A 2010. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 1500 méteres versenyszámát február 20-án rendezték a Pacific Coliseumban. Az aranyérmet a kínai Csou Jang nyerte meg. Három magyar versenyző indult a versenyszámban. Huszár Erika a döntőben a 6. helyen ért célba, Heidum Bernadett a 23. helyen végzett, Darázs Rózsát pedig az előfutamban kizárták, így ő helyezetlenül zárt.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új olimpiai rekord született:
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
február 20., 17:45 | Előfutamok |
február 20., 18:58 | Elődöntők |
február 20., 19:51 | Döntők |
Eredmények
Az előfutamokból az első három versenyző jutott tovább az elődöntőbe. Az elődöntőkből az első két helyen célba érkező versenyző jutott a döntőbe, a harmadik és negyedikek pedig a B-döntőbe. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
| |
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Szun Lin-lin | Kína (CHN) | 2:24,031 | Q |
2. | Tania Vicent | Kanada (CAN) | 2:24,100 | Q |
3. | Nyina Jevtyejeva | Oroszország (RUS) | 2:24,277 | Q |
4. | Kimberly Derrick | Egyesült Államok (USA) | 2:24,375 | |
5. | Veronika Windisch | Ausztria (AUT) | 2:24,440 | |
6. | Patrycja Maliszewska | Lengyelország (POL) | 2:25,586 | |
2. futam |
1. | Pak Szunghi | Dél-Korea (KOR) | 2:24,129 | Q |
2. | Csou Jang | Kína (CHN) | 2:24,246 | Q |
3. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 2:24,504 | Q |
4. | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | 2:24,966 | |
5. | Valerija Potyomkina | Oroszország (RUS) | 2:28,405 | |
6. | Han Yueshuang | Hongkong (HKG) | 2:35,742 | |
3. futam |
1. | Vang Meng | Kína (CHN) | 2:29,199 | Q |
2. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | 2:29,316 | Q |
3. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | 2:30,321 | Q |
4. | Heidum Bernadett | Magyarország (HUN) | 2:30,332 | |
5. | Szakurai Biba | Japán (JPN) | 2:30,458 | |
6. | Katia Zini | Olaszország (ITA) | 2:30,606 | |
4. futam |
1. | Cso Heri | Dél-Korea (KOR) | 2:22,928 | Q |
2. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 2:23,619 | Q |
3. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 2:23,698 | Q |
4. | Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | 2:23,898 | |
5. | Cecilia Maffei | Olaszország (ITA) | 2:24,931 | |
6. | Olga Beljakova | Oroszország (RUS) | 2:26,762 | |
5. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:27,120 | Q |
2. | Tatyana Borodulina | Ausztrália (AUS) | 2:27,408 | Q |
3. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | 2:27,487 | Q |
4. | Kristó Katalin | Románia (ROU) | 2:36,022 | |
– | Paula Bzura | Lengyelország (POL) | kizárták | |
– | Ozava Mika | Japán (JPN) | kizárták | |
6. futam |
1. | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | 2:27,286 | Q |
2. | Szadakane Hiroko | Japán (JPN) | 2:28,046 | Q |
3. | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | 2:28,732 | Q |
4. | Allison Baver | Egyesült Államok (USA) | 2:44,915 | ADV |
– | Aika Klein | Németország (GER) | kizárták | |
– | Darázs Rózsa | Magyarország (HUN) | kizárták | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | 2:24,318 | QA |
2. | Tania Vicent | Kanada (CAN) | 2:24,742 | QA |
3. | Szun Lin-lin | Kína (CHN) | 2:24,777 | QB |
4. | Szadakane Hiroko | Japán (JPN) | 2:24,901 | QB |
5. | Allison Baver | Egyesült Államok (USA) | 2:25,053 | |
6. | Nyina Jevtyejeva | Oroszország (RUS) | 2:25,414 | |
7. | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | 2:25,604 | |
2. futam |
1. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | 2:24,192 | QA |
2. | Evgeniya Radanova | Bulgária (BUL) | 2:24,376 | QA |
3. | Cso Heri | Dél-Korea (KOR) | 2:35,492 | ADV |
4. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | 2:37,060 | ADV |
5. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 2:47,998 | |
– | Vang Meng | Kína (CHN) | kizárták | |
3. futam |
1. | Pak Szunghi | Dél-Korea (KOR) | 2:20,859 | QA, OR |
2. | Csou Jang | Kína (CHN) | 2:21,049 | QA |
3. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:21,522 | QB |
4. | Tatyana Borodulina | Ausztrália (AUS) | 2:21,617 | QB |
5. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | 2:23,722 | |
– | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | kizárták | |
Döntők
- B-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 2:42,801 | |
2. | Szun Lin-lin | Kína (CHN) | 2:42,960 | |
3. | Tatyana Borodulina | Ausztrália (AUS) | 2:43,051 | |
4. | Szadakane Hiroko | Japán (JPN) | 2:43,135 | |
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Csou Jang | Kína (CHN) | 2:16,993 | OR |
2 Ezüst | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | 2:17,849 | |
3 Bronz | Pak Szunghi | Dél-Korea (KOR) | 2:17,927 | |
4. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | 2:18,396 | |
5. | Cso Heri | Dél-Korea (KOR) | 2:18,831 | |
6. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | 2:19,251 | |
7. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 2:19,411 | |
8. | Tania Vicent | Kanada (CAN) | 2:23,035 | |
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Ed. | Ef. | Legjobb idő |
1 Arany | Csou Jang | Kína (CHN) | A-döntő | | | |
2 Ezüst | I Unbjol | Dél-Korea (KOR) | A-döntő | | | |
3 Bronz | Pak Szunghi | Dél-Korea (KOR) | A-döntő | | | |
4. | Katherine Reutter | Egyesült Államok (USA) | A-döntő | | | |
5. | Cso Heri | Dél-Korea (KOR) | A-döntő | | | |
6. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | A-döntő | | | |
7. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | A-döntő | | | |
8. | Tania Vicent | Kanada (CAN) | A-döntő | | | |
9. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | B-döntő | | | |
10. | Szun Lin-lin | Kína (CHN) | B-döntő | | | |
11. | Tatyana Borodulina | Ausztrália (AUS) | B-döntő | | | |
12. | Szadakane Hiroko | Japán (JPN) | B-döntő | | | |
13. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | Elődöntő | 5. | 2. | 2:23,619 |
14. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | Elődöntő | 5. | 3. | 2:23,722 |
15. | Allison Baver | Egyesült Államok (USA) | Elődöntő | 5. | 4. | 2:25,053 |
16. | Nyina Jevtyejeva | Oroszország (RUS) | Elődöntő | 6. | 3. | 2:24,277 |
17. | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | Elődöntő | 7. | 3. | 2:25,604 |
18. | Vang Meng | Kína (CHN) | Elődöntő (kizárták) | – | 1. | 2:29,199 |
19. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | Elődöntő (kizárták) | – | 3. | 2:24,504 |
20. | Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam | – | 4. | 2:23,898 |
21. | Kimberly Derrick | Egyesült Államok (USA) | Előfutam | – | 4. | 2:24,375 |
22. | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | Előfutam | – | 4. | 2:24,966 |
23. | Heidum Bernadett | Magyarország (HUN) | Előfutam | – | 4. | 2:30,332 |
24. | Kristó Katalin | Románia (ROU) | Előfutam | – | 4. | 2:36,022 |
25. | Veronika Windisch | Ausztria (AUT) | Előfutam | – | 5. | 2:24,440 |
26. | Cecilia Maffei | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | 5. | 2:24,931 |
27. | Valerija Potyomkina | Oroszország (RUS) | Előfutam | – | 5. | 2:28,405 |
28. | Szakurai Biba | Japán (JPN) | Előfutam | – | 5. | 2:30,458 |
29. | Patrycja Maliszewska | Lengyelország (POL) | Előfutam | – | 6. | 2:25,586 |
30. | Olga Beljakova | Oroszország (RUS) | Előfutam | – | 6. | 2:26,762 |
31. | Katia Zini | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | 6. | 2:30,606 |
32. | Han Yueshuang | Hongkong (HKG) | Előfutam | – | 6. | 2:35,742 |
– | Paula Bzura | Lengyelország (POL) | Előfutam (kizárták) | | | |
– | Ozava Mika | Japán (JPN) | Előfutam (kizárták) | | | |
– | Aika Klein | Németország (GER) | Előfutam (kizárták) | | | |
– | Darázs Rózsa | Magyarország (HUN) | Előfutam (kizárták) | | | |
Források
- Short Track Speed Skating 1500m Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 1,500 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női 1500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap