Ski alp di Sukan Olimpik Musim Sejuk 2022
Ski alp di Sukan Olimpik Musim Sejuk XXIV | |
---|---|
Tempat | Pusat Ski Alp Nasional |
Tarikh | 6–19 Februari |
Bil. acara | 11 (5 lelaki, 5 perempuan, 1 campuran) |
← 2018 2026 → |
Ski Alp di Sukan Olimpik Musim Sejuk 2022 akan diadakan di Pusat Ski Alp Nasional di Daerah Yanqing, China.[1] Pertandingan ini akan berlangsung dari 6 hingga 19 Februari 2022.[2]
Takwim
Tarikh | Masa | Acara |
---|---|---|
6 Februari | 11:00 | Downhill lelaki |
7 Februari | 10:15 13:45 | Slalom gergasi perempuan |
8 Februari | 11:00 | Super-G lelaki |
9 Februari | 10:15 13:45 | Slalom wanita |
10 Februari | 10:30 14:15 | Gabungan lelaki |
11 Februari | 11:00 | Super-G wanita |
13 Februari | 10:15 13:45 | Slalom gergasi lelaki |
15 Februari | 11:00 | Downhill perempuan |
16 Februari | 10:15 13:45 | Slalom lelaki |
17 Februari | 10:30 14:00 | Gabungan wanita |
20 Februari | 9:00 | Acara berpasukan |
Sumber: [3] Semua masa mengikut UTC + 8 |
Pemenang
Jadual pingat
Kedudukan | Negara | Emas | Perak | Gangsa | Jumlah |
---|---|---|---|---|---|
1 | Switzerland (SUI) | 5 | 1 | 3 | 9 |
2 | Austria (AUT) | 3 | 3 | 1 | 7 |
3 | Perancis (FRA) | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Slovakia (SVK) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Sweden (SWE) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
6 | Itali (ITA) | 0 | 2 | 2 | 4 |
7 | Norway (NOR) | 0 | 1 | 3 | 4 |
8 | Amerika Syarikat (USA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Jerman (GER) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Slovenia (SLO) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11 | Kanada (CAN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Jumlah (11 negara) | 11 | 11 | 11 | 33 |
Acara lelaki
Acara | Emas | Perak | Gangsa | |||
Downhill | Beat Feuz Switzerland | 1:42.69 | Johan Clarey Perancis | 1:42.79 | Matthias Mayer Austria | 1:42.85 |
Super-G | Matthias Mayer Austria | 1:19.94 | Ryan Cochran-Siegle Amerika Syarikat | 1:19.98 | Aleksander Aamodt Kilde Norway | 1:20.36 |
Slalom gergasi | Marco Odermatt Switzerland | 2:09.35 | Žan Kranjec Slovenia | 2:09.54 | Mathieu Faivre Perancis | 2:10.69 |
Slalom butiran | Clément Noël Perancis | 1:44.09 | Johannes Strolz Austria | 1:44.70 | Sebastian Foss-Solevåg Norway | 1:44.79 |
Gabungan | Johannes Strolz Austria | 2:31.43 | Aleksander Aamodt Kilde Norway | 2:32.02 | James Crawford Kanada | 2:32.11 |
Acara wanita
Acara | Emas | Perak | Gangsa | |||
Downhill | Corinne Suter Switzerland | 1:31.87 | Sofia Goggia Itali | 1:32.03 | Nadia Delago Itali | 1:32.44 |
Super-G | Lara Gut-Behrami Switzerland | 1:13.51 | Mirjam Puchner Austria | 1:13.73 | Michelle Gisin Switzerland | 1:13.81 |
Slalom gergasi butiran | Sara Hector Sweden | 1:55.69 | Federica Brignone Itali | 1:55.97 | Lara Gut-Behrami Switzerland | 1:56.41 |
Slalom butiran | Petra Vlhová Slovakia | 1:44.98 | Katharina Liensberger Austria | 1:45.06 | Wendy Holdener Switzerland | 1:45.10 |
Gabungan | Michelle Gisin Switzerland | 2:25.67 | Wendy Holdener Switzerland | 2:26.72 | Federica Brignone Itali | 2:27.52 |
Acara berpasukan
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Berpasukan campuran | Austria Katharina Huber Katharina Liensberger Katharina Truppe Stefan Brennsteiner Michael Matt Johannes Strolz | Jerman Emma Aicher Lena Dürr Julian Rauchfuß Alexander Schmid Linus Straßer | Norway Mina Fürst Holtmann Thea Louise Stjernesund Maria Therese Tviberg Timon Haugan Fabian Wilkens Solheim Rasmus Windingstad |
Rujukan
Pautan luar
- Buku Keputusan Rasmi - Ski Alp