Noorwegen op de Olympische Zomerspelen 1924
Noorwegen op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Noorwegen | ||||||||||||||||
IOC-landcode | NOR | ||||||||||||||||
NOC | Norges Idrettsforbund og Olympiske og Paralympiske Komité (no) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1924 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Noorwegen op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Noorwegen op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Noorwegen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1924 in Parijs, Frankrijk. De 10 medailles waren goed voor een zevende plaats in het medailleklassement.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Boksen | Otto von Porat | +79,4kg (m) | 1 |
Schietsport | Ole Lilloe-Olsen | dubbel schot lopend hert (m) | |
Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Harald Natvig Otto Olsen Oluf Wesmann-Kjær | 1 schot lopend hert (m) | ||
Zeilen | Eugen Lunde Christopher Dahl Anders Lundgren | 6m klasse | |
Rick Bockelie Harald Hagen Ingar Nielsen Carl Ringvold Carl Ringvold jr. | 8m klasse | ||
Schietsport | Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Harald Natvig Otto Olsen Oluf Wesmann-Kjær | dubbel schot lopend hert team (m) | 2 |
Zeilen | Henrik Robert | 12 voets jol | |
Atletiek | Sverre Hansen | verspringen (m) | 3 |
Boksen | Sverre Sörsdal | +79,4kg (m) | |
Schietsport | Otto Olsen | enkel schot lopend hert team (m) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Charles Hoff | 400m (m) | 10e | serie 6: 2de in 53,0 kwartfinale 2: 2de in 49,2 halve finale 2: 4de in 48,8 |
800m (m) | 8e | serie 8: 3de in 2.02,1 halve finale 3: 3de in 1.58,4 finale: 8ste in 1.56,7 | |
Gunnar Larssen | 110m horden (m) | DNS | niet gestart |
Oli Gulli | 400m horden (m) | DNS | niet gestart |
Nils Andersen Johan Badendyck Hans Gundhus Haakon Jansen | 3000m team (m) | 5e | serie 1: 3de met 27 punten |
Trygve Tangen | marathon (m) | DNS | niet gestart |
Erling Aastad | verspringen (m) | 13e | kwalificatie groep C: 4de met 6,72m |
Sverre Hansen | 3 | kwalificatie groep B: 1ste met 7,26m finale: 3de | |
Charles Hoff | DNS | niet gestart | |
Kaare Bache | hink-stap-springen (m) | DNS | niet gestart |
Sverre Helgesen | DNS | niet gestart | |
Arne Randmæl | DNS | niet gestart | |
Sverre Hansen | hoogspringen (m) | DNS | niet gestart |
Sverre Helgesen | 8e | kwalificatie groep C: 1ste met 1,83m finale: 8ste met 1,83m | |
Charles Hoff | polsstokhoogspringen (m) | DNS | niet gestart |
Ketil Askildt | kogelstoten (m) | 15e | kwalificatie groep A: 6de met 13,09m |
discuswerpen (m) | align=center | kwalificatie groep C: 3de met 43,405m finale: 5de met 43,40m | |
Oli Gulli | vijfkamp (m) | DNS | niet gestart |
Martin Mølster | 11e | verspringen: 19de met 6,200m discuswerpen: 12de met 47,91m 200m: 15de in 24,2 speerwerpen: 7de met 34,69m totaal: 2522,265 punten | |
Charles Hoff | tienkamp (m) | DNS | niet gestart |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fridtjof Andersen | -53,5kg (m) | DNS | niet gestart |
Hans Pedersen | DNS | niet gestart | |
Olaf Hansen | -57,2kg (m) | 9e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van USA Fields: beslissing |
Haakon Hansen | -61,2kg (m) | 5e | 1ste ronde: W van AUT Eicholzer: beslissing 2de ronde: W van DEN Petersen: beslissing kwartfinale: V van DEN Nielsen: beslissing |
Kristoffer Nilsen | 17e | 1ste ronde: V van RSA Beland: beslissing | |
Edgar Christensen | -66,7kg (m) | 9e | 1ste ronde: W van ITA Colacicco: beslissing 2de ronde: V van USA Mello: knock-out |
Alf Pedersen | 17e | 1ste ronde: V van NED Cornelissen: beslissing | |
Aage Steen | DNS | niet gestart | |
Wilhelm Hansen | -72,6kg (m) | DNS | niet gestart |
Øivind Jensen | 9e | 1ste ronde: W van NED Meeuwessen: beslissing 2de ronde: V van CAN Henning: scheidsrechterlijke beslissing | |
Trygve Stokstad | 17e | 1ste ronde: V van GBR Mallin: beslissing | |
Knut Espetvedt | -79,4kg (m) | DNS | niet gestart |
Sverre Sørsdal | 3 | 1ste ronde: W van BEL Delarge: beslissing 2de ronde: W van IRL Kidley: scheidsrechterlijke beslissing kwartfinale: W van USA Kirby: beslissing halve finale: V van DEN Petersen: beslissing bronzen finale: W van ITA Saraudi: walk-over | |
Otto von Porat | -79,4kg (m) | 1 | 1ste ronde: W van AUS Jardine: knock-out kwartfinale: W van ITA Bertazzolo: knock-out halve finale: W van ARG Porzio: beslissing finale: W van DEN Petersen: beslissing |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Leif Knudtzon | individueel | 21e | schietsport: 15de met 167 punten zwemmen: 17de in 6.21,2 schermen: 30ste met 30,5 punten paardensport: 15de met 113 punten atletiek: 22ste in 14.30,0 totaal: 99,5 punten |
Olliver Smith | 16e | schietsport: 18de met 164 punten zwemmen: 8ste in 5.58,8 schermen: 34ste met 34,5 punten paardensport: 21ste met 102 punten atletiek: 6de in 13.13,0 totaal: 87,5 punten |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sigurd Akre-Aas | degen (m) | 29e | 1ste ronde groep F: 2de met 4 overwinningen kwartfinale D: 8ste met 4 overwinningen |
Johan Falkenberg | 60e | 1ste ronde groep A: 9de met 3 overwinningen | |
Raoul Heide | 13e | 1ste ronde groep G: 3de met 5 overwinningen kwartfinale A: 1ste met 7 overwinningen halve finale A: 7de met 5 overwinningen | |
Frithjof Lorentzen | 60e | 1ste ronde groep B: 9de met 1 overwinning | |
Sigurd Akre-Aas Johan Falkenberg Raoul Heide Frithjof Lorentzen | degen team (m) | 29e | 1ste ronde groep A: 3de met 0,5 overwinningen |
Sigurd Akre-Aas | floret (m) | 36e | 1ste ronde groep F: 4de met 1 overwinning |
Johan Falkenberg | 25e | 1ste ronde groep K: 2de met 2 overwinningen 2de ronde groep A: 4de met 2 overwinningen | |
Frithjof Lorentzen | 11e | 1ste ronde groep G: 3de met 1 overwinning 2de ronde groep B: 2de met 4 overwinningen kwartfinale C: 4de met 2 overwinningen halve finale B: 6de met 0 overwinningen | |
Sigurd Akre-Aas | sabel (m) | 36e | 1ste ronde groep F: 4de met 1 overwinning |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Olaf Johanssen | 50m geweer liggend (m) | 45e | 375 punten |
August Onsrud | 26e | 385 punten | |
Willy Røgeberg | 18e | 388 punten | |
Olaf Sletten | 26e | 385 punten | |
Halvard Angaard | 600m vrij geweer liggend (m) | 19e | 83 punten |
Olaf Johanssen | 41e | 78 punten | |
Otto Olsen | 51e | 73 punten | |
August Onsrud | 35e | 79 punten | |
Ludvig Larsen Olaf Johanssen Willy Røgeberg Halvard Angaard Otto Olsen | 400,600m,800m vrij geweer team (m) | 8e | 594 punten |
Einar Liberg | 25m snelvuurpistool (m) | 8e | 18 punten |
Eivind Holmsen | trap (m) | 19e | 90 punten |
Ole Lilloe-Olsen | 11e | 94 punten | |
Martin Stenersen | 19e | 90 punten | |
Oluf Wesmann-Kjær | 16e | 92 punten | |
Ole Lilloe-Olsen Oluf Wesmann-Kjær Eivind Holmsen Martin Stenersen Harald Natvig | trap team (m) | 7e | 336 punten |
Einar Liberg | enkel schot lopend hert team (m) | 7e | 36 punten |
Ole Lilloe-Olsen | 15e | 33 punten | |
Harald Natvig | 7e | 36 punten | |
Otto Olsen | 3 | 39 punten | |
Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Harald Natvig Otto Olsen Oluf Wesmann-Kjær | 1 schot lopend hert (m) | 1 | 160 punten |
Einar Liberg | dubbel schot lopend hert team (m) | 5e | 70 punten |
Ole Lilloe-Olsen | 1 | 76 punten | |
Harald Natvig | 9e | 62 punten | |
Oluf Wesmann-Kjær | 13e | 59 punten | |
Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Harald Natvig Otto Olsen Oluf Wesmann-Kjær | dubbel schot lopend hert team (m) | 2 | 262 punten |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Conrad Langaard | enkelspel (m) | 61e | 1ste ronde: V van IND Fyzee: 2-6, 2-6, 3-6 |
Jack Nielsen | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van DEN Tenger: 5-7, 6-4, 6-4, 9-7 3de ronde: V van FRA Borotra: 0-6, 1-6, 2-6 | |
Conrad Langaard Jack Nielsen | dubbelspel (m) | 16e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van IND Hadi/Rutnam: 2-6, 3-6, 0-6 |
Caro Dahl | enkelspel (v) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van FRA Vlasto: 1-6, 0-6 |
Molla Mallory | 5e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van FRA Vaussard: 6-2, 6-3 3de ronde: W van NED Bouman: 9-7, 6-0 kwartfinale: V van USA Wills: 2-6, 3-6 | |
Caro Dahl Conrad Langaard | dubbelspel (g) | 15e | 1ste ronde: V van GRE Valaoritou/Zerlendis: 6-4, 2-6, 2-6 |
Molla Mallory Jack Nielsen | 9e | 1ste ronde: W van BEL Dupont/Washer: 1-6, 6-3, 6-3 2de ronde: V van USA Zinderstein/Richards: 3-6, 2-6 |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Sven Martinsen | -58kg (m) | 9e | 1ste ronde: W van GRE Zervinis 2de ronde: W van DEN Andersen 3de ronde: V van BEL Dierickx 4de ronde: V van FIN Ikonen |
Ragnvald Olsen | 5e | 1ste ronde: W van ITA Ponte 2de ronde: V van TCH Skopový 3de ronde: W van FRA Kueny 4de ronde: W van BEL Dierickx 5de ronde: V van FIN Ikonen | |
Martin Egeberg | -62kg (m) | 8e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van HUN Radvány 3de ronde: W van TCH Řezáč 4de ronde: V van SWE Svensson |
Arthur Nord | 4e | 1ste ronde: W van HUN Radvány 2de ronde: W van TCH Řezáč 3de ronde: W van EST Väli 4de ronde: W van JPN Naito 5de ronde: W van FRA Capron 6de ronde: V van SWE Malmberg 7de ronde: V van FIN Anttila | |
Arne Gaupset | -67,5kg (m) | 8e | 1ste ronde: V van FIN Friman 2de ronde: W van AUT Bergmann 3de ronde: W van TCH Beránek 4de ronde: W van AUT Sesta 5de ronde: V van EST Kusnets |
Erling Michelsen | 20e | 1ste ronde: V van DEN Friseneldt 2de ronde: V van ESP Solé | |
Paul Jahren | -75kg (m) | 20e | 1ste ronde: W van ITA Gorgano 2de ronde: V van HUN Kónyi 3de ronde: V van ITA Gorletti |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Henrik Robert | 12 voets jol | 2 | 7 punten |
Eugen Lunde Christopher Dahl Anders Lundgren | 6m klasse | 1 | 2 punten: (3-1-1-1-1) |
Rick Bockelie Harald Hagen Ingar Nielsen Carl Ringvold Carl Ringvold jr. | 8m klasse | 1 | 2 punten: (2-4-1-1-1) |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1924 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sven Thaulow | 100m rugslag (m) | 9e | serie 5: 1ste in 1.24,0 halve finale 2: 5de in 1.24,2 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (fr) Comité Olympique Français. Les Jeux De La VIII Olympiade; Paris 1924; Rapport Officiel, Parijs.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomer- en Winterspelen van 1924; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3 en deel 4
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité