Indonézia az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Indonézia az olimpiai játékokon | |||||
Indonézia zászlaja | |||||
NOB-országkód: INA | |||||
OOB | Indonéziai Nemzeti Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 40 fő 11 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Hendrik Simangunsong | ||||
Érmek 41. helyezés |
| ||||
Indonézia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Indonézia az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 11 sportágban 40 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Mainaky, RexyRexy Mainaky Ricky Subagja | Tollaslabda | Női páros |
2 Ezüst | Audina, MiaMia Audina | Tollaslabda | Női egyes |
3 Bronz | Ariantho, Antonius BudiAntonius Budi Ariantho Denny Kantono | Tollaslabda | Női páros |
3 Bronz | Susanti, SusiSusi Susanti | Tollaslabda | Női egyes |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anton Suseno | Egyes | O csoport Andrzej Grubba (POL) | 3. | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rossy Pratiwi Dipoyanti | Egyes | M csoport Bátorfi Csilla (HUN) | 4. | kiesett | 49. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Ethel Hudson | Maraton | 2:26:02 | 72. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Krisna Bayu | Középsúly | erőnyerő | León Villar (ESP) V | kiesett | 21. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nurfitriyana Saiman-Lantang | Egyéni | 600 | 55. | Anna Mozsar (KAZ) (10.) 155–153 | Barbara Mensing (GER) (42.) 141–144 | kiesett | 32. | |||
Danahuri Dahliana | 615 | 51. | Giovanna Aldegani (ITA) (14.) 153–157 | kiesett | 36. | |||||
Hamdiah Damanhuri | 639 | 25. | Séverine Bonal (FRA) (40.) 151–156 | kiesett | 42. | |||||
Danahuri Dahliana Hamdiah Damanhuri Nurfitriyana Saiman-Lantang | Csapat | 615 | 13. | Ukrajna (UKR) Natalija Biluha Lina Heraszimenko Olena Szadovnicsa (4.) 208–246 | kiesett | 15. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
La Paene Masara | Papírsúly | Peter Baláž (SVK) 13–3 | Jesús Martínez (MEX) 8–1 | Rafael Lozano (ESP) 9–10 | kiesett | 8. | |
Hermensen Ballo | Légsúly | Guy-Elie Boulingui (GAB) 6–2 | Lunka Zoltán (GER) 12–18 | kiesett | 9. | ||
Nemo Bahari | Pehelysúly | Rogério Dezorzi (BRA) 3–12 | kiesett | 17. | |||
Hendrik Simangunsong | Nagyváltósúly | Alexander Kwangwari (ZIM) 12–1 | Jermahan Ibraimov (KAZ) RSC | kiesett | 9. |
RSC - a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Mohamed Nurmufid Markoji | Spanyolország (ESP) Javier Bosma Sixto Jiménez 7–15 | Argentína (ARG) Eduardo Martínez Martín Conde 5–15 | kiesett | 17. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Timy Yudhani Rahayu Etta Kaize | Kanada (CAN) Margo Malowney Barb Broen-Ouelette 15–10 | Brazília (BRA) Sandra Pires Jackie Silva 2–15 | Mexikó (MEX) Mayra Huerta Velia Eguiluz 15–5 | Japán (JPN) Fudzsita Szacsiko Takahasi Jukiko 0–15 | kiesett | 13. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Hari Setiawan | 54 kg | 105,0 | 14.* | 145,0 | 5.* | 250,0 | 12. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yayuk Basuki | Egyes | Karina Habšudová (SVK) 3–6, 3–6 | kiesett | 33. | |||||
Yayuk Basuki Romana Tedjakusuma | Páros | Románia (ROM) Cătălina Cristea Ruxandra Dragomir mérkőzés nélkül | Csehország (CZE) Jana Novotná Helena Suková 2–6, 3–6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hariyanto Arbi | Férfi egyes | erőnyerő | Dípankar Bhattacsarja (IND) 15–5, 15–4 | Liu En-Hung (TPE) 15–0, 15–7 | I Gvangdzsin (Lee Gwang-jin) (KOR) 15–0, 15–13 | Poul-Erik Høyer Larsen (DEN) 11–15, 6–15 | Bronzmérkőzés Adul Sidek Mohamed (MAS) 15–5, 11–15, 6–15 | 4. |
Alan Budikusuma | erőnyerő | Tomas Johansson (SWE) 15–5, 15–1 | Sun Jun (CHN) 15–5, 15–6 | Poul-Erik Høyer Larsen (DEN) 5–15, 9–15 | kiesett | 5. | ||
Joko Supriyanto | erőnyerő | Pontus Jäntti (FIN) 15–1, 15–5 | Jens Olsson (SWE) 15–11, 15–12 | Adul Sidek Mohamed (MAS) 5–15, 12–15 | kiesett | 5. | ||
Mia Audina | Női egyes | erőnyerő | Christine Magnusson (SWE) 11–6, 11–1 | Kelly Morgan (GBR) 11–2, 4–11, 12–9 | Camilla Martin (DEN) 11–6, 8–11, 11–5 | Kim Dzsihjon (Kim Ji-hyeon) (KOR) 11–6, 9–11, 11–1 | Pang Szuhjon (Bang Su-hyeon) (KOR) 6–11, 7–11 | |
Susi Susanti | erőnyerő | Doris Piché (CAN) 11–1, 11–3 | Katarzyna Krasowska (POL) 11–4, 11–0 | Han Jingna (CHN) 3–11, 11–4, 11–8 | Pang Szuhjon (Bang Su-hyeon) (KOR) 9–11, 8–11 | Bronzmérkőzés Kim Dzsihjon (Kim Ji-hyeon) (KOR) 11–4, 11–1 | ||
Yuliani Sentoso | Ulada Csarnyavszkaja (BLR) 6–11, 11–3, 11–1 | Anne Søndergaard (DEN) 11–1, 11–3 | Yao Yan (CHN) 6–11, 5–11 | kiesett | 9. | |||
Rexy Mainaky Ricky Subagja | Férfi páros | erőnyerő | Dánia (DEN) Henrik Svarrer Michael Søgaard 15–10, 15–7 | Kína (CHN) Huang Zhanzhong Jiang Xin 15–7, 15–7 | Malajzia (MAS) Soo Beng Kiang Tan Kim Her 15–3, 15–5 | Malajzia (MAS) Cheah Soon Kit Yap Kim Hock 5–15, 15–13, 15–12 | ||
Antonius Budi Ariantho Denny Kantono | erőnyerő | Dánia (DEN) Christian Jakobsen Jens Eriksen 15–8, 15–12 | Oroszország (RUS) Andrej Antropov Nyikolaj Zujev 15–5, 15–1 | Malajzia (MAS) Cheah Soon Kit Yap Kim Hock 10–15, 4–15 | Bronzmérkőzés Malajzia (MAS) Soo Beng Kiang Tan Kim Her 15–4, 12–15, 15–8 | |||
Bambang Supriyanto Rudy Gunawan | erőnyerő | Malajzia (MAS) Soo Beng Kiang Tan Kim Her 13–18, 15–4, 6–15 | kiesett | 9. | ||||
Eliza Nathanael Zelin Resiana | Női páros | Svédország (SWE) Margit Borg Maria Bengtsson 15–6, 15–13 | Új-Zéland (NZL) Rhona Robertson Tammy Jenkins 15–9, 15–2 | Kína (CHN) Ge Fei Gu Jun 7–15, 3–15 | kiesett | 5. | ||
Finarsih Lili Tampi | Ausztrália (AUS) Amanda Hardy Rhonda Cator 15–9, 15–4 | Kína (CHN) Qin Yiyuan Tang Yongshu 1–15, 15–4, 6–15 | kiesett | 9. | ||||
Rosalina Riseu Flandy Limpele | Vegyes páros | Nagy-Britannia (GBR) Julie Bradbury Simon Archer 15–5, 15–6 | Dánia (DEN) Helene Kirkegaard Jens Eriksen 10–15, 15–9, 15–9 | Kína (CHN) Szun Man (Sun Man) Liu Jianjun 2–15, 15–5, 7–15 | kiesett | 5. | ||
Minarti Timur Trikus Haryanto | Oroszország (RUS) Marina Jakuseva Nyikolaj Zujev 15–6, 15–6 | Svédország (SWE) Astrid Crabo Jan-Eric Antonsson 15–5, 18–13 | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-a) Kim Dongmun (Kim Dong-mun) 4–15, 13–15 | kiesett | 5. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Richard Sam Bera | 50 m gyors | 23,80 | 6. | 44. | kiesett | |||
100 m gyors | 51,25 | 8. | 34. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
Oka Sulaksana | Szörfvitorlázás | (21) | 7 | 15 | 9 | 13 | 18 | (47 PMS) | 14 | 5 | 81,0 | 13. |
Források
- Indonesia at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap