Europees kampioenschap waterpolo vrouwen 2003
EK waterpolo vrouwen 2003 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Slovenië | ||||||
Datum | 7 juni – 14 juni | ||||||
Teams | 8 (van 1 confederatie) | ||||||
Hallen | 1 (in 1 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Italië (4e titel) | ||||||
Tweede plaats | Hongarije | ||||||
Derde plaats | Rusland | ||||||
Vierde plaats | Nederland | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 20 | ||||||
Doelpunten | 339 (16,95 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Daniëlle de Bruijn | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 10de Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen vond plaats van 7 juni tot 14 juni 2003 in Ljubljana, Slovenië. Acht landenteams namen deel aan het toernooi.
Voorronde
Groep A
Datum | Land | Land | Uitslag |
---|---|---|---|
7 juni | Rusland | Duitsland | 11-9 |
Italië | Griekenland | 7-5 | |
8 juni | Griekenland | Duitsland | 7-4 |
Italië | Rusland | 14-10 | |
9 juni | Rusland | Griekenland | 9-4 |
Duitsland | Italië | 9-12 |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Italië | 3 | 3 | 0 | 0 | 33 | 24 | 9 | 6 |
2 | Rusland | 3 | 2 | 0 | 1 | 30 | 27 | 3 | 4 |
3 | Griekenland | 3 | 1 | 0 | 2 | 16 | 20 | -4 | 2 |
4 | Duitsland | 3 | 0 | 0 | 3 | 22 | 30 | -8 | 0 |
Groep B
Datum | Land | Land | Uitslag |
---|---|---|---|
7 juni | Hongarije | Nederland | 10-9 |
Spanje | Slovenië | 22-1 | |
8 juni | Hongarije | Slovenië | 27-1 |
Spanje | Nederland | 6-10 | |
9 juni | Hongarije | Spanje | 8-4 |
Nederland | Slovenië | 24-1 |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Hongarije | 3 | 3 | 0 | 0 | 45 | 14 | 31 | 9 |
2 | Nederland | 3 | 2 | 0 | 1 | 43 | 17 | 26 | 6 |
3 | Spanje | 3 | 1 | 0 | 2 | 32 | 19 | 13 | 3 |
4 | Slovenië | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 73 | -70 | 0 |
Kwartfinales
Datum | Land | Land | Uitslag |
---|---|---|---|
10 juni | Rusland | Spanje | 12-10 |
Nederland | Griekenland | 6-5 |
Halve finales
Datum | Land | Land | Uitslag |
---|---|---|---|
12 juni | Italië | Nederland | 7-5 |
Hongarije | Rusland | 7-6 |
Plaatsingsronde
7e/8e plaats
Datum | Land | Land | Uitslag |
---|---|---|---|
10 juni | Slovenië | Duitsland | 1-21 |
5e/6e plaats
Datum | Land | Land | Uitslag |
---|---|---|---|
12 juni | Spanje | Griekenland | 5-6 |
Troostfinale
Datum | Land | Land | Uitslag |
---|---|---|---|
14 juni | Nederland | Rusland | 6-7 |
Finale
Datum | Land | Land | Uitslag | Periode |
---|---|---|---|---|
14 juni | Italië | Hongarije | 6-5 | (1-2,0-0,1-0,4-3) |
Eindrangschikking
1 | Italië |
2 | Hongarije |
3 | Rusland |
4 | Nederland |
5 | Griekenland |
6 | Spanje |
7 | Duitsland |
8 | Slovenië |
Europees kampioen 2003
Selectie: Carmela Allucci, Alexandra Araujo, Silvia Bosurgi, Francesca Conti, Melania Grego, Erika Lava, Daniela Lavorini, Giusi Malato, Tania di Mario, Martina Miceli, Maddalena Musumeci, Cinzia Ragusa, Gabriella Sciolti, Noémi Tóth en Manuela Zanchi. |
Bronnen, noten en/of referenties
- Kataca (Hongaarse website)