Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2015
EK kortebaan 2015 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Netanja, Israël | ||||||
Accommodatie | Wingate Institute | ||||||
Editie | 18 | ||||||
Jaar | 2015 | ||||||
Data | 2 t/m 6 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | 500 atleten uit 48 landen | ||||||
Evenementen | 40 | ||||||
Officiële website | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2015 werden van woensdag 2 tot en met zondag 6 december 2015 georganiseerd in het Israëlische Netanja.
Wedstrijdschema
Woensdag 02/12 | Donderdag 03/12 | Vrijdag 04/12 | Zaterdag 05/12 | Zondag 06/12 |
---|---|---|---|---|
Series vanaf 9:30 uur lokale tijd | ||||
100 m vlinder mannen 50 m school vrouwen 50 m school mannen 400 m wissel vrouwen 400 m vrij mannen 100 m rug vrouwen 200 m rug mannen 4×50 m vrij mannen 800 m vrij vrouwen | 200 m vrij mannen 50 vlinder vrouwen 200 m school mannen 100 m vrij vrouwen 100 m rug mannen 100 m wissel vrouwen 400 m wissel mannen 4×50 m wissel gemengd 1500 m vrij mannen | 100 m school vrouwen 50 m vrij mannen 200 m rug vrouwen 400 m wissel mannen 200 m school vrouwen 100 m school mannen 200 m vlinder vrouwen 200 m wissel mannen 4×50 m vrij vrouwen | 50 vlinder mannen 50 m rug vrouwen 100 m vrij mannen 200 m vrij vrouwen 100 m vlinder vrouwen 100 m wissel mannen 200m wissel vrouwen 4×50 m vrij gemengd | 50 vrij vrouwen 50 m rug mannen 200 m school vrouwen 200 m vlinder mannen 400 m vrij vrouwen 4×50 m wissel mannen 4×50 m wissel vrouwen |
Finales - vanaf 17:30 uur lokale tijd | ||||
HF 50 m school mannen HF 50 m school vrouwen F 200 m rug mannen F 400 m wissel vrouwen F 400 m vrij mannen HF 100 m rug vrouwen HF 100 m vlinder mannen F 50 m school vrouwen F 50 m school mannen F 4×50 m vrij mannen | HF 50 m vlinder vrouwen F 200 m vrij mannen F 200 m school vrouwen HF 100 m vrij vrouwen F 400 m wissel mannen F 100 m rug vrouwen HF 100 m rug mannen HF 100 m wissel vrouwen F 100 m vlinder mannen F 800 m vrij vrouwen F 50 m vlinder vrouwen F 4×50 m wissel gemengd | HF 50 m vrij mannen F 100 m vrij vrouwen HF 100 m school mannen F 200 m rug vrouwen F 200 m wissel mannen F 200 m vlinder vrouwen HF 100 m school vrouwen F 100 m rug mannen F 100 m wissel vrouwen F 1500 m vrij mannen F 50 m vrij mannen F 4×50 m vrij vrouwen | HF 50 m rug vrouwen HF 50 m vlinder mannen F 100 m school vrouwen HF 100 m vrij mannen F 200 m wissel vrouwen HF 100 m wissel mannen F 200 m vrij vrouwen F 100 m school mannen HF 100 m vlinder vrouwen F 50 m vlinder mannen F 50 m rug vrouwen F 4×50 m vrij gemengd | HF 50 m vrij vrouwen HF 50 m rug mannen F 200 m school vrouwen F 100 m vrij mannen F 100 m vlinder vrouwen F 400 m vrij vrouwen F 200 m vlinder mannen F 50 m vrij vrouwen F 50 m rug mannen F 4×50 m wissel vrouwen F 4×50 m wissel mannen |
Selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde elf zwemmers voor dit toernooi, tien mannen en één vrouw.[1]
- Mannen
- Jasper Aerents
- Jonas Coreelman
- Louis Croenen
- Gilles De Wilde
- Stijn Depypere
- François Heersbrandt
- Lander Hendrickx
- Glenn Surgeloose
- Pieter Timmers
- Emmanuel Vanluchene
- Vrouwen
Duitsland
De Duitse zwembond stuurde 27 zwemmers (14 mannen, 13 vrouwen) naar de EK kortebaan in Israël.[2]
- Mannen
- Paul Biedermann (SV Halle/Saale)
- Marek Ulrich (SV Halle/Saale)
- Christian vom Lehn (SG Essen)
- Damian Wierling (SG Essen)
- Marius Kusch (SG Stadtwerke München)
- Philipp Wolf (SG Stadtwerke München)
- Dominik Franke (1. SC Ravensburg)
- Markus Gierke (W98 Hannover)
- Jan-Philip Glania (SG Frankfurt)
- Philip Heintz (SV Nikar Heidelberg)
- Marco Koch (DSW 1912 Darmstadt)
- Henning Mühlleitner (SV Schwäbisch Gmünd)
- Florian Wellbrock (SC Magdeburg)
- Andreas Wiesner (SG EWR Rheinhessen-Mainz)
- Vrouwen
- Lisa Höpink (SG Essen)
- Caroline Ruhnau (SG Essen)
- Dörte Baumert (SG Regio Freiburg)
- Doris Eichhorn (Aqua Berlin)
- Vanessa Grimberg (SVR Stuttgart)
- Franziska Hentke (SC Magdeburg)
- Marlene Hüther (SSG Saar Max Ritter)
- Alina Jungklaus (SV Würzburg 05)
- Nina Kost (SV Nikar Heidelberg)
- Julia Leidgebel (SG Dortmund)
- Jenny Mensing (SC 1911 Wiesbaden)
- Juliane Reinhold (SSG Leipzig)
- Alexandra Wenk (SG Stadtwerke München)
Nederland
De technisch directeur van de KNZB, Joop Alberda, selecteerde dertien zwemmers voor dit toernooi, vier mannen en tien vrouwen.[3]
- Mannen
- Maarten Brzoskowski
- Sébas van Lith
- Jesse Puts
- Ben Schwietert
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Jevgeni Sedov Rusland | 20,87 | Marco Orsi Italië | 20,92 | Sebastian Szczepanski Polen | 21,21 |
100 m | Marco Orsi Italië | 46,05 | Pieter Timmers België | 46,61 | Sebastian Szczepanski Polen | 46,87 |
200 m | Paul Biedermann Duitsland | 1.42,68 | Pieter Timmers België | 1.42,85 | Glenn Surgeloose België | 1.43,55 |
Vjatsjeslav Androesenko Rusland | ||||||
400 m | Péter Bernek Hongarije | 3.35,46 | Paul Biedermann Duitsland | 3.35,96 | Gabriele Detti Italië | 3.37,22 |
1500 m | Gregorio Paltrinieri Italië | 14.08,06 WR | Gabriele Detti Italië | 14.18,00 | Henrik Christiansen Noorwegen | 14.23,60 |
Rugslag | ||||||
50 m | Tomasz Polewka Polen | 22,96 | Chris Walker-Hebborn Verenigd Koninkrijk | 23,09 | Niet uitgereikt | |
Simone Sabbioni Italië | ||||||
100 m | Radosław Kawęcki Polen | 49,64 | Stanislav Donets Rusland | 50,30 | Chris Walker-Hebborn Verenigd Koninkrijk | 50,35 |
200 m | Radosław Kawęcki Polen | 1.48,33 CR | Yakov Yan Toumarkin Israël | 1.49,84 | Simone Sabbioni Italië | 1.50,75 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Damir Dugonjič Slovenië | 26,20 | Adam Peaty Verenigd Koninkrijk | 26,21 | Oleg Kostin Rusland | 26,35 |
Alexander Murphy Ierland | ||||||
100 m | Marco Koch Duitsland | 56,78 | Adam Peaty Verenigd Koninkrijk | 56,96 | Giedrius Titenis Litouwen | 57,02 |
200 m | Marco Koch Duitsland | 2.00,53 CR | Dániel Gyurta Hongarije | 2.01,99 | Andrew Willis Verenigd Koninkrijk | 2.02,76 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Andrij Hovorov Oekraïne | 22,36 | Jaoehen Tsoerkin Wit-Rusland | 22,56 | Aleksandr Popkov Rusland | 22,69 |
100 m | László Cseh Hongarije | 49,33 | Matteo Rivolta Italië | 49,70 | Nikita Konovalov Rusland | 50,28 |
200 m | László Cseh Hongarije | 1.49,00 ER | Viktor Bromer Denemarken | 1.51,62 | Simon Sjödin Zweden | 1.52,89 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Sergej Fesikov Rusland | 52,00 | Yakov Yan Toumarkin Israël | 52,62 | Andreas Vazaios Griekenland | 52,67 |
200 m | László Cseh Hongarije | 1.51,36 ER | Philipp Heintz Duitsland | 1.53,21 | Diogo Carvalho Portugal | 1.53,45 |
400 m | Dávid Verrasztó Hongarije | 4.02,43 | Roberto Pavoni Verenigd Koninkrijk | 4.02,69 | Gal Nevo Israël | 4.04,68 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Rusland Jevgeni Sedov Andrej Arboezov Aleksandr Kljoekin Nikita Konovalov | 1.23,49 | Italië Federico Bocchia Marco Orsi Giuseppe Guttuso Filippo Magnini | 1.24,44 | Wit-Rusland Jaoehen Tsoerkin Anton Latkin Viktar Staselovitsj Artjom Matsjekin | 1.25,01 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Italië Simone Sabbioni Fabio Scozzoli Matteo Rivolta Marco Orsi | 1.31,71 CR | Rusland Andrej Sjabasov Oleg Kostin Aleksandr Popkov Jevgeni Sedov | 1.32,17 | Wit-Rusland Pavel Sankovitsj Ilja Sjymanovitsj Jaoehen Tsoerkin Anton Latkin | 1.33,21 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 23,55 | Sarah Sjöström Zweden | 23,63 | Jeanette Ottesen Denemarken | 23,94 |
100 m | Sarah Sjöström Zweden | 51,37 | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 51,59 | Veronika Popova Rusland | 52,02 |
200 m | Federica Pellegrini Italië | 1.51,89 | Veronika Popova Rusland | 1.52,46 | Femke Heemskerk Nederland | 1.52,81 |
400 m | Jazmin Carlin Verenigd Koninkrijk | 3.58,81 | Katinka Hosszú Hongarije | 3.58,84 | Boglárka Kapás Hongarije | 3.59,02 |
800 m | Jazmin Carlin Verenigd Koninkrijk | 8.11,01 | Boglárka Kapás Hongarije | 8.11,43 | Sharon van Rouwendaal Nederland | 8.15,84 |
Rugslag | ||||||
50 m | Katinka Hosszú Hongarije | 26,13 | Aleksandra Urbańczyk Polen | 26,27 | Sanja Jovanović Kroatië | 26,45 |
100 m | Katinka Hosszú Hongarije | 55,42 CR | Alicja Tchorz Polen | 57,17 | Eygló Ósk Gústafsdóttir IJsland | 57,42 |
200 m | Katinka Hosszú Hongarije | 1.59,84 CR | Darja Oestinova Rusland | 2.01,57 | Eygló Ósk Gústafsdóttir IJsland | 2.03,53 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Jenna Laukkanen Finland | 29,71 | Fanny Lecluyse België | 29,84 | Natalja Ivanejeva Rusland | 29,99 |
100 m | Jenna Laukkanen Finland | 1.04,56 | Moniek Nijhuis Nederland | 1.05,21 | Viktoriya Zeynep Gunes Turkije | 1.05,32 |
200 m | Fanny Lecluyse België | 2.18,49 | Maria Astasjkina Rusland | 2.19,69 | Viktoriya Zeynep Gunes Turkije | 2.19,73 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Sarah Sjöström Zweden | 24,58 CR | Jeanette Ottesen Denemarken | 25,04 | Silvia di Pietro Italië | 25,26 |
100 m | Sarah Sjöström Zweden | 55,03 CR | Jeanette Ottesen Denemarken | 55,68 | Alexandra Wenk Duitsland | 56,43 |
200 m | Franziska Hentke Duitsland | 2.03,01 | Lara Grangeon Frankrijk | 2.03,85 | Alessia Polieri Italië | 2.04,37 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Katinka Hosszú Hongarije | 56,67 WR | Siobhan-Marie O'Connor Verenigd Koninkrijk | 57,65 | Marrit Steenbergen Nederland | 59,00 |
200 m | Katinka Hosszú Hongarije | 2.02,53 CR | Siobhan-Marie O'Connor Verenigd Koninkrijk | 2.05,13 | Louise Hansson Zweden | 2.07,96 |
400 m | Katinka Hosszú Hongarije | 4.19,75 | Hannah Miley Verenigd Koninkrijk | 4.26.87 | Lara Grangeon Frankrijk | 4.27,31 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Italië Silvia Di Pietro Erika Ferraioli Aglaia Pezzato Federica Pellegrini | 1.36,05 | Nederland Inge Dekker Femke Heemskerk Tamara van Vliet Ranomi Kromowidjojo | 1.36,20 | Rusland Rozalja Nasretdinova Veronika Popova Darja Kartasjova Natalia Lovtcova | 1.36,62 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Nederland Tessa Vermeulen Moniek Nijhuis Inge Dekker Ranomi Kromowidjojo | 1.44,85 | Zweden Louise Hansson Sophie Hansson Sarah Sjöström Magdalena Kuras | 1.45,34 | Italië Elena Gemo Martina Carraro Silvia Di Pietro Erika Ferraioli | 1.45,73 |
Gemengd
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Italië Federico Bocchia Marco Orsi Silvia Di Pietro Erika Ferraioli | 1.29,26 CR | Rusland Jevgeni Sedov Nikita Konovalov Natalkja Lovtcova Rozalja Nasretdinova | 1.29,59 | Nederland Jesse Puts Ben Schwietert Inge Dekker Ranomi Kromowidjojo | 1.30,03 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Italië Simone Sabbioni Fabio Scozzoli Silvia di Pietro Erika Ferraioli | 1.38,33 CR | Rusland Andrej Sjabasov Andrej Nikolajev Alina Kasjinskaja Rozalja Nasretdinova | 1.38,36 | Wit-Rusland Pavel Sankovitsj Ilja Sjymanovitsj Svitlana Chachlova Aleksandra Gerasimenia | 1.39,03 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hongarije | 11 | 3 | 1 | 15 |
2 | Italië | 7 | 5 | 5 | 17 |
3 | Duitsland | 4 | 2 | 1 | 7 |
4 | Rusland | 3 | 7 | 7 | 17 |
5 | Polen | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | Zweden | 3 | 2 | 2 | 7 |
7 | Verenigd Koninkrijk | 2 | 7 | 2 | 11 |
8 | Nederland | 2 | 3 | 4 | 9 |
9 | Finland | 2 | 0 | 0 | 2 |
10 | België | 1 | 3 | 1 | 5 |
11 | Slovenië | 1 | 0 | 0 | 1 |
Oekraïne | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13 | Denemarken | 0 | 3 | 1 | 4 |
14 | Israël | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Wit-Rusland | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Frankrijk | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | IJsland | 0 | 0 | 2 | 2 |
Turkije | 0 | 0 | 2 | 2 | |
19 | Griekenland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ierland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kroatië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Litouwen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Noorwegen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugal | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 40 | 41 | 41 | 122 |
Externe link
- (en) Officiële website