FIA World Endurance Championship 2022
10e FIA World Endurance Championship-seizoen (2022) | ||||
---|---|---|---|---|
Volgende: 2023 Vorige: 2021 | ||||
|
Het FIA World Endurance Championship 2022 was het tiende seizoen van het FIA World Endurance Championship, een autosportkampioenschap met endurancewedstrijden dat georganiseerd wordt door de Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) en de Automobile Club de l'Ouest (ACO). In het kampioenschap reden prototype- en GT-wagens verdeeld onder vier klassen. Er werden wereldtitels uitgedeeld aan de hoogst geplaatste coureurs en constructeurs in zowel de prototype- als de GT-klassen.
Het was het eerste seizoen van het kampioenschap waarin LMDh (Le Mans Daytona h)-inschrijvingen naast de LMH (Le Mans Hypercar)-inschrijvingen mochten deelnemen aan de Hypercar-klasse. Zij kwamen echter niet in aanmerking voor kampioenschapspunten. Het was het laatste seizoen waarin de LMGTE Pro-klasse onderdeel was van het kampioenschap.
Kalender
Op 20 augustus 2021 werd de WEC-kalender van 2022 bekend gemaakt. De 1000 mijl van Sebring en de 6 uur van Fuji keerden terug op de kalender, nadat deze in 2021 vanwege de coronapandemie waren afgelast. De tweede race in Bahrein en de 6 uur van Portimão verdwenen van de kalender. De 24 uur van Le Mans keerde terug naar de gebruikelijke datum in juni.
Ronde | Race | Circuit | Datum |
---|---|---|---|
1 | 1000 mijl van Sebring | Sebring International Raceway | 18 maart |
2 | 6 uur van Spa-Francorchamps | Circuit de Spa-Francorchamps | 7 mei |
3 | 24 uur van Le Mans | Circuit de la Sarthe | 11-12 juni |
4 | 6 uur van Monza | Autodromo Nazionale Monza | 10 juli |
5 | 6 uur van Fuji | Fuji Speedway | 11 september |
6 | 8 uur van Bahrein | Bahrain International Circuit | 12 november |
Teams en coureurs
Hypercar
Team | Auto | Motor | Hybride | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toyota Gazoo Racing | Toyota GR010 Hybrid | Toyota 3.5L Turbo V6 | Hybride | M | 7 | Mike Conway | Alle |
Kamui Kobayashi | Alle | ||||||
José María López | Alle | ||||||
Hybride | M | 8 | Sébastien Buemi | Alle | |||
Brendon Hartley | Alle | ||||||
Ryō Hirakawa | Alle | ||||||
Alpine Elf Team | Alpine A480 | Gibson GL458 4.5L V8 | M | 36 | Nicolas Lapierre | Alle | |
André Negrão | Alle | ||||||
Matthieu Vaxivière | Alle | ||||||
Peugeot TotalEnergies | Peugeot 9X8 | Peugeot 2.6L Turbo V6 | Hybride | M | 93 | Mikkel Jensen | 4-6 |
Paul di Resta | 4-6 | ||||||
Jean-Éric Vergne | 4-6 | ||||||
Hybride | M | 94 | Loïc Duval | 4-6 | |||
Gustavo Menezes | 4-6 | ||||||
James Rossiter | 4-5 | ||||||
Nico Müller | 6 | ||||||
Glickenhaus Racing | Glickenhaus SCG 007 LMH | Glickenhaus P21 3.5L Turbo V8 | M | 708 | Romain Dumas | 1-4 | |
Olivier Pla | 1-4 | ||||||
Ryan Briscoe | 1 | ||||||
Pipo Derani | 2-4 |
LMP2
Volgens de LMP2-reglementen rijden alle auto's in de LMP2-klasse met een Gibson GK428 V8-motor. Inschrijvingen in de LMP2 Pro-Am Cup, waar een amateurcoureur bij zit, worden aangeduid met een ster.
Team | Auto | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|
Richard Mille Racing Team | Oreca 07 | G | 1 | Charles Milesi | Alle |
Lilou Wadoux | Alle | ||||
Sébastien Ogier | 1-3 | ||||
Paul-Loup Chatin | 4-6 | ||||
Team Penske | Oreca 07 | G | 5 | Dane Cameron | 1-3 |
Emmanuel Collard | 1-3 | ||||
Felipe Nasr | 1-3 | ||||
Prema Orlen Team | Oreca 07 | G | 9 | Lorenzo Colombo | Alle |
Louis Delétraz | Alle | ||||
Robert Kubica | Alle | ||||
Vector Sport | Oreca 07 | G | 10 | Ryan Cullen | Alle |
Nico Müller | 1-4 | ||||
Renger van der Zande | 5-6 | ||||
Mike Rockenfeller | 1 | ||||
Sébastien Bourdais | 2-6 | ||||
United Autosports USA | Oreca 07 | G | 22 | Filipe Albuquerque | Alle |
Philip Hanson | Alle | ||||
Will Owen | Alle | ||||
G | 23 | Oliver Jarvis | Alle | ||
Josh Pierson | Alle | ||||
Paul di Resta | 1 | ||||
Alex Lynn | 2-6 | ||||
Jota | Oreca 07 | G | 28 | Jonathan Aberdein | Alle |
Ed Jones | Alle | ||||
Oliver Rasmussen | Alle | ||||
G | 38 | António Félix da Costa | Alle | ||
Roberto González | Alle | ||||
Will Stevens | Alle | ||||
WRT | Oreca 07 | G | 31 | Robin Frijns | Alle |
Sean Gelael | Alle | ||||
René Rast | 1-4, 6 | ||||
Dries Vanthoor | 5 | ||||
RealTeam by WRT | G | 41 | Rui Andrade | Alle | |
Ferdinand Habsburg | Alle | ||||
Norman Nato | Alle | ||||
Inter Europol Competition | Oreca 07 | G | 34 | Esteban Gutiérrez | Alle |
Jakub Śmiechowski | Alle | ||||
Fabio Scherer | 1 | ||||
Alex Brundle | 2-6 | ||||
Ultimate* | Oreca 07 | G | 35 | François Heriau | Alle |
Jean-Baptiste Lahaye | Alle | ||||
Matthieu Lahaye | Alle | ||||
ARC Bratislava* | Oreca 07 | G | 44 | Miroslav Konôpka | 1-4, 6 |
Mathias Beche | 1, 4, 6 | ||||
Bent Viscaal | 2-3 | ||||
Tijmen van der Helm | 1-2, 4 | ||||
Tristan Vautier | 3 | ||||
Richard Bradley | 6 | ||||
Algarve Pro Racing* | Oreca 07 | G | 45 | James Allen | Alle |
René Binder | Alle | ||||
Steven Thomas | Alle | ||||
AF Corse* | Oreca 07 | G | 83 | Nicklas Nielsen | Alle |
François Perrodo | Alle | ||||
Alessio Rovera | Alle |
LMGTE Pro
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
AF Corse | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9L Turbo V8 | M | 51 | James Calado | Alle |
Alessandro Pier Guidi | Alle | |||||
Daniel Serra | 3 | |||||
M | 52 | Antonio Fuoco | Alle | |||
Miguel Molina | Alle | |||||
Davide Rigon | 3 | |||||
Corvette Racing | Chevrolet Corvette C8.R | Chevrolet 5.5L V8 | M | 64 | Tommy Milner | Alle |
Nick Tandy | Alle | |||||
Alexander Sims | 3 | |||||
Porsche GT Team | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 91 | Gianmaria Bruni | Alle |
Richard Lietz | 1-3, 5-6 | |||||
Frédéric Makowiecki | 3-4 | |||||
M | 92 | Michael Christensen | Alle | |||
Kévin Estre | Alle | |||||
Laurens Vanthoor | 3 |
LMGTE Am
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
AF Corse | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9L Turbo V8 | M | 21 | Simon Mann | Alle |
Christoph Ulrich | Alle | |||||
Toni Vilander | Alle | |||||
M | 54 | Francesco Castellacci | Alle | |||
Thomas Flohr | Alle | |||||
Nick Cassidy | 1-4, 6 | |||||
Davide Rigon | 5 | |||||
Spirit of Race | M | 71 | Gabriel Aubry | Alle | ||
Franck Dezoteux | Alle | |||||
Pierre Ragues | Alle | |||||
TF Sport | Aston Martin Vantage AMR | Aston Martin 4.0L Turbo V8 | M | 33 | Ben Keating | Alle |
Marco Sørensen | Alle | |||||
Florian Latorre | 1 | |||||
Henrique Chaves | 2-6 | |||||
D'Station Racing | M | 777 | Charlie Fagg | Alle | ||
Tomonobu Fujii | Alle | |||||
Satoshi Hoshino | Alle | |||||
Team Project 1 | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 46 | Matteo Cairoli | Alle |
Nicolas Leutwiler | Alle | |||||
Mikkel O. Pedersen | Alle | |||||
M | 56 | Ben Barnicoat | Alle | |||
Ollie Millroy | 1-5 | |||||
Brendan Iribe | 1-4 | |||||
Takeshi Kimura | 5 | |||||
P. J. Hyett | 6 | |||||
Gunnar Jeannette | 6 | |||||
Iron Lynx | Ferrari 488 GTE Evo | Ferrari F154CB 3.9L Turbo V8 | M | 60 | Claudio Schiavoni | Alle |
Matteo Cressoni | 1-2, 4-6 | |||||
Giancarlo Fisichella | 1-2, 4-6 | |||||
Alessandro Balzan | 3 | |||||
Raffaele Giammaria | 3 | |||||
Iron Dames | M | 85 | Rahel Frey | Alle | ||
Sarah Bovy | 1, 3-6 | |||||
Michelle Gatting | 1, 3-6 | |||||
Christina Nielsen | 2 | |||||
Doriane Pin | 2 | |||||
Dempsey-Proton Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 77 | Sebastian Priaulx | Alle |
Christian Ried | Alle | |||||
Harry Tincknell | Alle | |||||
M | 88 | Fred Poordad | Alle | |||
Patrick Lindsey | 1-2, 4-6 | |||||
Julien Andlauer | 1 | |||||
Jan Heylen | 2-6 | |||||
Maxwell Root | 3 | |||||
GR Racing | Porsche 911 RSR-19 | Porsche 4.2L Flat-6 | M | 86 | Ben Barker | 2-6 |
Riccardo Pera | 2-6 | |||||
Michael Wainwright | 2-6 | |||||
Northwest AMR | Aston Martin Vantage AMR | Aston Martin 4.0L Turbo V8 | M | 98 | Paul Dalla Lana | Alle |
David Pittard | Alle | |||||
Nicki Thiim | Alle |
Resultaten
Kampioenschappen
Puntensysteem
- Inschrijvingen vertrekkend van pole-position zijn vetgedrukt.
Duur | 1e | 2e | 3e | 4e | 5e | 6e | 7e | 8e | 9e | 10e | Pole |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 uur | 25 | 18 | 15 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 1 |
8 uur | 38 | 27 | 23 | 18 | 15 | 12 | 9 | 6 | 3 | 2 | 1 |
24 uur | 50 | 36 | 30 | 24 | 20 | 16 | 12 | 8 | 4 | 2 | 1 |
Coureurs
Er worden vijf titels uitgereikt aan de coureurs, waarvan twee wereldkampioenschappen. De kampioenen in de Hypercar- en de GTE-klassen worden gekroond tot wereldkampioen, terwijl de kampioenen in de LMP2-, LMP2 Pro-Am- en LMGTE Am-klassen een FIA Endurance Trophy krijgen.
Hypercar
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sébastien Buemi | Toyota Gazoo Racing | 2 | DNF | 1 | 2 | 1 | 2 | 149 |
1 | Brendon Hartley | Toyota Gazoo Racing | 2 | DNF | 1 | 2 | 1 | 2 | 149 |
1 | Ryō Hirakawa | Toyota Gazoo Racing | 2 | DNF | 1 | 2 | 1 | 2 | 149 |
2 | Nicolas Lapierre | Alpine Elf Team | 1 | 2 | 4 | 1 | 3 | 3 | 144 |
2 | André Negrão | Alpine Elf Team | 1 | 2 | 4 | 1 | 3 | 3 | 144 |
2 | Matthieu Vaxivière | Alpine Elf Team | 1 | 2 | 4 | 1 | 3 | 3 | 144 |
3 | Mike Conway | Toyota Gazoo Racing | DNF | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 133 |
3 | Kamui Kobayashi | Toyota Gazoo Racing | DNF | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 133 |
3 | José María López | Toyota Gazoo Racing | DNF | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 133 |
4 | Romain Dumas | Glickenhaus Racing | 3 | 3 | 3 | DNF | 70 | ||
4 | Olivier Pla | Glickenhaus Racing | 3 | 3 | 3 | DNF | 70 | ||
5 | Pipo Derani | Glickenhaus Racing | 3 | 3 | DNF | 47 | |||
6 | Loïc Duval | Peugeot TotalEnergies | 4 | 5 | 4 | 40 | |||
6 | Gustavo Menezes | Peugeot TotalEnergies | 4 | 5 | 4 | 40 | |||
7 | Ryan Briscoe | Glickenhaus Racing | 3 | 23 | |||||
8 | James Rossiter | Peugeot TotalEnergies | 4 | 5 | 22 | ||||
9 | Nico Müller | Peugeot TotalEnergies | 4 | 18 | |||||
10 | Mikkel Jensen | Peugeot TotalEnergies | DNF | 4 | DNF | 12 | |||
10 | Paul di Resta | Peugeot TotalEnergies | DNF | 4 | DNF | 12 | |||
10 | Jean-Éric Vergne | Peugeot TotalEnergies | DNF | 4 | DNF | 12 | |||
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
GTE
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alessandro Pier Guidi | AF Corse | 4 | 1 | 2 | 3 | 1 | 5 | 135 |
1 | James Calado | AF Corse | 4 | 1 | 2 | 3 | 1 | 5 | 135 |
2 | Kévin Estre | Porsche GT Team | 1 | 2 | 4 | 4 | 3 | 3 | 132 |
2 | Michael Christensen | Porsche GT Team | 1 | 2 | 4 | 4 | 3 | 3 | 132 |
3 | Antonio Fuoco | AF Corse | 6 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 131 |
3 | Miguel Molina | AF Corse | 6 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 131 |
4 | Gianmaria Bruni | Porsche GT Team | 3 | 5 | 1 | 5 | 4 | 4 | 125 |
5 | Richard Lietz | Porsche GT Team | 3 | 5 | 1 | 4 | 4 | 115 | |
6 | Tommy Milner | Corvette Racing | 2 | 4 | DNF | 1 | 5 | 2 | 102 |
6 | Nick Tandy | Corvette Racing | 2 | 4 | DNF | 1 | 5 | 2 | 102 |
7 | Frédéric Makowiecki | Porsche GT Team | 1 | 5 | 60 | ||||
8 | Ben Keating | TF Sport | 6 | 7 | 5 | DNF | 6 | 9 | 46 |
8 | Marco Sørensen | TF Sport | 6 | 7 | 5 | DNF | 6 | 9 | 46 |
9 | Paul Dalla Lana | Northwest AMR | 5 | 8 | 6 | 13 | 10 | 10 | 38 |
9 | David Pittard | Northwest AMR | 5 | 8 | 6 | 13 | 10 | 10 | 38 |
9 | Nicki Thiim | Northwest AMR | 5 | 8 | 6 | 13 | 10 | 10 | 38 |
10 | Henrique Chaves | TF Sport | 7 | 5 | DNF | 6 | 9 | 37 | |
11 | Daniel Serra | AF Corse | 2 | 36 | |||||
12 | Davide Rigon | AF Corse | 3 | 9 | 32 | ||||
13 | Laurens Vanthoor | Porsche GT Team | 4 | 24 | |||||
14 | Rahel Frey | Iron Dames | 10 | 15 | 10 | 7 | 7 | 8 | 22 |
14 | Sarah Bovy | Iron Dames | 10 | 10 | 7 | 7 | 8 | 22 | |
14 | Michelle Gatting | Iron Dames | 10 | 10 | 7 | 7 | 8 | 22 | |
15 | Sebastian Priaulx | Dempsey-Proton Racing | 9 | 6 | 12 | 6 | DNF | 13 | 19 |
15 | Christian Ried | Dempsey-Proton Racing | 9 | 6 | 12 | 6 | DNF | 13 | 19 |
15 | Harry Tincknell | Dempsey-Proton Racing | 9 | 6 | 12 | 6 | DNF | 13 | 19 |
16 | Matteo Cairoli | Team Project 1 | DNF | 10 | DNF | 8 | 11 | 6 | 17 |
16 | Nicolas Leutwiler | Team Project 1 | DNF | 10 | DNF | 8 | 11 | 6 | 17 |
16 | Mikkel O. Pedersen | Team Project 1 | DNF | 10 | DNF | 8 | 11 | 6 | 17 |
17 | Ben Barnicoat | Team Project 1 | 8 | DNF | DNF | 15 | 13 | 7 | 15 |
18 | Ben Barker | GR Racing | 11 | 7 | 17 | 17 | 11 | 12 | |
18 | Riccardo Pera | GR Racing | 11 | 7 | 17 | 17 | 11 | 12 | |
18 | Michael Wainwright | GR Racing | 11 | 7 | 17 | 17 | 11 | 12 | |
19 | Florian Latorre | TF Sport | 6 | 9 | |||||
20 | P. J. Hyett | Team Project 1 | 7 | 9 | |||||
20 | Gunnar Jeannette | Team Project 1 | 7 | 9 | |||||
21 | Fred Poordad | Dempsey-Proton Racing | 15 | 14 | 8 | 11 | 14 | 17 | 8 |
21 | Jan Heylen | Dempsey-Proton Racing | 14 | 8 | 11 | 14 | 17 | 8 | |
21 | Maxwell Root | Dempsey-Proton Racing | 8 | 8 | |||||
22 | Francesco Castellacci | AF Corse | 14 | 9 | 9 | 14 | 9 | 12 | 8 |
22 | Thomas Flohr | AF Corse | 14 | 9 | 9 | 14 | 9 | 12 | 8 |
23 | Ollie Millroy | Team Project 1 | 8 | DNF | DNF | 15 | 13 | 6 | |
23 | Brendan Iribe | Team Project 1 | 8 | DNF | DNF | 15 | 6 | ||
24 | Nick Cassidy | AF Corse | 14 | 9 | 9 | 14 | 12 | 6 | |
25 | Charlie Fagg | D'Station Racing | 11 | 12 | DNF | 16 | 8 | 15 | 4 |
25 | Tomonobu Fujii | D'Station Racing | 11 | 12 | DNF | 16 | 8 | 15 | 4 |
25 | Satoshi Hoshino | D'Station Racing | 11 | 12 | DNF | 16 | 8 | 15 | 4 |
26 | Claudio Schiavoni | Iron Lynx | 13 | 13 | DNF | 9 | 16 | 14 | 2 |
26 | Matteo Cressoni | Iron Lynx | 13 | 13 | 9 | 16 | 14 | 2 | |
26 | Giancarlo Fisichella | Iron Lynx | 13 | 13 | 9 | 16 | 14 | 2 | |
27 | Gabriel Aubry | Spirit of Race | DNF | 17 | DNF | 10 | 12 | 18 | 1 |
27 | Franck Dezoteux | Spirit of Race | DNF | 17 | DNF | 10 | 12 | 18 | 1 |
27 | Pierre Ragues | Spirit of Race | DNF | 17 | DNF | 10 | 12 | 18 | 1 |
28 | Alexander Sims | Corvette Racing | DNF | 1 | |||||
29 | Simon Mann | AF Corse | 12 | 16 | 11 | 12 | 15 | 16 | 0 |
29 | Christoph Ulrich | AF Corse | 12 | 16 | 11 | 12 | 15 | 16 | 0 |
29 | Toni Vilander | AF Corse | 12 | 16 | 11 | 12 | 15 | 16 | 0 |
30 | Patrick Lindsey | Dempsey-Proton Racing | 15 | 14 | 11 | 14 | 17 | 0 | |
31 | Takeshi Kimura | Team Project 1 | 13 | 0 | |||||
32 | Julien Andlauer | Dempsey-Proton Racing | 15 | 0 | |||||
32 | Christina Nielsen | Iron Dames | 15 | 0 | |||||
32 | Doriane Pin | Iron Dames | 15 | 0 | |||||
Alessandro Balzan | Iron Lynx | DNF | 0 | ||||||
Raffaele Giammaria | Iron Lynx | DNF | 0 | ||||||
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
LMP2
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | António Félix da Costa | Jota | 6 | 3 | 1 | 2 | 2 | 3 | 137 |
1 | Roberto González | Jota | 6 | 3 | 1 | 2 | 2 | 3 | 137 |
1 | Will Stevens | Jota | 6 | 3 | 1 | 2 | 2 | 3 | 137 |
2 | Robin Frijns | WRT | 2 | 1 | DNF | 12 | 1 | 1 | 116 |
2 | Sean Gelael | WRT | 2 | 1 | DNF | 12 | 1 | 1 | 116 |
3 | Oliver Jarvis | United Autosports USA | 1 | 6 | 5 | 5 | 5 | 2 | 113 |
3 | Josh Pierson | United Autosports USA | 1 | 6 | 5 | 5 | 5 | 2 | 113 |
4 | Rui Andrade | RealTeam by WRT | 3 | 2 | 10 | 1 | 4 | 5 | 96 |
4 | Ferdinand Habsburg | RealTeam by WRT | 3 | 2 | 10 | 1 | 4 | 5 | 96 |
4 | Norman Nato | RealTeam by WRT | 3 | 2 | 10 | 1 | 4 | 5 | 96 |
5 | Lorenzo Colombo | Prema Orlen Team | 4 | 7 | 2 | 6 | 6 | 4 | 94 |
5 | Louis Delétraz | Prema Orlen Team | 4 | 7 | 2 | 6 | 6 | 4 | 94 |
5 | Robert Kubica | Prema Orlen Team | 4 | 7 | 2 | 6 | 6 | 4 | 94 |
6 | René Rast | WRT | 2 | 1 | DNF | 12 | 1 | 91 | |
7 | Alex Lynn | United Autosports USA | 6 | 5 | 5 | 5 | 2 | 75 | |
8 | Jonathan Aberdein | Jota | 5 | DNF | 3 | 10 | 3 | 7 | 70 |
8 | Ed Jones | Jota | 5 | DNF | 3 | 10 | 3 | 7 | 70 |
8 | Oliver Rasmussen | Jota | 5 | DNF | 3 | 10 | 3 | 7 | 70 |
9 | Filipe Albuquerque | United Autosports USA | 7 | 5 | 7 | 13 | 7 | 6 | 50 |
9 | Philip Hanson | United Autosports USA | 7 | 5 | 7 | 13 | 7 | 6 | 50 |
9 | Will Owen | United Autosports USA | 7 | 5 | 7 | 13 | 7 | 6 | 50 |
10 | Dane Cameron | Team Penske | 8 | 4 | 4 | 42 | |||
10 | Emmanuel Collard | Team Penske | 8 | 4 | 4 | 42 | |||
10 | Felipe Nasr | Team Penske | 8 | 4 | 4 | 42 | |||
11 | Paul di Resta | United Autosports USA | 1 | 38 | |||||
12 | Charles Milesi | Richard Mille Racing Team | 12 | 8 | 6 | 14 | 8 | 8 | 30 |
12 | Lilou Wadoux | Richard Mille Racing Team | 12 | 8 | 6 | 14 | 8 | 8 | 30 |
13 | Dries Vanthoor | WRT | 1 | 25 | |||||
14 | Ryan Cullen | Vector Sport | NC | 10 | 13 | 3 | 9 | 9 | 21 |
14 | Sébastien Bourdais | Vector Sport | 10 | 13 | 3 | 9 | 9 | 21 | |
15 | Esteban Gutiérrez | Inter Europol Competition | NC | DNF | 8 | 4 | 11 | NC | 20 |
15 | Jakub Śmiechowski | Inter Europol Competition | NC | DNF | 8 | 4 | 11 | NC | 20 |
15 | Alex Brundle | Inter Europol Competition | DNF | 8 | 4 | 11 | NC | 20 | |
16 | Sébastien Ogier | Richard Mille Racing Team | 12 | 8 | 6 | 20 | |||
17 | Nico Müller | Vector Sport | NC | 10 | 13 | 3 | 16 | ||
18 | Nicklas Nielsen | AF Corse | 9 | 9 | 11 | 9 | 10 | 10 | 12 |
18 | François Perrodo | AF Corse | 9 | 9 | 11 | 9 | 10 | 10 | 12 |
18 | Alessio Rovera | AF Corse | 9 | 9 | 11 | 9 | 10 | 10 | 12 |
19 | James Allen | Algarve Pro Racing | 11 | 11 | 9 | 7 | 13 | 12 | 10 |
19 | René Binder | Algarve Pro Racing | 11 | 11 | 9 | 7 | 13 | 12 | 10 |
19 | Steven Thomas | Algarve Pro Racing | 11 | 11 | 9 | 7 | 13 | 12 | 10 |
20 | Paul-Loup Chatin | Richard Mille Racing Team | 14 | 8 | 8 | 10 | |||
21 | François Heriau | Ultimate | 10 | 12 | 14 | 8 | 12 | 11 | 6 |
21 | Jean-Baptiste Lahaye | Ultimate | 10 | 12 | 14 | 8 | 12 | 11 | 6 |
21 | Matthieu Lahaye | Ultimate | 10 | 12 | 14 | 8 | 12 | 11 | 6 |
22 | Renger van der Zande | Vector Sport | 9 | 9 | 5 | ||||
23 | Miroslav Konôpka | ARC Bratislava | 13 | DNF | 12 | 11 | 13 | 0 | |
24 | Tijmen van der Helm | ARC Bratislava | 13 | DNF | 11 | 0 | |||
25 | Mathias Beche | ARC Bratislava | 13 | 11 | 13 | 0 | |||
26 | Bent Viscaal | ARC Bratislava | DNF | 12 | 0 | ||||
27 | Tristan Vautier | ARC Bratislava | 12 | 0 | |||||
28 | Richard Bradley | ARC Bratislava | 13 | 0 | |||||
Fabio Scherer | Inter Europol Competition | NC | 0 | ||||||
Mike Rockenfeller | Vector Sport | NC | 0 | ||||||
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
LMP2 Pro-Am
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nicklas Nielsen | AF Corse | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 177 |
1 | François Perrodo | AF Corse | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 177 |
1 | Alessio Rovera | AF Corse | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 177 |
2 | James Allen | Algarve Pro Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 154 |
2 | René Binder | Algarve Pro Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 154 |
2 | Steven Thomas | Algarve Pro Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 154 |
3 | François Heriau | Ultimate | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 129 |
3 | Jean-Baptiste Lahaye | Ultimate | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 129 |
3 | Matthieu Lahaye | Ultimate | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 129 |
4 | Miroslav Konôpka | ARC Bratislava | 4 | DNF | 3 | 4 | 4 | 78 | |
5 | Mathias Beche | ARC Bratislava | 4 | 4 | 4 | 48 | |||
6 | Bent Viscaal | ARC Bratislava | DNF | 3 | 30 | ||||
6 | Tristan Vautier | ARC Bratislava | 3 | 30 | |||||
7 | Tijmen van der Helm | ARC Bratislava | 4 | DNF | 4 | 30 | |||
8 | Richard Bradley | ARC Bratislava | 4 | 18 | |||||
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
LMGTE Am
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ben Keating | TF Sport | 2 | 2 | 1 | DNF | 1 | 4 | 141 |
1 | Marco Sørensen | TF Sport | 2 | 2 | 1 | DNF | 1 | 4 | 141 |
2 | Paul Dalla Lana | Northwest AMR | 1 | 3 | 2 | 8 | 5 | 5 | 118 |
2 | David Pittard | Northwest AMR | 1 | 3 | 2 | 8 | 5 | 5 | 118 |
2 | Nicki Thiim | Northwest AMR | 1 | 3 | 2 | 8 | 5 | 5 | 118 |
3 | Henrique Chaves | TF Sport | 2 | 1 | DNF | 1 | 4 | 113 | |
4 | Rahel Frey | Iron Dames | 5 | 10 | 6 | 2 | 2 | 3 | 93 |
5 | Sarah Bovy | Iron Dames | 5 | 6 | 2 | 2 | 3 | 92 | |
5 | Michelle Gatting | Iron Dames | 5 | 6 | 2 | 2 | 3 | 92 | |
6 | Sebastian Priaulx | Dempsey-Proton Racing | 4 | 1 | 8 | 1 | DNF | 8 | 83 |
6 | Christian Ried | Dempsey-Proton Racing | 4 | 1 | 8 | 1 | DNF | 8 | 83 |
6 | Harry Tincknell | Dempsey-Proton Racing | 4 | 1 | 8 | 1 | DNF | 8 | 83 |
7 | Matteo Cairoli | Team Project 1 | DNF | 5 | DNF | 3 | 6 | 1 | 71 |
7 | Nicolas Leutwiler | Team Project 1 | DNF | 5 | DNF | 3 | 6 | 1 | 71 |
7 | Mikkel O. Pedersen | Team Project 1 | DNF | 5 | DNF | 3 | 6 | 1 | 71 |
8 | Francesco Castellacci | AF Corse | 9 | 4 | 5 | 9 | 4 | 7 | 58 |
8 | Thomas Flohr | AF Corse | 9 | 4 | 5 | 9 | 4 | 7 | 58 |
9 | Ben Barnicoat | Team Project 1 | 3 | DNF | DNF | 10 | 8 | 2 | 55 |
10 | Ben Barker | GR Racing | 6 | 3 | 12 | 12 | 6 | 50 | |
10 | Riccardo Pera | GR Racing | 6 | 3 | 12 | 12 | 6 | 50 | |
10 | Michael Wainwright | GR Racing | 6 | 3 | 12 | 12 | 6 | 50 | |
11 | Nick Cassidy | AF Corse | 9 | 4 | 5 | 9 | 7 | 46 | |
12 | Fred Poordad | Dempsey-Proton Racing | 10 | 9 | 4 | 6 | 9 | 12 | 38 |
13 | Jan Heylen | Dempsey-Proton Racing | 9 | 4 | 6 | 9 | 12 | 37 | |
14 | Charlie Fagg | D'Station Racing | 6 | 7 | DNF | 11 | 3 | 10 | 35 |
14 | Tomonobu Fujii | D'Station Racing | 6 | 7 | DNF | 11 | 3 | 10 | 35 |
14 | Satoshi Hoshino | D'Station Racing | 6 | 7 | DNF | 11 | 3 | 10 | 35 |
15 | Florian Latorre | TF Sport | 2 | 28 | |||||
16 | Ollie Millroy | Team Project 1 | 3 | DNF | DNF | 10 | 8 | 28 | |
17 | Simon Mann | AF Corse | 7 | 11 | 7 | 7 | 10 | 11 | 28 |
17 | Christoph Ulrich | AF Corse | 7 | 11 | 7 | 7 | 10 | 11 | 28 |
17 | Toni Vilander | AF Corse | 7 | 11 | 7 | 7 | 10 | 11 | 28 |
18 | P. J. Hyett | Team Project 1 | 2 | 27 | |||||
18 | Gunnar Jeannette | Team Project 1 | 2 | 27 | |||||
19 | Claudio Schiavoni | Iron Lynx | 8 | 8 | DNF | 4 | 11 | 9 | 25 |
19 | Matteo Cressoni | Iron Lynx | 8 | 8 | 4 | 11 | 9 | 25 | |
19 | Giancarlo Fisichella | Iron Lynx | 8 | 8 | 4 | 11 | 9 | 25 | |
20 | Brendan Iribe | Team Project 1 | 3 | DNF | DNF | 10 | 24 | ||
21 | Maxwell Root | Dempsey-Proton Racing | 4 | 24 | |||||
22 | Gabriel Aubry | Spirit of Race | DNF | 12 | DNF | 5 | 7 | 13 | 16 |
22 | Franck Dezoteux | Spirit of Race | DNF | 12 | DNF | 5 | 7 | 13 | 16 |
22 | Pierre Ragues | Spirit of Race | DNF | 12 | DNF | 5 | 7 | 13 | 16 |
23 | Patrick Lindsey | Dempsey-Proton Racing | 10 | 9 | 6 | 9 | 12 | 14 | |
24 | Davide Rigon | AF Corse | 4 | 12 | |||||
25 | Takeshi Kimura | Team Project 1 | 8 | 4 | |||||
26 | Julien Andlauer | Dempsey-Proton Racing | 10 | 2 | |||||
27 | Christina Nielsen | Iron Dames | 10 | 0 | |||||
27 | Doriane Pin | Iron Dames | 10 | 0 | |||||
Alessandro Balzan | Iron Lynx | DNF | 0 | ||||||
Raffaele Giammaria | Iron Lynx | DNF | 0 | ||||||
Pos. | Coureur | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
Constructeurs en teams
Er worden vijf titels uitgereikt aan de constructeurs en teams, waarvan twee wereldkampioenschappen. De kampioenen in de Hypercar- en GTE-klassen worden gekroond tot wereldkampioen, terwijl de kampioenen in de LMP2-, LMP2 Pro-Am- en LMGTE Am-klassen een FIA Endurance Trophy krijgen.
Hypercar
Een constructeur ontvangt enkel punten voor de hoogst geklasseerde auto.
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Toyota | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 186 |
2 | Alpine | 1 | 2 | 4 | 1 | 3 | 3 | 144 |
3 | Glickenhaus | 3 | 3 | 3 | DNF | 70 | ||
4 | Peugeot | 4 | 4 | 4 | 42 | |||
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
GTE
Een constructeur ontvangt enkel punten voor de twee hoogst geklasseerde auto's.
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ferrari | 4 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 269 |
6 | 3 | 3 | 3 | 2 | 5 | |||
2 | Porsche | 1 | 2 | 1 | 4 | 3 | 3 | 257 |
3 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | |||
3 | Chevrolet | 2 | 4 | DNF | 1 | 5 | 2 | 102 |
Pos. | Constructeur | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
LMP2
Pos. | Auto | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 38 | Jota | 6 | 3 | 1 | 2 | 2 | 3 | 137 |
2 | 31 | WRT | 2 | 1 | DNF | 12 | 1 | 1 | 116 |
3 | 23 | United Autosports USA | 1 | 6 | 5 | 5 | 5 | 2 | 113 |
4 | 41 | RealTeam by WRT | 3 | 2 | 10 | 1 | 4 | 5 | 96 |
5 | 9 | Prema Orlen Team | 4 | 7 | 2 | 6 | 6 | 4 | 94 |
6 | 28 | Jota | 5 | DNF | 3 | 10 | 3 | 7 | 70 |
7 | 22 | United Autosports USA | 7 | 5 | 7 | 13 | 7 | 6 | 50 |
8 | 5 | Team Penske | 8 | 4 | 4 | 42 | |||
9 | 1 | Richard Mille Racing Team | 12 | 8 | 6 | 14 | 8 | 8 | 30 |
10 | 10 | Vector Sport | NC | 10 | 13 | 3 | 9 | 9 | 21 |
11 | 34 | Inter Europol Competition | NC | DNF | 8 | 4 | 11 | NC | 20 |
12 | 83 | AF Corse | 9 | 9 | 11 | 9 | 10 | 10 | 12 |
13 | 45 | Algarve Pro Racing | 11 | 11 | 9 | 7 | 13 | 12 | 10 |
14 | 35 | Ultimate | 10 | 12 | 14 | 8 | 12 | 11 | 6 |
15 | 44 | ARC Bratislava | 13 | DNF | 12 | 11 | 13 | 0 | |
Pos. | Auto | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
LMP2 Pro-Am
Pos. | Auto | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 83 | AF Corse | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 177 |
2 | 45 | Algarve Pro Racing | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 154 |
3 | 35 | Ultimate | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 129 |
4 | 44 | ARC Bratislava | 4 | DNF | 3 | 4 | 4 | 78 | |
Pos. | Auto | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
LMGTE Am
Pos. | Auto | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 33 | TF Sport | 2 | 2 | 1 | DNF | 1 | 4 | 141 |
2 | 98 | Northwest AMR | 1 | 3 | 2 | 8 | 5 | 5 | 118 |
3 | 85 | Iron Dames | 5 | 10 | 6 | 2 | 2 | 3 | 93 |
4 | 77 | Dempsey-Proton Racing | 4 | 1 | 8 | 1 | DNF | 8 | 83 |
5 | 46 | Team Project 1 | DNF | 5 | DNF | 3 | 6 | 1 | 71 |
6 | 54 | AF Corse | 9 | 4 | 5 | 9 | 4 | 7 | 58 |
7 | 56 | Team Project 1 | 3 | DNF | DNF | 10 | 8 | 2 | 55 |
8 | 86 | GR Racing | 6 | 3 | 12 | 12 | 6 | 50 | |
9 | 88 | Dempsey-Proton Racing | 10 | 9 | 4 | 6 | 9 | 12 | 38 |
10 | 777 | D'Station Racing | 6 | 7 | DNF | 11 | 3 | 10 | 35 |
11 | 21 | AF Corse | 7 | 11 | 7 | 7 | 10 | 11 | 28 |
12 | 60 | Iron Lynx | 8 | 8 | DNF | 4 | 11 | 9 | 25 |
13 | 71 | Spirit of Race | DNF | 12 | DNF | 5 | 7 | 13 | 16 |
Pos. | Auto | Team | SEB | SPA | LEM | MNZ | FUJ | BHR | Punten |
Externe links
- Officiële website van het FIA World Endurance Championship