Férfi váltósúlyú cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Férfi váltósúlyú cselgáncs a XXV. nyári olimpián | |||||||||||||
Adatok | |||||||||||||
Helyszín | Palau Blaugrana, Barcelona | ||||||||||||
Dátum | július 30. | ||||||||||||
Versenyzők | 42 résztvevő 42 nemzetből | ||||||||||||
Érmesek | |||||||||||||
| |||||||||||||
|
Cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||
| ||||||||||||||
Sablon:Cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a cselgáncs férfi váltósúlyú versenyszámának selejtezőit és döntőjét július 30-án rendezték a Palau Blaugranában.
Versenynaptár
Dátum | Forduló |
---|---|
1992. július 30., csütörtök | Selejtező-Elődöntő |
1992. július 30., csütörtök | Vigaszág |
1992. 30., csütörtök | Döntő |
Eredmények
Döntő
Döntő | ||||
Jason Morris (USA) | 0000 | |||
Josida Hidehiko (JPN) | 1000 |
Felső ág
Selejtezők | 32-es főtábla | Nyolcaddöntők | Negyeddöntők | Elődöntők | ||||||||||||||||||||
Patrick Matangi (ZIM) | 0010 | |||||||||||||||||||||||
Sekou Camara (GUI) | 0000 | Patrick Matangi (ZIM) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Ezequiel Paraguassu (BRA) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Ezequiel Paraguassu (BRA) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Daniel Lascau (GER) | 0000 | Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) (KOR) | 1000 | |||||||||||||||||||||
Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) (KOR) | 0010 | Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) (KOR) | 1000 | |||||||||||||||||||||
Jean Alix Holmand (HAI) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) (KOR) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Davaasambuugiin Dorjbat (MGL) | 1000 | Lars Adolfsson (SWE) | 0010 | |||||||||||||||||||||
Freyr Gauti Sigmundsson (ISL) | 0000 | Davaasambuugiin Dorjbat (MGL) | 1000 | |||||||||||||||||||||
Ahmed Al-Shiekh (YEM) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Davaasambuugiin Dorjbat (MGL) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Lars Adolfsson (SWE) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Lars Adolfsson (SWE) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Suleman Musa (NGR) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Lars Adolfsson (SWE) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Moshe Pennavayre (CIV) | 0000 | Jason Morris (USA) | 1000 | |||||||||||||||||||||
João de Souza (ANG) | 0010 | João de Souza (ANG) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Anthonie Wurth (NED) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Anthonie Wurth (NED) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Hrisztódulosz Kaciniorídisz (CYP) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Eric Bustos (BOL) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Hrisztódulosz Kaciniorídisz (CYP) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Anthonie Wurth (NED) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Graeme Spinks (NZL) | 1000 | Jason Morris (USA) | 0010 | |||||||||||||||||||||
Marko Haanpää (FIN) | 0000 | Graeme Spinks (NZL) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Sharip Varayev (EUN) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Sharip Varayev (EUN) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Jason Morris (USA) | 0010 | |||||||||||||||||||||||
Jason Morris (USA) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
M'Bairo Abakar (CHA) | 0000 |
Alsó ág
Selejtezők | 32-es főtábla | Nyolcaddöntők | Negyeddöntők | Elődöntők | ||||||||||||||||||||
Zsoldos Zsolt (HUN) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Musuyu Kutama (ZAI) | 0000 | Zsoldos Zsolt (HUN) | 0010 | |||||||||||||||||||||
Salah Rekik (TUN) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Zsoldos Zsolt (HUN) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Johan Laats (BEL) | 1100 | |||||||||||||||||||||||
Ryan Birch (GBR) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Johan Laats (BEL) | 0010 | |||||||||||||||||||||||
Johan Laats (BEL) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Nacanieli Takayawa-Qerawaqa (FIJ) | 0000 | Bertrand Damaisin (FRA) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Olivier Schaffter (SUI) | 1100 | Olivier Schaffter (SUI) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Bertrand Damaisin (FRA) | 0001 | |||||||||||||||||||||||
Bertrand Damaisin (FRA) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Anton Summer (AUT) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Anton Summer (AUT) | 1100 | |||||||||||||||||||||||
António Matias (POR) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Johan Laats (BEL) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Amadou Guèye (SEN) | 0000 | Josida Hidehiko (JPN) | 1000 | |||||||||||||||||||||
Abdul Kader Dabo (MLI) | 0001 | Abdul Kader Dabo (MLI) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Alexandru Ciupe (ROU) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Alexandru Ciupe (ROU) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Krzysztof Kamiński (POL) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
John Baylon (PHI) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Krzysztof Kamiński (POL) | 1000 | |||||||||||||||||||||||
Alexandru Ciupe (ROU) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Josida Hidehiko (JPN) | 1000 | Josida Hidehiko (JPN) | 1000 | |||||||||||||||||||||
Hámid Fádul (SUD) | 0000 | Josida Hidehiko (JPN) | 1000 | |||||||||||||||||||||
Fádi Szajkali (LIB) | 0000 | |||||||||||||||||||||||
Josida Hidehiko (JPN) | 0001 | |||||||||||||||||||||||
Jahja Gregni (LBA) | 0000 | Gastón García (ARG) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Jean-Jacques Rakotomalala (MAD) | 1000 | Jean-Jacques Rakotomalala (MAD) | 0000 | |||||||||||||||||||||
Gastón García (ARG) | 1000 |
Vigaszág
Vigaszág, 1. forduló | Vigaszág, 2. forduló | Vigaszág, negyeddöntő | Vigaszág, elődöntő | Bronzmérkőzés | |||||||||||||||||||
Suleman Musa (NGR) | 0000 | Davaasambuugiin Dorjbat (MGL) | 0000 | ||||||||||||||||||||
Davaasambuugiin Dorjbat (MGL) | 1000 | Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) (KOR) | 1000 | Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) (KOR) | 0001 | Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) (KOR) | 0100 | ||||||||||||||||
M'Bairo Abakar (CHA) | 0000 | Sharip Varayev (EUN) | 1000 | Sharip Varayev (EUN) | 0000 | Johan Laats (BEL) | 0000 | ||||||||||||||||
Sharip Varayev (EUN) | 1000 | Anthonie Wurth (NED) | 0000 | ||||||||||||||||||||
Ryan Birch (GBR) | 0000 | Zsoldos Zsolt (HUN) | 0000 | ||||||||||||||||||||
Zsoldos Zsolt (HUN) | 1000 | Bertrand Damaisin (FRA) | 1000 | Bertrand Damaisin (FRA) | 0001 | Bertrand Damaisin (FRA) | 0100 | ||||||||||||||||
Hámid Fádul (SUD) | 0000 | Fádi Szajkali (LIB) | 0001 | Fádi Szajkali (LIB) | 0000 | Alexandru Ciupe (ROU) | 0000 | Lars Adolfsson (SWE) | 0000 | ||||||||||||||
Fádi Szajkali (LIB) | 1000 | Gastón García (ARG) | 0000 | Alexandru Ciupe (ROU) | 1000 | ||||||||||||||||||
Végeredmény
Helyezés | Név | Nemzet |
---|---|---|
1 Arany | Josida Hidehiko | Japán |
2 Ezüst | Jason Morris | Egyesült Államok |
3 Bronz | Kim Bjongdzsu (Kim Byeong-Ju) | Dél-Korea |
3 Bronz | Bertrand Damaisin | Franciaország |
5. | Johan Laats | Belgium |
Lars Adolfsson | Svédország | |
7. | Sharip Varayev | Egyesített Csapat |
Alexandru Ciupe | Románia | |
9. | Davaasambuugiin Dorjbat | Mongólia |
Anthonie Wurth | Hollandia | |
Zsoldos Zsolt | Magyarország | |
Fádi Szajkali | Libanon | |
13. | Suleman Musa | Nigéria |
M'Bairo Abakar | Csád | |
Ryan Birch | Nagy-Britannia | |
Gastón García | Argentína | |
17. | Hámid Fádul | Szudán |
18. | Ezequiel Paraguassu | Brazília |
Hrisztódulosz Kaciniorídisz | Ciprus | |
Anton Summer | Ausztria | |
Krzysztof Kamiński | Lengyelország | |
22. | Patrick Matangi | Zimbabwe |
Jean Alix Holmand | Haiti | |
Ahmed Al-Shiekh | Jemen | |
João de Souza | Angola | |
Eric Bustos | Bolívia | |
Graeme Spinks | Új-Zéland | |
Salah Rekik | Tunézia | |
Olivier Schaffter | Svájc | |
António Matias | Portugália | |
Abdul Kader Dabo | Mali | |
John Baylon | Fülöp-szigetek | |
Jean-Jacques Rakotomalala | Madagaszkár | |
34. | Sekou Camara | Guinea |
Daniel Lascau | Németország | |
Freyr Gauti Sigmundsson | Izland | |
Moshe Pennavayre | Elefántcsontpart | |
Marko Haanpää | Finnország | |
Musuyu Kutama | Zaire | |
Nacanieli Takayawa-Qerawaqa | Fidzsi-szigetek | |
Amadou Guèye | Szenegál | |
Jahja Gregni | Líbia |
Források
- Half-Middleweight (≤78 kilograms), Men (angol nyelven). www.olympedia.org
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap