Station Pontoise
Pontoise | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
het station | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Algemeen | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vervoerder(s) | SNCF | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Geschiedenis | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Opening | 1860 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stationsbouw | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Perrons | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Spoorlijn(en) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Spoorlijn(en) | 330 000 Saint-Denis - Dieppe 338 000 Achères - Pontoise | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Voorstadsdienst(en) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ligging | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Land | Frankrijk | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Plaats | Pontoise | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Coördinaten | 48° 60' NB, 2° 6' OL | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Pontoise is het spoorwegstation van de Franse gemeente Pontoise. Er begint hier een spoorlijn naar station Achères-Ville, het ligt op kilometerpunt 28,583 van deze lijn, en het ligt aan de spoorlijn van Saint-Denis naar Dieppe, op kilometerpunt 29,395. Het station is in 1860 geopend.
Het station wordt aangedaan door verschillende treinen van Transilien:
- Treinen van de RER C tussen dit station en Massy-Palaiseau
- Treinen van Transilien lijn H tussen dit station en Paris-Nord
- Treinen van Transilien lijn H tussen dit station en Creil
- Treinen van Transilien lijn J tussen Paris Saint-Lazare en Gisors, waarvan sommige treinen Boissy-l'Aillerie of Pontoise als eindbestemming hebben.
Vorige en volgende stations
Richting | Vorig station | Lijn | Volgend station | Richting |
---|---|---|---|---|
eindpunt C1 | eindpunt | RERC | Saint-Ouen-l'Aumône | Massy-Palaiseau C2 |
eindpunt | eindpunt | TransH | Saint-Ouen-l'Aumône | Paris-Nord Persan - Beaumont, richting Creil |
eindpunt of Boissy-l'Aillerie Gisors | Osny of eindpunt | TransJ | Saint-Ouen-l'Aumône-Quartier de l'Église | Paris Saint-Lazare |