | CMR | 1:06.40 | |
79 | Ahmed Saleh | QAT | 1:06.56 | |
80 | Foaad Abubaker | QAT | 1:06.56 | PB |
81 | Li He | CHN | 1:07.03 | |
82 | Yevgeniy Medvednikov | KAZ | 1:07.05 | |
83 | Eduardo Rojas | MEX | 1:07.12 | |
84 | Zeki Öztürk | TUR | 1:07.21 | |
85 | Khimu Giri | NEP | 1:07.22 | PB |
86 | Drago Paripović | CRO | 1:07.27 | |
87 | Martin Toroitich | UGA | 1:07.42 | |
88 | Furkan Boyan | TUR | 1:07.48 | |
89 | Ion Luchianov | MDA | 1:08.11 | |
90 | Rik Ceulemans | BEL | 1:08.16 | |
91 | Hussein Hamid Mousa | QAT | 1:08.30 | |
92 | Ivica Škopac | CRO | 1:08.38 | |
93 | Arkadiy Tolstyn/Nikitin | KGZ | 1:08.57 | |
94 | Salah Juaim | YEM | 1:09.28 | |
95 | Ahmet Yavuz | TUR | 1:09.41 | |
96 | Bat-Ochir Ser-Od | MGL | 1:09.54 | |
97 | Rafael Muñoz | MEX | 1:10.13 | |
98 | Nedeljko Ravić | CRO | 1:10.26 | |
99 | Mathieu Kouanotso | CMR | 1:10.41 | |
100 | Umaru Mohamed | NGR | 1:10.43 | |
101 | Vasiliy Medvedev | UZB | 1:10.43 | |
102 | Raibat Dahal | NEP | 1:10.57 | |
103 | Mohamed Issa | LBA | 1:10.58 | |
104 | Khasan Rakhimov | UZB | 1:11.19 | |
105 | Charles Cilia | MLT | 1:11.24 | |
106 | Sergey Zabavskiy | TJK | 1:11.29 | |
107 | Nazirdin Akylbekov | KGZ | 1:12.55 | |
108 | Dovran Amandjayev | TKM | 1:13.24 | |
109 | Kursan Jusupaliyev | KGZ | 1:14.40 | |
110 | Sifli Ahar | BRU | 1:14.52 | |
111 | Kaelo Mosalagae | BOT | 1:15.31 | |
112 | Lee Kar Lun | HKG | 1:15.46 | |
113 | Kun Sio Pan | MAC | 1:16.23 | PB |
114 | Mamadou Alpha Barry | GUI | 1:17.01 | |
115 | Vladimir Escajadillo | PER | 1:21.33 | |
116 | Mark Hydes | CAY | 1:22.41 | |
117 | Ihab Salama | PLE | 1:29.01 | |
— | Berhanu Addane | ETH | DNF | |
— | Amara Sangare | GUI | DNF | |
— | Robert Kipkoech Cheruiyot | KEN | DNF | |
— | Khaingaikhuu Uvgunkhuu | MGL | DNF | |
— | Luís Novo | POR | DNF | |
— | Mohammed Mourhit | BEL | DQ[1] | |
— | Jean-Paul Niyonsaba | BDI | DNS |
Team
rang | Team | deelnemers |
---|---|---|
1 | Kenia | Paul Kosgei (1e) Charles Kamathi (9e) Paul Kiprop Kirui (10e) |
2 | Japan | Atsushi Sato (8e) Toshihide Kato (17e) Kurao Umeki (19e) |
3 | Ethiopië | Tesfaye Jifar (5e) Ambesse Tolosa (13e) Worku Bikila (37e) |
4 | Zuid-Afrika | Shadrack Hoff (6e) Hendrick Ramaala (15e) Josia Thugwane (30e) |
5 | Italië | Rachid Berradi (7e) Marco Mazza (14e) Daniele Caimmi (40e) |
Individueel
Rang | Atlete | Land | Tijd | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1 | Berhane Adere | ETH | 1:09.06 | |
2 | Susan Chepkemei | KEN | 1:09.13 | |
3 | Jeļena Prokopčuka | LAT | 1:09.15 | |
4 | Mihaela Botezan | ROU | 1:09.24 | PB |
5 | Pamela Chepchumba | KEN | 1:09.30 | |
6 | Olivera Jevtić | YUG | 1:09.33 | |
7 | Lenah Cheruiyot | KEN | 1:09.39 | |
8 | Marleen Renders | BEL | 1:09.40 | |
9 | Mizuki Noguchi | JPN | 1:09.43 | |
10 | Asmae Leghzaoui | MAR | 1:09.46 | |
11 | Kerryn McCann | AUS | 1:09.47 | |
12 | Svetlana Zacharova | RUS | 1:09.48 | PB |
13 | Ljoedmila Petrova | RUS | 1:09.55 | |
14 | Sonia O'Sullivan | IRL | 1:10.04 | PB |
15 | Luminița Talpoș | ROU | 1:10.08 | PB |
16 | Irina Safarova | RUS | 1:10.22 | |
17 | Asha Gigi | ETH | 1:10.42 | PB |
18 | Leila Aman | ETH | 1:11.10 | PB |
19 | Mikie Takanaka | JPN | 1:11.16 | |
20 | Ines Chenonge | KEN | 1:11.25 | |
21 | Kiyomi Ogawa | JPN | 1:11.27 | |
22 | Constantina Diţă-Tomescu | ROU | 1:11.34 | |
23 | Silvia Skvortsova | RUS | 1:11.39 | |
24 | Shitaye Gemechu | ETH | 1:11.43 | |
25 | Alina Tecuţă/Gherasim | ROU | 1:11.48 | |
26 | Gunhild Haugen | NOR | 1:11.56 | |
27 | Mari Ozaki | JPN | 1:11.57 | |
28 | Cristina Pomacu | ROU | 1:12.19 | |
29 | Wei Yanan | CHN | 1:12.23 | |
30 | Maria Guida | ITA | 1:12.26 | |
31 | Viktoriya Klimina | RUS | 1:12.33 | |
32 | Gloria Marconi | ITA | 1:12.41 | |
33 | Chantal Dällenbach | FRA | 1:12.50 | |
34 | Zhang Shujing | CHN | 1:13.04 | |
35 | Petra Kamínková/Drajzajtlová | CZE | 1:13.08 | |
36 | Silvia Sommaggio | ITA | 1:13.31 | |
37 | María Abel | ESP | 1:13.58 | |
37 | María Abel | SWE | 1:13.58 | |
38 | Workenesh Tola | ETH | 1:13.58 | |
39 | Nili Avramski | ISR | 1:13.59 | PB |
41 | Irma Heeren | NED | 1:14.11 | |
42 | Mounia Aboulahcen | BEL | 1:14.13 | |
43 | Tegla Loroupe | KEN | 1:14.23 | |
44 | Jin Li | CHN | 1:14.36 | |
45 | Monia Capelli | ITA | 1:14.38 | PB |
46 | Rodica Moroianu | FRA | 1:14.49 | |
47 | Amanda Wright-Allen | GBR | 1:14.53 | |
48 | Charné Rademeyer | RSA | 1:15.19 | |
49 | Yelena Tolstygina | BLR | 1:15.27 | |
50 | Sandra Van Den Haesevelde | BEL | 1:15.31 | |
51 | Catherine Lallemand | BEL | 1:15.59 | |
52 | Rosa Gutierrez | USA | 1:16.28 | PB |
53 | Misti Demko | USA | 1:16.51 | |
54 | Kim Pawelek | USA | 1:17.30 | |
55 | Linda Somers | USA | 1:17.38 | |
56 | Monica Hostetler | USA | 1:18.02 | |
57 | Marina Gurbina | KAZ | 1:18.33 | |
58 | Magdaline Morobi | RSA | 1:18.37 | |
59 | Carol Galea | MLT | 1:18.39 | |
60 | Yekaterina Shatnaya | KAZ | 1:18.59 | |
61 | Gulsara Dadabayeva | TJK | 1:19.08 | |
62 | Caroline Desprez | FRA | 1:19.10 | |
63 | Ann Parmentier | BEL | 1:19.32 | |
64 | Nicole Whiteford | RSA | 1:20.40 | |
65 | Christiana Augustine | NGR | 1:21.59 | |
66 | Dildar Mamedova | TKM | 1:21.59 | PB |
67 | Rashida Sarbasova | KAZ | 1:23.06 | PB |
68 | Chanda Mwansa | ZAM | 1:25.43 | |
— | Marizete Rezende | BRA | DNF | |
— | Annemette Jensen | DEN | DNF | |
— | Zahia Dahmani | FRA | DNF | |
— | Kadiatou Diallo | GUI | DNF | |
— | Stine Larsen | NOR | DNF | |
— | Carlien Cornelissen | RSA | DNF | |
— | Irina Matrosova | UZB | DNF | |
— | Yumiko Hara | JPN | DNS | |
— | Rosita Rota Gelpi | ITA | DNS | |
— | Maria Condrea | MDA | DNS | |
— | Nebiat Habtemariam | ERI | DNS |
Team
rang | team | deelnemers |
---|---|---|
1 | Kenia | Susan Chepkemei (2e) Pamela Chepchumba (5e) Lenah Cheruiyot (7e) |
2 | Rusland | Svetlana Zacharova (12e) Ljoedmila Petrova (13e) Irina Safarova (16e) |
3 | Ethiopië | Berhane Adere (1e) Asha Gigi (17e) Leila Aman (18e) |
4 | Roemenië | Mihaela Botezan (4e) Luminiţa Talpoş (15e) Constantina Diţă-Tomescu (22e) |
5 | Japan | Mizuki Noguchi (9e) Mikie Takanaka (19e) Kiyomi Ogawa (21e) |
Afkortingen
- PB = Persoonlijk record
- DNF = Niet gefinisht
- DNS = Niet gestart
- DQ = Gediskwalificeerd
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Officiële website met uitslagen
- (en) IAAF / CAIXA Half Marathon World Championships Fact & Figures
- ↑ Mohammed Mourhit uit België was oorspronkelijk 23e in 1:03.08, maar testte positief op het gebruik van epo.