Turnen op de Olympische Zomerspelen 1980
Turnen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou.
Heren
team
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Aleksandr Dityatin Nikolaj Andrianov Eduard Azarjan Aleksandr Tkatsjov Bogdan Makoets Vladimir Markelov | URS | 589.60 |
2 | Roland Brückner Michael Nikolay Lutz Hoffmann Ralf-Peter Hemmann Andreas Bronst Lutz Mack | GDR | 581.15 |
3 | Ferenc Donáth Zoltán Magyar Péter Kovács György Guczoghy István Vámos Zoltán Kelemen | HUN | 575.00 |
4 | Dan Grecu Kurt Szilier Aurelian Georgescu Sorin Cepoi Nicolae Oprescu Romulus Bucuroiu | ROU | 572.30 |
5 | Stojan Deltsjev Dantsjo Jordanov Plamen Petkov Rumen Petkov Ognjan Bangijev Janko Radantsjev | BUL | 571.55 |
6 | Jiří Tabak Rudolf Babiak Jan Zoulík Miloslav Kučeřík Jan Migdau Josef Konečný | TCH | 569.80 |
7 | Sergio Suarez Roberto Leon Miguel Arroyo Enrique Bravo Mario Casiro Jorge Roche | CUB | 563.20 |
8 | Michel Boutard Willi Moy Henry Boério Joël Suty Yves Boquel Marc Touchais | FRA | 559.20 |
individuele meerkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Aleksandr Dityatin | URS | 118.650 |
2 | Nikolaj Andrianov | URS | 118.225 |
3 | Stojan Deltsjev | BUL | 118.000 |
4 | Aleksandr Tkatsjov | URS | 117.700 |
5 | Roland Brückner | GDR | 117.300 |
6 | Michael Nikolay | GDR | 116.750 |
7 | Lutz Hoffmann | GDR | 116.025 |
8 | Jiří Tabak | TCH | 115.675 |
vloer
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Roland Brückner | GDR | 19.750 |
2 | Nikolaj Andrianov | URS | 19.726 |
3 | Aleksandr Dityatin | URS | 19.700 |
4 | Jiří Tabak | TCH | 19.676 |
5 | Péter Kovács | HUN | 19.425 |
6 | Lutz Hoffmann | GDR | 18.725 |
paard voltige
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Zoltán Magyar | HUN | 19.925 |
2 | Aleksandr Dityatin | URS | 19.800 |
3 | Michael Nikolay | GDR | 19.775 |
4 | Roland Brückner | GDR | 19.725 |
5 | Aleksandr Tkatsjov | URS | 19.475 |
6 | Ferenc Donáth | HUN | 19.400 |
ringen
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Aleksandr Dityatin | URS | 19.875 |
2 | Aleksandr Tkatsjov | URS | 19.725 |
3 | Jiří Tabak | TCH | 19.600 |
4 | Roland Brückner | GDR | 19.575 |
5 | Stojan Deltsjev | BUL | 19.475 |
6 | Dan Grecu | ROU | 10.850 |
sprong
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Nikolaj Andrianov | URS | 19.825 |
2 | Aleksandr Dityatin | URS | 19.800 |
3 | Roland Brückner | GDR | 19.775 |
4 | Ralf-Peter Hemmann | GDR | 19.750 |
5 | Stojan Deltsjev | BUL | 19.700 |
6 | Jiří Tabak | TCH | 19.525 |
brug
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Aleksandr Tkatsjov | URS | 19.775 |
2 | Aleksandr Dityatin | URS | 19.750 |
3 | Roland Brückner | GDR | 19.650 |
4 | Michael Nikolay | GDR | 19.600 |
5 | Stojan Deltsjev | BUL | 19.575 |
6 | Roberto Leon | CUB | 19.500 |
rekstok
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Stojan Deltsjev | BUL | 19.825 |
2 | Aleksandr Dityatin | URS | 19.750 |
3 | Nikolaj Andrianov | URS | 19.675 |
4 | Ralf-Peter Hemmann | GDR | 19.525 |
Michael Nikolay | GDR | 19.525 | |
6 | Sergio Suarez | CUB | 19.450 |
Dames
team
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Natalja Sjaposjnikova Jelena Davydova Nelli Kim Maria Filatova Stella Zacharova Jelena Naimoesjina | URS | 394.90 |
2 | Emilia Eberle Nadia Comăneci Rodica Dunka Melita Rühn Cristina Grigoraş Dumitriţa Turner | ROU | 393.50 |
3 | Maxi Gnauck Katharina Rensch Steffi Kräker Birgit Süß Silvia Hindorff Karola Sube | GDR | 392.55 |
4 | Eva Marečková Jana Labóková Katarina Šarišská Dana Brýdlová Anita Šauerová Radka Zemanová | TCH | 388.80 |
5 | Erika Csányi Erika Flander Márta Egervári Lenke Almási Éva Óvári Erzsebet Hanti | HUN | 384.30 |
6 | Silvia Topalova Galina Marinova Krassimira Toneva Kamelia Jeftimova Dimitrinka Filipova Antoaneta Rakhneva | BUL | 382.10 |
7 | Łucja Matraszek Małgorzata Majza Anita Jokiel Wiesława Żelaskowska Agata Jaroszek Katarzyna Snopko | POL | 376.25 |
8 | Choe Jong Sil Sin Myong Ok Kang Myong Suk Kim Chun Son Choe Myong Hui Lo Ok Sil | PRK | 364.05 |
individuele meerkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Jelena Davydova | URS | 79.150 |
2 | Nadia Comăneci | ROU | 79.075 |
Maxi Gnauck | GDR | 79.075 | |
4 | Natalja Sjaposjnikova | URS | 79.025 |
5 | Nelli Kim | URS | 78.425 |
6 | Emilia Eberle | ROU | 78.400 |
7 | Rodica Dunka | ROU | 78.350 |
8 | Steffi Kräker | GDR | 78.200 |
sprong
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Natalja Sjaposjnikova | URS | 19.725 |
2 | Steffi Kräker | GDR | 19.675 |
3 | Melita Rühn | ROU | 19.650 |
4 | Jelena Davydova | URS | 19.575 |
5 | Nadia Comăneci | ROU | 19.350 |
6 | Maxi Gnauck | GDR | 19.300 |
brug met ongelijke leggers
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Maxi Gnauck | GDR | 19.875 |
2 | Emilia Eberle | ROU | 19.850 |
3 | Maria Filatova | URS | 19.775 |
Steffi Kräker | GDR | 19.775 | |
Melita Rühn | ROU | 19.775 | |
6 | Nelli Kim | URS | 19.725 |
evenwichtsbalk
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Nadia Comăneci | ROU | 19.800 |
2 | Jelena Davydova | URS | 19.750 |
3 | Natalja Sjaposjnikova | URS | 19.725 |
4 | Maxi Gnauck | GDR | 19.700 |
5 | Radka Zemanová | TCH | 19.650 |
6 | Emilia Eberle | ROU | 19.400 |
vloer
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Nadia Comăneci | ROU | 19.875 |
Nelli Kim | URS | 19.875 | |
3 | Maxi Gnauck | GDR | 19.825 |
Natalja Sjaposjnikova | URS | 19.825 | |
5 | Emilia Eberle | ROU | 19.750 |
6 | Jana Labóková | TCH | 19.725 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjet-Unie | 9 | 8 | 5 | 22 |
2 | DDR | 2 | 3 | 6 | 11 |
3 | Roemenië | 2 | 3 | 2 | 7 |
4 | Bulgarije | 1 | 0 | 1 | 2 |
Hongarije | 1 | 0 | 1 | 2 | |
6 | Tsjecho-Slowakije | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 15 | 14 | 16 | 45 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1980