Veldrijden in het seizoen 2008-2009
Veldrijden in het seizoen 2008-2009 (Mannen elite) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Datum | 14 september 2008 t/m 22 februari 2009 | ||||||
Eindklassementen | |||||||
WK | Niels Albert | ||||||
BK | Sven Nys | ||||||
NK | Lars Boom | ||||||
Wereldbeker | Sven Nys | ||||||
Superprestige | Sven Nys | ||||||
GvA Trofee | Sven Nys | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Veldrijden in het seizoen 2008-2009 (Vrouwen elite) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Datum | 14 september 2008 t/m 22 februari 2009 | ||||||
Eindklassementen | |||||||
WK | Marianne Vos | ||||||
EK | Hanka Kupfernagel | ||||||
BK | Joyce Vanderbeken | ||||||
NK | Daphny van den Brand | ||||||
Wereldbeker | Hanka Kupfernagel | ||||||
GvA Trofee | Daphny van den Brand | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het veldritseizoen 2008-2009 begon op 14 september 2008 met de Steenbergcross te Erpe-Mere en eindigde op 22 februari 2009 met de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle, België.
UCI ranking
Eindstanden
Mannen
|
|
Vrouwen
|
|
Ranking per het einde van het seizoen.
Kalender
De wereldbeker wordt weergegeven in vetgedrukte tekst, de belangrijkste regelmatigheidscriteriums in cursief gedrukte tekst. Voor de wedstrijdcategorieën, zie UCI-wedstrijdcategorieën.
September
Datum | Cross | Cat. | Winnaar mannen | Winnaar vrouwen |
---|---|---|---|---|
14 | Steenbergcross, Erpe-Mere | C2 | Niels Albert | |
20 | FSA Star Crossed, Redmond | C2 | Jeremy Powers | Susan Butler |
20 | KTR Michigan Double Cross #1, Springfield | C2 | Jonathan Page | Natasha Elliott |
20 | Nittany Lion Cross, Fogelsville | C2 | Jamey Driscoll | Laura Van Gilder |
21 | Rad Racing Grand Prix, Lakewood | C2 | Timothy Johnson | Wendy Simms |
21 | Cross Abergavenny (National Trophy) , Abergavenny | C2 | Ian Field | |
21 | Grote Prijs Neerpelt, Neerpelt | C2 | Sven Nys | |
21 | Charm City Cross, Baltimore | C2 | Michael Gallagher | |
21 | Grand Prix Olomouc, Olomouc | C2 | Martin Bína | |
21 | KTR Michigan Double Cross #2, Springfield | C2 | Jonathan Page | Natasha Elliott |
24 | Cross Vegas, Las Vegas | C1 | Ryan Trebon | Katherine Compton |
27 | Mad Cross I, Sun Prairie | C2 | Jonathan Page | Natasha Elliott |
27 | Openingsveldrit Harderwijk, Harderwijk | C2 | Thijs Al | |
27 | Cross Unicov (TOI TOI Cup) , Uničov | C2 | Martin Bína | |
27 | Catamount Grand Prix, Williston | C2 | Jamey Driscoll | Amy Dombroski |
28 | Schoolhouse Cyclocross, East Montpelier | C2 | Jamey Driscoll | Amy Dombroski |
28 | Cross Hlinsko (TOI TOI Cup) , Hlinsko | C2 | Petr Dlask | |
28 | Mad Cross II, Sun Prairie | C2 | Jonathan Page | Natasha Elliott |
Oktober
Datum | Cross | Cat. | Winnaar mannen | Winnaar vrouwen |
---|---|---|---|---|
4 | Cyclocross International Podbrezova, Podbrezová | C2 | Zdeněk Mlynář | Pavla Havlíková |
4 | Radquer Wädenswil, Wädenswil | C2 | Christian Heule | Helen Wyman |
5 | Badiquer Schmerikon, Schmerikon | C1 | Bart Aernouts | Helen Wyman |
5 | Cyclocross Zonhoven, Zonhoven | C2 | Niels Albert | Nicolle De Bie-Leijten |
5 | Cross Exeter (National Trophy) , Exeter | C2 | David Willemsens | |
5 | Cross im Park, Berlijn | C2 | Philipp Walsleben | |
10 | The Cyclo-Stampede, Burlington | C2 | Jeremy Powers | Katherine Compton |
11 | GP Région Wallonne, Dottignies | C2 | Sven Nys | |
11 | Cross Louny (TOI TOI Cup) , Louny | C2 | Martin Bína | Pavla Havlíková |
11 | Grand Prix of Gloucester #1, Gloucester | C2 | Ryan Trebon | Amy Dombroski |
11 | Java Johnny's Cross, Middletown | C2 | Jeremy Powers | Katherine Compton |
12 | Bio Wheels/United Dairy Farmers UCI Harbin Park, Cincinnati | C1 | Jeremy Powers | Katherine Compton |
12 | Cyclocross Ruddervoorde (Superprestige), Ruddervoorde | C1 | Sven Nys | |
12 | Grand Prix of Gloucester #2, Gloucester | C2 | Ryan Trebon | Amy Dombroski |
12 | Jim Horner Cyclocross Grand Prix, Edmonton | C2 | Geoff Kabush | Wendy Simms |
12 | Cross Montrevel (Coupe de France), Montrevel-en-Bresse | C2 | Francis Mourey | Maryline Salvetat |
12 | Cross Ceska Lipa (TOI TOI Cup) , Česká Lípa | C2 | Martin Bína | Pavla Havlíková |
16 | Kermiscross, Ardooie | C2 | Niels Albert | |
18 | Granogue Cross, Wilmington | C1 | Ryan Trebon | Deidre Winfield |
18 | Kleicross, Lebbeke | C2 | Radomír Šimůnek | Veerle Ingels |
18 | VI Ciclocross de Medina de Pomar, Medina de Pomar | C2 | Constantino Zaballa | |
19 | VI Ciclocross de Villarcayo, Villarcayo | C2 | Bart Verschueren | |
19 | Wissahickon Cross, Philadelphia | C2 | Jeremy Powers | Laura Van Gilder |
19 | Vlaamse Industrieprijs Bosduin (Wereldbeker), Kalmthout | CDM | Sven Nys | Daphny van den Brand |
21 | Nacht van Woerden, Woerden | C2 | Klaas Vantornout | |
25 | USGP of Cyclocross #1 – Derby City Cup, Louisville | C2 | Ryan Trebon | Katerina Nash |
26 | Internationales Radquer Steinmaur, Steinmaur | C2 | Thomas Frischknecht | Katrin Leumann |
26 | USGP of Cyclocross #2 – Derby City Cup, Louisville | C2 | Timothy Johnson | Georgia Gould |
26 | Cross Ipswich (National Trophy) , Ipswich | C2 | Paul Oldham | |
26 | Grand Prix de la Commune de Contern, Contern | C2 | Dieter Vanthourenhout | Patsy Larno |
26 | Cyclocross Tabor (Wereldbeker), Tabor | CDM | Niels Albert | Hanka Kupfernagel |
28 | Velka cena skupiny CEZ, Podborany | C2 | Petr Dlask |
November
Datum | Cross | Cat. | Winnaar mannen | Winnaar vrouwen |
---|---|---|---|---|
1 | Koppenbergcross (GVA Trofee), Oudenaarde | C1 | Sven Nys | |
1 | The Cycle-Smart International #1, Northampton | C2 | Jamey Driscoll | Natasha Elliott |
1 | National American Trophy #5, Boulder | C2 | Todd Wells | Georgia Gould |
1 | Cyclocross International de Marle, Marle | C2 | Francis Mourey | |
1 | Internationales Radcross Magstadt, Magstadt | C2 | Simon Zahner | Jasmin Egger |
2 | National American Trophy #6 – Boulder Cup, Boulder | C1 | Timothy Johnson | |
2 | Internationale cyclocross Veghel-Eerde (Superprestige), Eerde | C1 | Niels Albert | Reza Hormes-Ravenstijn |
2 | The Cycle-Smart International #2, Northampton | C2 | Jamey Driscoll | |
2 | Int. Radquer Hittnau, Hittnau | C2 | Francis Mourey | Katrin Leumann |
2 | Grand Prix Lostice, Loštice | C2 | David Kášek | |
2 | Europees kampioenschap, Liévin | CC | Hanka Kupfernagel | |
8 | Centennial Park Cross #1, Etobicoke | C1 | Jeremy Powers | Natasha Elliott |
8 | Houtlandcross, Eernegem | C2 | Sven Nys | |
9 | Centennial Park Cross #2, Etobicoke | C1 | Timothy Johnson | Natasha Elliott |
9 | HPCX, Jamesburg | C1 | Adam McGrath | Laura Van Gilder |
9 | Internationales Radquer Frenkendorf, Frenkendorf | C2 | Lukas Flückiger | Jasmin Egger |
9 | Dam Cross, Los Angeles | C2 | Christopher Jones | Rachel Lloyd |
9 | Veldrit Pijnacker (Wereldbeker), Pijnacker | CDM | Lars Boom | Hanka Kupfernagel |
11 | Jaarmarktcross Niel (GVA Trofee), Niel | C2 | Lars Boom | |
15 | USGP of Cyclocross #3 – Mercer Cup, West Windsor | C1 | Timothy Johnson | Georgia Gould |
16 | Cyclocross Asper-Gavere (Superprestige), Gavere | C1 | Sven Nys | Katherine Compton |
16 | USGP of Cyclocross #4 – Mercer Cup, West Windsor | C1 | Todd Wells | Georgia Gould |
16 | Cross Kirkby Mallory (National Trophy), Kirkby Mallory | C2 | Nicolas Bazin | |
17 | Cross Hole Vrchy (TOI TOI Cup) , Holé Vrchy | C2 | Jaroslav Kulhavý | |
22 | N. American Trophy #7 - Whitmore's Landscaping Super Cross Cup #1, Southampton | C1 | Ryan Trebon | Georgia Gould |
22 | North Carolina Grand Prix – Race #1, Hendersonville | C2 | Jeremiah Bishop | Melanie Swartz |
22 | GP van Hasselt (GVA Trofee), Hasselt | C2 | Bart Wellens | |
22 | Cross Mnichovo Hradiste (TOI TOI Cup) , Mnichovo Hradiště | C2 | Martin Zlámalík | |
23 | Bollekescross (Superprestige), Hamme | C1 | Sven Nys | |
23 | N. American Trophy #8 - Whitmore's Landscaping Super Cross Cup #2, Southampton | C1 | Todd Wells | Georgia Gould |
23 | Trofeo Città di Lucca, Lucca | C2 | Marco Aurelio Fontana | Pavla Havlíková |
23 | Internationales Radquer Meilen, Meilen | C2 | Simon Zahner | Jasmin Egger |
23 | Cross LE Creuson (Coupe de France), Le Creusot | C2 | Francis Mourey | Christel Ferrier-Bruneau |
23 | Kansai Cyclocross Meeting Yasu Round, Yasu | C2 | Keiichi Tsujiura | Ayako Toyooka |
23 | North Carolina Grand Prix – Race #2, Hendersonville | C2 | Jeremiah Bishop | Melanie Swartz |
23 | Internationale Döhlauer Crossrennen, Döhlau | C2 | Johannes Sickmüller | Sabrina Schweizer |
29 | The Jingle Cross Rock #1, Iowa City | C2 | Troy Wells | Devon Gorry |
29 | Baystate Cyclocross, Sterling | C2 | Jamey Driscoll | Maureen Bruno Roy |
29 | Duinencross (Wereldbeker), Koksijde | CDM | Erwin Vervecken | Katherine Compton |
30 | Cyclocross Gieten (Superprestige), Gieten | C1 | Klaas Vantornout | Sanne van Paassen |
30 | Grand Prix de la Commune de Niederanven, Niederanven | C2 | Steve Chainel | |
30 | The Jingle Cross Rock #2, Iowa City | C2 | Todd Wells | Amanda Miller |
December
Datum | Cross | Cat. | Winnaar mannen | Winnaar vrouwen |
---|---|---|---|---|
6 | NBX Grand Prix of Cross #1, Warwick | C2 | Jamey Driscoll | Laura Van Gilder |
6 | USGP of Cyclocross #5 – Portland Cup, Portland | C1 | Timothy Johnson | Katerina Nash |
7 | NBX Grand Prix of Cross #2, Warwick | C2 | Jamey Driscoll | Laura Van Gilder |
7 | Grand Prix Julien Cajot, Leudelange | C2 | Davy Commeyne | |
7 | Capital Cross Classic, Reston | C2 | Weston Schempf | Deidre Winfield |
7 | Grand Prix International Cyclocross Sion-Valais, Sion | C2 | Lukas Flückiger | Katrin Leumann |
7 | USGP of Cyclocross #6 – Portland Cup, Portland | C2 | Ryan Trebon | Katerina Nash |
7 | Frankfurter Rad-Cross, Frankfurt am Main | C2 | Philipp Walsleben | Hanka Kupfernagel |
7 | Ziklokross Igorre (Wereldbeker), Igorre | CDM | Sven Nys | |
8 | Premio Asteasu de Ciclocross, Asteasu | C2 | Bart Wellens | |
8 | Cyclocross del Ponte, Oderzo | C2 | Marco Bianco | Sanne Cant |
13 | GP Rouwmoer (GVA Trofee), Essen | C2 | Sven Nys | |
13 | Cyclocross Pilsen (TOI TOI Cup) , Pilsen | C2 | Martin Zlámalík | |
14 | Gran Premio Città San Martina, Verbania | C1 | Marco Aurelio Fontana | |
14 | Druivencross, Overijse | C1 | Kevin Pauwels | |
14 | Ciclocross Ciudad de Valencia, Valencia | C2 | Isaac Suárez | |
14 | Cross Whitwell (National Trophy), Whitwell | C2 | Paul Oldham | |
14 | Cross Quelneuc (Coupe de France), Quelneuc | C2 | Francis Mourey | Christel Ferrier-Bruneau |
19 | Scheldecross, Antwerpen | C2 | Thijs Al | Hanka Kupfernagel |
21 | Cyclocross Nommay (Wereldbeker), Nommay | CDM | Lars Boom | Katherine Compton |
26 | Internationales Radquer Dagmersellen, Dagmersellen | C2 | Francis Mourey | Jasmin Egger |
26 | Grand Prix DAF Grand Garage Engel, Differdange | C2 | Davy Coenen | |
26 | GP Eric De Vlaeminck (Wereldbeker), Heusden-Zolder | CDM | Thijs Al | Marianne Vos |
27 | Silvestercyclocross, Torhout | C2 | Klaas Vantornout | |
28 | Cyclocross Diegem (Superprestige), Diegem | C1 | Zdenek Stybar | |
29 | Noordzeecross, Middelkerke | C1 | Sven Nys | |
30 | Azencross (GVA Trofee), Loenhout | C1 | Zdenek Stybar | Daphny van den Brand |
31 | Grand Prix 5 Sterne Region, Beromünster | C2 | Florian Vogel | Jasmin Egger |
Januari
Datum | Cross | Cat. | Winnaar mannen | Winnaar vrouwen |
---|---|---|---|---|
1 | GP Sven Nys (GVA Trofee), Baal | C1 | Sven Nys | |
1 | GP Hotel Threeland, Pétange | C2 | Steve Chainel | Georgia Gould |
2 | Grote Prijs De Ster, Sint-Niklaas | C2 | Bart Wellens | |
4 | Flüüger-Quer, Dübendorf | C1 | Simon Zahner | Jasmin Egger |
4 | GP Groenendaal, Sint-Michielsgestel | C1 | Eddy van IJzendoorn | Mirjam Melchers |
4 | Witloofveldrit, Tervuren | C2 | Niels Albert | Daphny van den Brand |
14 | Centrumcross, Surhuisterveen | C1 | Lars Boom | Saskia Elemans |
18 | Cross Derby (National Trophy), Derby | C2 | Jody Crawforth | |
18 | Grand Prix Lille Métropole (Wereldbeker), Roubaix | CDM | Erwin Vervecken | Katherine Compton |
24 | Kasteelcross, Zonnebeke | C2 | Jan Denuwelaere | |
25 | Ispasterko Udala Sari Nagusia, Llodio | C2 | Isaac Suárez | |
25 | Cyclocross International de Lanarvily, Lanarvily | C2 | Cyrille Bonnand | Johanna Bleuzen |
25 | Trofeo Mamma & Papà Guerciotti (Wereldbeker), Milaan | CDM | Sven Nys | Daphny van den Brand |
Februari
Datum | Cross | Cat. | Winnaar mannen | Winnaar vrouwen |
---|---|---|---|---|
1 | Wereldkampioenschappen, Hoogerheide | CM | Niels Albert | Marianne Vos |
4 | Parkcross, Maldegem | C2 | Sven Nys | |
7 | Krawatencross (GVA Trofee), Lille | C1 | Niels Albert | Daphny van den Brand |
8 | Vlaamse Aardbeiencross (Superprestige), Hoogstraten | C1 | Sven Nys | |
14 | Cyclocross Heerlen, Heerlen | C1 | Thijs Al | Sanne van Paassen |
14 | Grote Prijs Stad Eeklo, Eeklo | C2 | Niels Albert | |
15 | GP Fidea (Superprestige), Vorselaar | C1 | Sven Nys | |
22 | Internationale Sluitingsprijs (GVA Trofee), Oostmalle | C1 | Sven Nys | Marianne Vos |
Kampioenen
Land | Datum | Winnaar mannen | Winnaar vrouwen |
---|---|---|---|
Wereld ( Hoogerheide) | 31-01 februari 2009 | Niels Albert | Marianne Vos |
Europa ( Liévin) | 2 november 2008 | Hanka Kupfernagel | |
België | 10-11 januari 2009 | Sven Nys | Joyce Vanderbeken |
Canada | 11 oktober 2008 | Geoff Kabush | Wendy Simms |
Denemarken | 11 januari 2009 | Joachim Parbo | Nikoline Hansen |
Duitsland | 10-11 januari 2009 | Philipp Walsleben | Hanka Kupfernagel |
Finland | Kimmo Kananen | Anna Ronkainen | |
Frankrijk | 10-11 januari 2009 | Francis Mourey | Maryline Salvetat |
Groot-Brittannië | 7 januari 2009 | Jody Crawforth | Helen Wyman |
Hongarije | 11 januari 2009 | Szilárd Buruczki | Barbara Benko |
Ierland | Robin Seymour | Francine Meehan | |
Italië | 11 januari 2009 | Enrico Franzoi | Eva Lechner |
Japan | 14 december 2008 | Keiichi Tsujiura | Ayako Toyooka |
Kroatië | Emanuel Kišerlovski | Viena Balen | |
Luxemburg | 11 januari 2009 | Gusty Bausch | Suzie Godart |
Nederland | 10-11 januari 2009 | Lars Boom | Daphny van den Brand |
Oostenrijk | 11 januari 2009 | Peter Presslauer | Elke Riedl |
Polen | 11 januari 2009 | Pawel Szczepaniak | Kinga Mudyn |
Roemenië | Lucian Logigan | ||
Servië | Ivan Jovanović | ||
Slowakije | 14 december 2008 | Milan Barényi | Zuzana Vojtášová |
Spanje | 10-11 januari 2009 | Javier Ruiz de Larrinaga | Rocio Gamonal Ferrera |
Tsjechië | 13 december 2008 | Zdeněk Štybar | Pavla Havlíková |
Verenigde Staten | 14 december 2008 | Ryan Trebon | Katherine Compton |
Zweden | 29 november 2008 | Jens Westergren | Kajsa Snihs |
Zwitserland | 11 januari 2009 | Christian Heule | Jasmin Achermann |