Vegyes váltó szánkó a 2020. évi téli ifjúsági olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben az orosz és ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Vegyes váltó szánkó a III. téli ifjúsági olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | St. Moritz | |||||||||
Dátum | január 20. | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
A 2020. évi téli ifjúsági olimpiai játékokon a szánkó vegyes váltó versenyszámát január 20-án rendezték a St. Moritz-Celerina Olympic Bobrunban. Az aranyérmet az oroszok Diana Loginova, Pavel Repilov, Mihail Karnauhov, Jurij Csirva összeállítású csapat szerezte meg.[1]
A versenyszámban magyar csapat nem vett részt.
Versenynaptár
Az időpont(ok) helyi idő szerint olvashatóak (UTC +01:00):
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2020. január 20., hétfő | 9:30-10:30 | döntő |
Eredmény
Hely. | R. | Versenyző | Nemzet | Lány egyes | Fiú egyes | Kettes | Hátrány | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | ||||||
1 Arany | 12–1 12–2 12–3 | Diana Loginova Pavel Repilov Mihail Karnauhov / Jurij Csirva | Oroszország (RUS) | 56,632 | 2 | 58,266 | 2 | 59,174 | 1 | 2:54,072 | |
2 Ezüst | 13–1 13–2 13–3 | Merle Fräbel Timon Grancagnolo Moritz Jäger / Valentin Steudte | Németország (GER) | 56,598 | 1 | 58,812 | 3 | 59,212 | 2 | +0,550 | 2:54,622 |
3 Bronz | 11–1 11–2 11–3 | Justīne Maskale Gints Bērziņš Kaspars Rinks / Ardis Liepiņš | Lettország (LAT) | 57,477 | 3 | 57,908 | 1 | 59,569 | 3 | +0,882 | 2:54,954 |
4. | 10–1 10–2 10–3 | Kailey Allan (CAN) Alex Gufler (ITA) Caitlin Nash / Natalie Corless (CAN) | Nemzetek vegyes részvételei (MIX) | 57,718 | 4 | 58,918 | 4 | 1:00,991 | 6 | +3,555 | 2:57,627 |
5. | 2–1 2–2 2–3 | Corina Buzățoiu Darius Șerban Răzvan Turea / Sebastian Motzca | Románia (ROU) | 57,941 | 6 | 1:00,016 | 7 | 1:00,325 | 4 | +4,210 | 2:58,282 |
6. | 4–1 4–2 4–3 | Juliana Tunicska Oleh-Roman Pilipiv Vadim Mikijevics / Bohdan Babura | Ukrajna (UKR) | 57,766 | 5 | 59,748 | 5 | 1:01,230 | 9 | +4,672 | 2:58,744 |
7. | 9–1 9–2 9–3 | McKenna Mazlo Matthew Greiner Maya Chan / Reannyn Weiler | Egyesült Államok (USA) | 58,047 | 7 | 59,955 | 6 | 1:01,177 | 8 | +5,107 | 2:59,179 |
8. | 6–1 6–2 6–3 | Ella Cox (NZL) Hunter Burke (NZL) Jang Shi-hszün (Yang Shih-Hsun) / Je Meng-jie (Yeh Meng-Jhe) (TPE) | Nemzetek vegyes részvételei (MIX) | 59,137 | 9 | 1:00,747 | 8 | 1:01,061 | 7 | +6,873 | 3:00,945 |
9. | 8–1 8–2 8–3 | Anna Bryk Marcin Kiełbasa Kacper Imiołek / Łukasz Maćkała | Lengyelország (POL) | 58,970 | 8 | 1:02,947 | 11 | 1:00,868 | 5 | +8,713 | 3:02,785 |
10. | 3–1 3–2 3–3 | Anna Čežíková Jakub Vepřovský Markéta Nováková / Anna Vejdělková | Csehország (CZE) | 59,352 | 10 | 1:02,086 | 9 | 1:02,126 | 10 | +9,492 | 3:03,564 |
11. | 1–1 1–2 1–3 | Yuki Ishikawa (JPN) Marius Goncear (MDA) Adriana Adam / Aliona Busuioc (MDA) | Nemzetek vegyes részvételei (MIX) | 59,947 | 11 | 1:02,221 | 10 | 1:03,587 | 11 | +11,683 | 3:05,755 |
– | 5–1 5–2 5–3 | Ema Kovačič (SLO) Pao Csen-jü (Bao Zhenyu) (CHN) Lovro Kovačič / Tian Badžukov (SLO) | Nemzetek vegyes részvételei (MIX) | DNS | |||||||
– | 7–1 7–2 7–3 | Nikola Trembošová Dávid Lihoň Vratislav Varga / Metod Majerčák | Szlovákia (SVK) | DSQ |
____
Magyarázat:
• R = rajtszám • DNS = visszalépett • DSQ = kizárva
Jegyzetek
- ↑ Russia grabs team relay luge gold at Winter Youth Olympics (angol nyelven). tass.com, 2020. január 20. (Hozzáférés: 2020. június 19.)
Források
- Results Book (Luge) (angol nyelven). lausanne2020.sport. [2020. január 24-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. június 19.)
- Event Summary (Luge. Team Relay) (angol nyelven). lausanne2020.sport. [2020. június 6-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. június 19.)
- Olimpiaportál
- Sport-portál